Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Terapia reparatywna homoseksualistów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 21, 2009 23:06
Posty: 3
Post Terapia reparatywna homoseksualistów
Witam wszystkich, czy wie ktoś może, czy w Gdańsku (lub okolicach) istnieje ośrodek duszpasterski zajmujący się leczeniem skłonności homoseksualnych? Coś na wzór organizacji Odwaga działającej w Lublinie. Byłbym wdzięczny za odpowiedź na forum, lub prywatną.
Pozdrawiam, Marcin.


N lis 22, 2009 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 08, 2009 5:48
Posty: 170
Post 
Nie wiem czy zwykli psycholodzy zajmują się "leczeniem" homoseksualistów, ale w trójmieście jest stowarzyszenie psychologów chrześcijańskich, oni pewnie swoją terapią formują człowieka w zgodzie z Biblią, więc i homoseksualizmem też powinni sie zajmować.

http://www.spch-gdansk.pl/

_________________
"Ktokolwiek znalazł Chrystusa musi dowodzić innych do niego. Wielka radość nie może byc tylko dla siebie. Musi byc przekazywana"
Benedykt XVI


Wt lis 24, 2009 20:48
Zobacz profil
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
Angel napisał(a):
Witam wszystkich, czy wie ktoś może, czy w Gdańsku (lub okolicach) istnieje ośrodek duszpasterski zajmujący się leczeniem skłonności homoseksualnych? Coś na wzór organizacji Odwaga działającej w Lublinie. Byłbym wdzięczny za odpowiedź na forum, lub prywatną.
Pozdrawiam, Marcin.


Najłatwiej byłoby jeśli miałbyś jeszcze jakieś inne problemy- np. zaburzenia lękowe czy coś tam- wtedy o terapie możesz sie dobijać w państwowych placówkach...

A nawet na twoim miejscy zapytałabym o to czy przyjmą cie na terapie indywidualną z samym homoseksualizmem- w końcu leczy się zaburzenia, które albo przeszkadzają pacjentowi w normalnym funkcjonowaniu albo stanowią zagrożenia dla niego i otoczenia...


Wt lis 24, 2009 21:14

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
@pawel30 - Twój post nie pasował do tego tematu, dlatego został usunięty


Wt lis 24, 2009 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Niech piszą tutaj tylko te osoby, które są w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie zadane przez autora.
Każda inna osoba, która ma coś do dodania o homoseksualizmie czy terapii, niech czyni to w odpowiednim wątku o homoseksualizmie w tym dziale


Śr lis 25, 2009 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 10:15
Posty: 14
Post terapia
Podałem Angelowi na priv,podaję innym ewentualnie zainteresowanym:
http://www.pascha.pl/index.php
To ta grupa działa w regionach.


Śr lis 25, 2009 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
Amerykanin John Paulk, który dzięki wierze w Boga rzekomo zwalczył homoseksualizm, po 18 latach ogłasza, że terapia nie działa

Paulk był sztandarową postacią chrześcijańskiego ruchu byłych gejów - w 1998 r. pojawił się na okładce "Newsweeka" razem z żoną, wcześniej lesbijką. Występował w talk-show słynnej Oprah Winfrey...

Przez długie lata miał być dla Amerykanów żywym dowodem, że chrześcijańska terapia konwersyjna, która zamienia zepsutych gejów w dobrych heteroseksualistów miłujących Boga i rodzinę, naprawdę działa. Napisał kilka książek, które stały się bestsellerami, m.in. "Nie bojąc się zmiany, czyli jak pewien mężczyzna przezwyciężył swój homoseksualizm" i "Miłość zwycięża" (tę drugą razem z żoną).

Niedawno 50-letni Paulk wykonał trzeci coming-out. Pierwszego dokonał jako nastolatek, kiedy ogłosił światu, że jest gejem; drugiego - jako trzydziestoparolatek, kiedy twierdził, że się wyleczył i już nie jest gejem. Tym razem wydał następujące oświadczenie: „Byłem rzecznikiem ruchu »byłych gejów «, wspólnie deklarowaliśmy, że orientacja seksualna może być zmieniona przez zbliżenie do Boga, intensywną terapię i silną wolę. Kiedyś naprawdę w to wierzyłem. Ale choć wiele się w moim życiu zmieniło, odkąd jestem chrześcijaninem, orientacja się nie zmieniła. Chcę powiedzieć jasno: nie wierzę, że terapia konwersyjna zmienia orientację seksualną; odwrotnie - wyrządza wielu ludziom wielką szkodę”.

http://wyborcza.pl/1,75477,13889454,Ame ... _Boga.html


So maja 11, 2013 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
No z tekstu wynika, że już w 2000 roku były przesłanki o tym, że wali w ciula.

Ciekawi mnie tylko jak przez ten cały czas zdołał udawać przed wszystkimi tak drastyczną przemianę. Albo kłamca doskonały (wychodziło by, ze na kłamstwie zbudował małżeństwo, karierę i jako gej spłodził 3 synów) albo faktycznie się na chwilę przemienił ale potem to może zaniedbał i wróciło.

Abstrahując - KK nie nakazuje "konwersji" osób homo :)


So maja 11, 2013 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
Teresse napisał(a):
A nawet na twoim miejscy zapytałabym o to czy przyjmą cie na terapie indywidualną z samym homoseksualizmem- w końcu leczy się zaburzenia, które albo przeszkadzają pacjentowi w normalnym funkcjonowaniu albo stanowią zagrożenia dla niego i otoczenia...

A homeseksualizm Twoim zdaniem przeszkadza w normalnym funkcjonownaiu czy stanowi zagrożenie dla danej osoby lub otoczenia? Możesz uzasadnić? :-)


N maja 12, 2013 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
Cytuj:
Amerykanin John Paulk, który dzięki wierze w Boga rzekomo zwalczył homoseksualizm, po 18 latach ogłasza, że terapia nie działa


Jak jakiś homo po terapii bierze ślub z kobietą i płodzi z nią troje dzieci, to co to znaczy, że terapia nie działa? Jak jeszcze miałaby działać?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N maja 12, 2013 16:14
Zobacz profil
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
atheist napisał(a):
A homeseksualizm Twoim zdaniem przeszkadza w normalnym funkcjonownaiu czy stanowi zagrożenie dla danej osoby lub otoczenia? Możesz uzasadnić? :-)
Homoseksualizm jest zboczeniem. Zboczeńcy zazwyczaj nie traktują ludzi z szacunkiem, zwłaszcza tych, którzy są dla nich atrakcyjni seksualnie.


N maja 12, 2013 16:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
MIXer napisał(a):
atheist napisał(a):
A homeseksualizm Twoim zdaniem przeszkadza w normalnym funkcjonownaiu czy stanowi zagrożenie dla danej osoby lub otoczenia? Możesz uzasadnić? :-)
Homoseksualizm jest zboczeniem. Zboczeńcy zazwyczaj nie traktują ludzi z szacunkiem, zwłaszcza tych, którzy są dla nich atrakcyjni seksualnie.

Czyli są zagrożeniem dla otoczenia? Ale jak ten brak szacunku homoseksualistów wobec innych (zwłaszcza tych, którzy są dla nich atrakcyjni seksualnie) się przejawia? Gwałcą czy jak?


N maja 12, 2013 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
No, nawet adoptują dzieci tylko po to, by je gwałcić: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 18822.html

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N maja 12, 2013 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
Johnny99 napisał(a):
No, nawet adoptują dzieci tylko po to, by je gwałcić: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 18822.html

Nie rozróżniasz homoseksualizmu od pedofilii, kolego.


N maja 12, 2013 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Terapia reparatywna homoseksualistów
Johnny99 napisał(a):
Jak jakiś homo po terapii bierze ślub z kobietą i płodzi z nią troje dzieci, to co to znaczy, że terapia nie działa?


Cóż, takie rzeczy wielu homo robi w ramach kamuflażu, szczególnie w środowiskach, gdzie homoseksualiści są prześladowani, więc sam rozumiesz...


@Mixer, ostro widzę pojechałeś. Ciekawe co masz dla podparcia swoich rewelacji, bo gołosłownie rzucać takie oskarżenia to jednak brzydka sprawa...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N maja 12, 2013 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL