Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 7:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Przeprowadziłeś dowód czegoś innego, w rodzaju paradoksu kamienia, ale jak EOT to nie piszę więcej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 13, 2018 15:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Proszę przenieść spory personalne do wątku wzajemnych uwag. Każdy następny post tego typu w tym temacie będzie wycięty, a kolejne poskutkują ostrzeżeniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 13, 2018 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Stubr napisał(a):
Dostatecznie wyjaśnione?
Niedostatecznie.
Lawirowanie wsród znaczeń potocznych i poktętne wyciąganie z nich wniosków, nie równa się dowodóm na istnienie wypowiedzi KK, że grzech pokoloniowy to grzech pierworodny. Jak już napisałem w odpowiednim wątku, sformułowanie "grzech pokoleniowy" w KKK wcale nie występuje, więc Stubr plecie jedynie o swoich projekcjach i tyle. Oczywiście Stubr do tej informacji o braku sformułowania "grzech pokoleniowy" w KKK się nie odniósł, tylko udaje gapę, że nie dostrzegł odpowiedzi, żeby w innym wątku móc trollować po raz drugi. A jak tu mu się wykaże kolejne łgarstwo, to znowu uda gapę i nie odpowie i zacznie trzeci trolling w kolejnym wątku, itd...

Cytuj:
To spadaj do innego wątku.
Oj niegrzeczny Stubr. Nie dość, że Stubr łże i udaje gapę, to jeszcze jest chamem. No i Stubr nie grzeszy inteligencją jak widać. Bo do jakiego wątku Stubr chwata odsyła? Do wątku gdzie chwat wykazuje Stubrowi, że Stubr łże jak pies? Czyżby Stubr chciał, żeby chwat częściej miał okazję przebywania w wątku i posługiwania się dowodami pokazującymi łgarstwa Stubra? Przecież to na korzyść łgarza Stubra nie będzie działało... ;)

Cytuj:
Stubr napisał(a):
Pozwolę sobie zacytować:
Nie przeczy.
Co Stubr cytuje? Słowo "nie przeczy" wyrwane w kontekstu? To kolejna bezczelność. Niech Stubr zacytuje pytanie wraz odpowiedzią, to będzie to dowód.

Cytuj:
Cytuj:
Czy dla logiki Stubra jest zrozumiałe, że brak dowodu oznacza, że niczego nie dowiedziono
Ależ ja właśnie przeprowadziłem dowód - dowód logiczny.
Proszę o wskazanie.
Cytuj:
Cytuj:
Widocznie łgarstwo i tchórzostwo idą w parze.
A teraz przepraszaj za swoje insynuacje, bo są fałszywe.
Wszystko się Stubrowi pomerdało. Jak Stubr plecie, że KK coś twierdzi, a KK tego nie twierdzi, to nie są to falszywe insynuacje o łgarstwach Stubra, ale dowody na łgarstwo Stubra.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N maja 13, 2018 15:59
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
chwat napisał(a):
Ciekaw byłem tej konfrontacji, której Ergo w swoim środku dokonał i wyszła mu wyższość Duchów japońskich nad Bogiem Dekalogu, wyrażonej cokolwiek konkretniej niż językiem efemerycznej duchowości.

Nie było takiej konfrontacji.

To znaczy: była, ale akurat Duchy japońskie nie miały z nią nic wspólnego. Duchy japońskie pasują do kształtu mojej duszy, wyrażają ją. Sam zresztą chciałbym znaleźć jakieś normatywne ustalenia szinto, ale zdaje się, że niczego takiego po prostu nie ma i dlatego Japończycy synkretyzują, formując się Buddą i Konfucjuszem. Przy czym ja akurat Buddę i Konfucjusza po pobieżnym zwiadzie odrzucam – może jeszcze zmienię zdanie, prędzej w stosunku do Buddy.

Natomiast sama konfrontacja wynikła z faktu, że pewnego pięknego dnia obudziłem się z ręką w nocniku, że uformowawszy się katolicko przestałem nadawać się do życia wśród katolików, którzy są per saldo niesłychanymi hipokrytami, nauki Jezusa czniają zdrowo i uważają jeszcze, że ksiądz im Zbawienie załatwi, że taka jest racja bytu księdza w społeczeństwie. Rejterada za klauzurę była właśnie rejteradą. Uchwyciłem się więc myśli wyrażonej wprost gdzieś w popkulturze, że życie nie jest cierpiętniczą służbą posłuszną Bogu, tylko grą i zabawą witalnej Bogini, i to mnie ostatecznie wyrzuciło do dyskordiaństwa. Ale dyskordiaństwo to jest z kolei swobodna zabawa normami, a takie coś rozłożyłoby cywilizację na miejscu, więc z kolei przyszło mi odrzucić dyskordiaństwo. Nie wiem tylko, w imię czego mam to zrobić, bo cywilizacja, czyli de facto naukowcy z technikami, własnego dżedajowego analogu bushido jeszcze się nie dopracowała. Oni są tylko ciekawi i obowiązkowi, i poddają się ścisłemu rygorowi myślenia podczas pracy.

Krótko mówiąc, konfrontacja trwa i daleko do jej finału, który niewykluczone, że będzie musiał być twórczy, nie odtwórczy.

chwat napisał(a):
Gdybyśmy bowiem byli jedynie rezultatem naszych kultur i kontynuacją naszych rodziców, to nie mielibyśmy świata zmian, a mamy przecież świat zmian.

No ale tutaj rozmawiamy o normach właśnie. Norma wynika z czegoś więcej niż kultura i wychowanie? Chyba wtedy, kiedy świat (w sensie miejsc, do których sięgam myślą, bo tam żyją moi tutejsi) przechodzi tak gwałtowne przemiany, że stare kodeksy dezaktualizują się i potrzebne są twórcze rozwiązania problemu jak żyć.


N maja 13, 2018 16:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
ErgoProxy napisał(a):
uważają jeszcze, że ksiądz im Zbawienie załatwi, że taka jest racja bytu księdza w społeczeństwie.

A ja myslalem ze neandertalczycy wygineli.

A zeby bylo na temat to nie watpie, ze doczekamy sie czasow gdy beda mozliwe podroze w czasie.
Jak sie zapatrujecie na wybory czlowieka w ukladzie preszlosc - przyszlosc. Chyba to to samo co wszechwiedza Boga.


N maja 13, 2018 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
chwat napisał(a):
Gdybyśmy bowiem byli jedynie rezultatem naszych kultur i kontynuacją naszych rodziców, to nie mielibyśmy świata zmian, a mamy przecież świat zmian.


Bo zmienia się środowisko, a kultury stykają się i zderzają, na skutek czego stare idee jednej kultury stają się, po przefiltrowaniu przez optykę drugiej, zaczątkami nowych jakości.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N maja 13, 2018 17:45
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
robaczek2 napisał(a):
A zeby bylo na temat to nie watpie, ze doczekamy sie czasow gdy beda mozliwe podroze w czasie.

Nigdy to nie będzie możliwe.


N maja 13, 2018 18:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
feelek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
A zeby bylo na temat to nie watpie, ze doczekamy sie czasow gdy beda mozliwe podroze w czasie.

Nigdy to nie będzie możliwe.

Po pierwsze nigdy nie mow nigdy
Po drugie wiele zjawisk pozornie niemozliwych okazywalo sie mozliwymi
Wreszcie tytulowy problem mozna rozpatrywac teoretycznie bez uciekania sie do pojecia Boga. Bedac w czase przyszlym odnotujesz zjawisko A ale wracajac do swojego czasu podejmiesz decyzje o zajsciu A z wolna wola.


N maja 13, 2018 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Gdyby za 100 mln lat udało się zbudować wehikuł czasu, to przybysze by nas odwiedzili.
Że tak nie jest, udowodnił Stephen Hawking organizując imprezę dla przybyszów z przyszłości i o terminie informując już po ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 13, 2018 18:43
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
robaczek2 napisał(a):
Bedac w czase przyszlym odnotujesz zjawisko A ale wracajac do swojego czasu podejmiesz decyzje o zajsciu A z wolna wola.

Problem polega na tym, że nie da się podróżować do miejsc, które nie istnieją.


N maja 13, 2018 18:48

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
W jakim sensie nie istnieją?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 14, 2018 11:04
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
W takim, że ich nie ma.


Pn maja 14, 2018 11:19

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Gdzie ich nie ma?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 14, 2018 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Zaraz, zaraz , odmawia się Bogu mocy zajrzenia w przyszłość, podczas gdy snuje się fantazje ze ludzie będą mogli zmienić przeszłość(!)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 14, 2018 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Wszechwiedza Boga, a wybory człowieka
Jakby istniała przyszłość i możliwość podróży w czasie przez człowieka, to już dawno uratowaliby Chrystusa :) To byłoby ważniejsze niż jakaś tam nudna impreza u Hawkinga.


Pn maja 14, 2018 11:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL