Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pieniądze są jako takie dobre czy złe? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Problem: czy pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Myślę że powinniśmy rozróżnić JAKIE pieniądze. Nie chodzi tu czy złotówki, dolary czy euro, ale czy duże czy małe pieniądze.
Małe pieniądze: o ile pieniądz trudno nazwać wartością, to są przydatne. Przydają się do normalnego życia, więc są raczej czymś pozytywnym.
Duże pieniądze: to nie tyle już pieniądz, co władza nad innymi, którą powodują. To Mamona, która staje się bożkiem.
Więc: małe pieniądze tak! duże pieniądze nie!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz maja 03, 2018 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Andy72 napisał(a):
Więc: małe pieniądze tak! duże pieniądze nie!

Chociaz sa przyklady, ze to nie musi byc prawda. Bardzo ciekawa postac: Charles “Chuck” Feeney.
Podejrzewam, ze Robert Schuman rowniez nie byl najbiedniejszy a zrobil duzo dobrego.


Cz maja 03, 2018 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Mając dużo pieniędzy trudno im nie ulec, ale
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/charles-chuck-feeney-miliarder-rozdal-cala-fortune-nie-ma-nawet-domu/xjyn1x1

W pewien sposób potwierdził że to tylko mamona
Brawa dla Feeneya. Nie znałem go wcześniej,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz maja 03, 2018 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Andy, pieniadze to tylko narzedzie - jak moga byc "dobre" albo "zle" ?
Moga byc uzyte w dobrej, zlej albo obojetnej sprawie, musza np byc uzyte przy organizacji firmy, ktora da prace ludziom chcacym zarabiac "praca wlasnych rak" jak to napisales w innym temacie.
Moga byc rowniez uzyte do "spekulacji" na gieldzie i zarobic dla wlasciciela nastepne, czasem duze pieniadze.
W ten cichy sposob wielu kanadyjczykow w czasie boomu informatycznego stalo sie milionerami.


Cz maja 03, 2018 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Natomiast kryptowaluty są złe. Używane są przez przestępców.
O ile na dolarze jest napisana piękna sentencja "In God we trust", czyli na samym banknocie przypomina że nadzieję trzeba mieć w Bogu a nie w pieniądzach, to na Bitcoinie "In Bitcoin we trust" - małpia przewrotność.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 04, 2018 5:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Andy72 napisał(a):
Natomiast kryptowaluty są złe. Używane są przez przestępców.


A złotówki nie są?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 04, 2018 5:56
Zobacz profil
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Andy72 napisał(a):
duże pieniądze nie!
A co to są „duże pieniądze”? Od ilu złotych czy dolarów zaczynają się duże pieniądze?

Andy72 napisał(a):
Natomiast kryptowaluty są złe. Używane są przez przestępców.
A pieniądze fiduncjarne nie są używane przez przestępców? Wkurza mnie to Twoje bezwstydne gwałcenie zasad logiki.
Cytuj:
to na Bitcoinie [jest napisane] "In Bitcoin we trust" - małpia przewrotność.
Na bitcoinie nic nie jest napisane, bo bitcoin nie ma żadnej stałej fizycznej reprezentacji. Natomiast jeśli chcemy przenieść Bitcoin do „zimnego przechowania”, to możemy sobie napisać na tej karteczce cokolwiek chcemy, byleby zachować klucz.


Pt maja 04, 2018 6:01
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Andy72 napisał(a):
Problem: czy pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Myślę że powinniśmy rozróżnić JAKIE pieniądze. Nie chodzi tu czy złotówki, dolary czy euro, ale czy duże czy małe pieniądze.
Małe pieniądze: o ile pieniądz trudno nazwać wartością, to są przydatne. Przydają się do normalnego życia, więc są raczej czymś pozytywnym.
Duże pieniądze: to nie tyle już pieniądz, co władza nad innymi, którą powodują. To Mamona, która staje się bożkiem.
Więc: małe pieniądze tak! duże pieniądze nie!

Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwo, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa (Mt 15) - a także pazerność na kasę i władzę.


Pt maja 04, 2018 6:56
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Zasadniczo świat, w jakim żyje i obraca się Andy, jest dobry, bo inaczej Andy musiałby przyznać, że żyje w piekle.

Świat, jakiego Andy nie zna namacalnie, a tylko zapośrednicza, jest światem złym.

Czy taką hipotezę dałoby się obronić (nie śledzę wszystkich postów Andy'ego)?


Pt maja 04, 2018 7:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Alus napisał(a):
Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwo, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa (Mt 15) - a także pazerność na kasę i władzę.

Otoz to. Wszystko moze byc wykorzystane tak albo inaczej.


Pt maja 04, 2018 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
ErgoProxy napisał(a):
Zasadniczo świat, w jakim żyje i obraca się Andy, jest dobry, bo inaczej Andy musiałby przyznać, że żyje w piekle.

Świat, jakiego Andy nie zna namacalnie, a tylko zapośrednicza, jest światem złym.

Czy taką hipotezę dałoby się obronić (nie śledzę wszystkich postów Andy'ego)?

Nie dalo by sie obronic. Swiat w jakim kazdy z nas (nie tylko Andy) zyje ma o wiele wiecej wymiarow.
Do niektorych z nich wogole nie mamy dostepu (na razie). W temacie dobra i zla przyszlo mi do glowy odwolanie sie przez Andy do "in God we trust" oraz naszych sasiadow "Gott mit uns". Napisy rowniez kontrowersyjne ale rowniez przyszlo mi do glowy (och ta moja glowa) jak to jest ze miliony ludzi na swiecie codziennie widza napis "in God we trust" i jest w porzadku ale przeszkadza im krzyz w sejmie, w szkole, pomnik papieza na placu i walka z religia w zachodniej Europie. A dolary lubia.


Pt maja 04, 2018 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
zwykle przeciwnicy Krzyża argumentują "po co wprowadzać podziały?" ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 04, 2018 13:48
Zobacz profil
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
Andy72 napisał(a):
zwykle przeciwnicy Krzyża argumentują "po co wprowadzać podziały?" ;-)
Zadałem Ci Andy kilka pytań i zgłosiłem kilka wątpliwości dotyczących Twojej argumentacji. Olałeś je. Dlaczego tak mną gardzisz? Czym sobie zasłużyłem na taki stosunek do mnie?


Pt maja 04, 2018 13:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
zefciu napisał(a):
Od ilu złotych czy dolarów zaczynają się duże pieniądze?

Powiedzmy od miliona złotych

Andy72 napisał(a):
A pieniądze fiduncjarne nie są używane przez przestępców? Wkurza mnie to Twoje bezwstydne gwałcenie zasad logiki.

Nie są tak anonimowe. Kryptowaluty wysyła się w powietrze i zupełnie nie wiadomo gdzie trafią

zefciu napisał(a):
Na bitcoinie nic nie jest napisane, bo bitcoin nie ma żadnej stałej fizycznej reprezentacji. Natomiast jeśli chcemy przenieść Bitcoin do „zimnego przechowania”, to możemy sobie napisać na tej karteczce cokolwiek chcemy, byleby zachować klucz.


Jednak ci którzy projektowali znak dolara, nie byli tak bezwstydni jak środowisko , które robi bożka z bitcoina.

Mogą być te odpowiedzi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 04, 2018 14:04
Zobacz profil
Post Re: Pieniądze są jako takie dobre czy złe?
No, jak by się nie dało obronić, to by się nie dało. Ale mnie generalnie chodzi o to, żeby Andy przestał tak kurczowo trzymać się koncepcji poniekąd protestanckiej, że dobro to jestem ja i mój zbór (mój Braun, mój Międlar etc.), którzy odwracamy się od tego, co podsuwa nam świat – a Niebo, w domyśle, to będzie taki-jaki nasz zbór, tylko jeszcze bardziej. Co jest koncepcją nie to nawet, że błędną, ale po prostu szkodzącą człowiekowi, który zamyka się w tym swoim zb(i)orowym półświatku i nie dostrzega już poza nim Nietzschego. :P

A przecież świat jest dobry, więc można wstać i iść w niego – jest takie ładne słowo; afirmować. Afirmuj świat, Andy. Innego przecież nie dostaniesz.


Pt maja 04, 2018 14:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL