Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 21:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Utrata wiary. Szukanie prawdy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Utrata wiary. Szukanie prawdy
brunero napisał(a):
Nie wiem po co iść na około i błądzić?

Bo może się przypadkiem okazać, że kler również jest ślepy A Mateusz ostrzegał.

"Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."
Mateusz 15:14


N mar 11, 2018 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Utrata wiary. Szukanie prawdy
Tenkred napisał(a):
Gdyby Jezus dziś wszedł do tego kościoła, to powypędzałby jak tych kupców u Jana. To nie jest żaden Kościół.

Jezus jest w tym Kościele, więc w chodzić nie musi. I jakoś nie wypędza. Zły Jezus, co nie? Obraź się na niego.

_________________
laudare benedicere praedicare


N mar 11, 2018 16:17
Zobacz profil
Post Re: Utrata wiary. Szukanie prawdy
Tenkred napisał(a):
Alus napisał(a):
wchodzisz do kościoła dla towarzystwa chrześcijan, czy aby spotkać Jezus w Najświętszym Sakramencie?

Chrześcijanie są Kościołem, nie tylko wierni ale również kler. Jeśli owi chrześcijanie są zakłamani, nie ma mowy o jakichś Najświętszych Sakramentach. Owe sakramenty, obecnie zostały sprowadzone do formy biznesu, choć może zawsze takie były? Nie zapłacisz, nie ochrzczą dziecka. Nie zapłacisz, nie dadzą ślubu. Nie zapłacisz, nie pochowają.
Jak można w ogóle upowszechnić coś takiego jak płacenie za sakramenty?
Gdyby Jezus dziś wszedł do tego kościoła, to powypędzałby jak tych kupców u Jana. To nie jest żaden Kościół.

Znam osobiście przypadki małżeństw, którym ksiądz chodzący po kolędzie zaproponował ślub bez żadnej opłaty i z której to propozycji skorzystali.
Bywają także pogrzeby bez płacenia.
Generalizowanie nie ma sensu, bo też księża, podobnie jak świeccy, bywają świętymi, a inni zachłannymi na kasę.


N mar 11, 2018 17:38
Post Re: Utrata wiary. Szukanie prawdy
Cytuj:
Chrześcijanie są Kościołem, nie tylko wierni ale również kler.



Nie.
Jezus Chrystus w połączeniu z ludzmi wiary jest Kościołem.

Cytuj:
Jeśli owi chrześcijanie są zakłamani, nie ma mowy o jakichś Najświętszych Sakramentach
.

NIe. Jeśli jacys chrześcjanie śa zakłamani - to poprostu odstąpili od Koscioła - moźe chwilowo a może i na stałe (nie osądzać! sprawa indywidualna.).
Jezus Chrystus jednak nie odstępuje go ani na krok i ani na sekunde - zawsze w nim JEST! I sakramenty ŻAWSZE sa od niego - nikogo innego.

Cytuj:
Owe sakramenty, obecnie zostały sprowadzone do formy biznesu, choć może zawsze takie były? Nie zapłacisz, nie ochrzczą dziecka. Nie zapłacisz, nie dadzą ślubu. Nie zapłacisz, nie pochowają.


Bywa i tak. Na budynek trzeba płacic a i na prąd, ubezpieczenie i prace papierkową - paliwo, itp. W końcu gdzieś ten budynek stoi i kosztuje.
Kto ureguluje te rachunki - kto za darmo wykopie dół na cmentarzu itd... Myśleć troche!
Papiez Franciszek gani cenniki.
Są księża bardziej i mniej pazerni. Nic to nie ma jednak do Kościoła i ważności Sakramentów.
Znam osobiście takich kapłanów, którzy człowiekowi w potrzebie zupełnie za darmo niekiedy mimo braku czasu i kapitału na parafie wszystko czyni za darmo, bo zna jego sytuację. Z sakwi parafii opłaci organistę . Jak sie przedstawi sytuacje wątpię żeby kapłan odmówił pomocy za darmo - musiałby być z tych cholernie zwyrodniałych (sa i tacy choć nie spotkałem akurat na mojej drodze).

Z Bogiem.


N mar 11, 2018 17:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Utrata wiary. Szukanie prawdy
Tenkred napisał(a):
Mrs_Hadley napisał(a):
Kto wychodzi z kościoła z powodu zakłamanych chrześcijan, nigdy nie wszedł do niego naprawdę z powodu Jezusa...

Nieprawda.
Jana 2:13-21
Wejście do świątyni, nie jest tożsame z wejściem do Kościoła Chrystusa.
Problem w tym, że instytucja KRK twierdzi coś zgoła odmiennego. No bo przecież oni sami nie są zakłamani, no skądże znowu.

To zależy jakimi motywacjami kierujemy się wchodząc do świątyni. Można całe życie chodzić do kościoła i nie spotkać Jezusa, będąc skupionym na grzechach innych. W jednej z przypowieści mamy przedstawione dwie postawy wierzących w świątyni podczas modlitwy. Pierwszy wymienia swoje cnoty, wskazuje że nie jest jak inni grzesznicy, nawet porównuje się z pewnym wiernym, który w swej modlitwie prosi Boga o litość.
Komu więcej dano, od tego się będzie więcej wymagać. Ksiądz na sądzie Bożym zda sprawę z tego w jaki sposób prowadził wiernych do Boga. Będzie sądzony wedle wyższych standardów niż szeregowy wierzący, powierzono mu bowiem większą odpowiedzialność.

Tenkred napisał(a):
Skoro więc kościół jest pełen zakłamanych chrześcijan, a jest pełen po brzegi, to po co do niego wchodzić?

Może po to, aby wzorem faryzeusza pysznić się przed Bogiem, że nie jest się takim jak Ci zakłamani chrześcijanie? Jezus przyszedł nie do zdrowych, lecz do tych, którzy źle się mają. Na zakończenie przypowieści o faryzeuszu i celniku Jezus powiedział: Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony. Łk, 18, 9-14
Św. Jan Kasjan i św. Grzegorz Wielki uważali, że pycha to grzech nie tylko główny, ale i najgłówniejszy, bo z niego mogą płynąć następne. Przekonanie o własnym nieskazitelnym wizerunku na tle innych, których postrzega się jako słabszych grzeszników, którym daleko do poziomu duchowości jaki sam prezentuje czyni człowieka zamkniętym na wielowymiarowość, złożoność i niejednoznaczność świata. Człowiek staje się tak zanurzony w słuszności własnych przekonań, że traci orientację, kiedy popada w pychę. Wyżej wspomniana przypowieść ilustruje postawę, która od Boga oddala. Nie chodzi o to, aby w kościele nie było wśród ludzi zakłamania, pijaństwa, złodziejstwa, obmawiania, lecz aby ludzie mieli potrzebę nawiązania relacji z Bogiem, zerwania z grzechem. Walka z własnymi słabościami nie jest kwestią dni, miesięcy, lecz lat, czasem do śmierci człowiek ma problem z zerwaniem ze złem. Uważasz, że słabość człowieka, nieporadność w walce z własnymi słabościami uprawnia Cię do wniosku, że nie ma sensu chodzić tam, gdzie spotkasz się z ludzkimi słabościami?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N mar 11, 2018 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Utrata wiary. Szukanie prawdy
Tenkred napisał(a):
Chrześcijanie są Kościołem, nie tylko wierni ale również kler. Jeśli owi chrześcijanie są zakłamani, nie ma mowy o jakichś Najświętszych Sakramentach. Owe sakramenty, obecnie zostały sprowadzone do formy biznesu, choć może zawsze takie były? Nie zapłacisz, nie ochrzczą dziecka. Nie zapłacisz, nie dadzą ślubu. Nie zapłacisz, nie pochowają.
Jak można w ogóle upowszechnić coś takiego jak płacenie za sakramenty?
Gdyby Jezus dziś wszedł do tego kościoła, to powypędzałby jak tych kupców u Jana. To nie jest żaden Kościół.


No niestety, takie czasy :mrgreen:

1500zł za pogrzeb, w góre co łaska :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 11, 2018 19:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL