Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Stworzenie swiata - klamstwa biblijne? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Najpiękniejsze jest to, że trzymanie się anatomii (i logiki) zostało nazwane ideologią. Cudo!

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 19:50
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
O pierwszych ludzi -chyba nie musze tłumaczyć że populacja ludzka nigdy nie była zawężona do jednej pary

Proszę zatem empirycznie to udowodnić
Cytuj:
Potop - też chyba nie wymaga tłumaczenia

Proszę zatem to wytłumaczyć. Jak i przedstawić dowód na to że Kościół Katolicki zmienił zdanie odnośnie potopu. W przeciwnym wypadku przeprosić za łgarstwo


Pn kwi 29, 2019 20:00

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Potop -bardzo prosto. Wody by nie wystarczyło. I innych kwiatkach typu wszystkie gatunki zwierząt na arce nie wspomnę. Czy wiesz że śmiertelność transportowanych do Ameryki koni i bydła była przeszło 50%? Trzy tygodnie w sprzyjających warunkach. A żyrafa? Kto ja nauczył chodzić? Wiesz że byk zje 100 kg paszy objętościowej i wypije 100 l wody? Przelicz na słonia i nosorożca.
Kangury przypłynęły? No, jak tyle dały rady to im potop niestraszny.
A ludzie -genetyka. Szukaj, mnie się już nie chce.
Dowód? Pamiętam jak mnie na religii uczono - i jak pomstowano na komunistów że kobiety chcą kształcić. I, że, panie te małpy, te ewolucje...
Ja proszę najpierw o przeprosiny za
1. Łgarstwo -niby że napisałam coś czego nie napisałam
2.oszczerstwo -niby że bezpodstawnie zarzucam - w tym wypadku nieprawdę w Biblii - bo jest ewidentną nieprawda i zarzucam, ale podstawnie.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
IrciaLilith napisał(a):
zmiotka napisał(a):
Proroctwa? Napisane czy poprawiane po czasie, i usilnie wspomagane?

Raczej Ewangelie zostały tak napisane, aby pasowało do założenia, że Jezus wypełnił sporo proroctw, w końcu Ewnagelie miały konkretny cel- udowodnić, że Jezus to ten oczekiwany Mesjasz.

Z punktu widzenia wyznawców judaizmu, problematyczne jest spełnienie przez Pana Jezusa proroctw mesjańskich opisanych w Tanach.
Cytuj:
Tanach opisuje sześć wyzwań, które on musi wykonać przed tym że można potwierdzić że on jest królem mesjańskim:
a. Powrót wszystkich Żydów z wygnania / z diaspory na ziemię Izraela (zobacz Księga Powtórzonego Prawa 30;3, Izajasz 11;11-12, Jeremiasz 30;3 i 32;37, Ezechiel 36;24 i 11;17).
b. Obudowanie Świątyni w Jerozolime (zobacz Izajasz 2;2-3, 56;6-7, 60;7, 66;20, Ezechiel 37;26-27, Malachiasz 3;4)
c. Pokój na świecie (zobacz Micheasz 4;1-4, Ozeasz 2;20, Izajasz 2;1-4 i 60;18)
d. Wszyscy Żydzi mają przestrzegać wszystkie prawa Tory (zobacz Ezechiel 37;24, Księga Powtórzonego Prawa 30;8 i 10, Jeremiasz 31;32, Ezechiel 11;19-20 i 36;26-27
e. Ma istnieć uniwesalna wiedza o Bogu wśród całej ludzkości (zobacz Zachariasz 3;9, 8;23, 14;9 i 16, Izajasz 45;23, 66;23, Jeremiasz 31;33, Ezechiel 38;23, Psalmy 86;9, Sofoniasz 3;9)
f. Król namaszczony (melech hamasziach) musi być z plemenia Judy oraz potomkiem linii Dawida i Salomona. Przy tym należy zaznaczyć, że przynależność plemieńska otrzymuje się wyłącznie z linii ojca (zobacz Księga Rodzaju 49;10, 2 Księga Samuela 7;12-14, 1 Księga Kronik 22;9-10, Księga Liczb 1;1-18)
Wszyscy wiedzą że Jezus nie wykonał ani jednego z wyżej wymienionych wyzwań:
a. Wszyscy Żydzi jeszcze nie mieszkają w Izraelu,
b. Świątynia nadal nie jest odbudowana,
c. Nie ma pokoju na świecie,
d. Wszyscy Żydzi nadal nie przestrzegają wszystkie prawa Tory,
e. Cały świat nadal nie poznał Boga,
f. Według chrześcijaństwa Jezus nie miał ziemskiego ojca.

http://shaveipolska.shavei.org/2014/11/ ... zbawienie/


Pn kwi 29, 2019 20:34
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Zmiotka napisał(a):
Wody by nie wystarczyło

Wody nie wystarczyłoby na co?
Cytuj:
I innych kwiatkach typu wszystkie gatunki zwierząt na arce nie wspomnę

Ależ proszę
Cytuj:
Czy wiesz że śmiertelność transportowanych do Ameryki koni i bydła była przeszło 50%?

No to co? Przecież nikt nie twierdzi że Noe pływał sobie bez pomocy Boga
Cytuj:
A ludzie -genetyka. Szukaj, mnie się już nie chce

Aha. Czyli mam udowodnić tezę którą ty postawiłaś? Kpisz se
Cytuj:
niby że napisałam coś czego nie napisałam

Za sugestię, jakoby KK uczył iż potop jest metaforą a nie realnym wydarzeniem

proteom napisał(a):
Z punktu widzenia wyznawców judaizmu, problematyczne jest spełnienie przez Pana Jezusa proroctw mesjańskich opisanych w Tanach

I dlatego żydzi po upadku Izraela w 135 roku(po upadku powstania Szymona Bar Kochby), zaczeli usuwać ze swych ksiąg przepowiednie mesjanistyczne


Pn kwi 29, 2019 20:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Quinque napisał(a):


proteom napisał(a):
Z punktu widzenia wyznawców judaizmu, problematyczne jest spełnienie przez Pana Jezusa proroctw mesjańskich opisanych w Tanach

I dlatego żydzi po upadku Izraela w 134 roku, zaczeli usuwać ze swych ksiąg przepowiednie mesjanistyczne


Masz na to dowody, tylko poważne, a nie o poziomie apologetyki świadków Jehowy?


Pn kwi 29, 2019 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Quinque
najpierw przeproś. Za oszczerstwo. I za zarzucanie pisania nieprawdy.
Wody by nie wystarczyło na zalanie Ziemi -tak trudno zrozumieć? Jakbym z przedszkolakiem rozmawiała.
Ja nie wiem, Kenta Hovinda masz za wzór?
https://www.youtube.com/watch?v=cEGEl4uHQAU
i przeproś, z oszczercami nie gadam.

Co ciekawe tu się też dowiaduje że jest prawda katolicka i protestancka. Zawsze myślałam że prawda jest jedna. Nawet ten radziecki Akajewski -inne nazwy, inny podział. Np. u nas jeden mięsień z dwoma brzuścami, a u niego dwa. Albo inna nazwa. Ale z rzeczywistością się zgadza. Tak że bez żartów na temat radzieckich naukowców - biblijni albo katoliccy sa jeszcze śmieszniejsi.
I biedne wielbłądy - chrześcijanie by je skazali na eksterminacje. na szczęście większość żyje poza ich zasięgiem. Choć nie wiem czy plan ich wybicia w Australii nie wyszedł od jakiegoś fanatyka religijnego.
No ale żyją i zaprzeczają boskim słowom.

Dobra, wielbłąda nikt nie wyjaśnił. Może zając? Ciekawiej będzie. Tylko nie wybijajcie zajęcy.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
[ciach... ad personam. Ostrzeżenie. M.]

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 22:10
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Proteom,
dr Łukasz Niesiołowski-Spano napisał(a):
Jednak to, co jest naprawdę atrakcyjne i stanowi nową propozycję, znajdowało się w sferze intelektualnej. Judaizm w czasach rzymskich popada w dramatyczny kryzys, ponieważ jego oferta intelektualna nie sprawdza się. Widzimy to w późniejszym judaizmie rabinicznym, który staje się bardzo kazuistyczny, nie oferuje wielkich nadziei na przyszłość, mówiąc, że należy żyć zgodnie z prawem. I tyle. Brakuje w nim pozytywnego wzorca. Jezus wymyśla, a może wykorzystuje pewne istniejące w judaizmie nauczanie, które ten wzorzec wskazuje. Mówi: nastąpi zbawienie, ale nie jest ono warunkowane przyjściem Mesjasza, tylko pojawieniem się innych, dominujących wartości. Paweł, jako żydowski rabin, doprecyzowuje tę istotę chrześcijaństwa, mówiąc, że najważniejsza jest miłość. Takie jest oczekiwanie ówczesnych Żydów...

https://m.deon.pl/po-godzinach/kultura- ... zydzi.html

Poza tym, dlaczego wyskakujesz z świadkami Jehowy? Jaki niby interes mieliby w głoszeniu czegoś takiego. Jesteś jednym z tych którzy uważają że to co żydzi sobie ustalili miało wpływ na chrześcijaństwo? Już ok. 66 roku chrześcijaństwo było religią odrębną od judaizmu. A na pewno pod koniec I wieku

Zmiotka napisał(a):
najpierw przeproś. Za oszczerstwo. I za zarzucanie pisania nieprawdy.
Wody by nie wystarczyło na zalanie Ziemi -tak trudno zrozumieć? Jakbym z przedszkolakiem rozmawiała.
Ja nie wiem, Kenta Hovinda masz za wzór?
https://www.youtube.com/watch?v=cEGEl4uHQAU
i przeproś, z oszczercami nie gadam.

Co ciekawe tu się też dowiaduje że jest prawda katolicka i protestancka. Zawsze myślałam że prawda jest jedna. Nawet ten radziecki Akajewski -inne nazwy, inny podział. Np. u nas jeden mięsień z dwoma brzuścami, a u niego dwa. Albo inna nazwa. Ale z rzeczywistością się zgadza. Tak że bez żartów na temat radzieckich naukowców - biblijni albo katoliccy sa jeszcze śmieszniejsi.
I biedne wielbłądy - chrześcijanie by je skazali na eksterminacje. na szczęście większość żyje poza ich zasięgiem. Choć nie wiem czy plan ich wybicia w Australii nie wyszedł od jakiegoś fanatyka religijnego.
No ale żyją i zaprzeczają boskim słowom.

Dobra, wielbłąda nikt nie wyjaśnił. Może zając? Ciekawiej będzie. Tylko nie wybijajcie zajęcy


?? XD


Pn kwi 29, 2019 22:10
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Tak, a jaką inna chcesz przyjąć? Sprawdzam to co łatwe - widzę bzdury.
I masz racje -wiedza kogoś sprzed kilku tysięcy lat. Dokładnie.
A nie wyższej, wszystkowiedzącej istoty.

Czyli w XXIw wchodzisz w buty ludzi sprzed kilkudziesięciu tysiącleci traktując ST w kategorii stenogramu dyktowanego przez Boga.


Wt kwi 30, 2019 7:26

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2019 5:46
Posty: 59
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Najpiękniejsze jest to, że trzymanie się anatomii (i logiki) zostało nazwane ideologią. Cudo!
Rozumiem że to przytyk w moją stronę. Samo trzymanie się anatomii nie jest ideologią! Ideologia jest wtedy, kiedy brakuje przesłanek do wniosku, a pomimo tego wydaje się krzywdzące oceny (tutaj: kłamstwo) Swoje kryteria oparłaś na podręcznikowym rozumieniu pojęć, co stanowiło swoistą bazę do oceny tekstu, na podstawie którego nie dowoiodłeś tezy, że autorzy biblijni rozumieli w takim sam sposób to zagadnienie ( jak Twoje źródła). Porownalaś jedynie dwa skutki, marginaluzując przyczynę. Klasyczna zagrywka ideologiczna, która miała na celu zdeprecjonowanie Pisma. Podałem Ci linka ze zjdęciami, które wskazywały na możliwość zastosowania innej procedury weryfikacyjnej, a pomimo tego, dalej szłaś w zaparte. Jedyne co zaproponowałaś, to szczegółowy opis tej problematyki bez głownego związku z tym, o co Cię prosiłem. Klasyczne obejście problemu.


Wt kwi 30, 2019 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Widzę że personalny atak Quinque pozostał bez echa -pierwszy zaczął, skopiowałam, ale czego sie mogłam spodziwać? Ze personalny, kompletnie bezsensowny (proszę przeczytać) przytyk będzie zauważony? Przecież antyklerykał z definicji kłamie.
Alus, Kafar
tu nie ma wchodzenia w buty ani zagrywki ideologicznej (czyli dalej ideologia)
Jedna puszka po konserwie, ze zdjętym wieczkiem - koń.
Dwie, bocznie spłaszczone, tak żeby jedną stroną do siebie przylegały (u wielbłąda luźno) - krowa, wielbłąd. Co tu jest do ideologizowania?
Chcę dowieść że autor jest bardzo mało wiarygodny - bo już każdy pastuch czy poganiacz wiedział lepiej. Pastuch z tamtego czasu.
A są dalsze kwiatki - przeżuwający zając. I znowu - każdy pastuch czy rzeźnik w tamtych czasach wiedział o co chodzi.
A pająk? Tak trudno złapać i nogi policzyć?

Jeszcze te zdjęcia -przecież pochodzą ze stron gdzie zobaczysz dzieci bawiące się z dinozaurami. A ja mam zdjęcia Szturmowców Imperium zdobywających Berlin.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Wt kwi 30, 2019 9:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Widzę że personalny atak Quinque pozostał bez echa -pierwszy zaczął, skopiowałam, ale czego sie mogłam spodziwać? Ze personalny, kompletnie bezsensowny (proszę przeczytać) przytyk będzie zauważony? Przecież antyklerykał z definicji kłamie.

Po pierwsze: ta uwaga powinna być w temacie uwag do moderacji w dziale "Moderacja".
Po drugie: czym innym jest ocena czyjegoś postępowania, a czym innym nazwanie wprost nieukiem.
Koniec dyskusji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 30, 2019 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
To może ktoś chętny na tego przeżuwającego zająca? Może ktoś mi wytłumaczy "zakres znaczeniowy tego pojęcia"?
Od razu ostrzegam - ja to rozumiem tak jak to rozumiał pastuch czy rzeźnik - z jakiegokolwiek czasu. Czyli ktoś kto wiedział o co chodzi.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Wt kwi 30, 2019 11:42
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
To może ktoś chętny na tego przeżuwającego zająca? Może ktoś mi wytłumaczy "zakres znaczeniowy tego pojęcia"?
Od razu ostrzegam - ja to rozumiem tak jak to rozumiał pastuch czy rzeźnik - z jakiegokolwiek czasu. Czyli ktoś kto wiedział o co chodzi.

A nas chrześcijan, uczniów Chrystusa, nie interesuje zbytnio kształt i ilość kopyt zwierząt opisanych w ST, fundamencie na których Jezus zbudował swój Kościół.


Wt kwi 30, 2019 12:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL