Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
 Czy Bóg jest okrutny. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
feelek napisał(a):
O tym że większość ludzi może być potępionych może świadczyć poniższy fragment:

"Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!"

A o tym ze bedzie zbawiona swiadczy "nie przyszedlem aby swiat potepic ale aby zbawic" lub poszukiwanie jednej owcy.
Ja bym sobie darowal tego typu rozwazania bo i po co to roztrzasac?


Pt maja 14, 2021 22:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
afilatelista napisał(a):
feelek napisał(a):
Mrs_Hadley napisał(a):
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Bóg większość ludzi potępi?

O tym że większość ludzi może być potępionych może świadczyć poniższy fragment:

"Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!"

Dokładnie to miałem na myśli. Sagan jeszcze że większość ludzi na świecie nie jest ochrzczona, nie przyjęła Jezusa i nie należy do Kościoła Katolickiego. A według KK nie ma zbawiania poza kościołem.

KK wstrzymuje się z osądem, czy większość ludzi zostanie potępiona czy zbawiona, to już Twoja osobista wiara, bo wiedzy nie masz, ani nawet KK tak nie naucza. Druga sprawa: kościół to budynek, nie zbawia budynek, a Kościół z wielkiej litery to wspólnota wierzących w telegraficznym skrócie, proszę nie myl pojęć. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, tak jest w przypowieści o wielbłądzie i uchu igielnym, to że osądzisz jakiegoś człowieka, jako zasługującego na piekło z Twojej ludzkiej perspektywy, nie znaczy że Bóg będzie kierował się Twoimi kryteriami.
O Tych, którzy nie znają Jezusa i nie należy do KK, znajdziesz również w Katechiźmie, polecam najpierw sprawdzać wiadomości, zamiast pisać co się Ci wydaje, że naucza KK.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N maja 16, 2021 15:01
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Tak jest zabił pierworodne dzieci Egipcjan tylko dla tego żeby wyprowadzić Żydów z niewoli Egipcjan, lecz zauważ fakt, że to były dzieci, nie miały żadnego wpływu na decyzję dorosłych, więc jednych Bóg wywyższył drugich poniżył.


Wt cze 29, 2021 20:38
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Odpowiadając dla Robaczek2:
.....................
O tym że większość ludzi może być potępionych może świadczyć poniższy fragment:

"Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!"

A o tym ze bedzie zbawiona swiadczy "nie przyszedlem aby swiat potepic ale aby zbawic" lub poszukiwanie jednej owcy.
Ja bym sobie darowal tego typu rozwazania bo i po co to roztrzasac?
---------------------------------------------
Zauważ na ten fragment z Apokalispy św Jana:

Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi.
.
Tutaj dostanie jest pokazane że będą wypróbowani wszyscy a nie tylko ateiści i poganie, zobaczymy ilu wierzących jest na prawdę wierzących i wytrwa próbę.


Wt cze 29, 2021 20:42

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Słowa Biblii mogą być różnie interpretowane przez różnych ludzi wyznających monoteizm... Niektórzy na podstawie Biblii wierzą w poglądy sprzeczne z katolicyzmem czy de facto antykatolickie.

Jestem bardzo słaby. Wygoda i przyjemność, dobrostan są dla mnie bardzo ważne. Mojej mentalności nie zależy na byciu heroicznym czy wypróbowanym, tylko na byciu szczęśliwym i trwaniu w komforcie oraz dobrym samopoczuciu bez końca. Nie chcę, żeby ktokolwiek miał grzech na sumieniu (co w sensie dosłownym, obejmującym całość stworzenia, jest niemożliwe, ponieważ katolicyzm uczy, że upadli aniołowie nie mogą być kiedykolwiek zbawieni, że nie mają szans na odpuszczenie obciążających ich sumienia grzechów). Bardzo "boję się" cierpienia... Przynajmniej WIĘKSZEGO cierpienia. Nie tylko trwającego w nieskończoność, ale również tego, które ma swój koniec, w tym nawet bardzo krótkiego, króciutkiego...

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt paź 19, 2021 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Mrs_Hadley napisał(a):
Druga sprawa: kościół to budynek, nie zbawia budynek, a Kościół z wielkiej litery to wspólnota wierzących w telegraficznym skrócie,


To wspólnota wierzących, zapewnia zbawienie?

Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Tak jest zabił pierworodne dzieci Egipcjan tylko dla tego żeby wyprowadzić Żydów z niewoli Egipcjan, lecz zauważ fakt, że to były dzieci, nie miały żadnego wpływu na decyzję dorosłych, więc jednych Bóg wywyższył drugich poniżył.


Skoro zabijanie niemowląt jest uznawane za coś okrutnego, to Bóg jest okrutny, i ma prawo do tego żeby być okrutnym, w końcu jest Bogiem.

niewazny12 napisał(a):
Mojej mentalności nie zależy na byciu heroicznym czy wypróbowanym, tylko na byciu szczęśliwym i trwaniu w komforcie oraz dobrym samopoczuciu bez końca.


Ty sobie żarty robisz? przecież z prywatnych wiadomości które kilka miesięcy temu, do mnie wysyłałeś, wynikało że religia narzuca ci przestrzeganie wielu zasad, i z tego powodu jesteś nieszczęśliwy, więc jak możesz mówić, że zależy ci na byciu szczęśliwym, skoro robisz wszystko żeby było odwrotnie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 20, 2021 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
sowaniejestmadra napisał(a):
Dlaczego Bóg wydał swego syna na śmierć przez ukrzyżowanie.


Jezus to wyjaśnił w Jana 3:16

,,...Tak bowiem Bóg (Jahwe) umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne....,,

Bóg Ojciec Jahwe tak kocha ludzi , że oddał za nich swego syna aby mogli żyć wiecznie.
Zgadza się?


N lip 24, 2022 14:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL