Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 7:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona
 Nagonka na Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
JP2 działać w sprawie pedofilii nie pozwalał.

Źródło poproszę.

Kozioł napisał(a):
JP2 i brak równouprawnienia kobiet w Kosciele.
Ależ JP2 rozwiazał ten problem: zabetonował. Był wielkim zwolennikiem patriarchatu, a wszelkie toczące sie w KK dyskusje o święceniu kobiet uciął. Kobieta w KK ma byc jak Maryja: miłująca,słuchająca, pokorna, wierna, oczekująca i wielbiąca. I tyle. Wszelkie święcenia tylko dla mężczyzn.

Przeczytaj sobie list JPII do kobiet, bo najwyraźniej nie masz pojęcia o czym mówisz. Jeżeli chodzi o święcenia kobiet, to wybacz, ale to nie jest Twoja sprawa, a już z pewnością nie obciąża JPII.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 23, 2020 21:10
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
1 i 2. No tak, na całym świecie księża byli otoczeni wrogami Kościoła. Przenoszenie z jednej parafii do drugiej to dbanie o kogo? O dzieci, czy o karierę księdza? Słaba to wymówka, bo skoro ksiądz miał być swiety, doskonały, czysty, to powinien byc wydalony z duchowieństwa. Budowanie takiego obrazu i zarazem posyłanie wśród dzieci pedofili jest cyniczne, jest czystą hipokryzją. Tak, wierzę tu w dobra wolę: w dobra wolę chronienia Kościoła rozumianego jako samo duchowieństwo


@Koziol, ja napisalem, ze to sa moje hipotezy, przypuszczenia, taka byla (a moze i jest) mentalnosc niektorych duchownych

W wielu przypadkach takie bylo myslenie duchownych i to jest karygodne.

Kozioł napisał(a):
Niewiedza JP2 o Paetzu jest grubymi nicmi szyta. Nie wierzę, że nuncjusz o niczym go nie poinformował.


Nuncjusz papieza nie poinformowal a mial taki obowiazek. Stad interwencja Poltawskiej. List, ktory napisal owczesny rektor seminarium i inne osoby do nuncjusza w tej sprawie wrocil z powrotem do Paetza.

Kozioł napisał(a):
W sprawie Paetza dopiero nagłosnienie sprawy, śledztwo policji i jednocześnie wizyta Półtawskiej spowodowała jakąś reakcję.


O ile wiem, kolejnosc byla odwrotna. Sledztwa policji nie bylo bo ofiary tego nie zglaszaly. Bylo sledztwo wewnetrzne ze strony Kosciola, do tej pory nie ujawniono jego szczegolow, a szkoda.

Kozioł napisał(a):
Rozumiem twoja wstrzemięźliwość w wypowiedziach.


Obawiam sie, ze nie rozumiesz.

Mam zasade: wypowiadam sie jak mam pojecie o czyms, jak mam w reku konkretne swiadectwa, zeznania swiadkow i dokumenty.
W tym przypadku nie mam ww. wiec wypowiadam sie ostroznie.


Cz sty 23, 2020 21:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
JP2 działać w sprawie pedofilii nie pozwalał.

Źródło poproszę.
Podałem juz wyżej w dyskusji: ucięcie śledztwa w sprawie MMD (źródło: papież Franciszek; a potem jeszcze pobłogosławienie go), to samo w sprawie Hans Hermann Groër (źródło : kardynał Schönborn)
Cytuj:
Przeczytaj sobie list JPII do kobiet, bo najwyraźniej nie masz pojęcia o czym mówisz. Jeżeli chodzi o święcenia kobiet, to wybacz, ale to nie jest Twoja sprawa, a już z pewnością nie obciąża JPII.
Przeczytałem list wraz z komentarzem taka ma być rola kobiet w Kościele Katolickim.
Nie robię zarzutu z braku swiecenia kobiet w KK,to nie moja sprawa. Odpowiedziałem Kael.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 23, 2020 22:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
Podałem juz wyżej w dyskusji: ucięcie śledztwa w sprawie MMD (źródło: papież Franciszek; a potem jeszcze pobłogosławienie go), to samo w sprawie Hans Hermann Groër (źródło : kardynał Schönborn)

Poproszę o link.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 23, 2020 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Tu
Ks. prof. Kobyliński: Jan Paweł II wiedział o pedofilii Maciela Degollado. To o tym mówił Franciszek

A tu
Kardynał Christoph Schoenborn powiedział, że wysiłki ówczesnego kardynała Josepha Ratzingera w celu zbadania sprawy z 1995 roku zostały zablokowane przez papieża Jana Pawła II..

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 23, 2020 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
A to tak z polskiej wiki, bo nie mogę dać linka do bezpośredniego źródła

"4 kwietnia 2010 roku brytyjski dziennik The Times podał, że Jan Paweł II wstrzymywał dochodzenie w sprawie swojego przyjaciela, austriackiego kardynała Hansa Hermanna Groëra, który miał dopuścić się molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców. The Times ujawnia też, że papież promował pewnych wyższych dostojników Kościoła mimo zarzutów, że dopuszczali się oni czynów pedofilskich."

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 23, 2020 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Zapomniałem o pewnej sprawie.
Już w 1983r "nasz papież" Jp2 doskonale wiedział co się dzieje w Bostonie i mógł to przerwać. Mógł ale nie zechciał. Dostał pełen raport.
To i wiele więcej.
@Kael JP2 o wszystkim wiedział. Polecam ten artykuł

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 23, 2020 23:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Zastanawiące są trzy sprawy:
1. Skąd wiadomo, że papież Benedykt XVI (ówczesny kardynał) kazał odłożyć ad akta dowody dotyczące pedofilii w Kościele, a kiedy został papieżem, na nowo kazał te dokumenty przynieść?
2. Dlaczego, będąc świadomym takiego, a nie innego nakazu papieża Jana Pawła II, rozpoczął, przeprowadził i ogłosił, najpierw beatyfikację, a później kanonizację JPII?
3. Skąd papież Franciszek wiedział o tym (czyżby był naocznym świadkiem), no i przede wszystkim, na ile to jest prawdą, że papież opowiedział taką anegdotę?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 24, 2020 6:45
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Mozliwe, ze Jan Pawel II wyniosl z socjalistycznej Polski przekonanie, ze "nalezy zwierac szeregi" przed "swiatem" i (jak zreszta poucza nas sw Pawel) zalatwiac "spory wewnatrz Kosciola" przez Kosciol.

Jednoczesnie z zalinkowanego artykulu wylania sie obraz otoczenia Jana Pawla II, ktore potrafilo blokowac (?) nawet dostep do niego kard. Ratzingerowi, a kiedy Wanda Półtawska osobiscie sie do JPII przebila, to jego reakcja w sprawie Paetza byla blyskawiczna.

Jakos wizja JPII zamiatajacego starannie sobie wiadome sprawy pod dywan troche sie kupy nie trzyma.

Pewnie nigdy sie nie dowiemy co naprawde i - przede wszystkim - od kiedy, wiedzial Jan Pawel II.
Takze w sprawie Kosciola w USA: mial byc dekret, a sprawa zdechla. Kto naprawde zostal szczegolowo poinformowany o sprawie? Papiez? Czy jego sekretarze?

Dlatego oskarzanie, a przede wszystkim osadzanie JPII, ze byl cynikiem jest, po ziemsku patrzac, oszczerstwem bez dowodow, a po chrzescijansku - grzechem ciezkim.

JPII, moim zdaniem, zostawil kurie rzymska sobie samej. i ufal swoim wspolpracownikom w naiwnym przekonaniu, ze jego poprzednicy ich "sprawdzili".
Z drugiej strony patrzac: jaka mial alternatywe?

No i po losach jego nastepcow widzimy, ze jakakolwiek reforma kurii rzymskiej, jest z - nieznanych powodow- wrecz niemozliwa. Co mnie osobiscie, jako szeregowa katoliczke, wkurza, ale ja ciagle pamietam, ze Kosciol to nie jest tylko papiez i jego urzednicy.


Pt sty 24, 2020 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Małgosiaa napisał(a):
Zastanawiące są trzy sprawy:
1. Skąd wiadomo, że papież Benedykt XVI (ówczesny kardynał) kazał odłożyć ad akta dowody dotyczące pedofilii w Kościele, a kiedy został papieżem, na nowo kazał te dokumenty przynieść?
Relacja Franciszka. B16 rozpoczał sprawę Degollado i wczął postepowanie na początku swojego pontyfikatu. Do wiedza ogólnie dostępna.
Małgosiaa napisał(a):
2. Dlaczego, będąc świadomym takiego, a nie innego nakazu papieża Jana Pawła II, rozpoczął, przeprowadził i ogłosił, najpierw beatyfikację, a później kanonizację JPII?
Nie będę tego komentował. Mogę tylko wyrazić swoje odczcucie, że B16 raczej to przeciągał i odkładał.
Małgosiaa napisał(a):
3. Skąd papież Franciszek wiedział o tym (czyżby był naocznym świadkiem), no i przede wszystkim, na ile to jest prawdą, że papież opowiedział taką anegdotę?
Nie wiem skąd, może z relacji B16. Są świadkowie tej anegdoty. Odpowiedź gdzie i komu to opowiedział masz dostępna w sieci i chyba w samym artykule.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 24, 2020 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kael napisał(a):
Wanda Półtawska osobiscie sie do JPII przebila, to jego reakcja w sprawie Paetza byla blyskawiczna.
Jak mleko sie wylało, to już trudno. Musiał zareagować.


Kael napisał(a):
Mozliwe, ze Jan Pawel II wyniosl z socjalistycznej Polski przekonanie, ze "nalezy zwierac szeregi" przed "swiatem" i (jak zreszta poucza nas sw Pawel) zalatwiac "spory wewnatrz Kosciola" przez Kosciol.
I przez "Kościół" rozumiał tylko duchowieństwo? Mógł to pozałatwiać odsyłając księży, biskupów na emeryturę. Zamiast tego udawał, ze nie widzi i nie słyszy.

Kael napisał(a):
Jednoczesnie z zalinkowanego artykulu wylania sie obraz otoczenia Jana Pawla II, ktore potrafilo blokowac (?) nawet dostep do niego kard. Ratzingerowi
Ja widzę osobę JP2 który zażądał osobistego przedstawienia mu sprawy i podjał samodzielna decyzję i ukręcenia jej łba.
Kael napisał(a):
Jakos wizja JPII zamiatajacego starannie sobie wiadome sprawy pod dywan troche sie kupy nie trzyma.
W twojej wizji dobrotliwego, bezwolnego dziadka moze się i nie mieści.
Kael napisał(a):
Pewnie nigdy sie nie dowiemy co naprawde i - przede wszystkim - od kiedy, wiedzial Jan Pawel II.
Takze w sprawie Kosciola w USA: mial byc dekret, a sprawa zdechla. Kto naprawde zostal szczegolowo poinformowany o sprawie? Papiez? Czy jego sekretarze?
Wysłał delegata i wedle jego wypowiedzi dostał raport. Wiedział.

Kael napisał(a):
Dlatego oskarzanie, a przede wszystkim osadzanie JPII, ze byl cynikiem jest, po ziemsku patrzac, oszczerstwem bez dowodow, a po chrzescijansku - grzechem ciezkim.
Dowody przedstawiłem. Wiedział o Bostonie, wiedział o MMD i nie zrobił z tym nic.

Kael napisał(a):
JPII, moim zdaniem, zostawil kurie rzymska sobie samej. i ufal swoim wspolpracownikom w naiwnym przekonaniu, ze jego poprzednicy ich "sprawdzili".
Z drugiej strony patrzac: jaka mial alternatywe?
Alternatywę miał taką jak każdy inny papież: dobrać sobie zaufanych ludzi. Ale skoro uważasz, że był naiwnym staruszkiem niezdolnym do samodzielnych decyzji, sterowanym przez otoczenie, to .... czy na prawdę uważasz, ze kogoś takiego wybrali na papieża? Że większość kardynałów wybrała Polaka dlatego, ze był bezwolny i naiwny?

Kael napisał(a):
No i po losach jego nastepcow widzimy, ze jakakolwiek reforma kurii rzymskiej, jest z - nieznanych powodow- wrecz niemozliwa. Co mnie osobiscie, jako szeregowa katoliczke, wkurza, ale ja ciagle pamietam, ze Kosciol to nie jest tylko papiez i jego urzednicy.
Franciszek radzi sobie z tym nieźle. Na samym juz początku wywalił część starej ekipy i wybrał kilku swoich ludzi (inna sprawa, że wobec Australijczyka nieco sie pomylił).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 24, 2020 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
@Malgosiaa
Gdyby jednak ci sie nie chciało (znalazłabys wymówkę), to JP2 wkopał Franciszek podczas konferencji na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z pielgrzymki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 5 lutego 2019.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 24, 2020 13:21
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Cytuj:
Kościół kreuje Jana Pawła II na papieża, który walczył z przestępstwami pedofilnymi w Kościele. Tymczasem to on zatwierdził Kodeks Prawa Kanonicznego, który nie wymuszał surowych kar za wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży. Przez cały okres pontyfikatu nie zniósł też tajemnicy papieskiej chroniącej przestępstwa seksualne duchownych.
https://oko.press/kosciol-i-pedofilia-t ... ch-dzieci/


Czym jest OKO.press
https://pl.wikipedia.org/wiki/OKO.press

Uważam, że poznawanie opinii różnych stron jest zrozumiałe dla kogoś, kto szuka odpowiedzi na pytania. W tym temacie inspiracją jest dyskusja o różnych poglądach Polaków nt. pontyfikatu JPII. Jego wiedzy i niewiedzy na newralgiczne kwestie, które światło dzienne ujrzały dzięki Papieżowi Franciszkowi i filmowym dokumentom, m.in. braci Sekielskich, czy wcześniejszym doniesieniom z rożnych stron świata.


Pt sty 24, 2020 17:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
@Malgosiaa
Gdyby jednak ci sie nie chciało (znalazłabys wymówkę), to JP2 wkopał Franciszek podczas konferencji na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z pielgrzymki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 5 lutego 2019.

Ależ ja o tym wiem. Tyle, że wiem z prasy, a nie z nagrań z pokładu samolotu i nie o to pytałam. Pytałam skąd papież Franciszek wiedział, bo jeśli z kolejnych anegdot...
Kozioł napisał(a):
Nie wiem skąd, może z relacji B16. Są świadkowie tej anegdoty. Odpowiedź gdzie i komu to opowiedział masz dostępna w sieci i chyba w samym artykule.

W sieci jest wszystko i niekoniecznie tylko prawda.
Kozioł napisał(a):
Nie będę tego komentował. Mogę tylko wyrazić swoje odczcucie, że B16 raczej to przeciągał i odkładał.

Yyyy? Przeciągał? To najszybciej przeprowadzony proces, jaki w ogóle był w Kościele.
Kozioł napisał(a):
Relacja Franciszka. B16 rozpoczał sprawę Degollado i wczął postepowanie na początku swojego pontyfikatu. Do wiedza ogólnie dostępna.

I znów: ogólnie dostepna wiedza, więc może być na zasadzie: jedna baba drugiej babie...

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 24, 2020 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@Malgosiaa
Gdyby jednak ci sie nie chciało (znalazłabys wymówkę), to JP2 wkopał Franciszek podczas konferencji na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z pielgrzymki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 5 lutego 2019.

Ależ ja o tym wiem. Tyle, że wiem z prasy, a nie z nagrań z pokładu samolotu i nie o to pytałam. Pytałam skąd papież Franciszek wiedział, bo jeśli z kolejnych anegdot...
No konferencja prasowa jest po to, aby się w mediach informacje pokazały.
Skąd wiedział Franciszak? No nie wiem. Pewnie kłamał aby JP2 oczernić :twisted:
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie wiem skąd, może z relacji B16. Są świadkowie tej anegdoty. Odpowiedź gdzie i komu to opowiedział masz dostępna w sieci i chyba w samym artykule.

W sieci jest wszystko i niekoniecznie tylko prawda.
To informacja w poważnych dziennikach z konferencji i nie była dementowana.
Oczywiście zawsze można nie wierzyć. Naet gdyby ci odtworzyli z dyktafonu, to powiedziałabyś: "zmontowane!".

Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie będę tego komentował. Mogę tylko wyrazić swoje odczcucie, że B16 raczej to przeciągał i odkładał.

Yyyy? Przeciągał? To najszybciej przeprowadzony proces, jaki w ogóle był w Kościele.

Wg mnie tak. Naciski przecież były ogromne. Takie jest moje odczucie.
Za kilka lat może okazać się, że to był błąd.
Ciekawa była odpowiedź na pytanie, czy JP2 wiedział o prowadzeniu się M.M.D. Padła szybka odpowiedź, ze nie i tematu nie drążono. Z drugiej strony wiadomo, ze informacje były juz na początku lat 90tych, Ratzinger śledztwo rozpoczał (i zawiesił) w 1999, a teraz Franciszek z taką informacją ...

Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Relacja Franciszka. B16 rozpoczał sprawę Degollado i wczął postepowanie na początku swojego pontyfikatu. Do wiedza ogólnie dostępna.

I znów: ogólnie dostepna wiedza, więc może być na zasadzie: jedna baba drugiej babie...

Tą informacje mozesz nawet w wiki znaleść. Ale zawsze możesz zatkac oczy i uszy. Już jeden "wielki Polak" tak robił.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 24, 2020 18:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL