Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 3:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Rozum czy wiara ? Czym bardziej kierować się w życiu ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Seweryn, Twoja zdolność do nadinterpretacji i konfabulacji rzuca na kolana ;)
Jedyny komentarz - cała moja wypowiedź (jako wnioski do cytatu, który wkleiłem) w kilku postach utrzymana była w konwencji probabilistycznej - widziałeś tam gdzieś zakończenie w stylu - "tak mówi Jahwe"? Bo mi się w oczy nie rzuciło.
Wiem, wydaje mi się, o co Ci chodzi - wszyscy ludzie na ziemi powinni przyjąć wiarę w Boga, co do jednego człowieka. Bez wyjątku.
I ok, mi też się ta koncepcja bardzo podoba i jest idealna.
To, że Kościół dopuszcza cytowany przeze mnie 'chrzest pragnienia' świadczy wg mnie tylko o tym, że nie skazywani są na potępienie Ci, którzy nigdy nie mieli szansy się w swoim życiu nawrócić na wiarę w Boga.
A nie jest nawoływaniem do lenistwa duchowego - a co mi tam, i tak mnie Bóg zbawi.

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


N lis 11, 2007 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Spoonman napisał(a):
Seweryn, Twoja zdolność do nadinterpretacji i konfabulacji rzuca na kolana ;)
Jedyny komentarz - cała moja wypowiedź (jako wnioski do cytatu, który wkleiłem) w kilku postach utrzymana była w konwencji probabilistycznej - widziałeś tam gdzieś zakończenie w stylu - "tak mówi Jahwe"? Bo mi się w oczy nie rzuciło.



Właśnie to było zastanawiające, że twoje wypowiedzi były w stylu: tak mówi Spoonman. A ja ostrożnie zakładam, że prorokiem nie jesteś ,choć wykluczyć tego nie mogę .
Więc powstań z kolan i wyluzuj Sponmanie
;)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn lis 12, 2007 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Nie, dzięki...poklęczę, z tej perspektywy lepiej widać :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn lis 12, 2007 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 18:31
Posty: 228
Post 
Ja polegam na ścisłej współpracy rozumu i wiary. Wiara powoduje, że pewne rzeczy stopniowo rozumiem, a rozum niekiedy wskazuje mi, czemu tak warto wierzyć.
Wszystko oczywiście zależy od zbieżności tych dwóch ośrodków. Jeśli myślimy inaczej niż chcemy wierzyć, to sprawa łatwo wychodzi spod kontroli. Mówi się, że podążając za sercem niczego nie będziemy żałować. Prawda, ale wolę wiedzieć i rozumieć, czemu coś jest złe, np sex (w pewnym odniesieniu). Jeśli rozumiem, to czystość nie staje na drodze rozumowi, bez którego wsparcia - oj marne i długie nasze walki o czystość ;)


N lis 18, 2007 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 15:25
Posty: 201
Post 
Zgadzam się z Przedmówcą :)
Podążając za sercem jednak można się omylić i potem żałować


Śr lis 28, 2007 16:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL