Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 28, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wiara a Uniaeuropejska 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Hubertus - nie o umieranie chodzi, a o to by być gotowym żyć wiarą...
A jeśli "umrzeć" - to przez narażenie na śmieszność, na niezrozumienie, na samotność... Umrzeć fizycznie paradoksalnie czasem jest łatwiej.

A z tą gotowością do "umierania" we mnie nie jest najlepiej...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz cze 03, 2004 9:11
Zobacz profil
Post 
czym jeste dlawas wiera czym jest bug odpowitrze se


Cz cze 03, 2004 9:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 03, 2003 10:57
Posty: 42
Post 
jo_tka napisał(a):
Hubertus - nie o umieranie chodzi, a o to by być gotowym żyć wiarą...
A jeśli "umrzeć" - to przez narażenie na śmieszność, na niezrozumienie, na samotność... Umrzeć fizycznie paradoksalnie czasem jest łatwiej.

A z tą gotowością do "umierania" we mnie nie jest najlepiej...

Nie no Jotko jasne, że nikt nie będzie forumłował takich pytań jak postawiłem powyżej. Oczywiście umieranie ma wiele twarzy. Chodziło mi raczej o to, że nie mam specjalnie złudzeń co do poziomu i gorliwosci naszej wiary. I nie staram sie generalizować - po prostu mam oczy i widzę a potem opisuję to co zobaczyłem. Aby tak nie zaczerniać sytuacji widze osoby, które starają sie żyć wiarą. O te osoby się nie boję. Tyle tylko, że ich jest tak mało :(

_________________
Ukłony i pozdrowienia :-)


Cz cze 03, 2004 10:17
Zobacz profil
Post 
Nie czytałem całego wątku - przyznaję się, ale chciałbym coś zauważyć.
To prawda, że np. Francja jest ateistyczna (choć chyba nie na sposób zdroworozsądkowy, bo podobno korzystają z tarotów, wróżek i innych paranormalnych bełkoctw). Natomiast mówienie, że generalnie Europa jest niewierząca nie ma większego sensu.
Dyskusja o tym jak głęboko są wierzacy mieszkańcy Berlina ma taki sam sens jak dyskusja jak głęboko wierzący są ludzie z ulicy na której stoi Twój dom. To taki sam abstrakt.


Cz cze 03, 2004 10:29
Post Wiara a Uniaeuropejska
Hubertus, wejście w struktury UE nic nie zmieni.
Przez 15 lat dotarły do naszego kraju wszystkie nowinki ze świata, sekty, styl życia. Jakie jeszcze zagrożenia nam grozi?
Ustawowo nikt nie wprowadzi zakazu wiary - logiczne.
Mówisz, że boisz się o osoby, które nie żyją wiarą. Ale oni już nie żyją wiarą, są tzw. statystycznymi wyznawcami.
A Jezus mówił:"Obyś był gorący, albo zimny". Letniość, obojętność niezależnie czy w UE, czy poza nią, ma to samo znaczenie.
Od lat w mojej parafii widzę kobietę, która zawsze spóźnia się na mszę 10-15 minut - zastanawiam się, czy ona jeszcze wierzy.
Bo jeśli wierzy, że Bóg jest pośród nas;"gdzie dwaj, lub trzech...." - to czy nie czuje dysonansu, przecież jest to forma lekceważenia (może nieświadoma), ale jednak..


Cz cze 03, 2004 14:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 03, 2003 10:57
Posty: 42
Post Re: Wiara a Uniaeuropejska
Alus napisał(a):
Hubertus, wejście w struktury UE nic nie zmieni.
Przez 15 lat dotarły do naszego kraju wszystkie nowinki ze świata, sekty, styl życia. Jakie jeszcze zagrożenia nam grozi?
Ustawowo nikt nie wprowadzi zakazu wiary - logiczne.
Mówisz, że boisz się o osoby, które nie żyją wiarą. Ale oni już nie żyją wiarą, są tzw. statystycznymi wyznawcami.
A Jezus mówił:"Obyś był gorący, albo zimny". Letniość, obojętność niezależnie czy w UE, czy poza nią, ma to samo znaczenie.

No właśnie. Nie jestem w stanie pogodzić się z tym, że te kilkadziesiąt procent przychodzących do kościola to ludzie niewierzący. Moje obawy odnośnie nadchodzących zmian opisałem w tym samym wątku troszeczkę wcześniej.

_________________
Ukłony i pozdrowienia :-)


Cz cze 03, 2004 14:53
Zobacz profil
Post Wiara a Uniaeuropejska
"O dniu onym nie wie nikt, tylko Ojciec w niebie".
Niemniej jednak, Jezus mówił; czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, jak przyjdzie w chwale na Ziemię.
Do siostry Faustyny mówi, że z polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ponowne Jego przyjście.
XIX i XX obfituje w mnóstwo objawień na świecie.
Kto wie, może zbliżamy się do zapowiedzianych czasów?


Cz cze 03, 2004 20:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL