Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga? 
Autor Wiadomość
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Z naukowymi badaniami bywa tak jak z odkryciem w brytyjskim laboratorium, ok 15 lat temu silną rakotwórczość kapusty kiszonej... zapomnieli jedynie, że tą cechę nabyła kapusta po nawożeniu nawozami chemicznymi.
Przez wieki dla milionów ludzi w Europie w okresie późnej jesieni i zimy bazą wyżywienia stanowiła kiszona kapusta, a o nowotworze nikt nie słyszał.


Wt cze 22, 2021 7:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
feelek napisał(a):
Nie łapcie za słówka, koledzy. Dobrze wiecie o co chodzi.


Nie wiem o cic ci chodzi?
O to że w jakiejś książce ktoś coś napisał, i ma być to jakimś dowodem?

Alus napisał(a):
Z naukowymi badaniami bywa tak jak z odkryciem w brytyjskim laboratorium, ok 15 lat temu silną rakotwórczość kapusty kiszonej... zapomnieli jedynie, że tą cechę nabyła kapusta po nawożeniu nawozami chemicznymi.
Przez wieki dla milionów ludzi w Europie w okresie późnej jesieni i zimy bazą wyżywienia stanowiła kiszona kapusta, a o nowotworze nikt nie słyszał.


Bo amerykańscy naukowcy to, bo amerykańscy naukowcy tamto, już daj spokój.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 22, 2021 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Mamy dowody naukowe, że Tlen istnieje, a więc w obecność Tlenu nie musimy wierzyć.
Lecz nie wszyscy są zgodni, znajdą się tacy , którzy będą zaprzeczać w obecność Tlenu.
Wówczas za pomocą niepodważalnego dowodu naukowego, sceptykom udowodnimy, że istnieje i jest coś takiego, co nazwaliśmy Tlenem.
A teraz BÓG.
Wielu twierdzi, że w obecność Boga, też nie muszą wierzyć, gdyż są tego pewni, że Bóg istnieje.
Lecz nie wszyscy są zgodni, znajdą się tacy, którzy będą zaprzeczać w obecność Boga.
Wówczas za pomocą niepodważalnego dowodu naukowego, sceptykom należy udowodnić, że Bóg istnieje, lub że chociaż jest coś takiego co nazwaliśmy Bogiem.
Dlatego pytam, czy jest taki niepodważalny dowód naukowy za pomocą którego, niewierzących możemy nawrócić?
Niewierzących w tlen możemy nawrócić, jest wiele sposobów, dowodów, aby tego dokonać,
Jak ktoś zobaczy ten Tlen, dotknie , powącha i przekona się, że bez tego czegoś nie da się nawet żyć , to prędzej czy później przekona się, że wiara w Tlen nie jest potrzebna.
Natomiast, czy wiara w Boga nie jest nam potrzebna?


Wt cze 22, 2021 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Wielu twierdzi, że w obecność Boga, też nie muszą wierzyć, gdyż są tego pewni, że Bóg istnieje.
Lecz nie wszyscy są zgodni, znajdą się tacy, którzy będą zaprzeczać w obecność Boga.
Wówczas za pomocą niepodważalnego dowodu naukowego, sceptykom należy udowodnić, że Bóg istnieje, lub że chociaż jest coś takiego co nazwaliśmy Bogiem.
Dlatego pytam, czy jest taki niepodważalny dowód naukowy za pomocą którego, niewierzących możemy nawrócić?


W mojej ocenie, nie ma szans żeby naukowo udowodnić istnienia Boga, ale nawet jakby tak było, i ktoś by mi udowodnił że chrześcijański Bóg istnieje, to co to zmienia? w czym by mi to pomogło? to świadomość istnienia Boga cokolwiek zmienia?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Natomiast, czy wiara w Boga nie jest nam potrzebna?


To jest potrzebne, bo u wielu ludzi niweluje strach przed śmiercią, nadaje sens życia, poprawia nastrój.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 23, 2021 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
W mojej ocenie, nie ma szans żeby naukowo udowodnić istnienia Boga, ale nawet jakby tak było, i ktoś by mi udowodnił że chrześcijański Bóg istnieje, to co to zmienia? w czym by mi to pomogło? to świadomość istnienia Boga cokolwiek zmienia?

Bóg się ukrywa to nie jesteśmy w stanie go znaleźć, ale sam mógłby dostarczyć dowodów na swoje istnienie.
Według chrześcijan Bogu zależy na relacji z ludźmi, a skoro tak to logiczne byłoby gdyby się ujawnił.
Czy to cokolwiek zmienia. Owszem. Wtedy nie rozmawiali byśmy i tym czy Bóg istnieje tylko jako jest i czego oczekuje (co też wypadałoby żeby ujawnił swoją drogą)
Cytuj:
To jest potrzebne, bo u wielu ludzi niweluje strach przed śmiercią, nadaje sens życia, poprawia nastrój.

Dla niektórych może być przydatne, ale nie jest potrzebne.
Strasz przed śmiercią - wystarczy pomyśleć jak to było przed naszymi narodzinami. Nijak - nie ma się czego bać.
Sens życia - nadaje sobie sam. A świadomość że te kilkadziesiąt lat to jest wszystko co mogę mieć sprawia że chce je przeżyć w pełni a nie czekać na lepsze życie wieczne.
Poprawia nastrój - mi bardziej od religii nastrój poprawia muzyka czy kontakt z przyrodą.
A religia to raczej dołuje, ogranicza i wpaja irracjonalne lęki.


Śr cze 23, 2021 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
afilatelista napisał(a):
Bóg się ukrywa to nie jesteśmy w stanie go znaleźć, ale sam mógłby dostarczyć dowodów na swoje istnienie.


Daj przykład takiego dowodu.

afilatelista napisał(a):
Strasz przed śmiercią - wystarczy pomyśleć jak to było przed naszymi narodzinami. Nijak - nie ma się czego bać.


To przed narodzinami byłeś taki szczęśliwy, i znajdowanie sie w stanie śmierci, jest dla ciebie takie fajne?

afilatelista napisał(a):
Sens życia - nadaje sobie sam.


Nie każdy tak potrafi, wielu ludzi albo z braku sensu życia popełnia samobójstwo, albo religia wyznacza jaki ten sens życia ma być, i jak to jego życie powinno wyglądać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 23, 2021 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Mamy dowody naukowe, że Tlen istnieje, a więc w obecność Tlenu nie musimy wierzyć

Od bardzo dawna posiadamy dowody (nawet zdjęcia, filmiki) na kulisty kształt Ziemi, a jednak płaskoziemców wciąż nie brakuje :) Najlepszy dowód ? To przekonać się na własnej skórze - "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz". W Biblii, jak w podręcznikach (np.fizyki), znajduje się przepis na eksperyment, każdy z nas, osobiście, może przeprowadzić doświadczenie : "Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca. 14 Ja zaś sprawię, że Mnie znajdziecie" Jr.29. Wystarczy zachować prawidłowe proporcje.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 24, 2021 8:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
Daj przykład takiego dowodu.

To Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący. On najlepiej wie jaki dowód byłby najlepszy dla każdego. Dla mnie może zacząć od wpadnięcia na kawę - to wystarczy żebym w niego uwierzył. Jeśli chce żebym uznał go za boga to musi zaprezentować jakieś boskie cechy. Umiejętność uzdrawiania chorych czy rozmnażania pożywienia byłaby imponująca i byłbym w stanie uznać że taka istota jako wielokrotnie potężniejsza ode mnie może być uznana za boga. Nawet jeśli jeśli byłby to kosmita dysponujący nadludzką technologią to samo uznanie jego istnienia i mocy byłoby racjonalne. Natomiast nie oznaczałoby to omnipotencji czy wszechdobra ani np że powinienem tej istoty słuchać w sprawach moralnych. Każdą z tych rzeczy istota powinna wykazać niezależnie. Np jeśli kazałaby mi zabić syna to odmówiłabym.
Gdyby kazał mi obciąć sobie kawałek przyuodzenia to rzadądałbym uzasadnienia. Gdyby twierdził że jest wszechdobry i wszechmocny to musiałby zlikwidować całe cierpienie na ziemi żebym mu uwierzył.
Więc w zależności od jego twierdzeń potrzebowałbym różnych dowodów.

Cytuj:
To przed narodzinami byłeś taki szczęśliwy, i znajdowanie sie w stanie śmierci, jest dla ciebie takie fajne?
Ani fajne ani niefajne. Będzie mi obojętne bo nic nie będę czuł.

Cytuj:
Nie każdy tak potrafi, wielu ludzi albo z braku sensu życia popełnia samobójstwo, albo religia wyznacza jaki ten sens życia ma być, i jak to jego życie powinno wyglądać.

To jak to jest możliwe że np Czesi nie popełniają więcej samobójstw niż Polacy?


Cz cze 24, 2021 8:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
Od bardzo dawna posiadamy dowody (nawet zdjęcia, filmiki) na kulisty kształt Ziemi, a jednak płaskoziemców wciąż nie brakuje :) Najlepszy dowód ? To przekonać się na własnej skórze - "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz". W Biblii, jak w podręcznikach (np.fizyki), znajduje się przepis na eksperyment, każdy z nas, osobiście, może przeprowadzić doświadczenie : "Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca. 14 Ja zaś sprawię, że Mnie znajdziecie" Jr.29. Wystarczy zachować prawidłowe proporcje.

To dziwne bo wielu ateistów straciło wiarę czytając Biblię w celu pogłębienia wiary. Ja zacząłem tracić wiarę po bierzmowaniu kiedy szukałem Boga i nie znalazłem.
To jest obietnica bez pokrycia.
A tak poza tym to jest znany błąd poznawczy - jeśli szukasz z intencją znalezienia konkretnej odpowiedzi to jest duża szansa że faktycznie znajdziesz odpowiedź jakiej szukasz zamiast prawdziwej odpowiedzi.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia


Cz cze 24, 2021 8:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
Od bardzo dawna posiadamy dowody (nawet zdjęcia, filmiki) na kulisty kształt Ziemi, a jednak płaskoziemców wciąż nie brakuje :) Najlepszy dowód ? To przekonać się na własnej skórze - "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz". W Biblii, jak w podręcznikach (np.fizyki), znajduje się przepis na eksperyment, każdy z nas, osobiście, może przeprowadzić doświadczenie : "Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca. 14 Ja zaś sprawię, że Mnie znajdziecie" Jr.29. Wystarczy zachować prawidłowe proporcje.

Od bardzo dawna mamy „dowody” (freski, ryciny, obrazy) świadczące/przedstawiające Boga - taki starszy pan z brodą. Instrukcje, które przytaczasz były znane od wieków, uważasz że ci co namalowali lub zlecili namalowanie „dziadka z brodą” nie zachowali pewnych proporcji, źle odczytali instrukcje? Może zatem wskażesz jako dowód, kogoś kto prawidłowo odczytał instrukcję, zachował odpowiednie proporcje i odnalazł Boga?
PS
Od kiedy KK uważa, że Ziemia jest kulista i krąży wokół Słońca (to tak w nawiązaniu do tych płaskoziemców?


Cz cze 24, 2021 9:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
afilatelista napisał(a):
To dziwne bo wielu ateistów straciło wiarę czytając Biblię w celu pogłębienia wiary. Ja zacząłem tracić wiarę po bierzmowaniu kiedy szukałem Boga i nie znalazłem.

U mnie było wręcz odwrotnie, czytanie Biblii bez wcześniejszych przekonań i bez szukania wiary, której nawet wcześniej nie posiadałam. Na moim przykładzie widać, że były ateista wiarą może zostać obdarzony.
afilatelista napisał(a):
To jest obietnica bez pokrycia.

Ty tak twierdzisz, u mnie często było podobnie czy to na chemii, czy doświadczeniu z biologii, wychodziła jedna wielka klapa.
afilatelista napisał(a):
A tak poza tym to jest znany błąd poznawczy - jeśli szukasz z intencją znalezienia konkretnej odpowiedzi to jest duża szansa że faktycznie znajdziesz odpowiedź jakiej szukasz zamiast prawdziwej odpowiedzi.

Nie szukałam, to znaczy, jakby to opisać, podeszłam bez intencji by coś znaleźć, chodziło o poznanie. No i tak już poznaję, coraz więcej coraz mocniej, do dziś dnia.
"A życie wieczne polega na poznaniu Ciebie—jedynego, prawdziwego Boga, i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś" Jan 17

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 24, 2021 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Może zatem wskażesz jako dowód, kogoś kto prawidłowo odczytał instrukcję, zachował odpowiednie proporcje i odnalazł Boga?

Mogę :)
"Synu człowieczy, gdyby jakiś kraj zgrzeszył przeciwko Mnie niewiernością i gdybym wówczas wyciągnął rękę przeciwko niemu, i złamał mu podporę chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta 14 i gdyby tam byli owi trzej mężowie: Noe, Danel i Hiob, to tylko oni, dzięki, sprawiedliwości swej, ocaliliby życie swoje - wyrocznia Pana Boga" Ez.13,14
george45 napisał(a):
PS
Od kiedy KK uważa, że Ziemia jest kulista i krąży wokół Słońca (to tak w nawiązaniu do tych płaskoziemców?

Skąd niby ja mam wiedzieć co się dzieje, lub działo w KK ?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 24, 2021 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Może zatem wskażesz jako dowód, kogoś kto prawidłowo odczytał instrukcję, zachował odpowiednie proporcje i odnalazł Boga?

Mogę :)
"Synu człowieczy, gdyby jakiś kraj zgrzeszył przeciwko Mnie niewiernością i gdybym wówczas wyciągnął rękę przeciwko niemu, i złamał mu podporę chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta 14 i gdyby tam byli owi trzej mężowie: Noe, Danel i Hiob, to tylko oni, dzięki, sprawiedliwości swej, ocaliliby życie swoje - wyrocznia Pana Boga" Ez.13,14

Ktoś, kto coś ukradł jest złodziejem, ktoś, kto znęca się nad kimś jest oprawcą, ktoś, kto kogoś zabił jest mordercą. Kim jest/był ktoś, kto stworzył taką instrukcję? Kogo można według niej odnaleźć, złodzieja, oprawcę, mordercę, czy Boga? Jeśli Boga, to jakiego?
Zauważ, że instrukcja której fragment przytaczasz, została w znaczący sposób zmodyfikowana bez mała 2000 lat temu.


Cz cze 24, 2021 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Zauważ, że instrukcja której fragment przytaczasz, została w znaczący sposób zmodyfikowana bez mała 2000 lat temu.

Mylisz się, to wciąż to samo, ona wciąż obowiązuje. Ten konkretny fragment, ten opisujący eksperyment, to instrukcja skondensowana w tych kilku słowach.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 24, 2021 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
afilatelista napisał(a):
To Bóg jest wszechwiedzący i wszechmogący. On najlepiej wie jaki dowód byłby najlepszy dla każdego.


To ktoś wszechwiedzący i wszechmogący, jest w stanie udowodnić coś czego nie da sie udowodnić?
Bo skoro mówisz że Bóg może przedstawić dowody na swoje istnienie, to przynajmniej byś przedstawił jak taki dowód miałby wyglądać? bo na razie to pomimo ateizmu, przypominasz mi osobę wierzącą, a taka osoba spytana jak wygląda Niebo, nie wiedząc odsyła mnie z tym pytaniem do Boga, tutaj widzę u ciebie ten sam mechanizm.

afilatelista napisał(a):
Dla mnie może zacząć od wpadnięcia na kawę - to wystarczy żebym w niego uwierzył.


To jak ktoś przyjdzie do ciebie na kawę, powie że jest Bogiem, to ty mu wtedy uwierzysz na słowo? :D :D w jaki sposób osoba tak łatwowierna, jest ateistą?

afilatelista napisał(a):
Jeśli chce żebym uznał go za boga to musi zaprezentować jakieś boskie cechy. Umiejętność uzdrawiania chorych czy rozmnażania pożywienia byłaby imponująca i byłbym w stanie uznać że taka istota jako wielokrotnie potężniejsza ode mnie może być uznana za boga.


Clive Harris to znany na świecie uzdrowiciel, jakbyś go poznał osobiście, powiedziałby ci że jest Bogiem, to byś w to uwierzył? :lol: widzę że ty nie masz za dużych wymagań.

afilatelista napisał(a):
To jak to jest możliwe że np Czesi nie popełniają więcej samobójstw niż Polacy?


Bo religia jednym pomaga i nadaje sens życia, tworzy wspólnotę w której danej jednostce łatwiej i lepiej sie żyje, a z drugiej strony wielu ludzi bojąc sie piekła popada w różnego rodzaju paranoje, więc tutaj wszystko w miarę sie wyrównuje, bilans zysków i strat, jest zachowany.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz cze 24, 2021 11:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL