Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy Jezus Chrystus nosił zaszczytne tytuły? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Czy Jezus Chrystus nosił zaszczytne tytuły?
Alus napisał(a):
Powiedz tym kobietom w ciąży porzuconym, odtrąconym, w latach 70-tych XX wieku, że żadnej łaski nie zrobił im Kościół, który jako pierwszy w Polsce tworzył domy samotnej matki i je przygarniał.
Znałam osobiście taką dziewczynę - chłopak ją porzucił, matka odtrąciła - zakonnice przygarnęły, dały dach nad głową, wikt.....i nikt z PRL nie dał ni złotówki.
Mamy wolny kraj, logiczne zatem, że państwo przyjęło zadania opieki nad słabszymi, wespół z Kościołem.


Poczytaj o zbrodniach w katolickich ośrodkach w Europie w XX - te ujawnione w ostatnich latach:

1. "Hańba narodowa" w Irlandii - 30 000 dziewcząt (tzw. "azyle sióstr Magdalenek" - istniały do 1996), pod artykułem są linki do raportów komisji rządowej.

2. Największa afera kryminalna w historii Hiszpanii - nie wiadomo ile ofiar, może nawet 300 000 dzieci (porwane i sprzedane noworodki w szpitalach prowadzonych przez zakonnice współpracujące z reżimem gen Franco - do końca lat 80-tych, matkom mówiono, że dzieci zmarły - złożono już tysiące pozwów, trwają masowe testy DNA), szczegóły: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... zicom.read
Obejrzyj dokument BBC "skradzione dzieci Hiszpanii"

3. Irlandia po raz kolejny - Szkoły i sierocińce w Irlandii prowadzone przez księży - 25 000 dzieci i 800 sprawców - dane liczbowe masz w raporcie Ryana: http://pl.wikipedia.org/wiki/Raport_Ryana (pod artykułem masz linki do oryginalnych tekstów raportów, min także Amnesty International.

4. O pedofilach w kościele katolickim w USA już nawet nie wspomne...

To są SETKI TYSIĘCY OFIAR, nieletnich dzieci. To fakty. I to nie było w średniowieczu, lecz w XX wieku w środku Europy. Taką łaskę wyświadczył im kościół katolicki swoją "pomocą".

To tylko czubek góry lodowej, kościół zawsze ukrywa swoje zbrodnie - przynajmniej dopóki się da.. więc nie pisz mi jaką to "kościół robi łaskę" przygarniając bezbronnych i słabych.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Pn gru 22, 2014 3:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Czy Jezus Chrystus nosił zaszczytne tytuły?
Alus napisał(a):
Znałam osobiście taką dziewczynę - chłopak ją porzucił, matka odtrąciła - zakonnice przygarnęły, dały dach nad głową, wikt.....i nikt z PRL nie dał ni złotówki.

To bardzo dobry gest. Ale to jest tylko część prawdy. Skąd zakonnice miały środki na "wikt" czy One w pocie czoła wypracowały to co zaoferowały. Skąd pochodziły pieniądze na utrzymanie samych budynków, opał, remonty, podatki od nieruchomości ?


Pn gru 22, 2014 4:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Czy Jezus Chrystus nosił zaszczytne tytuły?
Wydaje mi się, że prowadzenie ochronek i nadużycia w nich dokonane nie dotyczą zaszczytnych tytułów Jezusa.
Proszę trzymać się tematu.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn gru 22, 2014 6:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Czy Jezus Chrystus nosił zaszczytne tytuły?
Zatem o tytułach Chrystusa ciąg dalszy.
Z 110 Psalmu Dawida. "Wyrocznia Boga do Pana mego. Siądź po mojej prawicy, aż Twych wrogów położę jako podnóżek pod Twoje stopy".
Ten psalm przypomina sam Jezus w Łk 20, 41 - 44. "Natomiast On rzekł do nich: jak można twierdzić, ze Mesjasz jest synem Dawida? Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów: rzekł Pan do Pana mego: siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek pod Twoje stopy". Dawid nazywa Go Panem, jak może być On (tylko) jego synem".
Na ten psalm powołuje się św. Piotr przy pierwszym swym wystąpieniu wobec Żydów, po zesłaniu Ducha Świętego, w dzień Pięćdziesiątnicy.
Zatem już w Starym Testamencie Dawid pod natchnieniem Ducha Świętego prorokował, że Mesjasz jest Synem Bożym, a nie jedynie synem ludzkim, nawet jeśli wyjątkowym bo namaszczonym.
Potwierdził to Jezus.


Pn gru 22, 2014 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy Jezus Chrystus nosił zaszczytne tytuły?
szumi napisał(a):
Wydaje mi się, że prowadzenie ochronek i nadużycia w nich dokonane nie dotyczą zaszczytnych tytułów Jezusa.
Proszę trzymać się tematu.


W ramach. tego trzymania sie pozwole dac odnosniki do miejsc, gdzie te tematy (przynajmniej niektore) byly omawiane:
francesca77 napisał(a):
1. "Hańba narodowa" w Irlandii - 30 000 dziewcząt (tzw. "azyle sióstr Magdalenek" - istniały do 1996), pod artykułem są linki do raportów komisji rządowej.


viewtopic.php?p=759803#p759803

Jednocześnie raport w znacznej mierze nie potwierdził nadużyć seksualnych i stosowania przemocy fizycznej[6].

francesca77 napisał(a):
3. Irlandia po raz kolejny - Szkoły i sierocińce w Irlandii prowadzone przez księży - 25 000 dzieci i 800 sprawców


viewtopic.php?p=834737#p834737

w Irlandii we wszystkich instytucjach KRK dla nieletnich było max. 25'000 wszystkich dzieci
+
viewtopic.php?f=2&t=1338&p=757406&hilit=+000#p757406

Na polskiej wiki nadal widnieje liczba 30 000 ofiar z 25 000 wszystkich dzieci. Sprawdzalem przed chwila.

---------------------------

O Hiszpanii nie czytalem na forum, ale zapewne tez znajdziesz temat. A jak nie zznajdziesz, to mozemy zalozyc. Ale juz teraz widzac horrendalna liczbe 300 tys ofiar ... coz, nie bede kontynuowal w tym watku

PS: Zgodnie z zaleceniem moda proponuje kontynacje w podlinkowanych watkach.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 22, 2014 22:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL