Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 20:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona
 Czy Bóg jest okrutny. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Soul33 napisał(a):
II. POPRAWNE ODCZYTYWANIE TREŚCI TEKSTU BIBLIJNEGO
http://biblia.wiara.pl/doc/424000.Zasad ... blijnego/3


Ciekawy tekst, choć długi, w wolnej chwili się przyjrzę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 02, 2016 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Co matematyk zobaczył w Biblii- Historia Iwana Panina - gloria.tvmatematyk, językoznawca i zagorzały agnostyk. Jeździł z wykładami po Stanach i coraz bliższy był mu ateizm. Iwan Panin. Kiedy wziął do ręki Nowy Testament nie mógł się spodziewać, że resztę życia poświęci, by bronić jego Boskiego pochodzenia.

Panin lubił liczbowe zabawy. Świetnie znał też grekę i hebrajski i wiedział, że litery w tych językach mają swoje wartości liczbowe. Pewnego dnia spróbował zastąpić litery w Ewangelii wg Jana odpowiadającymi im cyframi.

Efekty nie dały mu spokoju.

Badaniom nad matematyczną konstrukcją Biblii naukowiec poświęcił kolejne 40 lat życia. Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania. Następnie dostarczył przedstawicielowi Fundacji Badań Nobla przeszło 43 tys. stron swoich studiów wraz z dołączonym oświadczeniem, że jest to dowód na to, że Biblia jest Słowem Bożym.
https://gloria.tv/video/zexLw8nfsDb
Góra Ognia - LEKTOR PL
https://www.youtube.com/watch?v=dNwcc-6SMFY


Śr mar 02, 2016 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Soul33 napisał(a):
To jest niepoważne z Twojej strony. Wszystko sam wymyśliłeś, czy może czytałeś Dawkinsa lub chociaż portal racjonalista.pl?

Tym bardziej, że pod linkiem masz właśnie informacje w skrócie. Przecież nie całą książkę.



Po pierwsze nie mam żadnego linku, po drugie odpowiedz na moje pytanie. Nie mów mi, że jest coś niepoważnego, bo temat jest jak najbardziej poważny, ponieważ każda religia daje nam jakąś matrycę, po co? Po drugie mogłem to sam wymyślić, mogłem wspierać się Darwinem, niekoniecznie Dawkinsem.


Śr mar 02, 2016 23:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Oczywiście, że dostałeś link. W moim wcześniejszym poście.

Ten: http://biblia.wiara.pl/doc/424000.Zasady-i-metody-analizy-naukowej-tekstu-biblijnego/3

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 02, 2016 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
sowaniejestmadra napisał(a):
Soul33 napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Czy mamy jakąś instrukcję aby zapisy z Biblii traktować selektywnie? Jaki jest klucz?

Naukowa analiza literacko-historyczna. Dostępna jest niemała bibliografia na ten temat.

Po chwili w Google...

II. POPRAWNE ODCZYTYWANIE TREŚCI TEKSTU BIBLIJNEGO
http://biblia.wiara.pl/doc/424000.Zasad ... blijnego/3


Proszę o streszczenie, nie jakiś odsyłacz, to jest dyskusja, a więc posiłkujemy się własnym wpisem.


Jezus daje takie streszczenie, to najważniejsze przykazanie.

...Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. [...] Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych... (Mk 12.28)

Odczytuj zapisy w Biblii przez miłość (w znaczeniu chrześcijańskim), a wszystko staje się jasne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz mar 03, 2016 6:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
merkaba napisał(a):
Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania.


Nic podobnego nie wykazał, sorry.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 03, 2016 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
JedenPost napisał(a):
merkaba napisał(a):
Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania.


Nic podobnego nie wykazał, sorry.

Wykazał, a głupi zawsze i tak będzie powtarzał że Boga nie ma.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 03, 2016 8:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Andy72 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
merkaba napisał(a):
Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania.


Nic podobnego nie wykazał, sorry.

Wykazał, a głupi zawsze i tak będzie powtarzał że Boga nie ma.


Też mi intelekt, który opisuje mordy i okrucieństwa. Podaj mi jakiś wzór z tego matematycznego intelektu. Intelekt nie musi być tylko matematyczny.


Cz mar 03, 2016 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Andy72 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
merkaba napisał(a):
Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania.


Nic podobnego nie wykazał, sorry.

Wykazał, a głupi zawsze i tak będzie powtarzał że Boga nie ma.


Ten, kto powtarza, że Boga nie ma nie obraża innych. Dziwnym trafem co co chodzą do kościoła i siedzą w jednej ławce koło swego bliźniego, nieraz mają go za nic, a modlą się do jakiś guseł.


Cz mar 03, 2016 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
chwat napisał(a):

...Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. [...] Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych... (Mk 12.28)

Odczytuj zapisy w Biblii przez miłość (w znaczeniu chrześcijańskim), a wszystko staje się jasne.


Nie odkrył nic nowego. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego ma co najmniej kilka tysięcy lat przed Jezusem. Problem w tym, że nie zawsze siebie miłujesz - np palisz papierosy lub popełniasz samobójstwo. Co do Boga - niech każdy robi co chce. Ale co do bliźniego trzeba by wymyślić inne przykazanie lub dodać coś takiego: miłuj bliźniego swego tak, żeby i on cię miłował i śmiał się razem z tobą, a gdy się smucisz, żeby cię pocieszał. To moim zdaniem jest kompletne przykazanie. Nie jakieś bajania o zmartwychwstaniu i Adamie i Ewie. To nie dogmaty - to mity.


Cz mar 03, 2016 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Andy72 napisał(a):
Wykazał, a głupi zawsze i tak będzie powtarzał że Boga nie ma.


Mógłbyś streścić w jaki sposób wykazał i wskazać dowody?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 03, 2016 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Oglądałeś? występują wielokrotności siódemek. Ja wcześniej znałem inne zależności gdy brano co którąś literę więc można powiedzieć że takie i takie zależności są.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 03, 2016 9:46
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
chwat napisał(a):
W Księdze Wyjścia nie chodzi o dosłowne doliczanie się wędrujących ludzi, czy domaganie się potwierdzenia pewnych faktów z historycznych źródeł.

Z tego co wiadomo oficjalnie, i czego naucza KRK, to tylko Księga Rodzaju, jest traktowana w pełni, jako alegorie, gdyż jest to tzw prahistoria, i nic co znajduje się w zbiorze tych Pism, nie powinno i nie może być traktowane dosłownie.
Religia zaczyna się od Księgi Wyjścia, i te pisma KRK traktuje jako fakty, a nie mity... i tego usilnie naucza.

chwat napisał(a):
Starotestamentowa specyfika operowania liczbami, podobnie jak starotestamentowa narracja, służy wyciągnięciu wniosków.

Czego oczywiście ludzie nie potrafią.

chwat napisał(a):
Chodzi o zasadę przedstawienia Boga wszechmocnego, w którym człowiek pokłada ufność, który w swoim miłosierdziu udziela mu pomocy.

Chodzi o absolutną dominację, a nie o miłość.
Chyba nie wiesz, co oznacza pojęcie "miłość".

Kiedy Mojżesz na górze Synaj otrzymał (rzekomo) od Boga Dekalog, zszedł z góry i...
Wiesz co się wtedy stało?
Mojżesz nawoływał do masakry, bo uczynili sobie cielca ze złota.
I wyrżnięto tysiące ludzi, braci, sióstr, synów i córek. Mimo, że w Dekalogu znajdowało się przykazanie, aby nie mordować.

Ta "miłość", którą przedstawia ST, to zboczona sadomasochistyczna ideologia, w której ktoś nakazuje Ci kochać, a jeśli tego nie zrobisz, to Cię zaszlachtują jak świnię.
Rozumiesz?

To jest polityka dominacji i władzy absolutnej, której nie masz prawa kwestionować.
I stąd też dogmaty KRK...

chwat napisał(a):
Twoje zastrzeżenia co do historycznych nieścisłości, są jak najbardziej zasadne, ale Biblia to przecież nie stara wersja "wiadomości", opowiadająca o takich czy innych wydarzeniach, ale coś co niesie ze sobą treść.

A wiesz że NT jest dokładnie takim samym zbiorem Pism, jak ST w kwestii wiarygodności?
To są ciągle te same 100% mity, które nie posiadają poparcia za grosz.
Jednak narodziny, życie i śmierć "Egipskiego magika", jest traktowana dosłownie.
I co Ty na to?
Nadal będziesz twierdził, aby nie traktować Biblii dosłownie?


Cz mar 03, 2016 10:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Andy72 napisał(a):
występują wielokrotności siódemek.


:o


Przekonałeś mnie, do tego faktycznie potrzebny jest nadludzki intelekt.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 03, 2016 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Czy Bóg jest okrutny.
Andy72 napisał(a):
Oglądałeś? występują wielokrotności siódemek. Ja wcześniej znałem inne zależności gdy brano co którąś literę więc można powiedzieć że takie i takie zależności są.


Ale według jakiego tłumaczenia? W oryginalnym tekście, czy jak? I co z tego, żę wielokrotności siódemek, o czym to nam mówi? Co za bzdury!


Cz mar 03, 2016 12:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL