Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Nagonka na Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Skoro według słów, które przytaczasz, nikt oprócz Boga nie jest dobrym, tym samym również nie był nim JPII. Był trochę dobry trochę zły, według Bili Bóg za złe każe, a za dobre wynagradza. Podobnie chcą postępować ludzie, za dobre starają się wynagradzać, a za złe karać prawem ziemskim. Są prokuratorzy i obrońcy, oraz sąd. Są również tacy którzy za wszelką cenę nie chcą doprowadzić do procesu, bo może on doprowadzić do ich upadku.
PS
To nie jest temat dotyczący tego jaki jest nolda i za jakiego się uważa. Jednak skoro pytasz i jesteś moderatorem tym samym domniemam, że wiesz co robisz. Nolda uważa, że niema czegoś takiego jak grzech. To co niektórzy uważają za grzech, to czyn popełniony przez tego co nie wie co czyni, człowieka nieświadomego, tym samym nawet w prawie ziemskim takie osoby nie są karane, lecz leczone. Z tego co wiem, również Bóg nie karze, jedynie uświadamia.


N mar 19, 2023 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1928
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
nolda napisał(a):
Nolda uważa, że niema czegoś takiego jak grzech. To co niektórzy uważają za grzech, to czyn popełniony przez tego co nie wie co czyni, człowieka nieświadomego, tym samym nawet w prawie ziemskim takie osoby nie są karane, lecz leczone. Z tego co wiem, również Bóg nie karze, jedynie uświadamia.
Tego Cię naucza New Age?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N mar 19, 2023 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Troszkę się boję, albowiem wątku nie ciągnę. Ani też powołuję się na poprzedni post. Ale może...

Ad rem (o kurcze, użyłem entera, ale świadomie, aby oddzielić myśl), natknąłem się na wypowidź odnoszącą się do problemu, czyli nagonki. Jednam z używanych argumentów był zarzuty niedostępności archiwów. Dlatego wklejam oświadczenie. Nie zweryfikuję, gdyż historykiem nie jestem. A zaprzyjaźniony krakowski historyk udał się już do wieczności. Zatem cytat:
Nie boję się powiedzieć, że każdy historyk, który chce dostać dostęp do tych archiwaliów, dostanie go - zapewniał na konferencji KEP abp Grzegorz Ryś. Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome
Zatem czekam cierpliwie i z ufnością na temat badań. I nie wypowiem ani słowa potępienia, dopóki nie zostanie to wszystko przedstawione w sposób rzetelny i obiektywny. Nie potrafię potępiać na podstawie pomówień.


N mar 19, 2023 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Jerzy_67 napisał(a):
Tego Cię naucza New Age?

Wiesz, Jerzy_67, zdarza się też tak, że ktoś sam z siebie, na podstawie swoich własnych przemyśleń, dochodzi do pewnych wniosków, a te - potem okazują się zbieżne z jakąś ideą z zewnątrz.


N mar 19, 2023 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Znalazłem w sieci wypowiedź Leona Knabita na temat trwającej nagonki wywołanej tendencyjnym filmem, będącym dziełem osób walczących od lat z Kościołem.
Poniżej zacytowana myś jest wg mnie cenna. Bez zacietrzewienia, na spokojnie i rzeczowo.

"Zmasowane ataki na św. Jana Pawła II ani mnie nie bolą ani nie irytują. Po prostu zdumiewają. Każdy, kto w jakikolwiek sposób atakuje naszego Papieża, jest albo ignorantem nie znającym treści Jego nauczania, ani Jego życia albo człowiekiem walczącym z Kościołem..." - napisał na Twitterze o. Leon Knabit.
Dodam ino, że w wytłuszczonym zdaniu, wg mnie, nie powinno być "albo" , lecz "i".
Jednak na obronę osób włączających się (w różnym stopniu i na różne sposoby) w nagonkę dopiszę, że wielu z nich tak czyni, bo nie wiedzą, co czynią.


Pn mar 20, 2023 1:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Andej, czyli przedstawianie faktów o tuszowaniu pedofilii przez KK z Karolem Wojtyłą na czele jest przejawem ignorancji?


Pn mar 20, 2023 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1928
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Wypowiedź księdza, który będąc ministrantem, został skrzywdzony... [podziwiam, że to go nie zniechęciło do zostania księdzem]
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29580201,pedofilia-w-kosciele-dominikanin-wyznaje-bylem-skrzywdzony.html

A tu: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29578147,papiez-spadl-pis-owi-z-nieba-o-czym-nie-mowimy-gdy-mowimy.html
wypowiedź jak JPII może być w roku wyborczym w politykę zamieszany...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt mar 21, 2023 7:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
afilatelista napisał(a):
Andej, czyli przedstawianie faktów o tuszowaniu pedofilii przez KK z Karolem Wojtyłą na czele jest przejawem ignorancji?

Jakie fakty(bo jak rozumiem według Ciebie istnieją niezbite, potwierdzone dowody) masz w sprawie JP2(zmarłego prawie 20 lat temu)?
Z ciekawości pytam(do KK nie należę)

Każda nagonka jest obrzydliwa, a zwłaszcza prowadzona na osobie która bronić się już nie potrafi.
Że tak zapytam, gdzie byli Ci wszyscy niezadowoleni z osoby papieża (np.) gdy trwał proces jego kanonizacji?
Nie dziwi mnie także wielkie poruszenie i reakcja obronna po stronie większości Katolików, mają do tego prawo. Zostało naruszone ich dobro osobiste, wszak wraz z JP2 są/byli jedną rodziną, stanowią jedno ciało(nawet Kodeks Cywilny ma na to swoje artykuły i zapewnia taką możliwość)
Jerzy_67 napisał(a):
A tu: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... owimy.html
wypowiedź jak JPII może być w roku wyborczym w politykę zamieszany...

To nie polityka, a korzystanie z przywileju obrony. Po co było rozpalać taki ogień w roku wyborczym, a obecnie winnych "wojenki" wskazywać po drugiej stronie? Brudna gra, której efekt był zamierzony(dokładnie taki miał być jak jest obecnie)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 21, 2023 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3788
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Papieżowi złorzeczą tylko źli ludzie z obcych nam mediów.
Jan Paweł ll to święty Polak na tronie Piotrowym, nikt z rozumnych ludzi nie znieważa Świętego uznanego przez cały świat. To tylko nieprzyjazne Polakom media zagraniczne ośmielają się szkalować naszego Papieża, tylko one mają odwagę tak czynić, gdyż Papież a tym bardziej Polak nie jest dla nich autorytetem.
Papieża znieważają tylko ci którzy znieważają Kościół, Boga i Polaków.
Bądźmy spokojni, wszyscy źli ludzie będą smażyć się w piekle, wszyscy ci którzy złorzeczą Świętym mogą popsioczyć sobie jak pieski , popsioczą sobie popsioczą troszkę poszczekają, ale tak ogólnie to są zerem i nic wielkiego nie reprezentują ich psiejska kultura sama mówi za siebie.
I nie przejmujmy się że mówią w Języku Polskim, gdyż tak naprawdę nie są żadnymi Polakami, znają Nasz Język bo rodzice ich Mowy Naszej nauczyli, ale teraz tego pewnie żałują, gdyby ich rodzice wiedzieli że będą w Języku Polskim szczekać, to woleli by ich już w rzece potopić.


So mar 25, 2023 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Wiesz, @Inny_punkt_widzenia, jesteś jednym z nielicznych użytkowników tego forum, których wypowiedzi powodują, że się złoszczę. Odczuwam irytację, gdy Cię czytam.


So mar 25, 2023 13:56
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Trzymanie się złości, jest jak wzięcie w dłoń rozżarzonego węgla z zamiarem skrzywdzenia kogoś. Tym, kto poparzy się najmocniej, jesteś ty sam. Chyba Budda tak powiedział, ja się z tą wypowiedzią zgadzam.
Popatrz na IPW, podobnie jak Ty, ja, jest indywidualnością, nigdy kogoś takiego nie było, niema i nie będzie. Chcesz go do siebie upodobnić, ukierunkować (zrobić kopię), by jego myśli, słowa, czyny były zgodne z tym czym cię zaprogramowano. Gdyby nawet to się udało, to po jakimś czasie możesz się zezłościć, że Cię małpuje ;)
Dla IPW JPII to święty człowiek, ja uważam, że to zwykły człowiek, nie nazwę go dobrym, bo według słów które ponoć wypowiedział Jezus, tylko Bóg jest dobry.


So mar 25, 2023 17:33

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
A czy ja napisałem, że się trzymam tej złości?


So mar 25, 2023 17:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Papieżowi złorzeczą tylko źli ludzie z obcych nam mediów.

Niestety, nie tylko. Cała masa lemingów bierze w tym udział powtarzając kalumnie.
Uderzenie w JPII nie jest celem, jest środkiem. Jest uderzeniem w Kościół, aby zgodnie z zasadą domina, padło na PiS. Mamy rok wyborczy. Wszystkie chwyty dozwolone.
A zgodnie z komunistyczną zasadą (bo to chyba oni wymyślili), jak się kogoś obrzuci błotem, to zawsze trochę błota na nim zostanie.
Jest tajki dowcip z wielką broda:
Spotyka się dwóch kumpli
- Wiesz, chcielibyśmy, żebyś do nas więcej nie przychodził.
- Dlaczego?!
- Kiedy byłeś ostatnio, to zginął nam złoty zegarek.
- Ale to nie ja!
- Wiem. Zegarek się znalazł, ale niesmak pozostał.


So mar 25, 2023 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Papieżowi złorzeczą tylko źli ludzie z obcych nam mediów.
Jan Paweł ll to święty Polak na tronie Piotrowym, nikt z rozumnych ludzi nie znieważa Świętego uznanego przez cały świat. To tylko nieprzyjazne Polakom media zagraniczne ośmielają się szkalować naszego Papieża, tylko one mają odwagę tak czynić, gdyż Papież a tym bardziej Polak nie jest dla nich autorytetem.
Papieża znieważają tylko ci którzy znieważają Kościół, Boga i Polaków.
Bądźmy spokojni, wszyscy źli ludzie będą smażyć się w piekle, wszyscy ci którzy złorzeczą Świętym mogą popsioczyć sobie jak pieski , popsioczą sobie popsioczą troszkę poszczekają, ale tak ogólnie to są zerem i nic wielkiego nie reprezentują ich psiejska kultura sama mówi za siebie.
I nie przejmujmy się że mówią w Języku Polskim, gdyż tak naprawdę nie są żadnymi Polakami, znają Nasz Język bo rodzice ich Mowy Naszej nauczyli, ale teraz tego pewnie żałują, gdyby ich rodzice wiedzieli że będą w Języku Polskim szczekać, to woleli by ich już w rzece potopić.


No niezła wiązanka pod wezwaniem „łolaboga Papieża szkalujo!!!1111” XD

Dzięki wybitnej analizie przedmówcy dowiedzieliśmy się, że ludzie śmiejący pisać o Papieżu inaczej niż cukierkowo-kremówkowo:

1. Są źli
2. Są bezrozumni
3. Są zerami
4. Znieważają Polaków
5. Będą smażyć się w piekle
6. Psioczą jak pieski
7, nie są Polakami mimo że są
8. Ich rodzice żałują że nie potopili ich w rzece

A wystarczyłoby, żeby ten „święty Polak na tronie Piotrowym” przedkładał dobro dzieci nad dobro koleżków w sutannach i nie ukrywał jednej z najbardzej obrzydliwych zbrodni jakiej człowiek może się wobec drugiego człowieka dopuścić, to Inny_punkt_widzenia nie musiałby rywalizować z robaczkiem2 o najbardzej głupawą wypowiedź na forum

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So mar 25, 2023 18:14
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Swołocz napisał(a):
A czy ja napisałem, że się trzymam tej złości?

Skąd takie myśli przychodzą ci do głowy. Nie złość się, napewno tego nie napisałeś. ;)


So mar 25, 2023 19:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL