Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Grzech pierworodny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech pierworodny
Można to zinterpretować że śmierć zostanie zniszczona i zastąpiona wieczną męką.
Według Ciebie śmierć nie została zniszczona, ponieważ wszyscy w jeziorze umarli.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Grzech pierworodny
Według mnie nastanie czas w którym śmierci już nie będzie(jak zapowiadał Bóg)a nastąpi on po sądzie ostatecznym w czasie którego będzie jeszcze obecna śmierć (ta druga) potem śmierci już nie będzie(ogień do którego zostaje wrzucona, zniszczenie- obrazuje nam to) pozostanie jedynie życie wieczne.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 20, 2023 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech pierworodny
Wyraźnie napisane jest że szatana zostanie wrzucony do jeziora ,gdzie będzie męczony przez wieki wieków

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 8:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Grzech pierworodny
Apokalipsa została zapisana znakami, by je zrozumieć musimy znać całą Prawdę/Słowo, a jeśli ono podaje że jezioro ognia to druga śmierć(czyli odsłania przed Janem ten znak jakim jest jezioro)...ba w dodatku pokrywa się z tym co czytamy u Judy(bo jakoś ognia Sodomy nie widać, a miał płonąć na wieki) to musimy to przyjąć jako pewniak. Nie wolno nam niczego do tego dodawać, a raczej szukać w piśmie innego racjonalnego wytłumaczenia czym jest słowo "wieczna" jak np. wieczna męka

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 20, 2023 8:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech pierworodny
Druga śmierć to właśnie wieczne cierpienie
"wieczny" to wg Ciebie nie wieczny? u Judy można np. zrozumieć że mieszkańcy Sodomy cierpią w piekle.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 8:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Grzech pierworodny
W piekle, bez sądu, nie znając i wiedząc dlaczego, potem ich wyciągnie-na chwilę, na sąd? To ta sprawiedliwość? Czym jest piekło? Ja nie wiem, Bóg postawił przede mną wybór życie lub śmierć, nic ponad to..
Jak druga śmierć może być wiecznym cierpieniem, albo jedno albo drugie(skoro wiemy czym jest pierwsza) niezła gimnastyka językowa

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 20, 2023 8:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech pierworodny
Jest sąd szczegółowy i Sąd Ostateczny

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1939
Post Re: Grzech pierworodny
Andy72 - możesz coś z Biblii zacytować, aby mnie przekonać, że "sąd szczegółowy" to realność? [o realności sądu ostatecznego mnie nie przekonuj, bo wiem, gdzie o nim napisano]

Andy72 napisał(a):
To mają klawo jak cholera. Przez całe wieki walczą z Bogiem, kusza ludzi,
A potem jak się nażyją, to są anihilowani?
Nie, poczytaj Apokalipsę, jezioro siarki i ognia nie kończy życia ale trwa wiecznie.
Nie wiem, jak będzie przebiegać ta anihilacja, ale jeśli myślisz, że bez wymierzenia należnej kary za zło czynione przez całą tę demoniczną stronę się obejdzie, to myślę, że źle oceniasz Bożą sprawiedliwość, bo Sędzia według uczynków będzie kary wymierzał (tak ma być w przypadku ludzi, więc można przyjąć, że nie inaczej w stosunku do upadłych aniołów!).
Zatem anihilacja będzie przebiegać w atmosferze kary, a to już na pewno nie będzie "klawe"!...

Słowo "wieczny/wieczność" trzeba czytać w kontekście tego, do kogo/czego się ono stosuje. Żadne Boże stworzenie nie jest samo w sobie nieśmiertelne, więc nie jest tak samo wieczne, jak wieczny jest Pan Bóg, bo natura Boga i stworzeń (ludzi, aniołów, może jeszcze innych) jest różna, więc też słowo o wieczności będzie miało różne zastosowanie.

A jeśli się chcesz upierać, że ilekroć coś jest nazwane: "wiecznym", to znaczy to, że bez żadnego wyjątku to coś/ktoś nie może zakończyć się, to podejdź w taki właśnie sposób do tego zdania:
    Hbr 6,1-2 PAU
    (1) Zostawmy jednak podstawy nauki o Chrystusie i przejdźmy do spraw dojrzałości. Nie kładźmy ponownie fundamentu, którym jest: odwrócenie się od martwych uczynków, wiara w Boga,
    (2) nauka o obmyciach, nakładaniu rąk, powstaniu z martwych i sądzie wiecznym.
Patrz! Masz tu napisane, że jest sąd wieczny! - czy się nigdy nie skończy, bo jest tak nazwany??!...

Podobnie:
    Jud 1,7 PAU
    (7) Tak samo Sodoma i Gomora oraz sąsiednie miasta, ponieważ oddały się rozpuście i żądzy wbrew naturze, stały się odstraszającym przykładem kary wiecznego ognia.
Znasz może powód, dla którego ten wieczny ogień nie płonie na ruinach Sodomy i Gomory?!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lis 20, 2023 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech pierworodny
Świadkowie Jehowy i niektóre odłamy protestanckie odrzucają wieczne piekło. Może nie powinienem na silę ich do tego przekonywać, bo to u nich mogłoby tylko spowodować utratę wiary typu "nie chcę wierzyć w takiego Boga"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1939
Post Re: Grzech pierworodny
Mnie możesz śmiało przekonywać - nie zburzysz mojej wiary... [ale nie musisz, jeśli nie chcesz]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lis 20, 2023 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: Grzech pierworodny
Andy72 napisał(a):
Świadkowie Jehowy i niektóre odłamy protestanckie odrzucają wieczne piekło. Może nie powinienem na silę ich do tego przekonywać, bo to u nich mogłoby tylko spowodować utratę wiary typu "nie chcę wierzyć w takiego Boga"

To jest doskonały pomysł na zwabianie wyznawców. Takie samozadowolenie. Bo po co myśleć o przepaścią lub ostrzegać przed nią. Przecież nikt z tych, którzy spadli nie dał wiarygodnego świadectwa o tym, jak się ląduje. Ślepota uspokaja. Ale, niestety, nie chroni.
A przekonywać osoby zindoktrynowane to jak rzucanie grochem. Pranie mózgu jest bardzo skuteczna metoda. Aby odwrócić skutki, nie wystarczy przekonywać. Trzeba zastosować podobny proces do oczyszczenia rozumu.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn lis 20, 2023 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech pierworodny
Jerzy_67 napisał(a):
Mnie możesz śmiało przekonywać - nie zburzysz mojej wiary... [ale nie musisz, jeśli nie chcesz]

Czyli gdybyś uwierzył że istnieje wieczne piekło, to Bóg nie wydawał by Ci się "potworem"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1939
Post Re: Grzech pierworodny
Nie o tym myślałem; napisałem tak, bo Twoje przekonywanie nie wpłynie na mnie i moją wiarę...

A co do pytania, to faktycznie: nieskończone karanie nie pasuje do Bożego charakteru! Biblia podaje, że Boży gniew trwa krótko, że szybko przemija (nieskończoność na pasuje do takiego obrazu, prawda?).

    Iz 26,20-21 PAU
    (20) Idź, mój ludu, wejdź do swoich domów i zamknij drzwi za sobą. Skryj się na bardzo krótką chwilę, aż gniew przeminie.
    (21) Bo oto PAN wyjdzie ze swojej siedziby, aby osądzić winy mieszkańców ziemi. Ziemia ujawni rozlewaną na niej krew i nie będzie dłużej kryć pomordowanych.

    Iz 57,16 BT5
    (16) Bo Ja nie będę wiecznie prowadził sporu ani nie będę zawsze rozgniewany; inaczej zniknęłyby sprzed mego oblicza tchnienie i istoty żyjące, które Ja uczyniłem.

    Ps 103,8-9 BT5
    (8) Miłosierny Pan i łagodny, nieskory do gniewu i bogaty w łaskę.
    (9) Nie wiedzie sporu bez końca i nie płonie gniewem na wieki.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lis 20, 2023 14:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Grzech pierworodny
Skoro piekło jest wolnym wyborem rezygnacji z Bożej miłości, to chyba nie jest to wielki problem.

Z drugiej strony, zastanawia mnie, dlaczego odwrócenie się od Boga - czyli możliwości wyboru, która pochodzi od Boga właśnie - nie oznacza odrzucenia daru życia, który również pochodzi od Boga.

Jerzy_67 napisał(a):
    Iz 57,16 BT5
    (16) Bo Ja nie będę wiecznie prowadził sporu ani nie będę zawsze rozgniewany; inaczej zniknęłyby sprzed mego oblicza tchnienie i istoty żyjące, które Ja uczyniłem.

    Ps 103,8-9 BT5
    (8) Miłosierny Pan i łagodny, nieskory do gniewu i bogaty w łaskę.
    (9) Nie wiedzie sporu bez końca i nie płonie gniewem na wieki.

Wygląda to na jakieś negatywne stany emocjonalne, których wszechmocny Bóg nie doświadcza.

Natomiast istoty żyjące to również zwierzęta, które na pewno nie będą w niebie na wieki.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 20, 2023 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1939
Post Re: Grzech pierworodny
Soul33 napisał(a):
Skoro piekło jest wolnym wyborem rezygnacji z Bożej miłości, to chyba nie jest to wielki problem.
Problem widzę w tym, że wielu nawet nie wie, że wybiera potępienie (zwane piekłem=gehenną=jeziorem ognia i siarki=drugą śmiercią). Czyż z np. Mat 7,21-23 nie wiemy, że wielu będzie do końca przekonanych, że służą Chrystusowi, ale On ich... nie zna!!
Zatem to nie jest tak, że ktoś sobie zupełnie "na luzie" wybiera piekło... Są tacy, co wybierają, ale to nie działa ogólnie.

Soul33 napisał(a):
Z drugiej strony, zastanawia mnie, dlaczego odwrócenie się od Boga - czyli możliwości wyboru, która pochodzi od Boga właśnie - nie oznacza odrzucenia daru życia, który również pochodzi od Boga.
W moim systemie wierzeń to, co piszesz, właśnie oznacza odrzucenie daru życia. A jak się ktoś odcina definitywnie od "źródła zasilania" - czyli Pana Boga: Dawcy życia wiecznego - to nie ma takiej opcji, aby mógł w nieskończoność żyć! (gdyby więc piekło w tym popularnym pojęciu naprawdę było, to by znaczyło, że Bóg wciąż by musiał podtrzymywać życie/istnienie potępieńców - czyli niejako oni też by mieli życie wieczne dane. A tymczasem to tylko o zbawionych napisano, że tylko oni takie życie wieczne będą mieć!...).

Życiowy przykład:
Nie ładuj telefonu gdy jego bateria słabnie... - długo jeszcze będzie działał?! Może dzień, może dwa, ale w końcu zupełnie "padnie". To samo z potępionymi: jeszcze mogą "pociągnąć chwilę", ale ostatecznie na zawsze skończą się definitywnie!...
[praw fizyki nie oszukasz; Bożego prawa też nie! A tym prawem jest dać życie wieczne tylko i wyłącznie zbawionym!!]

Soul33 napisał(a):
Wygląda to na jakieś negatywne stany emocjonalne, których wszechmocny Bóg nie doświadcza.
Zażalenie do piszących kieruj...
A serio: czemu źle to widzisz? Co w tym dziwnego, co jest napisane w tym, co cytujesz za mną?

Soul33 napisał(a):
Natomiast istoty żyjące to również zwierzęta, które na pewno nie będą w niebie na wieki.
Niebo jest dla ludzi - patrz J 14,1-3. Ale potem będzie nowa ziemia (patrz Ap 21-22), a ona będzie przypominać Eden, a w Edenie zwierząt było bez liku... więc myślę, że inne, niż te żyjące teraz, ale zwierzęta mogą też na ten nowej ziemi się znaleźć (inne - w sensie tym, że te doczesne nie zmartwychwstaną, jak ludzie, ale jaki problem dla Stwórcy powołać do życia zwierzęta... Nie gwarantuje, że będzie tak, ale widzę ku temu przesłanki...).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lis 20, 2023 15:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL