Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 24, 2020 2:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Nagonka na Jana Pawła II 
Autor Wiadomość

Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Saqura napisał(a):
To po co Mu była śmierć Syna, kocha każdego grzesznika,

To pytanie do Boga. A ja nim nie jestem.

Mogę Ci jedynie powiedzieć, co ja rozumiem poprzez to zdanie o miłości i miłosierdziu wobec grzesznika, którego Bóg kocha.
Myślę, że Bóg doskonale wie jakimi jesteśmy grzesznikami. Ale przez wzgląd na miłość do Niego wyrażoną w miłości i miłosierdziu względem drugiego człowieka osądzi nas taką samą miarą.
Przypatrz się na Tamar, Rachab, Rut czy Batszebe. Celowo wskazuję na kobiety. Wiele można się od nich nauczyć w kwestii miłości i miłosierdzia. A na ich przykładzie zobaczyć jak dobry jest Pan.

Saqura napisał(a):
Katoliczką nie jestem, więc pozostaje mi opierać na tym co głosi ten dogmat, w zgodzie z KK.

A to zaskoczenie. Tym bardziej się cieszę, że możemy się poznawać.
Czy mogę Cię zapytać, czy od zawsze tak było? Oczywiście, wiem, że jet to szalenie delikatna sfera życia. I nie postrzeżesz mojego pytania jako nietakt. Wszystko jest w Twojej wolności wyboru.

Pn lut 03, 2020 20:11

Believing napisał(a):
To pytanie do Boga. A ja nim nie jestem.
Believing napisał(a):
Przypatrz się na Tamar, Rachab, Rut czy Batszebe.

One też potrzebowały Zbawcy, Chrystusa.
Doskonałość to równowaga i niezmienność, i taki jest Bóg. Grzesznik korzysta z miłosierdzia, lecz Syn umarł by zrównoważyć je ze sprawiedliwością.

Believing napisał(a):
Czy mogę Cię zapytać, czy od zawsze tak było?

Próbowałam, nie przemogłam.

Cz lut 06, 2020 9:47

Kozioł napisał(a):
Nie wszystko idzie po masle ale Franciszek zdecydowane podjał działania. W kontraście JP2 zamiatał pod dywan, a dla "dobra Koscioła" osobiście w uznaniu zasług pobłogosławił swojego przyjaciela pedofila, gdy juz kilka lat miał wiedzę o jego przestępstwach. Dla "dobra Kościoła" nie liczył się z ofiarami tak długo, aż nie mozna było zaprzeczać, że problem istnieje (wtedy były .... słowa).

Osądzanie jak nie ma się konkretnych dowodów dalekie jest od chrześcijańskiej postawy.

"Nie chcę występować w roli osoby, która osądza Jana Pawła II, bo jestem od tego daleki. Trzeba poczekać na poznanie faktów, bo naprawdę łatwo jest ferować wyroki"
https://deon.pl/kosciol/tomasz-sekielsk ... -ii,518898

Boży człowiek przecież nie kryłby pedofilów.

"W ujawnionych fragmentach publikacji Franciszek dużo mówi także o Janie Pawle II. Podkreśla, że Polak był "człowiekiem Bożym, człowiekiem modlitwy".
https://wiadomosci.wp.pl/papiez-francis ... 519427201a

So lut 08, 2020 10:30

Tak na chwile, a tu taki kwiatek...
katon napisał(a):
Osądzanie jak nie ma się konkretnych dowodów dalekie jest od chrześcijańskiej postawy.
Dowody wokoło nas ryczą, a wielu uszy zatyka. Przeczą całkowicie legendzie, ze "nie wiedział, bo Dziwisz mu nie powiedział".
katon napisał(a):
To jest argument typu: ale to przecież taki wspaniały ksiądz, taki modlący sie, tak wiele dla parafii zrobił, tak lubi dzieci (sic!), on na pewno nie jest złodziejem, oszustem, pedofilem (niepotrzebne skreślić). Taki "argument" czytałem/słyszałem nie raz, a potem wyrok.

Pt lut 14, 2020 20:11

Kozioł napisał(a):
Tak na chwile, a tu taki kwiatek...
katon napisał(a):
Dowody wokoło nas ryczą, a wielu uszy zatyka. Przeczą całkowicie legendzie, ze "nie wiedział, bo Dziwisz mu nie powiedział".
katon napisał(a):
To jest argument typu: ale to przecież taki wspaniały ksiądz, taki modlący sie, tak wiele dla parafii zrobił, tak lubi dzieci (sic!), on na pewno nie jest złodziejem, oszustem, pedofilem (niepotrzebne skreślić). Taki "argument" czytałem/słyszałem nie raz, a potem wyrok.

To przedstaw te niezbite dowody.

So lut 15, 2020 14:04
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11