Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 06, 2025 12:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Jak wyglądał Jezus? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak wyglądał Jezus?
Piotr obciął ucho słudze arcykapłana, zatem żołnierze rzymscy go nie aresztowali, bo wedle ich percepcji to był konflikt pomiędzy Żydami.
A kapłani i faryzeusze koncentrowali się na pojmaniu Jezusa, niezbyt zapewne interesował ich uszczerbek na zdrowiu ich służby.


Cz sie 15, 2013 11:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak wyglądał Jezus?
I szybko się okazało że o tłumaczenie nie trudno :) Dzięki Alus.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 15, 2013 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 13, 2013 13:52
Posty: 68
Post Re: Jak wyglądał Jezus?
A jeszcze tak co do Piotra, to dziwne jest, że przy pojmaniu Jezusa nie wahał się obciąć ucho przy żołnierzach, a już później wyparł się Jezusa 3krotnie.
A co do pocałunku Judasza to mi wydaje się, że było ciemno i mogło być trudno dla żołnierzy dostrzec i rozpoznać Jezusa, zwłaszcza jeśli go widzieli zaledwie kilka razy i do końca go nie kojarzyli.

_________________
Nie mógłbym i nie chciałbym odejść od Jezusa. Nigdy nawet o tym nie pomyślałem.
Jezus to całe moje życie, to dzięki niemu jestem tu gdzie jestem.


Nie jestem katolikiem, jestem CHRZEŚCIJANINEM.


Cz sie 15, 2013 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak wyglądał Jezus?
A zatem widzisz, to nie dzisiejsze czasy że mamy wszędzie gazety, internet, zdjęcia. Ci żołnierze w ogóle mogli nie widzieć Jezusa bo niby kiedy? Mogli Go zobaczyć tylko osobiście, a to też wcale nie musi być ta oczywistym, szczególnie że Jezus na stałe w Jerozolimie nie mieszkał.

A co do św. Piotra to może trochę zadziały emocje, bycie w grupie, bycie na świeżo z tym wszystkim co się działo w wieczerniku. Potem sam, widząc swojego mistrza bezsilnego, był słaby i zalękniony. Sama pora może być też symbolem pewnej ciemności w sercach i umysłach tych którzy byli z Jezusem. No i jak napisała Alus, ze swoimi mógł walczyć, ale z rzymskimi żołnierzami niezbyt.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 16, 2013 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jak wyglądał Jezus?
WIST napisał(a):
Czemu żołnierze mieli znać Jezusa? Musieliby go choć raz widzieć, a i to nie zawsze wystarcza. Żołnierze siedzieli w koszarach, mieli służbę, a jak mieli czas wolny to nie koniecznie musieli natknąć się na Jezusa.

Na pewno Go znali. Tutaj chodziło o coś innego.
Zadaniem Judasza było dostarczenie Żydom "dowodów" winy Jezusa, ale także zorganizowanie Jego pojmania. Musiał skierować żołnierzy w odpowiednim czasie w odpowiednie miejsce.
Problem polegał na tym, że Jezus nocował, przebywał w różnych miejscach (w tym czasie święta Paschy m.in. w tzw. obozie Galilejczyków), a ujęcie Go musiało przebiegać sprawnie i precyzyjnie.
Słynny pocałunek był już tylko ukoronowaniem akcji.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn sie 19, 2013 14:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL