Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Andy 72, nie wiem czy to ciebie prosiłem czy kogoś innego, ale jeżeli twierdzisz że jest sąd zaraz po śmierci - Szczegółowy, czyli taki sąd wcześniejszy, jakby Pierwszej Instancji, to podaj mi jakiś przykład Biblijny, bo ci nie wierzę. Ja słyszałem tylko o Sądzie Ostatecznym przy Paruzji, ty mówisz, że zaraz po śmierci jest jeszcze szczegółowy, więc proszę o przykład Biblijny, abym mógł być oświecony.

- Łazarz i Bogacz
- Dobry Łotr

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 03, 2022 1:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Jezus powiedział, że ten kto słucha jego słowa i wierzy w tego, który go posłał nie idzie na sąd.
Słowa skierowane do Dobrego Łotra jedynie potwierdzają tę prawdę.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lip 03, 2022 6:21
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Bo sąd szczegółowy dobrego łotra odbył się na krzyżu.


N lip 03, 2022 9:43

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Ani Bogacz i Łazarz ,ani Dobry Łotr tam nigdzie nie ma żadnej nauki o jakimś sądzie szczegółowym. Kto to w ogóle wymyślił i na jakiej podstawie?
Nauka o Sądzie Bożym jest zupełnie w innym miejscu i to jest nauka o Jezusie zstępującym w Chwale na obłokach aby dokonać Sądu nad żywymi i umarłymi, jednych postawi po lewej stronie, a drugich po prawej , jednym powie byłem głodny a daliście mi jeść, byłem spragniony a daliście mi pić... Do drugich zaś powie idźcie precz nie znam was... tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. To jest nauka o Sądzie.


N lip 03, 2022 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Alus napisał(a):
Bo sąd szczegółowy dobrego łotra odbył się na krzyżu.

W takim razie powiedz mi na czym konkretnie polegał ów sąd.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lip 04, 2022 6:31
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Frosty napisał(a):
Nie wiemy jaki los czeka niewierzących którzy nie mieli szansy zawierzyć.
Nie wiemy jaki los czeka tych którzy Boga odrzucili ponieważ nie znamy przesłanek takich a nie innych decyzji.
Nie wiemy jaki los czeka wierzących ponieważ mogli poprzez samooszukiwanie się i podwójną moralność postępować niezgodnie z tym co wiara reprezentuje.
Nie wiemy co czeka psychicznie chorych, ofiary patologii i zbrodniczych ideologii ponieważ każde brzemie powinno być uwzględniane w sprawiedliwym osądzie.
Potępienie będzie całkowitym oddzieleniem od Boga, ostatecznym odrzuceniem Boga, natomiast nie wiemy w jakim stanie odrzuceni będą się znajdować i w jaki sposób dokładnie cierpieć. Nasza "percepcja" po śmierci może mieć całkowicie inny wymiar.


eh najgorsze ,ze czeka nas kolejne cierpienie. NIezależnie czy będziemy zbawienie to i tak kolejne cierpienie :(. Bo jak nie fizyczne to jeszcze duchowe...Szkoda ,ze tam nie mozna nic wysłac i sprawdzić co jest :D. A jeszcze trzeba sobie poradzić z życiem które jest trudne.A mowia, ze tam jest o wiele trudniejsze


Pn lip 04, 2022 7:03

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Nie rozumiem waszej smutnej zadumy nad tym że Biblia naucza o nieśmiertelności duszy.
Skąd u was taki smutek, czy już czujecie może te języki ogniste które będą lizać wasze dusze?


Cz lip 07, 2022 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
szach900 napisał(a):
eh najgorsze ,ze czeka nas kolejne cierpienie. NIezależnie czy będziemy zbawienie to i tak kolejne cierpienie :(. ...


To wszystko "pikuś" w porównaniu z wiecznością


So lip 09, 2022 13:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Szach900, nie bój się, jeżeli wierzysz w Boga , jeżeli wierzysz że masz duszę nieśmiertelną, jeżeli nie grzeszysz , masz czyste sumienie, przyjmujesz Komunię Świętą, to po śmierci idziesz do Nieba, czego tu się bać?


N lip 10, 2022 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Naukę o tym , że dusza jest nieśmiertelna nauczał pogański filozof Platon.
Około roku 300 n.e. naukę Platona zaczęli przyjmować tak zwani Ojcowie Kościoła.

Zachęcam do sprawdzenia tego w encyklopedii.

ps. Według Biblii człowiek nie posiada duszy nieśmiertelnej.


Pn lip 11, 2022 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Sam sobie przeczysz bo w tym watku piszesz ze albo jest cialo albo nic, a w drugim ze Jezus wstapil do piekla,dusza? Oraz mowisz o jego ciele duchowym po Zmartwychwstaniu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 11, 2022 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Mt 10,28
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
Pierwszy człon pominięty i skupienie się na interpretacji zatracenia jako unicestwienia

O sile interpunkcji w innym wątku i duszy nieśmiertelnej itp
https://piotrandryszczak.pl/biblia-swia ... ehowy.html

Cytuj:
„Biblia demaskuje również głównego inspiratora nauk o nieśmiertelności duszy oraz o reinkarnacji; jest nim Szatan Diabeł, »ojciec kłamstwa« (Jana 8:44; por. Rodzaju 3:4)” (Strażnica Nr 22, 1990 s. 28).


Pn lip 11, 2022 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Logika jest świadkiem jehowy a u świadków jehowy dusza jest unicestwiana i jest śmiertelna.
Nie może on głosić tego co pisze w Piśmie Świętym, inaczej wykluczą go z organizacji.
Może posługiwać się tylko nauką strażnicy oraz biblią świadków Jehowy " nowego świata" gdzie wszystko poprzekręcane jest tak aby im pasowało.
Gdyby mógł chociaż na chwilę otworzyć Biblię tłumaczoną z oryginałów... ale nie może .


Pn lip 11, 2022 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Jak rozumiesz zatracenie ciała i duszy w Gehennie, o którym mówił Jezus?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 12, 2022 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Kogo pytasz?


Wt lip 12, 2022 20:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL