Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 14:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Co ma Słońce wspólnego z Bogiem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Robek napisał(a):
Bo to jest jedyna możliwa kolejność.


Kto tak twierdzi?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn sie 06, 2018 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Pelikanku - zgadzam się z tym że wszystko jest duchowe, ale język służy wygodniej komunikacji i tak samo jak potrzeba słowa 'ja' do odróżnianie mnie od Ciebie ( mimo że wiemy że ta oddzielność to iluzja), tak samo podział na rzeczy materialne , psychiczne i duchowe jest wygodny mimo że wiemy że wszystko jest jednością.
Słowa wręcz służą do wyodrębniania czegoś z większej całości, w pewnym sensie coś co nie ma nazwy nie istnieje samodzielnie , jest tylko częścią większej całości na którą mamy pojęcie, nie musi to być nazwa własna wystarczy wskazanie i słowo 'to' i już masz coś odrębnego...

Do skutecznej komunikacji potrzeba słów przekazujących zrozumiałe komunikaty i masz dwa wyjścia aby być dobrze rozumianą:
-dopasować się do ogólnie przyjętych znaczeń słów i jeśli słowo jest wieloznaczne zapewnić możliwość orientacji o które znaczenie chodzi, podkreślić kontekst.
-używać słów po swojemu, ale dodawać stosowne objaśnienia,definicje, używać takich sztuczek jak cudzysłów czy wielka litera...

Jeśli chcesz rozszerzyć pojęcie ponad standardowe zrozumienie podkreślaj to wyraźnie, mam wrażenie że zapominasz o podstawie komunikacji:
A - to co chcesz zakomunikować
B - nadanie komunikatu
C- odczytanie komunikatu
Chodzi o to aby A=B,
jeśli nadajesz swoim prywatnym szyfrem nie podając klucza nie dziw się że nie jesteś odczytywana tak jak chcesz, chyba że o takie niepotrzebne nieporozumienia Ci chodzi...

Piszesz do mnie Blask - ja rozumiem , bo już znam szyfr, ale dla reszty to to samo co blask, czyli coś bardzo jasnego, nagła światłość i nic ponad to...
Pamiętaj też że tak naprawdę nie ma szyfru uniwersalnego , mówimy niby tym samym językiem, ale uwierz że gdy zapytasz fizyka , czy idziesz w dobrym kierunku na dworzec może powiedzieć : Tak, a w myślach 'kierunek dobry, tylko zwrot przeciwny...'

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn sie 06, 2018 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
IrciaLilith napisał(a):
Do skutecznej komunikacji potrzeba słów przekazujących zrozumiałe komunikaty i masz dwa wyjścia aby być dobrze rozumianą:
-dopasować się do ogólnie przyjętych znaczeń słów i jeśli słowo jest wieloznaczne zapewnić możliwość orientacji o które znaczenie chodzi, podkreślić kontekst.
-używać słów po swojemu, ale dodawać stosowne objaśnienia,definicje, używać takich sztuczek jak cudzysłów czy wielka litera...


Ok, Ircia. Powiedz mi, dlaczego picie kawy nie jest zgodnie z powszechnym rozumieniem pojęcia mistyki doświadczeniem mistycznym? Albo dlaczego moja ręka nie jest duchowa?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn sie 06, 2018 19:38
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kael napisał(a):
Poniewaz mam wrazenie, ze masz wlasne definicje pojec, ktorych uzywasz, moze bedziesz je definiowac, zeby uniknac nieporozumien?
- mistyczny:....
- duchowy:...


Mistyczny = duchowy

Wszystko jest mistyczne/duchowe. Cały świat. Jedynie nie każdy człowiek w każdym aspekcie świata zanurza się w tej głębi duchowej/mistycznej.


towarzyski_pelikan napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Do skutecznej komunikacji potrzeba słów przekazujących zrozumiałe komunikaty i masz dwa wyjścia aby być dobrze rozumianą:
-dopasować się do ogólnie przyjętych znaczeń słów i jeśli słowo jest wieloznaczne zapewnić możliwość orientacji o które znaczenie chodzi, podkreślić kontekst.
-używać słów po swojemu, ale dodawać stosowne objaśnienia,definicje, używać takich sztuczek jak cudzysłów czy wielka litera...


Ok, Ircia. Powiedz mi, dlaczego picie kawy nie jest zgodnie z powszechnym rozumieniem pojęcia mistyki doświadczeniem mistycznym? Albo dlaczego moja ręka nie jest duchowa?


Moze jednak artystyczny i metaforyczny towarzyski_pelikan sprobuje dopasowac sie do poziomu rozmowcow i zdecyduje sie, czy chce rozmawiac, czy robic performance?

Co to jest powszechne rozumienie pojęcia mistyki?
Cytuj:
1. prąd filozoficzno-religijny uznający możliwość łączenia się duszy ludzkiej z Bogiem; mistycyzm;
2. postawa, stanowisko wyrażające ten pogląd; mistycyzm;
3. religijność oparta na mistycyzmie; mistyczność;
4. pogardliwie: niejasne sądy i systemy doktrynalne

https://sjp.pl/mistyka

Czy picie kawy powoduje laczenie sie z Bogiem?

A czy swiat wedlug pelikana jest duchowy, czy moze jednak materialno-duchowy?

I duchowy w jakim znaczeniu?
Cytuj:
Synonimy słowa „duchowy” z podziałem na grupy znaczeniowe
Najważniejsze grupy znaczeniowe:
» duchowy - np. w kontekście czegoś dotyczącego religijności
» duchowy - np. w kontekście czegoś abstrakcyjnego
» duchowy - np. w kontekście czegoś intelektualnego
» duchowy - np. jako określenie czegoś charakterologicznego
» duchowy - np. w odniesieniu do niematerialności czegoś
» duchowy - np. w kontekście psychicznym
» duchowy - np. w kontekście czegoś pozamaterialnego
» duchowy - np. w kontekście metafizyczności czegoś
» duchowy - np. w kontekście czyjejś moralności
» duchowy - np. jako określenie czegoś pozazmysłowego
» duchowy - np. w odniesieniu do czegoś umysłowego

https://synonim.net/synonim/duchowy


Pn sie 06, 2018 20:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Robek napisał(a):
Bo to jest jedyna możliwa kolejność.


Kto tak twierdzi?



Prawa fizyki :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 06, 2018 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ok, Ircia. Powiedz mi, dlaczego picie kawy nie jest zgodnie z powszechnym rozumieniem pojęcia mistyki doświadczeniem mistycznym? Albo dlaczego moja ręka nie jest duchowa?


Czasem picie kawy może być doświadczeniem mistycznym :P To czy jakaś czynność ma komponent duchowy zależy od podejścia do niej. Seks może być aktem tylko fizycznym, ale może być też głębokim doznaniem mistycznym.

Twoja ręka w powszechnym rozumieniu jest zbiorem komórek...
Czy to że wierzysz w świat duchowy likwiduje świat materialny? Czyli nie wierzysz że świat materialny jest wynikiem działania świata duchowego, bo nie ma różnicy między jednym a drugim i wszystko jest duchowe?
Jeśli tak to jesteś pierwszą osobą na powagę traktującą solipsyzm jaką spotkałam, ja doświadczalnie na jakiś czas przyjęłam ten pogląd i powiem tak - to prawdopodobne i to bardzo, ale w życiu jest to niepraktyczne, a lubię teorie użyteczne. Tak samo jak zgadzam się z teorią że istnienie to tylko pojęcie nałożone na doznanie, czy podziałem istnień na kilkanaście rodzajów, tak że wszystkie byty się zmieściły łącznie z bytami niedoznanymi przez nikogo/nic , nieoddziałującymi na nic i przez nikogo nie pomyślanymi, ale w praktyce nadal mówię że krasnoludki nie istnieją.

Kael - popieram, warto uściślać o które znaczenie chodzi, szczególnie gdy ktoś wyraźnie o to prosi, bo czuje że jest mu to niezbędne, aby zrozumieć co autor przekazu miał na myśli.

Stawienie znaku równości między mistycyzmem a duchowością tylko zagmatwało sprawę.

Może od razu postawmy znak równości między wszystkimi pojęciami zgodnie z ideą że tak naprawdę wszystko jest jednym?
Zgadzam się że tak właśnie jest, ale tylko w jednym konkretnym sensie, a poza tym każde słowo ma swoje własne znaczenie, a nawet synonimy z zasady różnią się odcieniem że tak to ujmę i jak że znak równości pochodzi z matematyki aby użyty był prawidłowo jedna strona musi być tożsama z drugą.
Kot=kot, wtedy i tylko wtedy gdy chodzi o dokładnie tego samego kota w tym samym stanie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn sie 06, 2018 21:03
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
A po co to odróżniać?
A po co w ogóle cokolwiek od czegokolwiek odróżniać? Możemy w zasadzie każde pojęcie w naszym leksykonie zastąpić słowem „blabla”. I wypowiadać zdania w rodzaju „Blabla blabla blabla, blabla blabla”. Tylko że niczego w ten sposób nie zakomunikujemy.

Jeśli ja postanowię na psy mówić „koty”, to o czym to będzie świadczyć? Poza faktem iż tak postanowiłem mówić, oczywiście. Nie będzie to żadna przesłanka za tym, że psy to naprawdę są koty.
Cytuj:
Jakie miejsce zajmuje Słońce we Wszechświecie na podstawie Waszych obserwacji?
Słońce znajduje się w jednym z ramion Drogi Mlecznej – dość typowej galaktyki w dość typowej supergromadzie. Nie ma niczego w skali kosmologicznej wyjątkowego, jeśli chodzi o jego położenie.
Cytuj:
Skoro jest stworzona przez Boga, to Bóg poprzez nią działa, a więc jest mistyczna jak wszystko na całym świecie.
Czyli pojęcie „mistyczny” traci jakiekolwiek znaczenie, skoro wszystko jest „mistyczne”. Zatem nie da się niczego szczególnego na temat grawitacji na podstawie tego, że „jest mistyczna” wnioskować.
Cytuj:
Jestem otarta na kontrargumenty
Przekonanie, że na pewno już jutro naukowcy się z Tobą zgodzą nie świadczy o takim „otarciu”.
Cytuj:
ale póki co, zefciu, cały czas mi podajesz dowody na to, że mam rację. Nie żebym narzekała. To dobrze, że jesteśmy jednomyślni :-)
Przyjmowanie wszystkiego jako dowodu, że ma się rację, również.
Cytuj:
Ja jestem artystką, musisz mi przemówić do wyobraźni.
Niech Ci będzie. Wyobraź sobie, że bawisz się w berka i gonisz. Wszyscy przed Tobą uciekają z mniej więcej jednakową prędkością. Więc gdzie nie patrzysz, to widzisz plecy kolegów. Jednakże ich prędkości są ustalone względem ziemi i Ciebie. Z ich punktu widzenia sytuacja wygląda inaczej – np. odległość między dwoma kolegami uciekającymi w tym samym kierunku się nie zmienia. Jesteś uprzywilejowanym punktem centralnym w tej ucieczce.

A teraz wyobraź sobie, że stoisz na wielkiej gumie. Tak wielkiej, że nie widzisz jej krańców. I na tej gumie stoją też inni ludzie. No i ktoś tę gumę równomiernie rozciąga. I również widzisz, że wszyscy się od Ciebie oddalają. Im są dalej, tym szybcie. Z perspektywy Twojego kolegi również wszyscy się od niego oddalają. Tak więc nie da się ustalić, kto jest „w środku”. Nie da się ustalić „od kogo” wszyscy uciekają.

Cytuj:
To jest bełkot, bo jest niezrozumiały dla Kowalskiego.
Nie. Nie taka jest definicja bełkotu.
Cytuj:
Jak mam zweryfikować coś, co jest przedstawione w sposób tak skomplikowany, że nie rozumiem, o co w tym biega?
Niczego tam nie było, czego by się nie dało wyczytać w popnaukowej literaturze.


Wt sie 07, 2018 6:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Kael napisał(a):
Czy picie kawy powoduje laczenie sie z Bogiem?

A czy swiat wedlug pelikana jest duchowy, czy moze jednak materialno-duchowy?


Jeżeli Bóg jest wszędzie (a nawet katolicy w to wierzą), to znaczy, ze jest też w kawie. Jest w piciu kawy. Jest w samym katoliku.

Pelikan nie jest dualistką. Ba, uważam, ze wiele krzywdy robi dualistyczne postrzeganie rzeczywistości. Materia to zmaterializowany duch. Bóg jest w każdej cząsteczce świata.

Ircia napisał(a):
Czy to że wierzysz w świat duchowy likwiduje świat materialny? Czyli nie wierzysz że świat materialny jest wynikiem działania świata duchowego, bo nie ma różnicy między jednym a drugim i wszystko jest duchowe?


Świat duchowy realizuje się poprzez materię. Istnieje poprzez materię. Bo gdzie niby ma być ten duch? Czy medytując/ modląc się/odmawiając różaniec nie używasz materialnych dłoni, materialnego mózgu, materialnych ust?

Nawet kawa smakuje Bogiem, pod warunkiem że się porzuci dualizm.

Robek napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
Robek napisał(a):
Bo to jest jedyna możliwa kolejność.

Kto tak twierdzi?

Prawa fizyki :mrgreen:


Zaraz. A kim jest ten cały Fizyki? I gdzie niby takie coś stwierdził? W jakiej publikacji?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sie 07, 2018 10:36
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Pelikan popelnia podstawowy blad:
To nie Bog jest we wszystkim a wszystko jest w Bogu. Czyli materia porusza sie i istnieje w swiecie duchowym. I juz nie ma problemu niematerialnej kawy.

A poniewaz nie lubie balaganu umyslowego, ktory sluzy do zaciemniania a nie do wyjasniania (jak kaudy balagan) to towarzyski_pelikan niech sobie swoje artystyczne metafory snuje dalej. Bo to raczej nie jest dyskusja, czyli nie to forum.


Wt sie 07, 2018 10:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
zefciu napisał(a):
A po co w ogóle cokolwiek od czegokolwiek odróżniać? Możemy w zasadzie każde pojęcie w naszym leksykonie zastąpić słowem „blabla”. I wypowiadać zdania w rodzaju „Blabla blabla blabla, blabla blabla”. Tylko że niczego w ten sposób nie zakomunikujemy.


Dobra. Niech Ci będzie.

Bóg Ojciec to Osobliwość.
Syn Boże to Słońce.
Duch św. to promienie słoneczne/światło.

Czy teraz ma to sens?

Cytuj:
Słońce znajduje się w jednym z ramion Drogi Mlecznej – dość typowej galaktyki w dość typowej supergromadzie. Nie ma niczego w skali kosmologicznej wyjątkowego, jeśli chodzi o jego położenie.


A jak to się ma do całego kosmosu? Cały czas je lokujesz w jakimś kawałku kosmosu.

Cytuj:
Czyli pojęcie „mistyczny” traci jakiekolwiek znaczenie, skoro wszystko jest „mistyczne”. Zatem nie da się niczego szczególnego na temat grawitacji na podstawie tego, że „jest mistyczna” wnioskować.


Nie traci znaczenia. Dowodzi obecności Boga w całym Stworzeniu.

Cytuj:
Przekonanie, że na pewno już jutro naukowcy się z Tobą zgodzą nie świadczy o takim „otarciu”.


Wręcz przeciwnie. Ta przeświadczenie wynika z otwarcia na wiedzę pochodzącą z samego Źródła. Słyszał kiedyś o natchnieniu?
Cytuj:
Przyjmowanie wszystkiego jako dowodu, że ma się rację, również.


Stwierdzam tylko fakt.

Cytuj:
Tak więc nie da się ustalić, kto jest „w środku”. Nie da się ustalić „od kogo” wszyscy uciekają.


Skoro nie da się ustalić kto jest w środku, to skąd pewność, że w środku nie ma Słońca?

Cytuj:
Nie. Nie taka jest definicja bełkotu.


bełkot - pot. «pozbawiony sensu, niezrozumiały tekst lub zawiła wypowiedź»

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sie 07, 2018 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Kael napisał(a):
Pelikan popelnia podstawowy blad:
To nie Bog jest we wszystkim a wszystko jest w Bogu. Czyli materia porusza sie i istnieje w swiecie duchowym. I juz nie ma problemu niematerialnej kawy.


Pelikan nie twierdzi, ze kawa nie jest materialna. Bóg jest we wszystkim i wszystko jest w Bogu jest dokładnie tym samym.

Kawa jest w Bogu tak samo jak Pelikan jest w Bogu. Jedno i drugie ufundowane jest w Bogu.Jedno i drugie jest duchowe.

Cytuj:
A poniewaz nie lubie balaganu umyslowego, ktory
sluzy do zaciemniania a nie do wyjasniania (jak kaudy balagan) to towarzyski_pelikan niech sobie swoje artystyczne metafory snuje dalej. Bo to raczej nie jest dyskusja, czyli nie to forum.


Kobiety zwykle nie lubią bałaganu. Wszystko układają na osobnych półeczkach. Majtki na jeden, skarpetki na drugiej, brudne ciuchy osobno z czystymi, niektóre to nawet kolorami układają ubrania w garderobie.

W swojej pedanterii zapominają, że wszystko to, co tak skrzętnie od siebie separują, jest ciuchem.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sie 07, 2018 11:41
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Dobra. Niech Ci będzie.

Bóg Ojciec to Osobliwość.
Syn Boże to Słońce.
Duch św. to promienie słoneczne/światło.

Czy teraz ma to sens?
Nie. Nadal po prostu bierzesz różne pojęcia i je ze sobą utożsamiasz bez ładu i składu, ani krzty uzasadnienia.
Cytuj:
A jak to się ma do całego kosmosu? Cały czas je lokujesz w jakimś kawałku kosmosu.
Bo się znajduje w jakimś kawałku kosmosu, więc je tam lokuję.
Cytuj:
Nie traci znaczenia. Dowodzi obecności Boga w całym Stworzeniu.
Pojęcia niczego nie dowodzą. Pojęcia możemy sobie wybrać takie jak nam się podoba. Mogą się okazać przydatne w komunikowaniu myśli, a mogą wprowadzać zamieszanie. Ale same w sobie nie są dowodem na nic poza faktem, że ktoś takie pojęcia sobie wybrał.
Cytuj:
Wręcz przeciwnie. Ta przeświadczenie wynika z otwarcia na wiedzę pochodzącą z samego Źródła. Słyszał kiedyś o natchnieniu?
Jaki jest sens dyskusji z osobą przekonaną, że ma uprzywilejowany dostęp do „Źródła”?
Cytuj:
Skoro nie da się ustalić kto jest w środku, to skąd pewność, że w środku nie ma Słońca?
Pewności nie ma. Ale stwierdzenie „Słońce znajduje się w centrum Wszechświata” jest niefalsyfikowalne. Więc z punktu widzenia nauki w ogóle bezsensowne. Pojęcie „środka Wszechświata” nie ma w obecnej kosmologii żadnego sensu po prostu.


Wt sie 07, 2018 12:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
zefciu napisał(a):
Nie. Nadal po prostu bierzesz różne pojęcia i je ze sobą utożsamiasz bez ładu i składu, ani krzty uzasadnienia.


Przesłanki za Bogiem Słońcem masz w poście otwierającym temat.

Cytuj:
Jaki jest sens dyskusji z osobą przekonaną, że ma uprzywilejowany dostęp do „Źródła”?


Nie mam uprzywilejowanego dostępu do Źródła. Ty masz gwarantowany w naturze taki sam dostęp jak ja.

Cytuj:
Pewności nie ma. Ale stwierdzenie „Słońce znajduje się w centrum Wszechświata” jest niefalsyfikowalne. Więc z punktu widzenia nauki w ogóle bezsensowne. Pojęcie „środka Wszechświata” nie ma w obecnej kosmologii żadnego sensu po prostu.


Jeśli połączy się towarzyszące ludzkości od zarania dziejów przeświadczenie, że Słońce jest Bogiem z intuicją wyrażoną w teorii heliocentrycznej oraz języku, to teza mówiąca, że „Słońce znajduje się w centrum Wszechświata” powinna przynajmniej zostać wzięta pod rozwagę.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sie 07, 2018 12:43
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Przesłanki za Bogiem Słońcem masz w poście otwierającym temat.
Nie. Nie mam.
Cytuj:
Nie mam uprzywilejowanego dostępu do Źródła. Ty masz gwarantowany w naturze taki sam dostęp jak ja.
Właśnie mi Źródło powiedziało, że wszystko co opowiadasz to kłamstwo, nigdy Ci nie przekazało tego wszystkiego co bredzisz i że mam Cię prosić, żebyś przestała kłamać na temat jego poglądów.
Cytuj:
intuicją wyrażoną w teorii heliocentrycznej
Teoria heliocentryczna nie wyraża żadnej intuicji. Jest to matematyczne dzieło genialnego umysłu oparte na obserwacjach. Fakt, że Ty nie masz intelektualnych kompetencji porównywalnych z Kopernikiem nie uprawnia Cię do srania na jego grób takimi tekstami.
Cytuj:
powinna przynajmniej zostać wzięta pod rozwagę.
Wziąć pod uwagę można tylko takie tezy, które mają jakiś sens.


Wt sie 07, 2018 13:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
@towarzyski_pelikan

Do kogo się modlisz?:
a) Boga w Trójcy Jedynego
b) Boga Słońca
c) innego Boga (jakiego?)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 07, 2018 13:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL