Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Religia prawdziwa 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
Właśnie nie bardzo, tzn. nie wyjaśniłeś mi tego o co pytałem, sensu postawy jaką przedstwiła Aluś. Piszesz,że będac chrześcijaninem uważasz,ze
Cytuj:
jeśli jakaś grupa ludzi głosi poglądy inne niż Chrystus Jezus to oni nie mają prawdy
i ja to rozumiem, na tym polega wyrażanie światopoglądu. Nie rozumiem natomiast dalej Alusiowego odróżniania Prawdy chrześcijan i prawdy - tych innych...

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


N lip 06, 2008 20:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Nie chcę się tłumaczyć za Aluś, ale spróbuję: Ja bym powiedział tak: Prawda- poglądy Jezusa. prawda- poglądy sprzeczne z poglądami Jezusa, które de facto nie są prawdą, bo Jezus jest Prawdą (a Prawda jest jedna).

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N lip 06, 2008 20:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
Mi chodziło o to,po co w ogóle mówić na to co (w Waszym mniemaniu) nie jest prawdą - prawda? Opozycja: prawda-nieoprawda jest naturalna, natomiast Prawda-prawda wygląda protekcjonalnie, a protekcjonalne traktowanie czyjegos światopoglądu zakrawa na szowinizm.

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


N lip 06, 2008 20:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Ja myślę, że takie postawienie sprawy ma właśnie być antyszowinistyczne. Bo można powiedzieć (i ja się tego nie boję), że kto twierdzi inaczej niż Jezus jest w błędzie, czy mówi nieprawdę. Ale z szacunku do kogoś tam mówią niektórzy, że "ich prawda" jest błędna... Czy inne takie. Nie będę się za nich tłumaczył, bo ja nie mam takich oporów- zazwyczaj ;)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn lip 07, 2008 9:22
Zobacz profil
Post 
zbyszki z tymi apostołami to miała być taka ironia.


Pn lip 07, 2008 9:45
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
szumi napisał(a):
Ja myślę, że takie postawienie sprawy ma właśnie być antyszowinistyczne.


OK. W takim razie nie będziesz miał nic przeciwko,jeśli rozmawiając z Tobą wyznawca judaizmu będzie pisał o swoim JHWH - Bogu i Twoim Jezusie - bogu?

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


Pn lip 07, 2008 9:56
Zobacz profil
Post 
szumi napisał(a):
Ja bym powiedział tak: Prawda- poglądy Jezusa. prawda- poglądy sprzeczne z poglądami Jezusa, które de facto nie są prawdą, bo Jezus jest Prawdą (a Prawda jest jedna).


to ciekawe że chrześcijanie są zdolni do takich ekwilibrystyk słownych że z prawdy umieją w dwóch zdaniach zrobić fałsz...
to naprawdę niezwykła sofistyka.


Pn lip 07, 2008 12:06

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
Szumi napisał:
Cytuj:
Powiem krótko i to jest moje zdanie: jeśli jakaś grupa ludzi głosi poglądy inne niż Chrystus Jezus to oni nie mają prawdy i ich droga jest błędna.


Tak dla upewnienia się Szumi, czy masz na myśli tą prawdę: - "Jn 17:17
17. Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.
(BT)
, jeżeli tak, to co powiesz o grupie, która mówi, że Jezus jest równy Bogu - skoro sam Jezus Chrystus oznajmił: „Ojciec jest większy niż ja” i nazwał Go swym Bogiem oraz „jedynym prawdziwym Bogiem” (Jn 14:28; 17:3; 20:17; Mk 15:34; Obj 1:1; 3:12). Przy wielu okazjach dawał do zrozumienia, że jest poddany i podporządkowany swemu Ojcu (Mt 4:9, 10; 20:23; Łk 22:41, 42; Jn 5:19; 8:42; 13:16). Nawet gdy już wstąpił do nieba, to samo mówili o nim apostołowie (1Ko 11:3; 15:20, 24-28; 1Pt 1:3; 1Jn 2:1; 4:9, 10).
Cytuj:
oni nie mają prawdy i ich droga jest błędna.


Czy wersety powyżej zacytowane są prawdą?

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn lip 07, 2008 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
lereeeek napisał(a):
zbyszki z tymi apostołami to miała być taka ironia.

Troszeczkę już Ciebie poznałem i zdziwiło mnie, Ze mógłbyś pisać takie niedorzeczności. Tylko tak to możną wytłumaczyć.

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn lip 07, 2008 16:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
zbyszek58-61 napisał(a):
Szumi napisał:
jeżeli tak, to co powiesz o grupie, która mówi, że Jezus jest równy Bogu - skoro sam Jezus Chrystus oznajmił: „Ojciec jest większy niż ja” i nazwał Go swym Bogiem oraz „jedynym prawdziwym Bogiem” (Jn 14:28; 17:3; 20:17; Mk 15:34; Obj 1:1; 3:12). Przy wielu okazjach dawał do zrozumienia, że jest poddany i podporządkowany swemu Ojcu (Mt 4:9, 10; 20:23; Łk 22:41, 42; Jn 5:19; 8:42; 13:16). Nawet gdy już wstąpił do nieba, to samo mówili o nim apostołowie (1Ko 11:3; 15:20, 24-28; 1Pt 1:3; 1Jn 2:1; 4:9, 10).
Cytuj:
oni nie mają prawdy i ich droga jest błędna.


Czy wersety powyżej zacytowane są prawdą?


O tej grupie powiem, że zrozumieli o co Jezusowi chodziło i co chciał przekazać. Bo jak mówi: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30)
Zatem skoro są jedno to nie może być jedno jednego wyższe od drugiego jednego. Mam nadzieję, że załapałeś....
Jezus wielokrotnie mówił wskazując na swoją równość z Ojcem, a i apostołowie w swej kerygmie nie mieli z tym większych problemów. Ojciec istotnie jest większy od Syna, ale tylko logicznie, myślnie. tzn. każdy ojciec jest od syna większy- ale czy nie są tej samej natury? Czy syn człowieka jest gorszym człowiekiem od swojego ojca? A przecież każdy porządny syn powie, że jego ojciec jest lepszy, większy, bardziej godny czci i szacunku i takowy będzie mu oddawał. Podobnie i Jezus. Ojciec jest większy, ale nie w bóstwie. Z racji tego że jest Ojcem jest większy i Jezus jako Syn był Mu posłuszny i darzył Go szacunkiem.

Mam nadzieję, że rozumiesz....

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn lip 07, 2008 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
Szumi napisał:
Cytuj:
Zatem skoro są jedno to nie może być jedno jednego wyższe od drugiego jednego. Mam nadzieję, że załapałeś....
Jezus wielokrotnie mówił wskazując na swoją równość z Ojcem, a i apostołowie w swej kerygmie nie mieli z tym większych problemów. Ojciec istotnie jest większy od Syna, ale tylko logicznie, myślnie. tzn. każdy ojciec jest od syna większy- ale czy nie są tej samej natury? Czy syn człowieka jest gorszym człowiekiem od swojego ojca? A przecież każdy porządny syn powie, że jego ojciec jest lepszy, większy, bardziej godny czci i szacunku i takowy będzie mu oddawał. Podobnie i Jezus. Ojciec jest większy, ale nie w bóstwie. Z racji tego że jest Ojcem jest większy i Jezus jako Syn był Mu posłuszny i darzył Go szacunkiem.


Ja to zrozumiałem co napisałeś. Natomiast czy Twoim zdaniem nie ma różnicy pomiędzy stanowić jedność (np. w działaniu, myśleniu, postępowaniu) a byciem jednym, oddzielnym. Pewien mały chłopczyk, syn moich znajomych zadał takie pytania:" skoro Jezus jest Bogiem, to do kogo się modlił wielokrotnie - sam do siebie? a drugie - " skoro Jezus był Bogiem, to kto Go wskrzesił, kiedy leżał trzy dni martwy w grobie?

jeżeli jest tak jak mówił sam Jezus a zacytowałes Jego wypowiedzi wyżej, to odpowiedź jest bardzo prosta i zrozumiała nawet dla dziecka. Natomiast jeżeli tą jedność tłumaczyć tak jak Ty chcesz to zrobić, to na pytania tego chłopaka nie ma logicznych odpowiedzi a pozostaje domniemanie, ze tak a muzę tak
Cytuj:
Mam nadzieję, że rozumiesz....

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Wt lip 08, 2008 8:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Jedno jest w bóstwie, w mocy, w wiedzy, w potędze, etc. Są trzy Osoby- jeden Bóg. Jak powie św. Grzegorz z Nazjanzu: μίά ουσίά τρείς χυποστάσείς, czy po łacinie: una substantia tres personae- po polsku: Jedna substancja, trzy osoby. Ale nie o to tu chodzi, by wykładać dogmatykę.
Proste: Jezus będąc Bogiem modlił się do swojego Ojca. Coś w tym dziwnego? Przypominam tylko, że Jezus oprócz natury boskiej ma też naturę ludzką. A Jezus sam mówi: Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!. Zatem nie pozostaje nic innego jak i w Niego wierzyć. Amen.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt lip 08, 2008 9:58
Zobacz profil
Post 
bóg modli się do boga...

to całkiem ciekawy przypadek.


Wt lip 08, 2008 16:55

Dołączył(a): N lis 25, 2007 19:40
Posty: 83
Post 
Idiota napisał(a):
bóg modli się do boga...

to całkiem ciekawy przypadek.


No i jeszcze:

"Boże, mój Boże, czemuś mnie opuścił?"

Ciekawe jest to, skąd wiadomo, kiedy miał naturę boską, a kiedy ludzką :hmmm:

Jak cierpiał na krzyżu, to chyba miał naturę ludzką.
Jak wypędzał kupców ze świątyni, to chyba też miał naturę ludzką.
A jak wypędził demony w świnie, to boską, czy ludzką? :hmmm:

Zostawmy to teologom, oni lepiej wiedzą.

A może ktoś napisać tak ze trzy przykłady z Nowego Testamentu, kiedy Jezus miał na 100% naturę boską?
Poważnie pytam.


Wt lip 08, 2008 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
A może ktoś napisać tak ze trzy przykłady z Nowego Testamentu, kiedy Jezus miał na 100% naturę boską?
Poważnie pytam.

Cały czas miał naturę Boską. I cały czas miał naturę ludzką


Wt lip 08, 2008 18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL