Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 15:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jak wyglądał Jezus Chrystus? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Podane przez Ciebie jak i przeze mnie cytaty są częściami tej samej Czwartej Pieśni Sługi Bożego. Ten podany przez Ciebie także opisuje "Męża boleści oswojonego z cierpieniem, wzgardzonego przez ludzi".

Udowonij, że KRK przedstawia na malowidłach Jezusa jako amanta, a ja ci przedsawię malowidła, gdzie nie wygląda jak amant. Więc o co kruszyć kopie? Czy na podstawie brzydkich malowideł mam prawo wysunąć wniosek, że Kościół naucza że Jezus był brzydki.
Malowidła te są artystycznym wyrazem wiary, nie mają nic wspólnego z doktryną.

Na marginesie: W pierwotnym Kościele wizerunek Chrystusa zawsze był zbliżony do tego utrwalonego na całunie turyńskim i chuście z Manopello (oprócz typu, gdzie przypominał młodego, rzymskiego boga bez zarostu). Czyli miał rysy przeciętnego przystojnego Żyda.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Wt gru 04, 2007 14:49
Zobacz profil
Post 
A dlaczego przystojnego ? A nie przeciętnego nieprzystojnego ?? ;-) Skąd te wnioski ?
Moim zdaniem Jezus wyglądał jak w filmie: "Ostatnie kuszenie Chrystusa" :-) Dobry aktor.

[atei]Kiedyś te pulchniejsze kobiety były uważane za ładniejsze, teraz jest inaczej - wszystko się zmienia.[/quote]
Ja też tak myślałem.
Ale to nieprawda. Nie były. (oczywiście dla ogółu społecznego).
Chodzi o to, że, w dawnych czasach, kiedy bieda aż piszczała bogate były tylko szlachcianki, i panie z dworów. To te był grube. Wieśniaczki, córki chłopów, były zazwyczaj chude. Bieda na wsi była dawniej ogromna.
No to kogóż miał malować Rubens i inni jak nie szlachcianki ?
Stąd mylne pojęcie, że wszystkim podobały się "tłuste dania miłosne", ale to nie tak moim zdaniem. Malarz, który wolał malować szczupłą córkę chłopa niż grubą córkę szlachcica pewno by nie zagrzał zbyt długo posady.


Wt gru 04, 2007 15:32

Dołączył(a): N lis 25, 2007 19:40
Posty: 83
Post 
Cytuj:
"Podane przez Ciebie jak i przeze mnie cytaty są częściami tej samej Czwartej Pieśni Sługi Bożego. Ten podany przez Ciebie także opisuje "Męża boleści oswojonego z cierpieniem, wzgardzonego przez ludzi".


Acha, czwartej pieśni powiadasz... :nauka:
A co z moimi wersetami, gdzie napisałem, że Jezus bez problemu oddalał się ze "strefy zagrożenia"? (Łk 4, 29, 30; Jan 8, 58, 59)
Na mój chłopski rozum, to musiał wyglądać nieszczególnie lepiej od tych wszystkich rybaków.

Cytuj:
Udowonij, że KRK przedstawia na malowidłach Jezusa jako amanta, a ja ci przedsawię malowidła, gdzie nie wygląda jak amant.


Nie chce mi się szukać, ale np. to

[img=http://img216.imageshack.us/img216/3324/120pxjesusikonalz5.jpg]

A teraz czekam na malowidła Jezusa, na których nie wygląda jak amant (chociaż amant to chyba złe określenie, ale sam tak zacząłem). Pokaż mi trzy takie malowidła.
Tylko chyba wiesz, że na nich wizerunek Chrystusa nie może w żadnym wypadku przypominać wizerunku z "moich" malowideł?
Bo jeśli będzie przypominał tego "amanta" umęczonego, to sam się pogrążysz. W tym sensie, że taki ładny, a tak Go umęczyli " :-(


Cytuj:
Na marginesie: W pierwotnym Kościele wizerunek Chrystusa zawsze był zbliżony do tego utrwalonego na całunie turyńskim i chuście z Manopello (oprócz typu, gdzie przypominał młodego, rzymskiego boga bez zarostu). Czyli miał rysy przeciętnego przystojnego Żyda.


I widzisz. Tutaj powoli dochodzimy do sedna, z tym że dalej się nie zgadzam, z tym "przeciętnego przystojnego Żyda"
Dlaczego przystojnego!?
Naprawdę nie mogę tego pojąć. Czy dla ciebie Jezus MUSIAŁ być przystojny?
Poraz enty odwołuję się do mojego wersetu, gdzie jest JASNO napisane, że NIE BYŁ przystojny!!!
Tutaj widać jaki wpływ ma na katolików ikonografia. Musi być przystojny, bo tak jakiś Wacek z Zenkiem se go wyobrażali i go tak namalowali...

Spoko, ja nie chcę kruszyć kopi, ja tylko chcę wniknąć dlaczego jest tak, a nie tak. Po to jest ta dyskusja.
pozdrawiam


Wt gru 04, 2007 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 15, 2007 1:49
Posty: 60
Post 
:)

Problem jest taki,

ze nikt nie wie,

jak naprawde Jezus wygladal,

a wiec jakkolwiek by nie byl przedstawiany,

czy jako przystojny czy jako nieprzystojny,

to zaden z obrazow nie oddaje prawdy.

Tak samo mozna powiedziec odnosnie obrazow przedstawiajacych Jego Matke, to tylko wizje artystyczne.

:)


Śr gru 05, 2007 1:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
ROB napisał(a):
Poraz enty odwołuję się do mojego wersetu, gdzie jest JASNO napisane, że NIE BYŁ przystojny!!!
Tutaj widać jaki wpływ ma na katolików ikonografia. Musi być przystojny, bo tak jakiś Wacek z Zenkiem se go wyobrażali i go tak namalowali...

Spoko, ja nie chcę kruszyć kopi, ja tylko chcę wniknąć dlaczego jest tak, a nie tak. Po to jest ta dyskusja.
pozdrawiam

1. Więc już wyjaśniłem:
W starożytności Jezusa przedstawiano jako gładko ogolonego młodzieńca. Później zaczeły powstawać zarówno na wschodzie jak na zachodzie wizerunki, które są bardziej lub mniej wiernym odwzorowaniem całunu Turyńskiego czy chusty z Manopello (typ edeski). Ten kanon był dominujący na zachodzie do momentu, kiedy chusta ta zaginęła z Watykanu. Zresztą nadal ma ogromny wpływ na to, jak przedstawia się Jezusa. Czyli - znajdź odpowiedź na pytanie, dlaczego wizerunki na tych tkaninach są takie a nie inne i czy odbite twarze należą do osoby przystojnej czy nie.

2. Jak możesz twierdzić że Izajasz, który na oczy nie widział Jezusa, lepiej znał jego wygląd od chrześcijan, którzy mogli przekazywać sobie jego opis a z pewnością przekazywali wizerunki utrwalone na w/w płótnach

3. Powatrzam, że Izajasz opisuje MĘKĘ Mesjasza, a nie jego zwykły wygląd.

4. Twierdzisz że Jezus, by nie wyróżniał się w tłumie, musiał mieć brzydki wygląd? Czyli wszyscy Żydzi byli brzydcy? A nie przyszło Cin na myśl że by uniknąć tłumów posługiwał się inteligencją?

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Śr gru 05, 2007 8:52
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
To może was zainteresować :)
http://warszawa.gosc.pl/doc/4181122.Prz ... wal-Jezusa


Pn lut 12, 2018 13:28

Dołączył(a): Pn lut 12, 2018 20:19
Posty: 9
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Na logikę Jezus musiał "dobrze" wyglądać. Dlaczego?

Chrystus miał za zadanie być dobrym mówcą, porywać tłumy. MUSIAŁ się chociaż trochę wyróżniać, być charyzmatyczny, mieć "to coś". Gdy ktoś wygłasza przed nami przemówienie, to na kogo się przyjemniej spogląda na brzydkiego czy ładnego? Nie mówię, że Jezus musiał być nie wiadomo jak piękny, ale na pewno brzydki nie był. Jak dla mnie, to na pewno miał miłą dla oka aparycję, nie zniechęcającą do słuchania.

Jeśli patrzymy na Całun Turyński to Jezus był przystojny (mimo tortur jego twarz była piękna) i wysoki jak na swoje czasy. Akurat co do tego, to na 100% nie wiemy czy całun jest autentyczny, ale mnie jakoś zawsze przekonywał.


Pn lut 12, 2018 20:56
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
pod podanym przeze mnie linkiem jest ZDJĘCIE Jezusa ;)


Pn lut 12, 2018 21:04

Dołączył(a): Pn lut 12, 2018 20:19
Posty: 9
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
pod podanym przeze mnie linkiem jest ZDJĘCIE Jezusa ;)


Wybacz, ale średnio w to wierzę. Gdyby ktoś faktycznie sfotografował Jezusa, to trąbiłby o tym media na całym świecie. Nie neguję, ale to mnie nie przekonuje. Zdjęcie to zdjęcie, zdjęcie wyglądające jak obraz to drugie. No, ale Jezus bardzo jezusowo wygląda na tym zdjęciu, to przyznaję ;-)


Pn lut 12, 2018 21:17
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
A doczytałaś, jak to zdjęcie powstało? komisyjnie :P


Pn lut 12, 2018 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):

W tej podanej przez ciebie wizji, Jezus jest biały.
Tyle że z tego co pamiętam, to na tych terenach i w tamtych czasach, nie było białych ludzi :-D więc Jezus napewno nie był biały, a na serio mógł wygladać chocby tak.


Obrazek


dioueh napisał(a):
Na logikę Jezus musiał "dobrze" wyglądać. Dlaczego?
Jeśli patrzymy na Całun Turyński to Jezus był przystojny (mimo tortur jego twarz była piękna) i wysoki jak na swoje czasy. Akurat co do tego, to na 100% nie wiemy czy całun jest autentyczny, ale mnie jakoś zawsze przekonywał.


Były badania i okazało sie, że Całun Turyńksi powstał w średniowieczu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 13, 2018 18:50
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
To nie jest obraz namalowany wg wizji - tylko zdjęcie. zdjęcie ukazuje rzeczywistość. Jak sfotografujesz Murzyna, to na zdjęciu będzie biały człowiek? Nie musisz wierzyć :) Warto poczytać więcej o autorze zdjęcia.


Wt lut 13, 2018 19:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
To nie jest obraz namalowany wg wizji - tylko zdjęcie. zdjęcie ukazuje rzeczywistość. Jak sfotografujesz Murzyna, to na zdjęciu będzie biały człowiek? Nie musisz wierzyć :) Warto poczytać więcej o autorze zdjęcia.


To wklej tutaj to zdjęcie Jezusa, bo jakoś nigdzie go nie widze.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 13, 2018 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Robek napisał(a):
Jezus napewno nie był biały, a na serio mógł wygladać chocby tak.


Zlituję się i nie wkleję obrazka przypadkowego Polaka, żeby pokazać jak Ty mógłbyś wyglądać.

Co do zdjęcia zrobionego przez brata Elię, abstrahując od tego czy to zdjęcie, czy zdjęcie obrazu, to jego Jezus bardzo mi przypomina Jezusa Miłosiernego autorstwa Hyły (ten bardziej znany obraz).

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lut 13, 2018 19:33
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Robek napisał(a):
To wklej tutaj to zdjęcie Jezusa, bo jakoś nigdzie go nie widze.


Jeśli nie widzisz pod linkiem Autora trzymającego oprawione w ramki zdjęcie, to idź do okulisty ;)

gdyby to miał być obraz, to brat dostałby pędzel i farby- a dostał od komisji aparat fotograficzny.
Efekt rozmycia- plastyczności zdjęcia jest łatwy do uzyskania nawet dla amatora, a co dopiero dla Jezusa ;)

Mi także przypomina Jezusa Miłosiernego :)


Wt lut 13, 2018 19:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL