Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 09, 2012 22:23
Posty: 2
Post Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Jakiś czas temu natrafiłem na świadectwo tej dziewczyny(Angelica Zambrano) z Ekwadoru i muszę przyznać ze trochę mnie zaszokowało i czułem sie jako chrześcijanin katolik zraniony jej przesłaniami.Przede wszystkim wypowiedzi dotyczące Matki Bożej oraz Papieża bardzo mnie zabolały.
(link do świadectwa na dole – uwaga treśc przesłania godzi w wiarę katolicką)
Najgorsze w tym wszytkim jest to że te wszystkie strony filmiki itd są robione nie przez ateistów lub nawet osób innego wyznania religijnego ale właśnie przez innych chrześcijan którzy chociaż czasem bardzo pobożni >znam takich>nie uznają wiary katolickiej.
Często pytam sam siebie,dlaczego jest tyle podziałów miedzy chrześcijanami.Nasze Obrazy św,czy tez Kult Maryji porównywane jest z balwochwalstwem, ponieważ w Piśmie Św czytamy,nie będziesz robił żadnego obrazu tego co w niebie.....
To że nazywamy Papieża Ojcem Św również odbierane jest jako grzech,bo tylko jeden jest Ojciec św w Niebie.....<Słowa Pana Jezusa w Ewangeli>
Czasem sam nie potrafię sobie odpowiedzieć na niektóre pytania.Przecież nasz Pan Jezus ustanowił jeden Koscioł nie wiele kosciolów. Czy działanie przeciwko jedynemu prawdziwemu Kościołowi nie jest działaniem przeciwko samemu Chrystusowi?
Jestem obecnie trochę w dołku,mam nadzieję że przez Modlitwę odnajdę siebie......

http://www.otwarteniebo24.pl/magazyn/sw ... a-zambrano)


Cz mar 15, 2012 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
To pewnie nabyta dzięki obecności na tym forum podejrzliwość, ale mam wrażenie że reklamujesz tutaj te objawienia, a przy okazji dyskretnie zasiewasz "ziarno wątpliwości" wobec nauki katolickiej. Stare i znane zarzuty wymieniasz, tak że ktoś mniej zaznajomiony mógłby zacząć się zastanawiać że ci katolicy to faktycznie zaprzeczają Biblii. Tak dziwnie i bezradnie kapitulujesz przed argumentami, które oczywiście wymieniasz.

Cytuj:
To że nazywamy Papieża Ojcem Św również odbierane jest jako grzech,bo tylko jeden jest Ojciec św w Niebie.....<Słowa Pana Jezusa w Ewangeli>

Nie oskarżam Cie, ani nie podejrzewam, ale jedynie pytam, bo dla mnie dość specyficznie sformułowałeś swoją wypowiedz. Niby piszesz że ktoś tak to odbiera, aby jednak za chwile napisać że tak przecież mówi Jezus na kartach Ewangelii.

Co do samego tekstu jest długi i w gruncie rzeczy, chyba jeden z wielu. Doczytałem się jedynie że w piekle są dzieci, które zostały potępione za oglądanie kreskówek np Pokemonów, które jakoś skłaniały je do nieposłuszeństwa, co okazało się grzechem śmiertelnym. Sam nie wiem co sądzić o tego typu treściach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt mar 16, 2012 0:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
janie10kowalski jeżeli jesteś katolikiem to bierz sobie do serca oficjalne nauki Kościoła katolickiego, słuchaj papieża, a nie zaprzątasz sobie głowę historiami z linku. Wiesz ilu ludzi w psychiatrykach twierdzi, że codziennie widuje Boga lub szatana? Ja też nie, ale pewnie wielu, więc czy masz zamiar przejmować się także tym co oni mówią?

_________________
pajacyk.pl


Pt mar 16, 2012 0:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 09, 2012 22:23
Posty: 2
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Chciałbym w tym miejscu pewne sprawy jasno podkreślić

1>Jestem katolikiem i nie mam BROŃ BOŻE zamiaru propagowania czego kolwiek innego
2>Różaniec,Matka Boża oraz Papież są dla mnie bardzo ważnymi punktami w życiu
3>Mam Przyjaciela w pracy który jest w na codzień na pewno lepszym człowiekiem ode mnie.
On nie jest Katolikiem i przytacza mi podane powyżej argumenty.W rozmowie z nim uświadomiłem sobie,jak
wiele rzeczy jest u niego fałszywie interpretowane y wiary katolickiej,jak wiele żle rozumuje.
Osobiście jestem zdania że należy nam szukać wspólnych wartości bo jeden jest BÓG i jedna Evangelia.a
nasz Pan pragnął aby byli jedno.
4>Jezeli zostałem żle zrozumiany to przykro mi bardzo ale kazdy z nas ma pytania na swej drodze życia
Bolą mnie te wszystkie podziały i punkty które stwarzają te podziały i miałem nadzieję na tej drodze otrzymać
potrzebną mi pomoc.Poza tym jstem pewien,że Duch Św poprzez modlitwę dopomoże mi.
Jako katolicy nie wolno nam zamykać oczu na tego typu przesłania,lecz upominać się o prawdę Chrystusową
Zamykając oczy sprawiamy,że wrogowie Kościoła mają ucztę dla siebie....


Pt mar 16, 2012 9:08
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Nie jestem katolikiem, jestem metodystą, więc zaraz mnie tu zastrzelą korkowcami.
Mam jednak dla ciebie jedną radę: w samym centrum, na najwyższym podium ustaw Jezusa. Oj jest tu najważniejszy i we własnej osobie lub poprzez Apostołów przekazał nam jak mamy być zbawieni - a to jest sedno ewangelii, dobrej nowiny. Reszta, prędzej czy później, poukłada się sama i nie będziesz miał już wątpliwości.


Pt mar 16, 2012 9:24

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Ja uważam że za bardzo czci się świętych, obrazy, zamiast jedynego Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt mar 16, 2012 9:25
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Osoba, która autentycznie odnajdzie Boga nie oskarża, nie potępia, nie deprecjonuje nikogo - dowód:
http://ksadam.wordpress.com/2011/10/12/ ... dziugorju/


Pt mar 16, 2012 10:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Wszystko jest ok jan10kowalski.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt mar 16, 2012 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:21
Posty: 61
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Ci którzy cierpią doświadczają obecności Boga w sobie najbardziej. Nie dziwne więc jest, że w szpitalach psychiatrycznych wielu ludzi twierdzi, że ma wizje i widzi Chrystusa bądź też Boga, albo szatana. Są przecież odrzuceni przez społeczność tak jak i Chrystus został odrzucony przez żydów czyli swoich ziomków, i to odrzucenie jest właśnie punktem wspólnym dla tych ludzi i Chrystusa.
Kościół kwituje cierpienie jednym słowem - tajemnica. Sam sobie strzela w kolano, bo każdy kto czytał Apokalipse Jana zna ten werset: a na czole jego wypisane tajemnica. Co do wizji i proroctw nie wszystko co prawdziwe było i zostało opieczętowane przez Kościół, a tylko to co było wygodne dla prominentów Kościelnych.
Moim jednak zdaniem cierpienie jest jednak kluczowe do zrozumienia chrześcijaństwa a mówiąc bardziej szczegółowo do zrozumienia Chrystusa. Przyszedł bowiem on z dobrą nowiną do ludzi, a oni go zniszczyli i zabili. A należy zauważyć, iż ówczesny kler żydowski tego dokonał dlatego, iż Chrystus zagrażał jego interesom.
To co nas najbardziej zbliża do Chrystusa to nie jest chleb i wino, to nie modły, krzyże, obrazy Matek Boskich, Ojcowie święci itp. to co nas najbardziej zbliża do niego to właśnie jest cierpienie, cierpienie, którego nie unikniemy nawet gdybyśmy chcieli jak najbardziej. Kościół mówi cierpienie jest tajemnicą, ale moim zdaniem cierpienie zbliża nas ludzi nie tylko do Chrystusa, ale też do nas samych.
W chwilach wielkich tragedii i problemów ludzie zbierają się razem i pomagają sobie nawzajem, weźmy na przykład tragedię kolejową, która niedawno miała miejsce i jak zachowywali się ludzie z pobliskiego miasteczka, wyszły z nich takie szlachetne cechy, które w innych warunkach nigdy, by nie z tych ludzi nie wyszły.
Na świecie jest tyle chorób, cierpienia, nieszczęścia - ale z drugiej strony jest tylu ludzi, którzy chcą pomóc i pomagają i wówczas rodzą się prawdziwe i szlachetne emocje.
Oczywiście jest też dużo ludzi, którzy chcą zarobić lub też ugrać coś na nieszczęściu innych - ale tych jest znaczna mniejszość. Jak to śpiewał śp. Czesław Niemal: "ale ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę, że ten Świat nie zginie dzięki nim".
A ponieważ emocje, które wyzwalają się w ludziach są uniwersalne i wspólne wszystkim kulturom, wówczas można uznać, iż zło które istnieje na świecie, ma także swój jasny i klarowny cel, ponieważ w planie Boga nie ma miejsca na pomyłki.
Tak więc można uważać, iż jeśli osoby, mają objawienia proroctwa lub też wizję i nawet jeśli nie są one zgodne z tym, czy tamtym dogmatem, a posiadają wartość merytoryczną nie można ich odrzucać - biorąc pod uwagę ten fakt, iż Chrystus jest dobrem całej ludzkości - a idee oraz emocje, o których opowiadał są uniwersalne dla wszystkich ludzi. Zresztą sporo jest o tym w Biblii. Jezus namawia swoich uczniów, by głosili Ewangelie po całym świecie i prorokuje, iż wtedy nastąpi konieć świata, właśnie wtedy ponieważ cała ludzkość pozna jego nauki.


Pt mar 23, 2012 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
twbolek napisał(a):
Kościół kwituje cierpienie jednym słowem - tajemnica. Sam sobie strzela w kolano,
bo każdy kto czytał Apokalipse Jana zna ten werset: a na czole jego wypisane tajemnica.
Każdy, kto czytał Apokalipsę, zna też kolejne wersety, które wyjaśniają tą tajemnicę (rozdział 17.).
twbolek napisał(a):
Co do wizji i proroctw nie wszystko co prawdziwe było i zostało opieczętowane przez Kościół,
a tylko to co było wygodne dla prominentów Kościelnych.
Jakie proroctwa i wizje według ciebie były prawdziwe, a których Kościół nie uznał?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt mar 23, 2012 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:21
Posty: 61
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Elbrus napisał(a):
Jakie proroctwa i wizje według ciebie były prawdziwe, a których Kościół nie uznał?

Wszystkie, które nastąpiły za czasów reformacji i ogólnie schizmy w Kościele, która była efektem wewnętrznej sprzeczności wewnątrz Kościoła. Wiele proroctw w ogóle nie ujrzało Światła dziennego lub też zostały uznane za objawy satanizmu ze względu na działalność inkwizycji. Kościół okrutnie rozprawiał się ze swoimi wrogami - to sprawiło, że stał się potężny i zamożny.


Pt mar 23, 2012 13:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
twbolek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jakie proroctwa i wizje według ciebie były prawdziwe, a których Kościół nie uznał?

Wszystkie, które nastąpiły za czasów reformacji
Które konkretnie - komu i co się objawiło, co od Boga pochodziło?
Kto i jakie proroctwa wypowiedział pod natchnieniem Ducha Świętego?
twbolek napisał(a):
i ogólnie schizmy w Kościele, która była efektem wewnętrznej sprzeczności wewnątrz Kościoła.
Czy wszystkie schizmy i nowo wyrosłe sekty powstały z inicjatywy Boga, czy tylko niektóre?
Mógłbyś wymienić chociaż kilka i uzasadnić, że te a nie inne?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt mar 23, 2012 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:21
Posty: 61
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Elbrus napisał(a):
twbolek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jakie proroctwa i wizje według ciebie były prawdziwe, a których Kościół nie uznał?

Wszystkie, które nastąpiły za czasów reformacji
Które konkretnie - komu i co się objawiło, co od Boga pochodziło?
Kto i jakie proroctwa wypowiedział pod natchnieniem Ducha Świętego?
twbolek napisał(a):
i ogólnie schizmy w Kościele, która była efektem wewnętrznej sprzeczności wewnątrz Kościoła.
Czy wszystkie schizmy i nowo wyrosłe sekty powstały z inicjatywy Boga, czy tylko niektóre?
Mógłbyś wymienić chociaż kilka i uzasadnić, że te a nie inne?

Chodzi o potrzebę oddzielenia się od Kościoła, konflikt, który jest w środku Kościoła, a który wynika z faktu, iż część kleru jest nastawiona dogmatyczno-formalnie natomiast inna część jest nastawiona na realne działania dążące do faktycznej służby ludziom poprzez próbę konkretnej pomocy. Niestety dotąd frakcja dogmatyczno-formalna zawsze wygrywała.
Co do przepowiedni. Po pierwsze kto jest władny do oceny, czy dane proroctwo lub wizja jest prawdziwa, jeśli powiesz Kościół, to ja ci powiem Kościół wybierze i uzna za zainspirowane Duchem te rzeczy, które mu wygodnie. I nie ma z czym dyskutować. A przykłady - Świadectwo Angelici Zambrano - Kościół odrzucił, w związku z tym nie jest to proroctwo od Ducha św. tylko od Diabła, bo jest przeciwne Kościołowi - nie jest to pierwsze takie proroctwo, więc jakich jeszcze chcesz dowodów.


Pt mar 23, 2012 13:47
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
Kozioł napisał(a):
Nie jestem katolikiem, jestem metodystą, więc zaraz mnie tu zastrzelą korkowcami.
Mam jednak dla ciebie jedną radę: w samym centrum, na najwyższym podium ustaw Jezusa. Oj jest tu najważniejszy i we własnej osobie lub poprzez Apostołów przekazał nam jak mamy być zbawieni - a to jest sedno ewangelii, dobrej nowiny. Reszta, prędzej czy później, poukłada się sama i nie będziesz miał już wątpliwości.

Kozioł, Ty chyba bardzo pragniesz cierpieć za wiarę, a tu jak na złość
pełno tematów w których się zgadzamy ;) .
(Tak przejrzyście opisałeś kwestię transsubstancjacji, że pewnie nawet Kubuś Puchatek by zrozumiał )
Jak będzie trzeba to będę strzelać, ale teraz znów muszę przyklasnąć
metodyście: Jezus jest najważniejszy...jak On jest na tym miejscu
to reszta, prędzej czy później, poukłada się sama.


Pt mar 23, 2012 13:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadectwo Angelici Zambrano Pomocy
twbolek napisał(a):
A przykłady - Świadectwo Angelici Zambrano - Kościół odrzucił,
w związku z tym nie jest to proroctwo od Ducha św. tylko od Diabła,
bo jest przeciwne Kościołowi - nie jest to pierwsze takie proroctwo, więc jakich jeszcze chcesz dowodów.
Świadectwo jednej dziewczyny nie jest ŻADNYM dowodem.
Chyba że dla ciebie każda wypowiedź, w której zawarta jest krytyka Kościoła z jakiegokolwiek powodu, pochodzi od Boga?
A oczekuję od ciebie tylko potwierdzenia tego, co sam wcześniej napisałeś.
twbolek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jakie proroctwa i wizje według ciebie były prawdziwe, a których Kościół nie uznał?

Wszystkie, które nastąpiły za czasów reformacji
Proszę wymienić kilka.
twbolek napisał(a):
i ogólnie schizmy w Kościele, która była efektem wewnętrznej sprzeczności wewnątrz Kościoła.
Proszę wymienić kilka schizm, które nastąpiły z inspiracji Boga
i uzasadnić, dlaczego te, a nie inne (chyba że wszystkie, ale wtedy też proszę o uzasadnienie).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Ostatnio edytowano Pt mar 23, 2012 14:21 przez Elbrus, łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 23, 2012 14:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL