Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona
 POSZUKIWACZE RELIGIJNYCH OBRAZKÓW 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 15:26
Posty: 381
Post POSZUKIWACZE RELIGIJNYCH OBRAZKÓW
"ZABAWA: Poszukujemy - "RELIGIJNYCH" obrazków"

Wszystkim podoba się „ZABAWA: podaj dalej - Obrazk”. Proponuję religijną odmianę tej gry.
Zabawa ma na celu przeszukiwanie i odnajdowanie wciąż nowych RELIGIJNYCH stron i dzielenie się tymi odkryciami z innymi. Z pewnością ma to przybliżać wiarę oraz zagadnienia z nią związane.

Oto nowy regulamin zabawy:

1. Zabawa polega na przeszukiwaniu stron internetu w celu odnalezienia zadanego obrazka. Wklejamy go do wątku i zamieszczamy własne zadanie dla innych.
1.a. Możemy szukać na przykład w Google. W takim wypadku najprościej na początek wybrać opcje >Grafika< i wpisać szukane hasło (lub podobne, ewentualnie w innym języku).
1.b. Jeżeli tam nie znajdziemy - szukamy na stronkach >WWW<.
1.c. Gdy odnajdziemy szukany obrazek klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybiermy opcje >Właściwości<. Tam odnajdujemy adres obrazka i go kopiujemy. W odpowiedzi używamy Taga [img]który%20umożliwia%20umieszczenie%20obrazka%20na%20stronce.%20Na%20początku%20adresu%20samo%20[img]%20a%20na%20końcu%20ze%20slashem[/img].

Oto przykładzik :
Kod:
[img]http://www.bibliotecasvirtuales.com/menu/lentes.gif[/img]

2. OBRAZKI oraz ZADANIA MUSZĄ BYĆ RELIGIJNE - ZWIĄZANE z WIARĄ katolicką
2.a.Obrazki powinny być ładne i wyraźne (najlepiej w kolorze). Należy się postarać i wybrać najładniejszy ze znalezionych.
2.b. Obrazki nie mogą być monstrualnie wielkie. Tak aby mieściły się na ekranie. Nie mogą być także mikroskopijnie malutkie. Tak żeby można było coś w nich dostrzec.


3.Zadania nie powinny być trudne i być do odnalezienia w necie. Mogą (ale nie muszą) stanowić jakąś formę zagadki. Do obrazków można dołączać krótkie cytaty, refleksje, modlitwy związane z danym obrazkiem.

4. Jeśli pomimo wielu poszukiwań są trudności z odnalezieniem obrazka, po upływie 24 godzin można ewentualnie wkleić dowolny obrazek religijny (najlepiej zbliżony do szukanego) i podać swoje zadanie.

5. Przed wklejeniem szukanego obrazka trzeba koniecznie sprawdzić czy ktoś nas w tym nie wyprzedził . Na przykład wybrać opcje >PODGLĄD< następnie >ODŚWIEŻ< .... (bo inaczej wszystko zniknie) i zatwierdź - >Ponów Próbe<. Uniknie się wtedy problemu dwóch zadań. Jeżeli jednak dwie osoby równocześnie wkleją swoje obrazki, następny szuka dwóch obrazków.

6. Jeżeli ktoś się pomyli i wklei nie to, co było zadane, jego post i zadany obrazek jest nieważny, a pozostali dalej szukają właściwego obrazka.

7. Jeżeli zamiast obrazka widzimy mały kwadracik z czerwonym krzyżykiem, możemy spróbować ręcznie otworzyć ten obrazek. Klikamy na ten krzyżyk prawym przyciskiem i wybiermy opcje >pokaż obrazek<. Jeśli i to nie działa wysyłamy PW do autora i wyjaśniamy z nim całą sprawę. Przez PW staramy się wyjaśniać wszystkie wątpliwości co do zadania oraz inne sprawy.

8. Proszę nie zamieszczać tu zadań ani obrazków nie związanych z tematem. TYLKO I WYŁĄCZNIE RELIGIJNE (katolickie). Inne obrazki i zadania można umieszczać w ogólnej wersji zabawy:
viewtopic.php?t=4543

Na pierwsze zadanie (przykładowo) sam sobie odpowiem.

No to zaczynamy.

--------------------------------------------------------------------

1. Zadanie
Proszę zilustrować ewangelię z ostatniej niedzieli (7.8.2005)

_________________
Bóg - jest miłością

Jeżeli zło nie jest napiętnowane rozzuchwala się.


Wt sie 09, 2005 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 15:26
Posty: 381
Post Moja odpowiedź:
(Mt 14,22-33) Pan Jezus idzie po jeziorze. Woła do uczniów
- Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!

Obrazek

Proszę o obrazek Pan Jezus rozmawia przy studni z kobietą.

_________________
Bóg - jest miłością

Jeżeli zło nie jest napiętnowane rozzuchwala się.


Wt sie 09, 2005 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 31, 2005 17:46
Posty: 337
Post 
Jezus rozmawia z Samarytanką
Obrazek

Poproszę scenę rozmnożenia chleba

_________________
Mój Panie i Boże, zabierz mi wszystko, co oddala mnie od Ciebie. Mój Panie i Boże, daj mi to wszystko co zbliża mnie do Ciebie.
Obrazek


Wt sie 09, 2005 15:21
Zobacz profil
Post 
Scena:

Obrazek

A ja poprosze o zdjecie muzykow zespolu Pneuma
fajnie by bylo, jakby stali obok luster :D

Crosis


Wt sie 09, 2005 15:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 15:26
Posty: 381
Post "Jezus"- film z 1979r.
Minął czas ważności zadania. Więc wkejem poprzednie zadanie.
Mt 14,13-21. Scena rozmnożenia chleba. Pochodzi z filmu "Jezus"
(poprzednie zadanie jakoś nie pasowało do tematu tej zabawy)

Obrazek

Poproszę o Matkę Bożą znaną najbardziej w Meksyku.

_________________
Bóg - jest miłością

Jeżeli zło nie jest napiętnowane rozzuchwala się.


Śr sie 10, 2005 15:47
Zobacz profil
Post 
Ota wzor karty rozancowej

Obrazek

A ja poprosze o kosciol w chinach... w sensie kosciol, a najlepiej jakby ludzie przed nim stali :) Zeby bylo widac, ze to chiny :)

Crosis


Śr sie 10, 2005 15:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hehe... chyba mnie znielubicie, jak będę się częściej z Wami bawić ;) W każdym razei dla Crosisa obrazek z ludzmi i z kościołem, ludzie mają skośne oczy, a budynek ma krzyż więc chyba się zgadza :)
Obrazek

A teraz moje ambitne zadanie, chodzi mi również o zdjęcie kościoła.
Na granicy Warmii i Mazur jest wieś, którą władze w pewnym okresie postanowiły wymazać z mapy, taka wieś-widmo jakich dość sporo w naszym kraju. Z licznej wioski, której początki sięgają XVIw. został tylko piękny kościół z czerwonej cegły (jego właśnie szukamy), plebania i leśniczówka, z pozostałych zabudowań nie ostał się kamień na kamieniu. To miejsce skryte w łańskich lasach otaczają cztery jeziora: Pluszne, Łańskie, Maróz i Kiernoz... a jeśli znajdziecie już stronę warto przeczytać całą historię :)

Jak zawsze miłego szukania :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr sie 10, 2005 19:34
Zobacz profil
Post 
Chyba chodzi o Orzechowo. Historia faktycznie wspaniala, az sie przyjemnie czyta :)

Obrazek

A ja poprosze o zdjecie przydroznej kapliczki, pod galeziami starego debu.

Crosis


Śr sie 10, 2005 19:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 03, 2005 17:44
Posty: 419
Post 
Obrazek

Mysle, ze jednym z tych drzew jest dab, ale mu liscie opadly.

Ja poprosze zdjecie korony cierniowej przeplatanej rozami i bialego golabka jako symbol Ducha Swietego. Na jednym zjeciu :)

_________________
Obrazek


Śr sie 10, 2005 20:19
Zobacz profil WWW
Post 
Eee reklamacja :)

Chodzilo mi o taka stricte kapliczke :D Najlepiej malusienka :) Moze byc tez przydrozny krzyz :)

Crosis


Śr sie 10, 2005 20:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 03, 2005 17:44
Posty: 419
Post 
Same reklamacje dzisiaj :) ale to jest mala kapliczka, tylko kilka okien w srodku lasu, ale jak reklamacja to reklamacja 8)

_________________
Obrazek


Śr sie 10, 2005 20:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 03, 2005 17:44
Posty: 419
Post 
Obrazek

Czy ta moze byc? Jezeli tak to poprosze o ta korone cierniowa z rozami i golabkiem

_________________
Obrazek


Śr sie 10, 2005 20:39
Zobacz profil WWW
Post 
Jak najbardziej Plomyczku :D 8)

Crosis


Śr sie 10, 2005 20:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Obrazek
parafia Orzechowo ;) :D:D:D:D
hmm... tylko głowy nie daję czy to dęby, ale kapliczka wygląda jak kapliczka, zakładając, że dęby już były to możecie się bawić dalej, a ja uceikam do pracy na dłuuuuuuuuuuuuuugi czas ;) więc żadnego obrazka nie rządam (szukamy tego plomyczkowego)

ps. Criosis... przepięknie kościół pw. Jana Chrzciciela znalazłeś, ale jeszcze coś kiedyś dla Ciebie wymyśle ;) :D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr sie 10, 2005 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Widze, ze musze pomoc troche, widzialam ten obraz wczesniej.

Obrazek

Poprosze zdjecie ubogiego kosciolka w ktorym Swieta Klara przezyla swoje ostatnie lata zycia. Dzis jest jej swieto.


Cz sie 11, 2005 23:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL