Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Sąd Ostateczny 
Autor Wiadomość
Post Re: Sąd Ostateczny
Na moje to Bóg, nawet jeśli faktycznie patrzy (nie wątpię, że ma możliwość), to po prostu zachowuje pozory i chwała Mu za to. A jeśli w Niebie pozorów nie będzie, tym bardziej wolę plątać się po doczesności, zamiast po wieczność świecić gołą duszą. Andy, czy Ty... no nie wiem, uraz jakiś masz o coś do kogoś, i chcesz, żeby Bóg odpłacił pięknym za nadobne? A ponieważ oberwaleś byłeś od tzw. ludzi, to chcesz, żeby się ludziom hurtowo dostało, a nie tylko konkretnym osobom?


So lis 25, 2017 16:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Bóg jest dyskretny i się nie wtrąca. Ale czy w niebie będą pałętać się ludzie z tajemnicami ich życia drząc by się nie wydały?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 16:03
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Teoretyk. : ) No to może Bóg jest tak wspanialy, że ludzie w Niebie nie zaprzątają już sobie głowy tajemnicami cudzymi i własnymi? Bo "to wszystko słoma", jak mawiał Akwinata o swoim dorobku, kiedy go pod koniec życia trafiło doświadczenie mistyczne?


So lis 25, 2017 16:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
A jak było w raju? "Byli nadzy lecz nie wstydzili się tego" - wszystko o sobie wiedzieli.
A po grzechu Adam schował się w krzaki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 16:20
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Ojeżu. Przecież do Boga ponoć nie ma przystępu nic złego. Jaki znowuż grzech w Niebie? (Kołacze mi się taki ustęp z Apokalipsy o ludziach, co wyprali swoje szaty w krwi Baranka.) Na moje to tam bezgrzeszny będziesz, bo sam będziesz tak chciał, a ciało będzie słuchało woli.


So lis 25, 2017 16:24

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Nie, chodzi o że w Niebie będą o sobie wiedzieli ale nie będzie to powodem wstydu, bo każdy grzech już wtedy będzie wybaczony. Ale wcześniej będzie Sąd i nie zapominajmy o czyśccu. Może ten ogień czyśccowy to ogień wstydu?
13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. 14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. 16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 16:29
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Kreist. Idź Ty z tym do spowiednika, serio radzę. Ja jestem w końcu tylko świeckim, który w dodatku żadnych szkaradzieństw horrendalnych się nie dopuszcza, więc ten swój grzech doczesny nawet lubi.


So lis 25, 2017 16:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Najgorzej gdy ktoś swój grzech lubi...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 16:39
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Nie będę się rozpisywał, co ja o tym wszystkim myślę – o katolickiej filozofii grzechu – bo mnie potną. Samo pojęcie grzechu takie złe nie jest. Natomiast co pod grzech jest podpięte i czemu pozwala się za grzech uchodzić...

Ktoś tu spieprzył coś, ujmując delikatnie, i nie chodzi mi o prarodziców. Miało nie być faryzeizmu, prawda? A przecież faryzeizm polegał na tym wlaśnie, że było tyle grzechów, że nie szło już żyć bezgrzesznie, a kto zgrzeszył, musiał się oczyścić. No i Ty, Andy, tak właśnie rozumujesz. I nikt, ale to nikt z czarnych faryzeuszy chrystusowych nic z tym nie zrobił.


So lis 25, 2017 17:07
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72 napisał(a):
A jak było w raju? "Byli nadzy lecz nie wstydzili się tego" - wszystko o sobie wiedzieli.

Taki raj jest też na plażach nudystów. Polecam.


So lis 25, 2017 18:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Chodzi by wiedzieć o sobie wszystko, wiedzieć z kim ma się do czynienia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 18:56
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Naprawde tego potrzebujesz? Chcesz wiedziec, zeby miec kontrole czy odpowiedni do nieba trafili?
Ja tam nic nie musze wiedziec. Jesli ktos bedzie chcial, to o sobie opowie.


So lis 25, 2017 19:03

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
A jak to się ma do słów o Sądzie Ostatecznym? O to że to co zakryte będzie jawne?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 19:11
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
No bedzie. Wedlug Bozych zasad. Nie wiem czy to znaczy, ze kazdy bedzie o wszystkich wszystko wiedzial. Poznamy (Boga) jak On nas poznal. Czy poznamy wszystko o wszystkich? Okaze sie.


So lis 25, 2017 19:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
To ja zapytam się o rzecz jeszcze straszniejszą: czy obecni mieszkańcy Nieba widzą wszystko co robimy? A co gorsze, czy nasi drodzy bliscy zmarli też mogą nas obserwować? ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 19:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL