Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 21:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Rozumowe poznanie Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Patrzę na obrazek, a tu biedronka (lubię biedronki) i co w takiej sytuacji mam napisać? Małgosiu? Tak zwracam się do mojej żony.
PS. A co mam odpowiedzieć na definitywne odrzucanie tego co napisałem?
Już wiem jak będę się zwracał: Pani Moderatorko. Może tak być?


Cz sty 02, 2020 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Henryk napisał(a):
proteom napisał(a):
Jeśli wszelka rzeczywistość to też świat galaktyk, cząstek elementarnych - to jaki pełny dostęp do nich masz? Jaki masz pełny dostęp do myśli, uczuć, sumień innych ludzi? Skąd wiesz, że Twoje poznanie jest racjonalne/prawdziwe/logiczne?

A po co mi wiedzieć prawdę o galaktykach, cząstkach elementarnych i innych niedostępnych moim zmysłom rzeczach? One nie są istotne dla wiedzy pozwalającej odróżniać dobro od zła.
.
Poruszasz zupełnie inne problemy i nie odnosisz się do moich argumentów w sposób racjonalny. Przypominam Tobie co napisałeś:
Cytuj:
Prawda, to wszelka rzeczywistość, a do tej, która nas otacza, mamy pełny dostęp.
Podtrzymujesz to?


Pt sty 03, 2020 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
"Com napisał, napisałem"!


Pt sty 03, 2020 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Słuchaj! Nie łam sobie tym głowy. Widocznie dla Ciebie jest to za trudne.


Pt sty 03, 2020 9:34
Zobacz profil
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Henryk napisał(a):
Widzę biedronko, że jesteś święcie przekonana, że nasze konwersacje są tylko pustą akustyką, a prawda to abstrakcja.
W takiej sytuacji nie mam zamiaru podejmować usiłowań tłumaczenia czegokolwiek.
Nie rozumiem tylko po co ze sobą wzajemnie dźwięczycie? Przecież to nie ma żadnego sensu.
PS. Geniuszem może nie jestem, ale może coś wiem?

Rozumiem, ze ty to ten tradycyjny chłop (nietradycyjny już nie) o wiele mądrzejszy od profesora, a nawet kilku profesorów razem wziętych.[?

Madry czlowiek zawsze potrafi prosto wytlumaczyc to, co wie. A ten co nie potrafi albo wiedzy nie ma, albo nie jest madry.
Henryk napisał(a):
Słuchaj! Nie łam sobie tym głowy. Widocznie dla Ciebie jest to za trudne.

Przyszedles tu, zeby swoja mundrosc tu rozsiewac i lepiej sie poczuc?
To jaka temperature ma wrzaca woda, o "znajacy prawde"?


Pt sty 03, 2020 10:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Henryk napisał(a):
Słuchaj! Nie łam sobie tym głowy. Widocznie dla Ciebie jest to za trudne.

Brakuje argumentów, więc leci ad personam? To forum, to forum dyskusyjne i nie służy do głoszenia włsnych prawd. Masz dwa wyjścia: abo przestaniesz się wymądrzać i zaczniesz dyskutować, albo zostaniesz uznany za trolla i polecą kary regulaminowe.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 03, 2020 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Kael napisał(a):
To jaka temperature ma wrzaca woda, o "znajacy prawde"?

Dzisiaj w Poznaniu ma powyzej 100stC ale byc może gdy bede sie kładl do łóżka, to bedzie miało równo sto albo bardzo, bardzo blisko.
A teraz @Henryk wyjasni to jak prawdziwy chłop bez tego, co jakieś tam profesory uczą.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 03, 2020 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Człowiek głupi nie jest w stanie czegokolwiek zrozumieć i dźwięczy swoim czymś tam.
W takiej sytuacji nie ma sensu podejmowania wysiłków tłumaczenia czegokolwiek.
Ja wszystko napisałem, a wam jeżeli się to nie podoba i nie jesteście tego w stanie zrozumieć, to wasza sprawa.
Dźwięczcie sobie dalej.

[Dość ubliżania i mianowania siebie naczelnym rozumem. Ostrzeżenie. M.]


Pt sty 03, 2020 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
To jaka temperature ma wrzaca woda, o "znajacy prawde"?

Dzisiaj w Poznaniu ma powyzej 100stC ale byc może gdy bede sie kładl do łóżka, to bedzie miało równo sto albo bardzo, bardzo blisko.
A teraz @Henryk wyjasni to jak prawdziwy chłop bez tego, co jakieś tam profesory uczą.
To Ci wyjaśnił. :D W swoim niepowtarzalnym stylu.


Pt sty 03, 2020 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Henryk napisał(a):
Ja wszystko napisałem, a wam jeżeli się to nie podoba i nie jesteście tego w stanie zrozumieć, to wasza sprawa.
To forum dyskusyjne, nie sala wykładowa. Jeżeli chcesz wykłady prowadzić, to przeznacz jakąś izbę, wywieś ogłoszenia i może ktoś kiedyś przyjdzie .... raz.

Wskazaliśmy tobie wiele niedogodności przy tak prymitywnym (wybacz) systemie wartości i postrzegania Świata. Ale jeżeli tobie w tym wygodnie i nie masz żadnego dysonansu poznawczego, to twoje prawo.
Zdaje się, że w twoim systemie nie ma takiej możliwości aby ktoś miał inne zdanie, inne spojrzenie na świat niż twoje własne. Oczywiście poza wyjątkiem, że jest tym podłym materialista bez wyższych uczuć, idei, takim podczłowiekiem.
Dopóki jesteś jeden, oryginalny, niepowtarzalny i w swych przekonaniach samotny, to ja mogę z tym twoim piętnem żyć :mrgreen:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 03, 2020 13:02
Zobacz profil
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Niczego nie rozumiecie. To jest taki nawrócony ateista-materialista, który tylko wywiesił sobie inne sztandary, ale człowiekiem, jakim był, takim pozostał. Tzn. takie jest moje zdanie. :roll: Ale ono, zdaje mi się, otwiera pole do dyskusji: co trzeba zrobić, żeby móc o sobie powiedzieć, że jest się tym całym, okrzyczanym nowym człowiekiem. Bo zmiana oflagowania, że wczoraj Boga lżyłem, a dzisiaj dyrdam grzecznie do kościółka, chyba nie wystarczy. A co wystarczy?


Pt sty 03, 2020 13:17

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Czy ci powużej, którzy pod moim adresem wypisali te wszystkie fluchty też dostaną ostrzeżenie?


Pt sty 03, 2020 18:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2018
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
@Henryk, uwagi do moderacji zgłaszamy w temacie Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji Tam uzyskasz odpowiedzi na zadane pytanie i inne ewentualne wątpliwości. Jeżeli uważasz, że dany użytkownik łamie regulamin, możesz zgłosić jego post za pomocą kwadracika z wykrzyknikiem [!] znajdującego się w prawym dolnym rogu danego posta.
Do wszystkich: Swoje komentarze dotyczące danego użytkownika, wymieniajcie w tym miejscu: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Uwagi nie na temat będą usuwane, dlatego proszę o powrót do zasadniczego tematu wątku, który brzmi: Rozumowe poznanie Boga.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sty 04, 2020 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
To tak jakby ktoś zapytał czy można rozmowo poznać miłość. Owszem można na temat miłości ułożyć jakieś sensowne, rozumne twierdzenia, ale poznać rozumowo miłości się nie da. Co o tym myślicie?


N sty 05, 2020 6:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Nad napisał(a):
To tak jakby ktoś zapytał czy można rozmowo poznać miłość. Owszem można na temat miłości ułożyć jakieś sensowne, rozumne twierdzenia, ale poznać rozumowo miłości się nie da. Co o tym myślicie?

Odnoszę sie do nauczania KK na temat poznawalności Boga. Kluczową rolę pełnią Jego dzieła - stworzenie. KKK
(50) Za pomocą rozumu naturalnego człowiek może w sposób pewny poznać Boga na podstawie Jego dzieł.
Katechizm Kościoła Katolickiego uznaje fragment korespondencji Pawła z Rzymianami (Rz 1,19-20) za locus classicus w argumentacji biblijnej za naturalną (rozumową) poznawalnością Boga. Apostoł stwierdza, że od stworzenia świata można poznać dwa przymioty niewidzialne (gr. aorata) Boga: „potęgę” (gr. dynamis) i „bóstwo” (gr. theiotēs). Dla kogoś, kto uznaje paradygmat ewolucyjny, nie istnieją żadne dzieła Boga, tylko produkt dobory naturalnego i mutacji.


N sty 05, 2020 12:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL