Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Sąd Ostateczny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Sąd Ostateczny
Leszek Kołakowski podaje:
Nie wiemy też, jaka będzie procedura sądzenia, jeśli nawet znamy jej ogólne zasady; wolno wszelako może fantazjować. Wszystkie uczynki nasze, złe czy dobre, zapisane są w księgach żywota, a pewnie i sfilmowane szczegółowo. Ustawiony przeto zostanie - to moja własna antycypacja - gigantyczny ekran, na którym wyświetlane będą kolejno wszystkie te uczynki każdego z nas, które najbardziej chcielibyśmy zataić, a nawet nie tylko uczynki rzeczywiste, ale różne marzenia i pragnienia grzeszne i gorszące. To już będzie duży kawał czyśćca; każdemu będzie dane, całej ludzkości będzie dane do woli szydzić z grzechów cudzych - dopóki jego własna kolej nie przyjdzie. Może się nasuwać obiekcja, że proces taki ogromnie długo musiałby się ciągnąć; to prawda, po pierwsze jednak czasu będziemy mieli pod dostatkiem (a będzie to rozrywka zajmująca, przyznajmy, choć nie dla tego człowieka, którego sprawa będzie właśnie wyświetlana), po wtóre zaś nie wiemy, w jakich to czasowych warunkach Świat Nowy zostanie urządzony.
http://www.pp.org.pl/wojtek/n/fiki.php?id=30491
-----
A więc każdy będzie znał w detalach życie każdego. Nasze życie zobaczą nasi rodzice, dzieci, szef i koledzy z pracy, narzeczona.
Jak mówił Pawlukiewicz: będzie film z naszymi uczynkami a pod spodem napisy z naszymi prawdziwymi intencjami i myślami.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:15
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
search.php?keywords=Sąd+Ostateczny&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Ile razy Andy72 bedzie ten sam temat zakladal? Raz na rok?


So lis 25, 2017 13:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Sąd Ostateczny
Może ktoś potrzebuje mieć nad sobą taki bat, który by go powstrzymywał od złego, w postaci przekonania, że sąsiad na sądzie zobaczy jak się masturbował, albo zjadł pięć winogron w tesco, za które nie zapłacił.
Wydaje mi się, że powinno nam całkowicie wystarczyć, że wszystko co robimy jest jawne w oczach Boga.

KKK1039 W obliczu Chrystusa, który jest prawdą, zostanie ostatecznie ujawniona prawda o relacji każdego człowieka z Bogiem. [...]

_________________
Tylko Bogu chwała


So lis 25, 2017 13:33
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Kael napisał(a):
http://forum.wiara.pl/search.php?keywords=Sąd+Ostateczny&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Ile razy Andy72 bedzie ten sam temat zakladal? Raz na rok?

Może Andy fascynuje, że zostanie mu dane poznać grzechy wszystkich znajomych i rodziny.


So lis 25, 2017 13:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Kael napisał(a):
http://forum.wiara.pl/search.php?keywords=Sąd+Ostateczny&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Ile razy Andy72 bedzie ten sam temat zakladal? Raz na rok?

Może warto dołączyć do wątku z 14 grudnia 2016? Tam jest trochę inaczej, zamiast Kołakowskiego jest link do filmu z Pawlukiewiczem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Alus napisał(a):
Może Andy fascynuje, że zostanie mu dane poznać grzechy wszystkich znajomych i rodziny.

Po Sądzie wszyscy będziemy przeźroczyści, nie będzie zakłamania.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:41
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Ale o czym chcesz dyskutowac w kolejnym na forum temacie o Sadzie Ostatecznym? Czy film z twoimi grzechami bedzie w 3 D i w kolorze? Czy bedziesz mogl wlaczyc stop klatke w “pasjonujacych“ momentach u sasiadki? No o czym?
A jak nie bedzie tego pokazu, to pojdziesz sobie z nieba?


So lis 25, 2017 13:43

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Nie, chciałem przypomnieć temat, który już dość dawno był. Głównie chodziło mi o pogadanie z ErgoProxy, który jak widzę w sąsiednim wątku wyznaje zasadę "wszystko można byle nikt się nie dowiedział". Jak do tego ma się Sąd Ostateczny.

Cytuj:
A jak nie bedzie tego pokazu, to pojdziesz sobie z nieba?

Pokaz na pewno będzie, bo inaczej w Niebie musieli by być ludzie niezlustrowani. Ale może być sytuacja odwrotna: nie idę do Nieba, zostaję w piekle, bo nie chcę być zlustrowanym.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
A propo lustracji:
https://www.youtube.com/watch?v=foAhCqD_q1c
Janusz Korwin-Mikke 1992
Gdyby się wtedy powiodła lustracja, nie zmarnowano by kilkunastu lat...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:56
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Ale o czym Ty chcesz dyskutować, Andy? O podglądactwie?

To podyskutujmy. Otóż zaczynam: byt, który wymyślił defekację, żeby potem oglądać, jak siedem miliardów jego tworów defekuje dzień po dniu, nie może być bytem normalnym. Zwłaszcza, jak się jeszcze w taki twór wciela i defekuje osobiście.

Może jednak nie będziemy sprowadzali Boga do czegoś tak obrzydliwego? Jak myślisz, Andy?


So lis 25, 2017 14:08

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Autor Mdłości, Jean-Paul Sartre, tak oto opisuje swoje rozstanie się z Bogiem:

Któregoś dnia oddałem nauczycielowi francuskiego wypracowanie na temat Męki Pańskiej; delektowała się nim cała rodzina, a moja matka przepisała je własnoręcznie. Ale dostałem tylko srebrny medal. Doznany zawód pogrążył mnie w bezbożności. […] Kilka lat jeszcze utrzymywałem z Wszechmocnym stosunki oficjalne; prywatnie zaprzestałem składania mu wizyt. Raz jeden naszło mnie uczucie, iż On istnieje. Bawiąc się zapałkami przypaliłem dywanik; kiedym zamalował farbą ślady występku, Bóg ujrzał mnie nagle, uczułem jego spojrzenie wewnątrz głowy i na rękach; kręciłem się po łazience straszliwie widzialny, żywy cel. Ocaliło mnie oburzenie; wściekłem się na niedyskrecję tak ordynarną, nabluźniłem […]. I nie spojrzał na mnie już nigdy więcej[1].

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 14:20
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72, masz chyba tak samo zdegenerowany obraz Boga jak Sartre.

“Sad“ po niemiecku (uwazaj Ergo, znowu “pochwala“ Niemcow) to “richten“. A “richten“ po niemiecku znaczy takze “prostowac“, “doprowadzac do porzadku“.

Nie wiem, jak tam bedzie, ale raczej punkt ciezkosci bedzie na Bogu i Jego milosierdziu a nie na pojedynczych wystepkach kazdego czlowieka. Wtedy (tak mysle) zobaczymy blogoslawione dzialanie Boga w naszych dziejach, jak dzialal wtedy, kiedy wydawalo sie nam ze wszyscy nas opuscili, jak z (naszego) zla wyprowadzal dobro, kiedy Mu na to pozwolilismy, ile dobra bylo wokol nas.
Poczytaj Apokalipse. Czy ci chwalacy Boga, chwala Go za wyliczanie kazdego grzechu publicznie, zeby kazdy mogl byc wysmiany przez innych “zbawionych“?
Czy milosierny ojciec pozwala na absolutne upokorzenie marnotrawnego syna litania grzechow?
Czy jawnogrzesznica musiala odbyc spowiedz publiczna?
Czy moze Samarytanka pokazuje raczej postawe zbawionych, czyli ludzi, ktorzy doswiadczyli bezgranicznej i bezwarunkowej milosci Boga? Sama przyznaje sie do swoich grzechow, ale dlatego, ze zrozumiala, ze one nie sa wiecej zadna przeszkoda dla szalonej milosci Boga. Ze sa wrecz Jego droga do nas.
Cytuj:
Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, 21 aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie przez sprawiedliwość wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Rz 5


Tylko doswiadczenie prawdziwej milosci, ktora nie patrzy na detale a widzi czlowieka, moze zbawic, czyli usprawiedliwic. Wtedy juz nie musisz bac sie ujawnienia twoich grzechow (co wmawia oskarzyciel, czyli diabel - ze musisz sie chowac przed Bogiem), bo nawet sam je mozesz chciec ujawnic, zeby opowiedziec, jak ciebie spotkal Bog.

Ja takiego Sadu Ostatecznego oczekuje. A nie malostkowej lustracji w wykonaniu zlosliwych i wscibskich podgladaczy.


So lis 25, 2017 15:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Kael masz rację, to będzie ujawnienie historii świata, ale z uwzględnieniem Miłosierdzia i Mądrości Boga, nie chodzi o to, że będzie wyśmiewanie. Może najcięższe będzie porównanie własnego brudu z czystością Boga?
Nie pisałem o żadnym wyśmiewaniu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 15:31
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72 napisał(a):
To już będzie duży kawał czyśćca; każdemu będzie dane, całej ludzkości będzie dane do woli szydzić z grzechów cudzych - dopóki jego własna kolej nie przyjdzie. Może się nasuwać obiekcja, że proces taki ogromnie długo musiałby się ciągnąć; to prawda, po pierwsze jednak czasu będziemy mieli pod dostatkiem (a będzie to rozrywka zajmująca, przyznajmy, choć nie dla tego człowieka, którego sprawa będzie właśnie wyświetlana), po wtóre zaś nie wiemy, w jakich to czasowych warunkach Świat Nowy zostanie urządzony.
http://www.pp.org.pl/wojtek/n/fiki.php?id=30491
-----
A więc każdy będzie znał w detalach życie każdego. Nasze życie zobaczą nasi rodzice, dzieci, szef i koledzy z pracy, narzeczona.
Jak mówił Pawlukiewicz: będzie film z naszymi uczynkami a pod spodem napisy z naszymi prawdziwymi intencjami i myślami.

Przeciez pisales o rozrywce wyszydzania.
Moze zajmij sie szukaniem co o Sadzie mowi Jezus a nie rozni ludzie?


So lis 25, 2017 15:50

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72 napisał(a):
Leszek Kołakowski podaje:
<
-----
A więc każdy będzie znał w detalach życie każdego. Nasze życie zobaczą nasi rodzice, dzieci, szef i koledzy z pracy, narzeczona.
Jak mówił Pawlukiewicz: będzie film z naszymi uczynkami a pod spodem napisy z naszymi prawdziwymi intencjami i myślami.


Prawdziwie wschodnia wizja Sadu Ostatecznego ze wschodnioeuropejskim wywolywaniem do tablicy i ocena przez kolektyw, bardzo spojna z samokrytykami odbywanymi w czasach PRL :).
Jakze nudne by to bylo dla ogladajacych po pierwszej setce przypadkow, obowiazek ogladania miliardow b.podobnych mysli i przezyc bylby dopiero prawdziwym pieklem nudy.
Czasami haslo Marksa "byt okresla swiadomosc" dochodzi do mnie z niezwykla sila.


So lis 25, 2017 15:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL