Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul pop 
Autor Wiadomość
Post 
Jeśli nie są to dzieła rak ludzkich - czyje zatem?? .....nie ma innej alternatywy, przypominam, że są to miejsca objawień NMP uznana przez Kościół.


Cz wrz 13, 2007 9:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Alus napisał(a):
Jeśli nie są to dzieła rak ludzkich - czyje zatem?? .....nie ma innej alternatywy, przypominam, że są to miejsca objawień NMP uznana przez Kościół.
Nie wiem Droga ALusko :-D :-D jak to jest.. ale gdzieś mi się obiło o uszy.. ze katolik nie musi wierzyć w te objawiania maryjne..
Czy to tak rzeczywiście jest..??


Cz wrz 13, 2007 13:24
Zobacz profil
Post 
Tak - katolik wierzy, że ostatnie objawiena to Objawienia Chrystusa, podstawą jest Pismo Św.
Objawienia NMP,czy np objawienia Jezusa św. Faustynie to tzw objawienia prywatne - które nie obowiązują katolika - Kościół w tej sprawie pozostawia każdemu wybór osobisty.
Niemniej wiele nabożeństw i modlitw swoje źródło ma w objawieniach prywatnych:
- święto Bożego Miłosierdzia w pierwszą niedziele po Wielkanocy,
- Koronka do Miłosierdzia Bożego,
- Różaniec,
- Szkaplerz,
-Cudowny Medalik,
- 9 pierwszych piątków miesiąca,
- 5 pierwszych sobót miesiąca,
- Margetyka - krucjata modlitwy za kapłanów,
- Jerycho Różańcowe - 24 godzinne odmawianie Różańca św w parafii.
Owocem objawień św. Franiszkowi z Asyżu jest powstanie zakonu franciszkanów, a stygmatyczce Marcie Robin - Ogniska Miłości powstające na wszystkich kontynentach świata.


Cz wrz 13, 2007 15:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
W zwiazku z prosbami uzytkownikow naszego Forum pierwotny tytul "Wniebowstapienie Maryi..."zawierajacy oczywisty blad teologiczny zostal zmieniony

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz wrz 13, 2007 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Alus napisał(a):
Jeśli nie są to dzieła rak ludzkich - czyje zatem?? .....nie ma innej alternatywy, przypominam, że są to miejsca objawień NMP uznana przez Kościół.
Jest inna alternatuwa, tylko nie każdy ją widzi i rozumie.

Osoby, które mają duże doświadczenie w sprawach objawień z łatwością odpowiedzą na to pytanie podając że i Szatan ma taką możliwość i moc, by się objawiać podając za Anioła Światłości (anioł=posłaniec). Dokumenty KRK pękają w szwach od udokumentowanych ponadnaturalnych objawień, mających nie-Boże pochodzenie, lecz diabelskie (osoby znające treść dzienniczka s.Faustyny powinny wiedzieć o co mi chodzi).

Niemniej jednak kryteria, które ja używam w ocenie źródła pochodzenia danego objawienia są bardziej restrykcyjne niż te w KRK, dlatego do tej pory ani jedno "maryjne" objawienie, które należy do tycvh najważniejszych nie przeszło pozytywnie przez owo sito restrykcji, które wypływają z tekstu i Ducha Pisma Św.

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Cz wrz 13, 2007 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
pedziwiatr napisał(a):
Panowie, ta zabawa w kotka i myszke nie jest zabawna. Po raz kolejny prosze o powrot do tematu w duchu tego dzialu, a z uwagami personalnym przejsc na pw, no chyba ze dystkusja w tym watku juz sie Wam znudzila...

Dziękuję za interwencję. :)


Wyjaśniając, poniższy przytoczony "z wcześniej" post został skierowany do Leszka, Jana , niemniej jednak zapraszam każdego kto chce do rozmowy.
mcfunthomas napisał(a):
pedziwiatr napisał(a):
[...] wycieto odpowiedz na post usuniety - pedziwiatr

Kończąc, drugi raz proszę o odpowiedź w sprawie mojego postu z początku września ... tzn proszę o rozwinięcie Twojego postu z Sro Wrz 05, 2007 4:55, gdyż postrzegam go jako próbę wymigiwania się od odpowiedzi. To co Tobie wydaje się oczywiste w sprawie dogmatu o wniebowzięciu Maryji czytając NT (a być moze wiąże się to z współpracą Marii w zbawianiu ludzi), dla mnie ono nie jest i chciałbym o tym podyskutować, o ile w ogóle chcesz. Nie chcę jednak do niczego zmuszać.

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Cz wrz 13, 2007 18:44
Zobacz profil
Post Re: Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul
Zapytam tutaj, bo to chyba sposobniejszy wątek..:)
od tego
medieval_man napisał(a):
Pierwsza wzmianka [o wniebowzięciu Maryji, red. Mariel] przypisywana jest uczniowi świetego Jana, niejakiemu Leucio.
A więc pochodzi z przełomu I i II wieku
Tekst został spisany w języku greckim i etiopskim.
Później, przez około dwieście lat, nie ma tekstów rozważających tę prawdę. Następny to tekst św. Efrema zmarłego w 373 roku.
A potem już poszło...

Medieval, masz może ten tekst Leucio przetłumaczony, albo ostatecznie
w grece?


So paź 06, 2012 19:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul
Dzieło Leucio nie dotarło, jak sie zdaje do naszych czasów. Wiemy o nim tylko na podstawie relacji, miedzy innymi Melitona z Sardes (zm. w ok. 180 r). Leucio zszedł na drogę manicheizmu, i jak pisze Meliton "choć mieszkał wraz z nami i apostołami (...) ale odszedł z drogi sprawiedliwości".
Meliton więc streścił tylko prace Leucio ale nie chciał ich całości propagować.

"Poprawioną i zaktualizowaną" wersję tekstu Leucio rozpowszechnił za to w VII wieku Jan z Tesaloniki (w dziele O smierci Naszej Pani Zawsze Dziewicy, Bożej Rodzicielki) uważając, że choc zawiera on błędy manichejskie to nie można pogardzać tymi treściami, które sa w nim prawdziwe.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 06, 2012 21:00
Zobacz profil WWW
Post Re: Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul
medieval_man napisał(a):
[...]w dziele O smierci Naszej Pani Zawsze Dziewicy, Bożej Rodzicielki)

Mamy to gdzieś w sieci?


So paź 06, 2012 22:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul
Nie wiem czy mamy to gdzieś w sieci.
W ogóle arcybiskup Jan z Tesaloniki jest jednym ze wschodnich pisarzy chrześcijaństwa, ale nie spotkałem się z tlumaczeniami jego pism na polski.
Istnieją za to w innych językach, np. [w:] Écrits apocryphes chrétiens (Paris, Éd. Gallimard, coll. «Bibliothèque de la Pléiade », 1997, str. 165-188, tom pierwszy)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N paź 07, 2012 18:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul
Pytanie o podstawy dogmatyczne - nie zauwazylem do tej pory argumentu ze nikomu nigdy nie przyszlo do glowy aby poszukiwac relikwii Maryi. Po prostu ludzie Kosciola pierwszych wiekow doskonale wiedzieli co sie stalo z Matka.


N paź 07, 2012 19:20
Zobacz profil
Post Re: Wniebowziecie Maryi-pytanie o podstawy dogmatyczne(tytul
medieval_man napisał(a):
W ogóle arcybiskup Jan z Tesaloniki jest jednym ze wschodnich pisarzy chrześcijaństwa, ale nie spotkałem się z tlumaczeniami jego pism na polski.
Istnieją za to w innych językach, np. [w:] Écrits apocryphes chrétiens (Paris, Éd. Gallimard, coll. «Bibliothèque de la Pléiade », 1997, str. 165-188, tom pierwszy)

Dzięki.


Pn paź 08, 2012 6:49

Dołączył(a): Pn maja 09, 2022 0:13
Posty: 4
Post Wniebowzięcie
Witam. Czy akceptujecie dogmat wniebowzięcia Maryi za fakt autentyczny?
Dogmat ten został ogłoszony w roku 1950, przez papieża Piusa XII. Osobiście uważam, że nigdy nie było żadnego wniebowzięcia, ponieważ żaden papież nie ma monopolu na to, że ma rację.
A nawet Biblia nie wspomina o żadnym wniebowzięciu. Podsumowując, jest to tylko kolejna bzdura, wymyślona przez człowieka. Zauważyłem również, że Maryja stawiana jest często wyżej od Boga, który jako jedyny powinien odbierać należną chwałę i uwielbienie. Zwłaszcza, że nie uczyniła dla ludzkości nic, co zasługuje na jakiekolwiek uznanie.
A jakie jest wasze zdanie.


Pn sie 15, 2022 17:16
Zobacz profil
Post Re: Wniebowzięcie
Oczywiscie wiesz, ze regulamin tego forum zobowiazuje ciebie do uzywania wyszukiwarki, zeby nie powtarzac tych samych tematow?

search.php?keywords=wniebowzi%C4%99cie&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj


Pn sie 15, 2022 18:05

Dołączył(a): Pn maja 09, 2022 0:13
Posty: 4
Post Re: Wniebowzięcie
W porządku.


Pn sie 15, 2022 18:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL