Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Widocznie narzędzie, którym chcemy pojąc pewne rzeczy, nie jest tym właściwym. Może też ono w jakiś sposób nie pozwala nam odkryć tego właściwego, ponieważ samo stałoby się bezwartościowe?


Cz sie 19, 2021 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Autor tematu ma żal, że Bóg nie obdarzył go łaską wiary.
Daje nam do zrozumienia, iż wie czym jest wiara i wie kim jest Bóg.
Daje nam do zrozumienia, że Bóg o nim zapomniał, jest pokrzywdzony.
Chciałby mieć wiarę.


Pt sie 20, 2021 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Autor tematu ma żal, że Bóg nie obdarzył go łaską wiary.
Daje nam do zrozumienia, iż wie czym jest wiara i wie kim jest Bóg.
Daje nam do zrozumienia, że Bóg o nim zapomniał, jest pokrzywdzony.
Chciałby mieć wiarę.

A Ty, w tym poście, co nam dajesz, co chcesz przekazać?


Pt sie 20, 2021 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Trudno polemizować z kimś nieobecnym.


Pt sie 20, 2021 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 17:03
Posty: 679
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Myślę, że rozważając pytanie zawarte w temacie trzeba by zapytać "a skąd wiesz?". No bo jeśli ktoś żyje z dala od Boga, nie zadaje o Niego żadnych pytań, to może i można myśleć, że widać Bóg łaski wiary mu nie dał. Ale jeśli pyta, zastanawia się, wiara go pociąga, interesuje, ale jest niepewny itd itp...

Podejrzewam - pewności mieć nie mogę - że to często kwestia braku odwagi do podjęcia decyzji. W kwestiach wiary ludzie bardzo nie chcą żeby się okazało, ze się mylili. Pewnie dlatego, ze życie wieczne to bardzo wazna sprawa. Tymczasem nie mają np oporów by wejść do samochodu, choć wiadomo, że zdarzają się wypadki. Tylko w kwestii wiary chcą mieć pewność stuprocentową i każdy drobiazg, każda najdrobniejsza wątpliwość, urasta do rangi ściany nie do pokonania.

Jak napisałem to pewnie kwestia tego, ze życie wieczne które daje wiara, to zbyt wazna sprawa, by się pomylic. Ale jest i druga strna medalu: wiara to też pewne wymagania. A znacznie wygodniej być samemu dla siebie sterem, okrętem i żeglarzem.


Śr paź 20, 2021 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Bezimienny napisał(a):
Myślę, że rozważając pytanie zawarte w temacie trzeba by zapytać "a skąd wiesz?".

Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie (lub obdarzył) łaską wiary? On nikogo niczym nie obdarza. Urodziłeś się i to wszystko. Mamusia, tatuś i inni zaprogramowali ciebie na chrześcijanina, muzułmanina czy jakiegoś buddystę. To oni obdarzyli cię ”łaską wiary” w bogów, którymi zostali obdarzeni przez swych „programatorów”, ty uwierzyłeś i zostałeś nim. Zarówno chrześcijanin jak i inny wyznawca zaczyna wierzyć lub wątpić w moc i umiejętności swego boga.
Kiedy wiesz, nie musisz już w nic wierzyć. Kiedy nie wiesz, nie wierz w nic, bo nigdy się nie dowiesz. Wiara nie jest potrzebna w żadnej fazie twojego życia, wiara powstrzymuje poszukiwania, zabija ciekawość. Gdy już coś wiesz głupotą byłoby w to wierzyć. Wierzysz w Boga bo nie wiesz, wierzysz w duszę bo nie wiesz, nie musisz wierzyć w Słońce, w Księżyc, po prostu – wiesz.
Bezimienny napisał(a):
Ale jest i druga strna medalu: wiara to też pewne wymagania. A znacznie wygodniej być samemu dla siebie sterem, okrętem i żeglarzem.

Wymagania wiary, są jak wymagania dotyczące ukończenia szkoły. Naucz się i przestrzegaj regulaminu, a zostaniesz absolwentem. Patrzcie ja zdałem, mam papiery (….), ja również zdałem, mam papiery (świadectwo chrztu, komunii, bierzmowania itd.) tylko że moja uczelnia w rankingach jest zdecydowanie wyżej, praktycznie tylko absolwenci mojej uczelni mają szansę na wspaniały byt, itd.
Jakim żeglarzem jest ktoś z takimi papierami, na czym i dokąd popłynie? Podejrzewam, że taki absolwent nigdzie nie wypłynie, zostanie ze strachu w swym porcie i będzie snuł morskie opowieści.


Śr paź 20, 2021 11:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
george45 napisał(a):

Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie (lub obdarzył) łaską wiary? On nikogo niczym nie obdarza.[...]Kiedy nie wiesz, nie wierz w nic, bo nigdy się nie dowiesz. Wiara nie jest potrzebna w żadnej fazie twojego życia, wiara powstrzymuje poszukiwania, zabija ciekawość.

Przypominam, że jesteś na forum katolickim nie ateistycznym, polecam sprawdzenie zapisów regulaminu, szczególnie: § I/4 oraz § II/4,



george45 napisał(a):
To oni obdarzyli cię ”łaską wiary” w bogów, którymi zostali obdarzeni przez swych „programatorów”, ty uwierzyłeś i zostałeś nim. Zarówno chrześcijanin jak i inny wyznawca zaczyna wierzyć lub wątpić w moc i umiejętności swego boga.

@George45 też wierzy w swoje racje, skąd wiesz, że nie zostałeś podświadomie zaprogramowany na takie, a nie inne myślenie i nawet sobie nie zdajesz z tego sprawy? Jesteś w stanie to sprawdzić na podstawie twardych dowodów?

Cytuj:
Wiara nie jest potrzebna w żadnej fazie twojego życia, wiara powstrzymuje poszukiwania, zabija ciekawość.

Przeciwnie, wiara jest motorem napędowym do działania, żeby wstać z łóżka, musisz mieć wiarę, że warto z niego wstać, bo nie znasz przyszłości, nie wiesz co przyniesie dzień, życie nie przebiega według jakiegoś scenariusza. Zapisując się na kursy, studia, zakładając firmę, czy też inwestując pieniądze, musisz uwierzyć, że warto to zrobić, przecież nie wiesz, jaki będzie rezultat tych działań. Żeby w życiu coś osiągnąć, musisz uwierzyć w swoje możliwości, żeby coś odkryć, musisz uwierzyć, że warto podjąć ten wysiłek, bo wiara to motor napędowy działania. Jeżeli brak Ci wiary, będziesz stał w miejscu, nie będziesz szukał, zabijesz ciekawość, bo po co coś robić, skoro nie znasz rezultatów działań?
Relatywizm prowadzi do obojętności, człowiekowi wszystko jedno jaka jest prawda, bo każdy ma swoją, wszystko staje się subiektywne.

george45 napisał(a):
Wymagania wiary, są jak wymagania dotyczące ukończenia szkoły.[...]Jakim żeglarzem jest ktoś z takimi papierami, na czym i dokąd popłynie? Podejrzewam, że taki absolwent nigdzie nie wypłynie, zostanie ze strachu w swym porcie i będzie snuł morskie opowieści.

Ale z Ciebie dowcipniś. Jak to leciało z przypowieścią o celniku i faryzeuszu? Ten drugi pokończył szkoły, miał wszystkie pieczątki, górował nad innymi, a Bóg pokazał, że Jego myśli, to nie myśli @George45 i faryzeusz z tymi swoimi dyplomami odszedł z kwitkiem. Tak samo bogaty młodzieniec odszedł zasmucony, a też machał Jezusowi "papierami". Wiara to coś więcej niż piątki na świadectwie czy pobożne wypełnianie obowiązków wynikających z rytuałów, więc z tą analogią trafiłeś jak kulą w płot.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt paź 22, 2021 20:02
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Mrs_Hadley czy Ty urodziłeś się chrześcijaninem, czy „zrobiono” z ciebie chrześcijanina?
Po co wierzącemu papiery dokumentujące chrzest, I komunię, bierzmowanie itd?

Wstaję z łóżka bo mi się nie chce spać. Piję kawę bo mam na to ochotę i sprawia mi to przyjemność. Idę do pracy jak chcę jak chcę, jak nie chcę nie idę. Siadam na ławeczce i zajmuję się odkrywaniem tego, co powoduje, że ci ludzie z językami na brodzie, spięci, zatroskani gonią do pracy. Mówisz że to wiara jest tym co ich do tego popycha, tak masz rację, to wiara robi z nich ludzi nie potrafiących samodzielnie myśleć, takich cyborgów. Chcą osiągnąć królestwo, tym przypadku z tego świata. Myślisz, że osiągną wierząc?
Widzisz jakąś różnicę między dążeniem do osiągania jednego królewstwa bądź drugiego, tego Niebieskiego?

Moim zdaniem „Królestwo Niebieskie jest w nas”. By Jego doświadczyć, trzeba je odkryć, a nie w nie wierzyć.


So paź 23, 2021 7:41

Dołączył(a): Pn lis 01, 2021 11:52
Posty: 6
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
A może łaska, którą Ciebie obdarował mija się z Twoimi oczekiwaniami?
Pomódl się do Ducha Świętego o zrozumienie tego wszystkiego.


Pn lis 01, 2021 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dlaczego Bóg nie obdarzył mnie łaską wiary?
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego .
Słowa Jezusa skierowane do swego Ojca Jahwe. Jana 17:13

,,...To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: "Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył
i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś.
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa
....,,

Pierwszym krokiem do miłości jest poznanie .
Jeśli ktoś chce poznać Boga Ojca Jahwe to on da mu się poznać. Ale trzeba chcieć .


Cz gru 15, 2022 18:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL