Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 14:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54
 Wątek powitalny :) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 12, 2022 17:22
Posty: 2
Post Re: Wątek powitalny :)
Witam wszystkich.
Jestem Marek


So lis 12, 2022 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 02, 2023 10:28
Posty: 1
Post Re: Wątek powitalny :)
Witam! :)

_________________
„Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!” (1J 3:18).


Cz lut 02, 2023 10:35
Zobacz profil
Post Re: Wątek powitalny :)
No hejka


Cz kwi 20, 2023 23:19

Dołączył(a): Wt lip 11, 2023 12:29
Posty: 4
Post Re: Wątek powitalny :)
Cześć! Jestem Paweł i przyszedłem tu, by wymienić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat naszej wiary


Śr lip 12, 2023 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wątek powitalny :)
Witamy i liczymy na ciekawe i merytoryczne dyskusje.

_________________
ksiądz


Śr lip 12, 2023 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Wątek powitalny :)
Witam Forumowiczów! :biggrin:


Wt lut 20, 2024 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1899
Post Re: Wątek powitalny :)
Angelka - na takie ładne powitanie też odpowiem, że witam :brawo:
Planujesz być na dłużej, czy tylko "przejazdem"?... ;)
Pytam, bo sporo tu takich "meteorów", co to jak szybko się pojawiają, tak szybko znikają... (a bywa, że są wyrzucani za niestosowne zachowania).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 20, 2024 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Wątek powitalny :)
Jerzy_67 napisał(a):
Angelka - na takie ładne powitanie też odpowiem, że witam :brawo:
Planujesz być na dłużej, czy tylko "przejazdem"?... ;)
Pytam, bo sporo tu takich "meteorów", co to jak szybko się pojawiają, tak szybko znikają... (a bywa, że są wyrzucani za niestosowne zachowania).


Witaj Jerzy! :biggrin:

Planuję zostać na dłużej, mam nadzieję, że moje zachowania będą stosowne :oops:, póki co czytam i przeglądam forum, a może od czasu do czasu zdarzy mi się dorzucić swoje trzy grosze w jakimś temacie ;-)


Wt lut 20, 2024 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1899
Post Re: Wątek powitalny :)
Angelka napisał(a):
Planuję zostać na dłużej
To fajnie.
W takim razie może doświadczasz problemu niechcianego wylogowywania, o którym głównie ja piszę na kilku ostatnich stronach tego tematu: https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=18&t=31825&start=6510
[polecam wskazany tam dodatek do przeglądarki ratujący w sytuacji, gdy nam pisany tekst zniknie w złym czasie]

A skoro to wątek powitalny, to aby się lepiej poznać, chyba mogę zapytać o to, co myślisz nt. sztucznej inteligencji, np. w takim wydaniu, jak tu widać (wraz z ankietą): https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=43&t=43418

Ja od 31 lat jestem nastawiony na poznawanie Bożego Słowa, Biblii, bo ćwierć wieku wcześniejsze upłynęło mi na tym, że nawet Pisma Świętego w całości nie miałem w domu; a jak to się u Ciebie prezentuje, jeśli można wiedzieć: poznajesz tę Księgę?...
Pozdrawiam :-)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr lut 21, 2024 5:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Wątek powitalny :)
Jerzy_67 napisał(a):
To fajnie.
W takim razie może doświadczasz problemu niechcianego wylogowywania, o którym głównie ja piszę na kilku ostatnich stronach tego tematu: https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=18&t=31825&start=6510
[polecam wskazany tam dodatek do przeglądarki ratujący w sytuacji, gdy nam pisany tekst zniknie w złym czasie]


Jeszcze nie miałam z tym problemu, ale może dlatego, że nie pisałam dłuższych postów, dzięki, poczytam

Jerzy_67 napisał(a):
A skoro to wątek powitalny, to aby się lepiej poznać, chyba mogę zapytać o to, co myślisz nt. sztucznej inteligencji, np. w takim wydaniu, jak tu widać (wraz z ankietą): https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=43&t=43418


Ciekawy temat, mi też już zdarzało się dyskutować z SI na różne tematy. Ciekawa jestem jak to się wszystko rozwinie, bo pojawiają się różne obawy co do SI, np. że może ona wygryźć różne zawody, albo może stać się zagrożeniem dla ludzi. Co o tym sądzisz?
Ostatnio poruszaliśmy taki temat przy okazji kolędy i ksiądz stwierdził, że wyłączą prąd i tyle będzie ze sztucznej inteligencji :-D

Jerzy_67 napisał(a):
Ja od 31 lat jestem nastawiony na poznawanie Bożego Słowa, Biblii, bo ćwierć wieku wcześniejsze upłynęło mi na tym, że nawet Pisma Świętego w całości nie miałem w domu; a jak to się u Ciebie prezentuje, jeśli można wiedzieć: poznajesz tę Księgę?...
Pozdrawiam :-)


To długo, jesteś już zaawansowany w tych tematach. U mnie kilka lat temu nastąpiło większe zainteresowanie Biblią.


Cz lut 22, 2024 4:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1899
Post Re: Wątek powitalny :)
Angelka napisał(a):
Ciekawy temat, mi też już zdarzało się dyskutować z SI na różne tematy.
A, to fajnie, bo mamy jakieś doświadczenia na tym polu. Bywa, że ktoś się wielce wypowiada nt. AI, ale albo wcale nie próbowali dialogów prowadzić, albo zrobił to raz-dwa i przestał; za to się karmi podsycanymi przez pewne kręgi lękami na temat AI... (piszę o opcji ChatGPT, bo AI ma wiele obliczy w sensie zastosowań).

Angelka napisał(a):
Ciekawa jestem jak to się wszystko rozwinie, bo pojawiają się różne obawy co do SI, np. że może ona wygryźć różne zawody, albo może stać się zagrożeniem dla ludzi. Co o tym sądzisz?
Tytułem eksperymentu zrobiłem tę serię filmików:
AI ChatGPT odpowiada na pytania
https://www.youtube.com/playlist?list=PLp5jujo7SUvEE7ApdtCIqQZFMNVltc8Tb
Tam wątek zagrożeń się też znajduje...
Osobiście nie żyję w jakimś strachu na tym polu. Jestem realistą: podobnie, jak chyba to było prawie z każdym wynalazkiem, będzie i ten do dobrego i złego używany - trzeba ostrożnie i mądrze wybierać to, co dobre...
Ja głównie ChatGPT używam do dialogów, w których tematyka biblijno-chrześcijańsko-religijna dominuje niepodzielnie -> i chwalę to sobie! :-)

Angelka napisał(a):
Ostatnio poruszaliśmy taki temat przy okazji kolędy i ksiądz stwierdził, że wyłączą prąd i tyle będzie ze sztucznej inteligencji
Też tak myślałem, ale to takie żartobliwe tylko podejście, bo niby kto to miałby zrobić, skoro AI już prawie wszędzie można zauważyć i nie ma jednego decydenta z wyłącznikiem!...
Gdyby np. OpenAI - właściciel ChatGPT - "prąd wyłączył", to już są konkurencyjne projekty do dialogów, więc nie ma opcji, o jakiej ksiądz powiedział...

Angelka napisał(a):
To długo, jesteś już zaawansowany w tych tematach. U mnie kilka lat temu nastąpiło większe zainteresowanie Biblią.
Chwała Panu Bogu! Gratuluję tego zainteresowania, bo nie jest to normą i większością (wiem po sobie aż za dobrze; po mojej rodzinie i znajomych podobnie, niestety...).
Kiedyś bardzo utrudniony był dostęp do Biblii (wręcz karano za to), ale gdy - przynajmniej w naszej kulturze zachodniej - dostęp jest bezproblematyczny (nie to, co w innych kulturach, gdzie "normą" są prześladowania chrześcijan), to ludzie nie korzystają tak, jak by mogli... A szkoda, wielka szkoda - dla wielu szkoda na miarę wieczności!! :cry:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz lut 22, 2024 8:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL