Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 20:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 jakie sa argumenty za istnieniem Boga? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 07, 2004 20:44
Posty: 31
Post jakie sa argumenty za istnieniem Boga?
tylko prosze wypowiadac sie na temat oraz nie zycze sobie odpowiedzi typu : "poczytaj biblie" , "sam zapytaj siebie " itp.


Wt cze 15, 2004 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 09, 2004 13:48
Posty: 97
Post 
Pisałem juz te słowa w innym temacie ale tu napiszę jeszcze raz.

Nie da się opisać Boga. Wyobraźmy sobie że spoglądamy do pokoju przez dziurkę od klucza i co widzimy coś ale nie zobaczymy całości. Podobnie jest z Bogiem widzimy świat i na jego podstawie staramy się udowodnić (lub obalić jego istnienie). NIE DA SIĘ.

Prawdziwie wierzący "czuje" istnienie Boga, czyli wie (nie tylko wierzy) że Bóg istnieje, niemniej aparat pojęciowy naszego świata jest zbyt ubogi aby go zdefiniować, a jak nie ma definicji to nie ma co udowadniać (czy też obalać) - mozna co najwyżej przyjąć aksjomat jego istnienia lub go odrzucić.


Wt cze 15, 2004 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Wszystko co widzisz zostalo stworzone i przez to ma swego Stworce. Kwestia do rozstrzygniecia jest czym/kim jest ten Stworca.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Wt cze 15, 2004 15:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 07, 2004 20:44
Posty: 31
Post 
a czy cuda moga swiadczyc o istnieniu Boga ?


Wt cze 15, 2004 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)

WOLNA PALESTYNA napisał(a):
a czy cuda moga swiadczyc o istnieniu Boga ?



A nie mogą? ;-)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt cze 15, 2004 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 07, 2004 20:44
Posty: 31
Post 
i tu sie pojawia problem co jest cudem ..


Śr cze 16, 2004 13:37
Zobacz profil
Post 

Wolna może byś zajrzała do wątku WWW, który jest w tym dziale.


Śr cze 16, 2004 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 07, 2004 20:44
Posty: 31
Post 
nie widze tam zwiazku co do tego tematu 8)


Śr cze 16, 2004 13:52
Zobacz profil
Post Jakie są argumenty za istnieniem Boga
Co jest cudem?
W procesach beatyfikacyjnych, aby uznano uleczenie jako cudowne musi ono bezwzględnie spełniać warunki:
1. Uzdrowienie musi być natychmiastowe - oznacza, że nastąpiło w ciągu kilku minut, najwyżej w ciągu kilku godzin.
2. Musi być pełne - że organizm powrócił do normalnego stanu przed chorobą.
3. Musi być trwałe - które trwa wiele lat, w przypadku raka min.10 lat.
4. Naukowo niewytłumaczalne - trzeba tę niewytłumaczalność udowodnić.
Nad wszystkim czuwa Rada Medyczna, złożona z ponad 50 lekarzy, przedstawicieli jak największej liczby specjalności medycznych.
Brane są pod uwagę uzdrowienia z chorób nieuleczalnych, choroby natury organicznej, nie psychicznej.


Śr cze 16, 2004 22:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Babcia, ktora polyka landrynke, myslac, ze jest to super srodek na jej dolegliwosc tez moze wyzdrowiec i choc spelnia te cztery warunki to jednak nie uznajemy takiego przypadku za cud. Nie wiem jak to sie po polsku nazywa. U nas mowi sie na to 'efekt placebo'.

Trzeba uwazac z tymi cudami. Tym bardziej, ze ostrzega przed nimi Biblia. Slow dokladnie nie pamietam, ale chodzi o to, zeby nie dac sie zwiesc falszywym prorokom, chocby jakie cuda przed ludzmi wykonywali... :)

Cuda, cudami, a Bog Bogiem. Jesli Bog bedzie chcial nam cos przekazac, zrobi to konkretnie i na temat. :)

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Śr cze 16, 2004 22:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
JacekN

Tak się zastanawiam czy nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, czy też nie chcesz zrozumieć?

Poczytaj jeszcze raz post Alus - jak rygorystyczne warunki muszą być spełnione i nie pisz o babci połykającej landrynkę, bo to ją raczej nie wyleczy np. z raka trwającego co najmniej 10 lat.

Tak dla informacji - z kilku tysięcy przypadków uzdrowień w Lourdes, uznanych przez komiesję lekarską za niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia tylko kilkadziesiąd zostało uznanych przez Kościół za cudowne.


Śr cze 16, 2004 22:22
Zobacz profil
Post 
Jacku



Cytuj:
Cuda, cudami, a Bog Bogiem. Jesli Bog bedzie chcial nam cos przekazac, zrobi to konkretnie i na temat.


Juz przekazal:
Mt 21:21-22
21. Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie, to nie tylko z figowym drzewem to uczynicie, ale nawet jeśli powiecie tej górze: Podnieś się i rzuć się w morze!, stanie się.
22. I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie.
(BT)

Wiara czyni cuda ......Wiara w Boga, nie w landrynke, czy tez Kaszpirowskiego.

pozdrowka


Śr cze 16, 2004 22:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Poczytaj jeszcze raz post Alus - jak rygorystyczne warunki muszą być spełnione i nie pisz o babci połykającej landrynkę, bo to ją raczej nie wyleczy np. z raka trwającego co najmniej 10 lat.

Saxon, wiara gory przenosi. To jest cala odpowiedz. Nie landrynka uzdrawia babcie, ale jej wiara, ze ten srodek ma jej pomoc. Swego czasu slyszalem o historii Francuza, ktory nagle dowiedzial sie o raku. Dawano mu kilka miesiecy zycia wiec postanowil troche poszalec. Wynajal pokoj w hotelu i cale dnie ogladal komedie. To mu sprawialo najwiecej radosci. Kiedy nadszedl 'termin' smierci, okazalo sie, ze sladow po raku nie ma. Wniosek lekarzy: raka w ogole nie bylo - pierwsza diagnoza byla bledna. Sa oczywiscie tacy, ktorzy wytlumacza to zjawisko chemicznymi reakcjami zachodzacymi podczas smiechu. W kazdym razie nikt o cudzie nie mowil.

Kosciol musi uwazac z takimi rzeczami. Jesli by jakas sztuczke uznal za cud, to by stracil bardzo wiele. Wiec wcale mnie nie dziwi, ze podchodzi do tego ostroznie.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Śr cze 16, 2004 22:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Tak się zastanawiam czy nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, czy też nie chcesz zrozumieć?

A tak w ogole to przepraszam, ze jestem taki niewygodny.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Śr cze 16, 2004 22:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Wiara czyni cuda ......Wiara w Boga, nie w landrynke, czy tez Kaszpirowskiego.

Belisariusz, dokladnie tak samo i ja mysle, chociaz nie wiem kto to jest Kaszpirowski. Uzdrowiciel jakis czy lekarz?

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Śr cze 16, 2004 22:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL