Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 15:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 718
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Mam nadzieję, bo wierzę w nieskończenie wielka miłość Boga do ludzi. Bo wierzę w Jego miłosierdzie. Wierzę też dlatego, że tzw. łotr w ostatnim momencie życia dostał zapewnienie zbawienia. Wierzę też dlatego, że robotnikom najętym w ostatnim rzucie wypłacił po denarze. Wierzę też dlatego, że zostało zapowiedziane ostateczne zwycięstwo dobra nad złem.

Ale oprócz tej nadziei modlę się o zbawienia wszystkich ludzi. O Twoje też. O zbawienie każdego forumowicza niezależnie czy walczy to z wiarą, czy ją wykrzywia albo chce narzucić swoje wizję. Modlę się o zbawienie także tych, którzy mają własne wyobrażenia Boga, Prawdy i starają się innych zmusić do ich wierzenia. Modlę się za walczących z Bogiem, Kościołem, odciągających od Kościoła, rozbijających owczarnię. Modlę się o zbawienie każdego. I całkowicie poddaję się woli Boga. Było, jest i będzie tylko tak, jak On chce. A ja proszę o zbawienia każdego. Bo widzę w tym dobro. Bo zbawienie jest dobrem. Bo każdemu życzę dobra. I nikomu nie życzę zła. A potępienie jest złem.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


So maja 11, 2024 7:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1575
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Idący napisał(a):
Ale oprócz tej nadziei modlę się o zbawienia wszystkich ludzi. O Twoje też.
Możesz odnieść treść swej wypowiedzi do poniższego tekstu?

„Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać.”


So maja 11, 2024 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
Idący napisał(a):
Nie widzisz różnicy między wiarą a nadzieją?
No, jest różnica; tylko czy masz w Biblii przykład kogoś, kto miał taką nadzieję, że 100% ludzi będzie zbawionych?


Jerzy-67...zbawienie juz sie dokonalo...2000 lat temu. Wszyscy zostali zbawieni, bez wyjatku.
Kazdy , kto zaufa prawdziwemu Slowu Ojca- kierowanemu do ludzi przez Chrystusa,ducha prawdy- pozna Ojca i Syna i uwolni sie w ten sposob z niewoli "grzechu" i prawa, ktore ten grzech "wykreowalo".

Ludzie dopiero po nadaniu prawa prawa dowiedzieli sie o tym, ze sa "grzesznikami" i nikt nie byl potem w stanie uwolnic sie ani spod prawa, ani od "grzechu". Stawka w tej grze bylo doskonale, swiadome ludzkie zycie. Wielu, ktorzy probowali sie spod prawa wychylic, zaplacilo te stawke.

Przed nadaniem prawa ludzie grzechu nie znali.

Prawo okazalo sie "przeklenstwem" dla Zydow.

Wedlug tego prawa skazano doskonalego, swiadomego wlasnej tozsamosci czlowieka, Syna Bozego, na haniebna smierc. Konsekwencje wydania tego wyroku ponosza Zydzi do dzis. Stosujac prawo obciązyli sie "wina krwi", zamykajac sobie w ten sposob droge do Domu Ojca.

Mat 27: 15-26
Jezus odrzucony przez swój naród
15 A był zwyczaj, że na każde święto namiestnik uwalniał jednego więźnia, którego chcieli. 16 Trzymano zaś wtedy znacznego więźnia, imieniem Barabasz. 17 Gdy się więc zebrali, spytał ich Piłat: «Którego chcecie, żebym wam uwolnił, Barabasza czy Jezusa, zwanego Mesjaszem?» 18 Wiedział bowiem, że przez zawiść Go wydali. 19 A gdy on odbywał przewód sądowy, żona jego przysłała mu ostrzeżenie: «Nie miej nic do czynienia z tym Sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie wiele nacierpiałam się z Jego powodu». 20 Tymczasem arcykapłani i starsi namówili tłumy, żeby prosiły o Barabasza, a domagały się śmierci Jezusa. 21 Pytał ich namiestnik: «Którego z tych dwóch chcecie, żebym wam uwolnił?» Odpowiedzieli: «Barabasza». 22 Rzekł do nich Piłat: «Cóż więc mam uczynić z Jezusem, którego nazywają Mesjaszem?» Zawołali wszyscy: «Na krzyż z Nim!» 23 Namiestnik odpowiedział: «Cóż właściwie złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Na krzyż z Nim!» 24 Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: «Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz». 25 A cały lud zawołał: «Krew Jego na nas i na dzieci nasze»9.
26 Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować10 i wydał na ukrzyżowanie. Zawołali wszyscy: «Na krzyż z Nim!» 23 Namiestnik odpowiedział: «Cóż właściwie złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Na krzyż z Nim!» 24 Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: «Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz». 25 A cały lud zawołał: «Krew Jego na nas i na dzieci nasze»9.
26 Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować10 i wydał na ukrzyżowanie.


Zydzi nigdy nie wydostali sie spod "przeklenstwa"prawa.

Oni pozostali wierni swojemu ojcu, ktorego sobie stworzyli na wlasny obraz i podobienstwo .
Pozostali tez wierni prawu, ktore nadal im ich ojciec.
Ich bohaterem stal sie Abraham wyprobowany przez prawodawce i Jakub, ktory walczyl z zydowskim bostwem...i wygral.

Syn Bozy nazwany zostal przez wiernych Zydow bluznierca.

Zbawienie, ktore dokonalo sie rowniez dla nich, jest odrzucane i ignorowane.

Cytuj:
[ekstremalni w takim myśleniu ludzie to nawet szatana z demonami widzieć chcą, jako wolnych od potępienia; nie wiem, czy Ty też tak uważasz, czyli: czy taką masz nadzieję na uratowanie też tych duchowych istot od potępienia?]


Szatan zostal stworzony w "narodzie wybranym" do wspolpracy z "mocnym, zazdrosnym i msciwym" "Panem" o tajemniczym imieniu, ktorego nie wolno wymawiac.
Dowiadujemy sie o tym z Ksiegi Hioba.
Poniewaz szatan jest zydowska fikcja (czyli zrodzony zostal z "ojca klamstwa") kwestia zbawienia w ogole go nie dotyczy.

Cytuj:
Idący napisał(a):
Np. Tt 1.1-3. Jak widzisz słowo nadzieja pada i tu. Nadziei na spełnienie obietnicy.
    Tt 1,1-3 PAU
    (1) Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary tych, których Bóg wybrał. Mam dać im poznać prawdę o pobożności,
    (2) opartą na nadziei życia wiecznego. Bóg, który nikogo nie zwodzi, obiecał je przed wiekami.
    (3) On w stosownych czasach objawił swoje słowo przez nauczanie, które zostało mi powierzone z nakazu Boga, naszego Zbawiciela.

No tak, Paweł pisze o nadziei życia wiecznego...
To życie jest obiecane przez Boga...
Czy jednak widzisz słowo: "pobożność"? Pobożność jest tu powiązana z prawdą i nadzieją życia wiecznego...
Zatem nasuwa się pytanie: czy 100% ludzi było, jest i będzie pobożnymi? - czyli żyjącymi po Bożemu?!
Możesz to wyjaśnić, bo ja z historii wiem, a w życiu widzę, że nie było i nie ma tak, że 100% ludzi to ludzie po Bożemu żyjący, pobożni... Mam rację, czy nie?...

Ten tekst, jaki podałeś, ma jeszcze słowa, które nie do końca rozumiem:
"Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary tych, których Bóg wybrał."
Mowa o Bożym wybraniu/wyborze...
Jestem daleki od kalwińskiej teologii predestynacji! Jednak mowa tu o wyborze... Jak to rozumieć?
Jest tam użyte słowo: εκλεκτων (eklektōn), które znaczy:
<1588> wybrany, wyselekcjonowany;
Słowo to występuje w NT jeszcze tu:
https://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1588/page/1

Przekład dosłowny tak to oddaje:
    Tt 1,1-3 SNPD
    (1) Paweł, sługa Boga, apostoł zaś Jezusa Chrystusa, stosownie do wiary wybranych Bożych i poznania prawdy zgodnej z pobożnością,
    (2) z powodu nadziei życia wiecznego, które przed wiecznymi czasami obiecał niekłamiący Bóg,
    (3) a we właściwych czasach objawił – swoje Słowo – w głoszeniu, które zostało mi powierzone według nakazu naszego Zbawcy, Boga,

NPD zaś tak:
    Tt 1,1-3 NPD
    (1) Ja, Paweł – całkowicie i bez reszty oddany Bogu Apostoł Jezusa Chrystusa, posłany do wzmacniania wiary tych, którzy zostali wezwani nie tylko do poznania Prawdy, ale i do trwania w niej przez uświęcone życie
    (2) w nadziei odwiecznego i nieskończonego Życia, które prawdomówny Bóg obiecał ludziom przed wiekami,
    (3) a objawił w ustalonym przez siebie czasie przez głoszenie Słowa, co i mnie, zgodnie z decyzją Boga, naszego Zbawiciela, łaskawie powierzono –

Poddaję to pod moją i innych refleksję...


Bardzo slusznie, Jerzy-67, ze zaczynasz nareszcie samodzielnie myslec. Moze cos bedzie z tej twojej "refleksji". Sczerze ci tego zycze, bo wiem jak niezbedna dla poznania prawdy jest trzezwa refleksja podczas lektury Biblii, a szczegolnie pawlowych pism.

Odnosze wrazenie, ze nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo napietnowany zostales nauką Pawla i jego sugestią, ze cala Biblia jest Slowem Bozym.

Pozdrawiam cie w duchu i prawdzie.


So maja 11, 2024 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 718
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
george45”] Możesz odnieść treść swej wypowiedzi do poniższego tekstu?
„Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać.” [/quote]
Mogę, załóż wątek poświęcony temu tematowi. Teraz tylko wyjaśnię, że chodzi o prymat treści nad formą.

[quote="viona napisał(a):
..zbawienie juz sie dokonalo...2000 lat temu. Wszyscy zostali zbawieni, bez wyjatku.

Czy to znaczy, że już jesteśmy w niebie? Że już przeszliśmy przez śmierć i Sąd?
Jeśli wszyscy jesteśmy zbawieni, t znaczy, że nikt nie jest potępiony. A piekło jest puste.

Zapewne różnie rozumiemy słowo „zbawiony”. Ja uważam, że zbawiony jest ten, kto z wyroku Sądu dostał się do nieba. Ten, kto zmartwychwstał do nieba.
Natomiast Śmierć i Ofiara Chrystusa dały szansę na zbawienia. Zaproszenie do zbawienia. Ale z automatu nie zapewniają zbawienia, czyli życia w niebie.
w duchu i prawdzie.
Będę wdzięczny za wyjaśnienie tego, co rozumiesz pod określeniem "już zbawieni". Wydaje mi się, że poniekąd podobnie do tego, co głosi Jerzy. Ciekawy jestem, że można temu określeniu nadać jednoznaczną treść, którą da się zastosować w całej Biblii (słowo to i pochodne użyte 237 razy).

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


So maja 11, 2024 9:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2085
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
viona napisał(a):
Ten tekst, jaki podałeś, ma jeszcze słowa, które nie do końca rozumiem:
"Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary tych, których Bóg wybrał."
Mowa o Bożym wybraniu/wyborze...
Zajrzałem do papierowego wydania Przekładu Dosłownego, a tam do tego wersetu:
    Tt 1,1 SNPD
    (1) Paweł, sługa Boga, apostoł zaś Jezusa Chrystusa, stosownie do wiary wybranych Bożych i poznania prawdy zgodnej z pobożnością,

jest odnośnie wybranych taki przypis:

    "Wybrani Boży" to ci, którzy przez wiarę przyjęli zaproszenie lub wezwanie dobrej nowiny, Mt 22:14 ("liczni są wezwani, nieliczni wybrani").
    W okresie zapowiedzianym jako "rok Pańskiej przychylności" (Iz 61:2; Łk 4:19), Bóg wzywa "wszystkich wszędzie", aby się opamiętali, Dz 17:30.
    Usposobieni do przyjęcia tego wezwania dostępują zbawienia, Dz 13:48.
    Wezwani odrzucający zaproszenie stają się go niegodni.

Ja to jeszcze tak na swój użytek tłumaczę (inspirowany komentarzami w Nowym Przekładzie Dynamicznym, NPD), że pierwszym wybranym i przeznaczonym był Mesjasz mający realizować Boży plan zbawienia...
Kto wiarą pozytywnie odpowiada na tenże plan - przyjmując (jak to wyżej zacytowałem) zaproszenie/wezwanie dobrej nowiny (czyli ewangelii) - ten w Chrystusie, w Nim jest wybrany i przeznaczony do wieczności w Bożym Królestwie...

W NT, szczególnie w pismach Pawła, mnóstwo razy spotykamy frazę: "w Chrystusie"; "w Jezusie"; "w Nim"... - bo tylko W NIM jest zbawienie: Dz 4,12. Nie ma poza Chrystusem zbawienia, wybrania i przeznaczenia do wieczności z Bogiem!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 11, 2024 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2085
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
viona napisał(a):
Przed nadaniem prawa ludzie grzechu nie znali.
Już w Edenie Bóg dał ludziom prawo:
    Rdz 2,17 PAU
    (17) Nie wolno ci jednak jeść z drzewa poznania dobra i zła, bo gdy zjesz z niego, na pewno umrzesz.

Ty próbujesz źle o prawie pisać, ale wtedy uderzasz też w to pierwsze Boże prawo! Naprawdę chcesz to robić??... Masz coś przeciwko temu pierwszemu Bożemu przykazaniu/prawu?!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 11, 2024 10:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Idący napisał(a):
(...).

viona napisał(a):
..zbawienie juz sie dokonalo...2000 lat temu. Wszyscy zostali zbawieni, bez wyjatku.

Czy to znaczy, że już jesteśmy w niebie? Że już przeszliśmy przez śmierć i Sąd?


Idacy, jesli nie stales sie jeszcze"domownikiem Domu Ojca", znaczy to tylko tyle, ze nie otrzymales jeszcze "kluczy" do KB od "Chrystusa Syna Boga zywego".
Powodem takiego stanu rzeczy moze byc fakt, ze uwierzyles falszywym nauczycielom, ktorzy przywlaszczyli sobie te "klucze" i zamkneli ci "brame" do KB i "sami tez do Niego nie weszli".

Aby wrocic do "nieba", do "Domu Ojca", z ktorego przyszedles na ziemie, musisz narodzic sie na nowo w duchu, bo twoje cialo musisz zostawic na ziemi. Jesli to, co wlasnie czytasz, nie powoduje protestu twojego serca, masz szanse zostac ponownie duchowym dzieckiem bozym, po tym, jak zbyt daleko zapusciles sie w duchowe ciemnosci panujace w tym swiecie i zapadles w duchowy letarg.
Jesli sie z tego letargu wybudzisz, przypomnisz sobie kim jestes w twojej prawdziwej, duchowej naturze i wtedy smierc twojego ciala bedzie juz tylko formalnoscia, tak jak narodziny twojego ciala sa tylko formalnoscia.
Sąd juz sie dokonal :-D , wszystkie twoje "grzechy" zostaly anulowane, a Ojciec wyczekuje cie z utesknieniem w Domu, przygotowanym specjalnie dla Jego bozych dzieci.


Cytuj:
Jeśli wszyscy jesteśmy zbawieni, t znaczy, że nikt nie jest potępiony. A piekło jest puste.

Dokladnie tak jest, jak piszesz.

Cytuj:
Zapewne różnie rozumiemy słowo „zbawiony”. Ja uważam, że zbawiony jest ten, kto z wyroku Sądu dostał się do nieba. Ten, kto zmartwychwstał do nieba.


Idacy, wyroki padaja tam, gdzie obowiazuje prawo nadane przez Mojzesza, czyli w Starym Przymierzu. W Nowym Przymierzu wszystko dzieje sie na plaszczyznie Milosci i prawo mojzeszowe nie ma tam zasięgu.
"Zmartwychwstanie do nieba" to wlasnie narodzenie sie na nowo w duchu.
Wszyscy nowonarodzeni tworza duchowy Kosciol Chrystusa, "niosac swiatlo" tym ludziom, ktorzy pograzeni sa nadal w duchowym letargu.
Wszyscy , ktorzy tworza Kosciol Chrystusa, posiadaja "klucze" do KB i czesto "bywaja" w Domu Ojca, wchodzac przez "brame", ktora jest "Chrystus" :-D

Cytuj:
Natomiast Śmierć i Ofiara Chrystusa dały szansę na zbawienia. Zaproszenie do zbawienia. Ale z automatu nie zapewniają zbawienia, czyli życia w niebie.


No masz racje, ze nie "z automatu".
Dostales szanse i zaproszenie. Warto sie wiec obudzic i przyjac zaproszenie "calym sercem i umyslem". To jedyna szansa na powrot do Domu.

"Z automatu" to tylko w technokracji.

Cytuj:
w duchu i prawdzie.

W duchu i prawdzie, Idacy :-D

Cytuj:
Będę wdzięczny za wyjaśnienie tego, co rozumiesz pod określeniem "już zbawieni".


"Zbawieni" znaczy "bez winy", znajacy prawde o Ojcu i Synu, wolni od "przeklenstwa" prawa, narodzeni na nowo do zycia wiecznego w duchu, znajacy dobro i zlo..."tacy jak Bog", napelnieni Jego Miloscia...swiadomi wlasnej elitarnej tozsamosci, jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni, znajacy i kochajacy siebie, widzacy siebie w drugim czlowieku...swiadomi otrzymanych "talentow"(natura tworcza)... wolni w duchu... :-D

Slowa nie wystarcza aby opisac radosc zbawienia. Tej radosci trzeba doswiadczyc :-D


So maja 11, 2024 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
Przed nadaniem prawa ludzie grzechu nie znali.
Już w Edenie Bóg dał ludziom prawo:
    Rdz 2,17 PAU
    (17) Nie wolno ci jednak jeść z drzewa poznania dobra i zła, bo gdy zjesz z niego, na pewno umrzesz.

Ty próbujesz źle o prawie pisać, ale wtedy uderzasz też w to pierwsze Boże prawo! Naprawdę chcesz to robić??... Masz coś przeciwko temu pierwszemu Bożemu przykazaniu/prawu?!...


Jerzy-67...Bog "stworzyl" swoje dzieci do wolnosci, dal im prawo wyboru.

Calkiem dobrze odzwierciedla to "Przypowiesc o synu marnotrawnym".

Ostrzegajac swoje niedoswiadczone dzieci boze przed "zerwaniem owocu z drzewa poznania dobra i zla" , Ojciec informuje te dzieci, zgodnie z prawda, ze "zlo" mozna poznac tylko w ciele, w rzeczywistosci materialnej, do ktorej trzeba wejsc przez brame narodzin, a wydostac sie z niej przez brame smierci.

Taka sama droge przebyl "drugi Adam", duchowy Syn Bozy, Chrystus.

Nie mam nic przeciwko prawom Boga, bo On zawsze kieruje sie Miloscia...a Milosc zawsze oznacza wolnosc i pelne poznanie prawdy, ktorej czescia jest zawsze dobro i zlo.

Gadajacy w raju" waz" rowniez byl naiwny i niedoswiadczony na tyle, aby zdac sobie sprawe z grozacych na ziemi niebezpieczenstw z powodu panujacych tam ciemnosci duchowych, skoro powiedzial "na pewno nie umrzecie". W tym momencie nikt (oprocz Ojca Stworcy) nie mial w niebie pojecia o zjawisku smierci :-D


So maja 11, 2024 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
Ten tekst, jaki podałeś, ma jeszcze słowa, które nie do końca rozumiem:
"Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary tych, których Bóg wybrał."
Mowa o Bożym wybraniu/wyborze...
Zajrzałem do papierowego wydania Przekładu Dosłownego, a tam do tego wersetu:(...)


Jerzy-67, cytujesz blednie mnie...ale to nie ja napisalam to, co cytujesz :-D


So maja 11, 2024 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2085
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
viona napisał(a):
Jerzy-67, cytujesz blednie mnie...ale to nie ja napisalam to, co cytujesz
Przepraszam; miało być, że to ja napisałem - nie wiem, czemu tak wyszło, a ja nie zauważyłem...

viona napisał(a):
Nie mam nic przeciwko prawom Boga, bo On zawsze kieruje sie Miloscia..
To czemu się krytycznie wypowiadasz nt. prawa Mojżeszowego? Czyżby to nie Bóg je nadał?...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 11, 2024 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2803
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
viona napisał(a):
"Zbawieni" znaczy "bez winy"
Czyli innymi słowy: bezgrzeszni.
I twierdzisz, że wszyscy zostali zbawienie, to znaczy są bez winy, czyli bezgrzeszni?

viona napisał(a):
znajacy prawde o Ojcu i Synu,
A kto ją zna? Kto ją zna poza Ojcem, Synem i Duchem świętym? Jesteś równa Bogu< skoro uważasz, ze wiesz? Że znasz prawde o Ojcu i Synu?


N maja 12, 2024 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
andej napisał(a):
viona napisał(a):
"Zbawieni" znaczy "bez winy"
Czyli innymi słowy: bezgrzeszni.
I twierdzisz, że wszyscy zostali zbawienie, to znaczy są bez winy, czyli bezgrzeszni?


"Grzech" to klamstwo wykreowane przez ojca narodu wybranego.

Syn Bozy wydal swiadectwo prawdzie, dal nam poznac swojego i naszego Ojca, a ojca zydowskich bohaterow wiary nazwal "diablem" i "zabojca", uswiadomiajac nam ludziom, ze jestesmy niewinnymi dziecmi niebianskiego Ojca, i ze poznanie nie jest grzechem, lecz boskim prawem naturalnym i warunkiem prawdziwej wolnosci, ktora mozliwa jest tylko w duchu. Poza tym Syn Bozy zaplacil wlasnym zyciem za te misje, w imie sprawiedliwosci zydowskiego"Pana" i wladcy, rozkoszujacego sie wonia palonych cial i smakiem krwi zamordowanych ofiar ze zwierzat i...ludzi.

Tak, andej, Syn Bozy uwolnil nas od jarzma winy i grzechu. Jestesmy wolni. Kazdy, kto pozna swojego prawdziwego Ojca i duchowego brata w Chrystusie, zostaje raz na zawsze uwolniony z niewoli klamstwa, grzechu i prawa, ktorego nasz Ojciec nigdy nam nie nadal w takiej formie, jak przedstawiaja to pisma zydowskie.
Dzieci boze zostaly wyposazone w naturalne prawo "wypisane na sercach"

Cytuj:
viona napisał(a):
znajacy prawde o Ojcu i Synu,
A kto ją zna? Kto ją zna poza Ojcem, Synem i Duchem świętym?


Kazdy, kto szuka, znajduje te prawde w misterium objawienia danego bezposrednio przez Ojca.

Cytuj:
Jesteś równa Bogu< skoro uważasz, ze wiesz? Że znasz prawde o Ojcu i Synu?

Zeby poznac Ojca i Syna nie trzeba byc "rownym Bogu". Trzeba tylko uswiadomic sobie wlasna, duchowa nature i rozwijac ja, czerpiac duchowy "pokarm" prosto ze zrodla zycia. "Pokarm" ten dostepny jest dla ludzi w duchowym Kosciele Chrystusa.


N maja 12, 2024 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
(...)

viona napisał(a):
Nie mam nic przeciwko prawom Boga, bo On zawsze kieruje sie Miloscia..
To czemu się krytycznie wypowiadasz nt. prawa Mojżeszowego? Czyżby to nie Bóg je nadał?...


Gdyby Ojciec nadal ludziom wspomniane prawo Mojzeszowe, Syn nie musial by nas spod niego wyzwalac...ani tez brac na siebie "grzechow" swiata, ktore powstaly i przylgnely do czlowieka w rezultacie stosowania tego prawa.

Ojciec, kierujac sie miloscia, nie obarcza dzieci ciezarami ponad ich sily.


N maja 12, 2024 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2085
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
viona - po co używasz Biblii, skoro Ty ją notorycznie negujesz?! Trzymaj się innych źródeł, zamiast tak szkalować Boże Słowo...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N maja 12, 2024 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
viona - po co używasz Biblii, skoro Ty ją notorycznie negujesz?! Trzymaj się innych źródeł, zamiast tak szkalować Boże Słowo...


Znowu zapałał czlowiek wielkiej wiary swoim swietym oburzeniem...

Biblia jest wyjatkowa pozycja w literaturze i kulturze swiatowej. Dlatego mnie fascynuje.
Kazdy powinien skonfrontowac sie z tym dzielem.
Najwieksza przeszkoda w tej konfrontacji jest religijny fanatyzm i balwochwalczy stosunek do Biblii.

Zastanawiam sie ,Jerzy-67, jakiez to inteligentne kryteria oceny musiales zastosowac, zarzucajac mi "szkalowanie Bozego Slowa"...

Pozdrawiam cie w duchu i prawdzie :-D


N maja 12, 2024 15:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL