Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 2:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Co ma Słońce wspólnego z Bogiem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
zefciu napisał(a):
To wtedy się wyznaczy. Ale obecnie nie mamy żadnych przesłanek, by uważać, że coś takiego może istnieć.


Mów za siebie. Ja mam takie przesłanki. Nie stanowią przesłanek w rozumieniu naukowych dowodów. Nie jestem naukowcem, tylko prostą babą ze wsi. Ale nawet taka prostaczka jak ja ma swoje Źródło wiedzy.

Cytuj:
A czy zefciu twierdzi, że nie jest materialny?


Powinien, jeśli wierzy w Boga innego niż deistyczny.

Cytuj:
Ja myślę obydwiema półkulami. Pogląd, że jedna półkula odpowiada w całości za rozumowanie analityczne, a druga półkula w całości za rozumowanie „holistyczne” to mit. Osoby po lobektomii dalej myślą zarówno analitycznie, jak i intuicyjnie.


Upraszczam, jednak uważasz, że używanie tych części (funkcji) mózgu, które odpowiadają za myślenie logiczne daje w efekcie rozumowanie bardziej prawidłowe niż używanie zarówno tych części (funkcji) mózgu, które odpowiadają za myślenie logiczne, jak i tych odpowiedzialnych za myślenie emocjonalne (kreatywne).

Na tym polega holistyczne myślenie, że koordynujesz te funkcje.

A Wy nie wiedzieć, na jakiej podstawie, próbujecie mi wmówić, że jak używam w pełni potencjału mojego mózgu, to jestem zaburzona.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sie 08, 2018 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
IrciaLilith napisał(a):
Zakładasz że ominiemy jakoś prędkość światła która obecnie wyznacza granicę poznawalnego wszechświata? Ty sobie wszechświat jako kulę wyobrażasz, że da się tam wyznaczyć środek?
Potrafisz chociaż wyobrazić sobie więcej niż 3wymiary? A dopiero przy większej ich ilości czasoprzestrzeń która może się zakrzywiać ma sens...


Jak ominiemy prędkość światła, skoro to światło słoneczne kreuje wszechświat? Kula to pojęcie, które na tę chwilę najlepiej oddaje w moim mniemaniu kształt Wszechświata.

Cytuj:
Więc na czym opierasz swoją hipotezę że Słońce istniało wcześniej niż zakłada nauka, która opiera się na konkretnych przesłankach?


Przesłanki wymieniłam w pierwszym poście, otwierającym temat i uzupełniłam je o heliocentryczną teorię oraz opisy doświadczeń ludzi po śmierci klinicznej oraz moje własne Źródło.

Dla Ciebie to nie są konkrety, ale to tylko Twój wybór.

Cytuj:
A to co prezentujesz to w sumie nawet nie tyle co myślenie magiczne ( które nie ma nic wspólnego z zrównoważoną współpracą wszystkich elementów umysłu, a jest zaburzeniem myślenia które sprawia że ktoś myli myślenie z działaniem) co przykład efektu Krugera-Dunninga :P


A jakie Ty masz kompetencje, żeby moje myślenie oceniać?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sie 08, 2018 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Cytuj:
towarzyski_pelikan napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Zakładasz że ominiemy jakoś prędkość światła która obecnie wyznacza granicę poznawalnego wszechświata? Ty sobie wszechświat jako kulę wyobrażasz, że da się tam wyznaczyć środek?
Potrafisz chociaż wyobrazić sobie więcej niż 3wymiary? A dopiero przy większej ich ilości czasoprzestrzeń która może się zakrzywiać ma sens...


Jak ominiemy prędkość światła, skoro to światło słoneczne kreuje wszechświat? Kula to pojęcie, które na tę chwilę najlepiej oddaje w moim mniemaniu kształt Wszechświata.


No aby móc określić środek wszechświata należałoby poznać co znajduje się poza granicą obserwowalnego wszechświata ,którą jest określona przez prędkość światła.
Masz rację - obserwowalny wszechświat jest kulą której środkiem jest dokładnie obserwator... Ale to nijak nie określa jego kształtu ani środka.

Światło słoneczne? Czyli że tylko fale elektromagnetyczne pochodzące ze Słońca, ew o takich samych proporcjach fal o danej częstotliwości? A może jednak masz na myśli falę elektromagnetyczną ?

Cytuj:
Cytuj:
Więc na czym opierasz swoją hipotezę że Słońce istniało wcześniej niż zakłada nauka, która opiera się na konkretnych przesłankach?


Przesłanki wymieniłam w pierwszym poście, otwierającym temat i uzupełniłam je o heliocentryczną teorię oraz opisy doświadczeń ludzi po śmierci klinicznej oraz moje własne Źródło.

Roboczo zakładam że Twoje przesłanki są prawdziwe i nadal to nic nie daje, bo żadna z nich nic nie mówi o wieku Słońca , który naukowcy oceniają na jakieś 4,5 miliarda lat gdy formował się układ słoneczny.


Cytuj:
Cytuj:
A to co prezentujesz to w sumie nawet nie tyle co myślenie magiczne ( które nie ma nic wspólnego z zrównoważoną współpracą wszystkich elementów umysłu, a jest zaburzeniem myślenia które sprawia że ktoś myli myślenie z działaniem) co przykład efektu Krugera-Dunninga :P


A jakie Ty masz kompetencje, żeby moje myślenie oceniać?

Kurcze, ja tu objaśniam że jednak nie cierpisz na poważne zaburzenie myślenia, a tylko dotknął Cię bardzo powszechny efekt i jeszcze mam objaśniać jakie mam kompetencje aby coś takiego stwierdzić, a aby oceniać Twoje myślenie kompetencji nie mam - ani psychologiem ani psychiatrą nie jestem, choć moja działka w dużej mierze się z tymi dziedzinami pokrywa.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr sie 08, 2018 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Ircia, mnie tutaj nie obchodzą naukowcy. Ja w ogóle nie założyłam tego tematu, by wysuwać hipotezę naukową. To jest hipoteza zdecydowanie nienaukowa :razz: Czy to jest forum wiara.pl czy scjentyzm.pl?

Jeszcze raz ktoś mi tu przyjdzie z pretensją, ze moje hipotezy nie są zgodne z aktualną wiedzą naukową, to po prostu oleję.

IrciaLilith napisał(a):
Kurcze, ja tu objaśniam że jednak nie cierpisz na poważne zaburzenie myślenia, a tylko dotknął Cię bardzo powszechny efekt i jeszcze mam objaśniać jakie mam kompetencje aby coś takiego stwierdzić, a aby oceniać Twoje myślenie kompetencji nie mam - ani psychologiem ani psychiatrą nie jestem, choć moja działka w dużej mierze się z tymi dziedzinami pokrywa.


Skoro poczułaś się kompetentna do dokonania takiej oceny, to musiałaś się uznać za eksperta w tej dziedzinie, mianowicie - osobę, która nie ulega efektowi, który mi imputujesz. Jesteś tego pewna?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sie 08, 2018 19:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ja w ogóle nie założyłam tego tematu, by wysuwać hipotezę naukową. To jest hipoteza zdecydowanie nienaukowa Czy to jest forum wiara.pl czy scjentyzm.pl?

Forum wiara.pl nie jest miejscem do radosnej twórczości pelikana, która to próbuje przemycić treści niezgodne nie tylko z nauką, ale i z wiarą tworząc nowych bogów (Słońce).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 08, 2018 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Małgosiaa napisał(a):
[i][color=#008000]Forum wiara.pl nie jest miejscem do radosnej twórczości pelikana, która to próbuje przemycić treści niezgodne nie tylko z nauką, ale i z wiarą


Ale zaraz zaraz, z czyją wiarą? Z moją wiarą są zgodne. O co biega? :|

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sie 08, 2018 20:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
O regulamin, który zabrania przemycania treści m.in. neopogańskich.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 08, 2018 20:10
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Ja wiem, ze pelikan to artystka i na dokladke metafizyczna, ale w tym swieci obowiazuja twarde reguly. Np zeby pisac na tym forum, trzeba potwierdzic, ze sie bedzie przestrzegac regulamin.


Śr sie 08, 2018 20:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Małgosiaa napisał(a):
O regulamin, który zabrania przemycania treści m.in. neopogańskich.


Przecież to już sobie wyjaśniłyśmy. Od kiedy neopoganie uznają Trójcę Święta?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sie 08, 2018 20:12
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Małgosiaa napisał(a):
O regulamin, który zabrania przemycania treści m.in. neopogańskich.

Ciekawe tylko, czemu to treści neopogańskie miałyby być gorsze od ateistycznych?


Śr sie 08, 2018 20:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Nic nie wyjaśniłyśmy. Podałam Ci osoby Trójcy Świętej, co nazwałaś politeizmem. To, co Ty przedstawiasz jako TŚ nie jest nią. Nie zamierzam dyskutować z Tobą, a kolejne posty ukazujące Słońce jako Boga spowodują zamknięcie tematu i ostrzeżenie.

@feelek
Polecam przypomniec sobie regulamin, bo najwyraźniej:
a) zapomniałeś o czym mówi'
b) zaakceptowałeś bez czytania rejestrując sie na forum

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 08, 2018 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2773
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Kael napisał(a):
Np zeby pisac na tym forum, trzeba potwierdzic, ze sie bedzie przestrzegac regulamin.

Moja wypowiedz jest nie na temat. Chcialbym tylko przedstawic swoja opinie na temat wszelkich regulaminow, przepisow, konstytucji itd. Dla mnie to jest ostatnia rzecz na ktora chcialbym sie powolywac. I czesto oznacza brak rzeczowych argumentow. Jezeli z wypowiedzi Feelka moge cos sie dowiedziec to czemu nie. Kurcze - tez nie czytalem regulaminu. Co prawda z ulica prosta mnie za to wyrzucili. Ale Jednego to nawet zamordowali.


Śr sie 08, 2018 20:36
Zobacz profil
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Małgosiaa napisał(a):
@feelek
Polecam przypomniec sobie regulamin, bo najwyraźniej:
a) zapomniałeś o czym mówi'
b) zaakceptowałeś bez czytania rejestrując sie na forum[/i][/color]

Dziwię się tylko temu, że regulamin dopuszcza głoszenie treści ateistycznych, czy też niechrześcijańskich takich jak buddyzm czy islam, a boi się neopogaństwa.

PS
Regulamin przeczytałem już po rejestracji.


Śr sie 08, 2018 20:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Twórczość towarzyskiego_pelikana przeniesiona tutaj: viewtopic.php?f=43&t=40706

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 08, 2018 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co ma Słońce wspólnego z Bogiem?
Jako że przy okazji wyleciała moja polemika z Pelikankiem wrzucam jeszcze raz:

towarzyski_pelikan napisał(a):
Cytuj:
Skoro poczułaś się kompetentna do dokonania takiej oceny, to musiałaś się uznać za eksperta w tej dziedzinie, mianowicie - osobę, która nie ulega efektowi, który mi imputujesz. Jesteś tego pewna?


Jasne że nie, Pelikanku poza tym że doświadczam nie jestem pewna niczego, nawet tego że serio nie jestem pewna niczego, bo może jednak czegoś jestem pewna, ale o tym nie wiem...

W dziedzinach na których się nie znam efekt ten oczywiście mnie dotyczy i popełniam z tego powodu liczne gafy, ale błądzić jest rzeczą ludzką.


Cytuj:
nie piszcie słońca wielką literą. To grzech

Słońce to nazwa własna jednej z gwiazd i można, a chyba nawet powinno się ją pisać z wielkiej litery.

Cytuj:
Jeszcze raz ktoś mi tu przyjdzie z pretensją, ze moje hipotezy nie są zgodne z aktualną wiedzą naukową, to po prostu oleję.

Więc może nie wysuwaj hipotez wchodzących w zakres nauki w tym przypadku astronomii, jeśli kwestionujesz wiedzę naukową to logiczne jest że dyskusja zejdzie na stanowisko nauki w tej sprawie. A hipoteza że Słońce jest tak stare jak wszechświat to wyraźnie pchanie się na astronomiczne, czyli naukowe podwórko, bo stoi w opozycji do uznawanego przez większość badaczy wieku Słońca określanego na około 4,5 miliarda lat.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr sie 08, 2018 21:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL