Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 13:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
 Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Viona


Czy uczysz , że klucze Piotrowe z Mt 16:19 nie są kluczami władzy. Mówisz że są one (jak w Łk 11:52) kluczami poznania (Strażnica Nr 6, 1991 s.5 por. "Upewniajcie się..." s.14). Natomiast w "Prowadzeniu rozmów..." (s.328) uczą, że są one kluczami "sposobności otrzymania ducha Bożego oraz drogi do Królestwa niebiańskiego".

Odpowiedź. W Biblii klucze często są symbolem władzy np. Iz 22:20nn., Ap 1:18, 3:7, 20:1 por. 9:1, Syr 42:6. Takie jest znaczenie kluczy Piotrowych, które są nie tylko kluczami poznania, ale i "kluczami Królestwa Niebieskiego" (Mt 16:19), co potwierdza nadanie mu władzy związywania i rozwiązywania. Tertulian (ur.155) o kluczach Piotrowych uczył: "Bo nawet jeśli uważasz, że niebo jest zamknięte, to pamiętaj, klucze do niego Pan powierzył Piotrowi a przez niego Kościołowi" ("Lekarstwo na ukłucie skorpiona" 10) por. pkt 18.2.3. Ciekawe, że kiedy ŚJ to potrzebne stwierdzają coś przeciwnego do tego co podano powyżej: "W Biblii słowo 'klucz' symbolizuje autorytet lub władzę (porównaj Mateusza 16:19)" ("Proroctwo Izajasza..." t.1 s.240). O co więc im chodzi? Kiedyś ŚJ nauczali, że Piotr otrzymał dwa symboliczne klucze. Jeden użyty był w stosunku do Żydów, drugi dot. pogan ("Upewniajcie się..." s.14). Od 1980r. (ang. 1979r.) uczą o trzecim kluczu użytym w stosunku do Samarytan (Strażnica Nr 10, 1995 s.24). Por. Strażnica Nr 16, 1967 s.9, gdzie zapewniano, że "potrzebne były tylko dwa klucze". Strażnica Nr 10, 1995 s.24 podaje, że rzekomo Strażnica Rok CI [1980] Nr 14 s.1-14 objawiła nowość, że Piotr użył jednego z kluczy (drugi) w stosunku do Samarytan. Tymczasem ich "Prawda was wyswobodzi" 1946 (s.255) podaje, że z pierwszego klucza skorzystał "ostatek Żydów i niektórzy Samarytanie" (por. Strażnice: Nr 16, 1967 s.9; Nr 3, 1970 s.7). Nowością w nauce ŚJ było więc "rozmnożenie" ilości kluczy, a nie kwestia Samarytan. Tę ilość trzech kluczy wprowadzono aby odróżnić się od chrześcijaństwa, które przedstawia Piotra na obrazach z dwoma symbolicznymi kluczami.


Śr kwi 17, 2024 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1486
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Idący napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Gdyby Piotr był Skałą, to nie mógłby być członkiem Kościoła a przecież nikt nie kwestionuje tego, że nim był.

Jeśli Piotr został uznany za Skałę, to nie mógłby nie być członkiem Kościoła.

A jeśli nie? Jak cytowani Ojcowie z pism patrystycznych? Nie widzieli w Piotrze skały...to co wtedy?


Pt kwi 19, 2024 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Ale gdyby nawet nie widzieli w Nim Skały, czy też traktowali jako Skałę to i tak mieli Go za Pierwszego a to na jedno wychodzi.


So kwi 20, 2024 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1955
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
to i tak mieli Go za Pierwszego a to na jedno wychodzi.
Czy przeczytasz ten cytat?
    Ga 2,7-14 PAU
    (7) Wręcz przeciwnie. Gdy zobaczyli, że mnie zostało powierzone głoszenie Ewangelii wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych -
    (8) ponieważ Ten, który działał w Piotrze dla apostołowania wśród obrzezanych, działał i we mnie dla dobra pogan -
    (9) i gdy uznali daną mi łaskę, Jakub, Kefas i Jan, uważani za filary, podali prawą rękę mnie i Barnabie na znak łączności, abyśmy szli do pogan, oni zaś do obrzezanych.
    (10) Mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, co też pilnie starałem się czynić.
    (11) Kiedy jednak Kefas przybył do Antiochii, sprzeciwiłem się mu otwarcie, bo postąpił niewłaściwie.
    (12) Zanim przybyli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział we wspólnych posiłkach z poganami. A gdy tamci przybyli, usunął się i odłączył, obawiając się obrzezanych.
    (13) Razem z nim także inni Żydzi zaczęli się zachowywać nieszczerze i nawet Barnaba został wciągnięty w ich udawanie.
    (14) Kiedy więc zobaczyłem, że nie postępują zgodnie z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, żyjesz według obyczajów pogan a nie Żydów, jak możesz zobowiązywać pogan do postępowania według obyczajów żydowskich?

Jeśli przeczytałeś, to powinieneś zauważyć, że:
# Kefas (Piotr) nie jest wymieniony na pierwszym miejscu wśród "filarów":
"Jakub, Kefas i Jan, uważani za filary" (w. 9)

# Paweł nie bał się surowo i publicznie zganić Piotra:
"Kiedy jednak Kefas przybył do Antiochii, sprzeciwiłem się mu otwarcie, bo postąpił niewłaściwie." (w. 11).

Jakieś wnioski z tego wyciągasz, Inny_punkt_widzenia?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So kwi 20, 2024 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 183
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Viona




Czy uczysz , że klucze Piotrowe z Mt 16:19 nie są kluczami władzy.

Ja niczego nie "ucze", pisze tylko jak rozumiem kwestie "kluczy Piotrowych", podajac stosowne argumenty.


Cytuj:
Mówisz że są one (jak w Łk 11:52) kluczami poznania (Strażnica Nr 6, 1991 s.5 por. "Upewniajcie się..." s.14). Natomiast w "Prowadzeniu rozmów..." (s.328) uczą, że są one kluczami "sposobności otrzymania ducha Bożego oraz drogi do Królestwa niebiańskiego".


Niczego takiego nigdzie nie napisalam, nie w takim kontekscie i w ogole nie rozumiem o co ci chodzi z tymi publikacjami SJ. Czy one stanowia jakis autorytet dla ciebie?


Cytuj:
Odpowiedź. W Biblii klucze często są symbolem władzy (...)


Byc moze.

Jednak w tym konkretnym przypadku nie chodzi o jakies symbole wladzy, lecz o pewnego rodzaju " kod", ktory umozliwia otwieranie "bramy "do KB, jaką jest Chrystus. Do KB moga wejsc tylko te dzieci boze, ktorych tozsamosc jest identyczna z naturą Ojca i Syna( jednosc z Ojcem i Synem).

Wladza nad dziecmi bozymi (Kosciolem) jest niepotrzebna, bo dziecko boze( "czlowiek duchowy") zadnej wladzy, ani zadnym sądom nie podlega.

Piotrowi Ojciec objawil prawde i Piotr stal sie w tym momencie wolnym "czlowiekiem duchowym", ktory mogl podejmowac decyzje, ktorych konsekwencje mialy zasięg az do nieba("cokolwiek zwiazesz...").

Chrystus jest moja droga do wolnosci.Jestem dzieki Niemu wolna w duchu istota. Nie potrzebuje cudzej wladzy nad soba. Wladza potrzebna jest tylko niewolnikom, podlegajacym "wladcy tego swiata", ktorzy nie znaja jeszcze "Chrystusa Syna Boga zywego".

Rozwaz te kwestie, IPW.

Krolestwo Boze funkcjonuje na plaszczyznie milosci, a nie piramidy wladzy.
Milosc nie moze istniec bez wolnosci.
Milosc i wladza nigdy nie ida w parze.


So kwi 20, 2024 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 183
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):

(...)
Jakieś wnioski z tego wyciągasz, Inny_punkt_widzenia?



Jerzy_67, czym wiec sa "klucze piotrowe" w twoim rozumieniu?

Kto pelni wladze w twoim zborze?

No i czy wiesz juz "Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?"


So kwi 20, 2024 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1955
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
viona napisał(a):
Jerzy_67, czym wiec sa "klucze piotrowe" w twoim rozumieniu?
Pisząc o "kluczach piotrowych" myślisz oczywiście o tym zdaniu:
    Mt 16:19 PAU
    (19) Tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

Istotnie, Jezus tak się do Piotra zwrócił... ale wręcz tymi samymi słowami też do większego grona swoich uczniów się zwrócił:
    Mt 18:18 PAU
    (18) Zapewniam was: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.

I co teraz?! Jest jeden "klucznik" [już od blisko 2000 lat martwy], czy jest więcej "kluczników"?
Pomocą w odpowiedzi wg mnie służy ta wypowiedź:
    Łk 11:52 PAU
    (52) Biada wam, znawcom Prawa, bo wzięliście klucz poznania; sami nie weszliście, a tym, którzy chcieli wejść, przeszkodziliście.

Oto tutaj Pan Jezus zwraca się do znawców Prawa [też już od 2 tysiącleci martwych], że oni "wzięli klucz poznania", co ja rozumiem tak, że taki klucz mają wszyscy ci, którzy opierając się na Bożym Słowie, nauczają innych - w ich ręku jest "klucz poznania", co można w tym kontekście pojmować jako posiadaną odpowiedzialność związaną z duchowymi prawdami Bożymi...
Czyli krótko:
"Klucze piotrowe" to posiadane poznanie spraw duchowych i rozporządzanie tymi prawdami.
Takie klucze miał Piotr... mieli je inni apostołowie i uczniowie Jezusa... a też nawet oponenci Jezusa...
A współcześnie takie "klucze" mają nauczyciele Słowa Bożego.
Tak to widzę...

viona napisał(a):
Kto pelni wladze w twoim zborze?
Rada zboru [złożona z kilku osób] pod przewodnictwem pastora zboru.

viona napisał(a):
No i czy wiesz juz "Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?"
Kościół Jezusa Chrystusa jest tam, gdzie są duchowo narodzeni z Boga Jego wyznawcy. To jest duchowy wymiar Kościoła, który obejmuje chrześcijan bez patrzenia na podziały denominacyjne. Kto jest w tak pojmowanym Kościele, wie tylko Pan Bóg...

To, co napisałem, nie oznacza, że nie można szukać Kościoła Jezusa Chrystusa w wymiarze widzialnym - pośród istniejących denominacji...
No i tutaj każda denominacja, też moja, pragnie się takim Kościołem zwać... Czy jednak tak też Pan Bóg nas (w tych różnych denominacjach) widzi, to tylko On wie, a my mamy z Biblią w ręku sprawdzać nasz konfesyjny stan, czy pasujemy do kryteriów Chrystusowego Kościoła, czyli czy jest zgodność nauk kościelnych z naukami Jezusa i całego Pisma Świętego...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N kwi 21, 2024 7:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 630
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Klucze Piotrowe.
Myślę, że należy je rozumieć wyłącznie w kontekście Mt 16.17-18 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. Czyli szczególnej łaski udzielonej Piotrowi przez Ojca w niebie. Dzięki tej łasce został ustanowiony nieprzemijającą, wciąż żywą opoką, skałą. Trwałym, wiecznym fundamentem.
Do tej szczególnej łaski Jezus dołożył prawo będą jednocześnie obowiązkiem. Obowiązkiem, który może cedować na zstępnych. Mt 16.19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». Wyjątkowy dar-obowiązek, prawo stanowienie na ziemi. Odnoszę to do prawa rozgrzeszania. Jak też wstrzymywania się od tęgi. Prawo do błogosławienie i wyklinania. Prawo udzielone w przekonaniu, że Piotr dzięki szczególnej łasce otrzymanej od Boga będzie zgodnie z wolą Ojca mógł decydować. I będzie to sąd niepodważalny.
CO ciekawe prawo to zostało udzielone bezczasowo. To znaczy, że odnosi się zarówno do życia ziemskiego jak też niebiańskiego. Lecz teraz Piotr sprawuje swoją władzę za pośrednictwem tych, którym przekazał tę władzę za pośrednictwem błogosławieństwa i nakładania rąk. Władza ta jest wykonywana przez cały czas trwania Kościoła Chrystusowego. M.in. w sakramencie pojednania i sakramencie zjednoczenia we wspólnocie ustanowionej przez Jezusa.
Ciekawym mykiem jest przywołanie Mt 18.18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wspaniale odnosi się to do sukcesji, przekazywania władzy. Ale z pewnym ograniczeniem. Otóż, choć orzeczenia w dalszym ciągu mają być wiążące, to jednak ograniczone. Bez prawa władania kluczami do królestwa niebieskiego. Czyli bez możliwości wydania niepodważalnego orzeczenia. Warto też zwrócić uwagę na to, do kogo zwraca się Jezus w Mt 18.18.
Zwraca się do nieokreślonej liczebnie rzeszy uczniów. Nie ogranicza się do apostołów. Kim sa uczniowie? Mniemam, że tymi, którzy kochają Jezusa. A kto kocha Jezusa? Na to pytanie odpowiada J 14.15-17 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Oraz J14.21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». Czyli inny mi słowy - Kościół.
A Piotr cały czas patrzy. I wypełnia swoją misję. Z nieba, za pośrednictwem następców. Zarówno tych godnych, jak i tych niegodnych. io jedni ii drudzy prowadzą do nieba. Zgodnie z Mt 23.3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N kwi 21, 2024 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy 67
Nie rozumiem jakim prawem ty jako Protestant oraz inni Protestanci poddajecie w wątpliwość Słowa Boże i jakimiś drobnymi tiurlikami wydartymi z kontekstu Pisma Świętego próbujecie przeciwstawiać Ewangelii . W Ewangelii Jezus wyraźnie powierza Piotrowi władzę nad Kościołem Bożym a władzą tą jest Miłość i Służba i na koniec swego pobytu na ziemi Jezus jeszcze raz zwraca się do Piotra aby go upewnić że od tej pory Ja odchodzę ale Ty będziesz pasł i prowadził Baranki Moje i mówi to po Trzykroć!, aby Piotr Broń Boże nie zapomniał że od tej pory staje się Pasterzem i ma być Dobrym Pasterzem bo gdyby nawet zdradził i stał się złym Pasterzem to i tak będzie musiał prowadzić Jezusowe owieczki, więc Jezus Go przestrzega i po trzykroć zapytuje czy Ty Mnie Miłujesz?! Z tąd też cały Kościół Boży nieustannie modli się za Swojego Pasterza aby wytrwał w wierze. Piotr sprawuje więc władzę ale jest to władza Pasterska kiedy Pasterz idzie przodem i kieruje stadem owiec i gdzie On skręci tam też skręci Całe Stado.
Wszyscy Protestanci nałogowo włącznie z Tobą wypowiedzieli Piotrowi posłuszeństwo i poszli sobie swoją drogą inną niż Pasterz Piotr.
Zakładacie sobie w swoich Zbiorach bo nie są to Kościoły jak sama nazwa wskazuje, jakąś samozwańczą władzę jakąś prywatną grupę najemników wyimaginowanych uzurpatorów pastorów i bawicie się Słowem Bożym szastając Jej Kartami na prawo i lewo aby tylko coś wydukać na swoje prywatne potrzeby. Jak tak można ! Toż przecież Bóg wam tej prywaty nigdy nie daruję!


N kwi 21, 2024 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1955
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Kiepskie to "obracanie kluczami" przez Piotra w niebie, a na ziemi przez Jego następców, skoro tyle moralnych skandali w sferze kościelno-katolickiej co rusz na wierz, jak oliwa na wodzie wypływa!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N kwi 21, 2024 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 630
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):
Kiepskie to "obracanie kluczami" przez Piotra w niebie, a na ziemi przez Jego następców, skoro tyle moralnych skandali w sferze kościelno-katolickiej co rusz na wierz, jak oliwa na wodzie wypływa!...

Rozumiem niechęć do Kościoła i wypływjący z tego imperatyw, aby skorzystać z każdej okazji, aby wrzucić jakąś złośliwostkę. Mam nadzieję, że poprawia to humor i poczucie własnej godności.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trudno jest wychwycić w długim poście przytoczenie wszystkich fragmentów Ewangelii. Toteż przypominam Mt 23.3 wskazujące na to, że zachowanie osób powołanych do szerzenia wiary od tysięcy lat budziło zastrzeżenia.
Kościół wytrzymał już dwadzieścia wieków. A bramy piekielne go nie przemogą. Choćbyś najbardziej nastawał na Kościół, to on i tak przetrwa. Możesz wierzyć we wszystkie tefałeny, ale i tak wespół z nimi nie zniszczysz Kościoła.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N kwi 21, 2024 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy 67
Kościół nie jest jakimś malutkim rodzinno kumpelskim zborkiem których namnożyło się tysiące i nadal wyrastają jak ten chwast. W takim zborku kierowanie i zarządzanie można powierzyć nawet dzieciom i sobie poradzą. Kościół dzisiaj to ogromny rozszerzony na cały świat kolos gigant praktycznie bez granic liczący miliardy osób, a Pasterz nadal jest tylko jeden, więc jak tutaj jeden człowiek może nad wszystkimi zapanować? Ale człowiek ten wie i wszystkie Jego Owieczki że nie można nic w tej Misji zmieniać, że Pismo Święte i Jezusowe Powołanie to nie jest jakaś tam święta książeczka którą Protestanci noszą w kieszeniach od spodni i rozdają na ulicach niczym ulotki reklamowe.
Pismo Święte to Rzecz Święta i nie można nim szastać i wyszukiwać w Nim fragmencików nam akurat potrzebnych, tak właśnie robią Protestanci, zaprzeczają Piotrowemu Przewodnictwu bo mają swoich przewodników którzy im robią wodę z mózgu, a to w Kościele ciele się prosiło, a to w Kościele świnia się cieliła a to w Kościele bociany pływają a to w Kościele wilki latają, za to my jesteśmy idealni chodźcie do nas będziecie z nami książeczki i ulotki na festynach rozdawać oto jest prawdziwa wasza misja. A wy tak jak i wszyscy tak samo grzeszycie lecz waszych grzechów nie ujawniacie.

Nikt nie mówił że Paterzowanie Kościołowi to będzie krótki piknik na trawie a jako Pasterz jest człowiekiem tako jego grzechy będą ludzkie i koniec .

Jeżeli ktoś się nie smuci że jego Pasteż błądzi NIE NALEŻY DO TEGO STADA!!!


N kwi 21, 2024 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1955
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia - a co Ty tak wiele piszesz?!? Zmieniło Ci się nastawienie do aktywności na forum?
Ile tekstu jesteś w stanie przeczytać? - możesz to określić np. ilością linijek tekstu, abym wiedział, jak dużą dawać odpowiedź...? [niekoniecznie w tym temacie, ale tak ogólnie pytam]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N kwi 21, 2024 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 183
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):
Inny_punkt_widzenia - a co Ty tak wiele piszesz?!? Zmieniło Ci się nastawienie do aktywności na forum?
Ile tekstu jesteś w stanie przeczytać? - możesz to określić np. ilością linijek tekstu, abym wiedział, jak dużą dawać odpowiedź...? [niekoniecznie w tym temacie, ale tak ogólnie pytam]


Twoje wycieczki osobiste sa ohydne, Jerzy_67.
Byloby milo, gdybys reflektowal to, co piszesz i to, co pisza inni.

W dyskusjii chodzi o argumenty, a nie o wlasne widzimisie bez glebszego logicznego uzasadnienia.
W dyskusjii nalezy starac sie pozostac racjonalista, a nie czadzić innych wlasnym, sekciarskim fanatyzmem.


N kwi 21, 2024 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1395
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):

Jeżeli ktoś się nie smuci że jego Pasteż błądzi NIE NALEŻY DO TEGO STADA!!!

Ja to się smucę, że twój Pasteż błądzi. Pytanie kto go zatem prowadzi, skoro błądzi.
Gdyby pasterzował kilku owcom, to tylko te kilka mógłby (niechcący) zwieść na manowce. Jeśli jednak pasterzuje setkom milionów, to nie chciałbym być w skórze tych biednych owiec.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N kwi 21, 2024 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL