Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 zapytam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: zapytam
Zadałem proste pytanie: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?


Pt maja 11, 2018 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: zapytam
Tak, 99.9 % społeczeństwa

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 11, 2018 11:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: zapytam
george45 napisał(a):
Zadałem proste pytanie: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?

Przepraszam, ale to ja zadaję proste pytanie: czy grzech, który ludzie popełniają istnieje? Bo jeden taki twierdził:
george45 napisał(a):
Grzechu nie ma

Więc jest ten grzech, czy go nie ma?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 11, 2018 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: zapytam
Odpowiadam: Grzechu nie ma.

Byś mógł to zrozumieć, odpowiedz na na pytanie które zadaję po raz któryś: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?


Pt maja 11, 2018 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: zapytam
Zdaje mi się , że George chce sobie pogrzeszyć więc wymyśla teorię że grzechu nie ma.
Pytanie powinno brzmieć raczej: czy znasz ludzi zdrowych , świadomych (a więc nie podczas snu) którzy nie popełniają grzechów? Ja znam tylko Jezusa i Maryję taką.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 11, 2018 12:26
Zobacz profil
Post Re: zapytam
george45 napisał(a):
Zadałem proste pytanie: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?

Mamy rozumieć, że nigdy nie napotkałeś w swoim życiu kłamców, zawistników, oszczerców, jeżdżących samochodem pod wpływem alkoholu, awanturników?? :o ....już nie mówię o przestępcach podlegających KK


Pt maja 11, 2018 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: zapytam
george45 napisał(a):
Odpowiadam: Grzechu nie ma.
Nie ma. Ok.

Co według george45 robią ludzie nieświadomi?
george45 napisał(a):
Nikt kto jest świadomy grzechu nie popełnia, robią to ludzie nieświadomi

Popełniają grzech. Gdyby grzechu nie było, to by go nie popełniali, ale że go popełniają, to grzech najwyraźniej jest.
To się nazywa nonsensowna wypowiedź. Gdyby teoria georga45 o braku grzechu miała się trzymać kupy, winien on napisać coś w tym rodzaju: "ani ludzie świadomi, ani nieświadomi nie popełniają grzechu, bo grzechu nie ma". Niestety george45 stwierdził, że coś jednak zostało popełnione.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 11, 2018 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: zapytam
Imputujesz mi pewne rzeczy, wręcz dyktujesz co mam napisać. Unikasz odpowiedzi na moje pytanie: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?

Przepraszam za kolor i pogrubienie, ale mam wrażenie, że brak twej odpowiedzi wiąże się nie z brakiem świadomości, lecz po prostu nie zauważyłeś pytania.


Pt maja 11, 2018 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: zapytam
Co rozumiesz, przez "świadomy"? Dla mnie to ten kto nie śpi, i nie ma utraty świadomości. A może dla Ciebie to ten, kto jest "przebudzony", "oświecony" czy ma "świadomość Chrystusową"? A reszta nie wie co robi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 11, 2018 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: zapytam
george45 napisał(a):
Unikasz odpowiedzi na moje pytanie: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?

Twoje pytanie, niezależnie od koloru czcionki, nie ma związku z absurdem Twojej wypowiedzi, że popełnia się coś, co nie istnieje. Z powodu absurdalności tezy początkowej, nie widzę powodu do odpowiedzi na pytania, które nie są w stanie zmienić sprzeczności tezy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 11, 2018 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: zapytam
chwat napisał(a):
george45 napisał(a):
Unikasz odpowiedzi na moje pytanie: Znasz ludzi zdrowych (świadomych) którzy popełniają grzech?


Twoje pytanie, niezależnie od koloru czcionki, nie ma związku z absurdem Twojej wypowiedzi, że popełnia się coś, co nie istnieje. Z powodu absurdalności tezy początkowej, nie widzę powodu do odpowiedzi na pytania, które nie są w stanie zmienić sprzeczności tezy.


Chwat, jeśli nie chcesz odpowiedzieć na forum, to sobie odpowiedz. Odpowiedź na to pytanie wskaże ci że grzechu nie ma. Człowiek świadomy nie grzeszy, a jak „grzeszy” człowiek nieświadomy, to jak wcześniej potwierdziłeś nie jest grzechem. Wskaż mi gdzie jest grzech.


Pn maja 14, 2018 7:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: zapytam
Cytuj:
Człowiek świadomy nie grzeszy

Świadomi ludzie jak najbardziej grzeszą. Teza o tym, że świadomi ludzie nie grzeszą jest... dziwna. Znalezienie człowieka, który nie zgrzeszył ze świadomością grzechu byłoby niesamowicie trudne - oczywiście pomijając od tych, których nieskalaność jest dogmatem jak Chrystus czy Maryja.
Cytuj:
a jak „grzeszy” człowiek nieświadomy, to jak wcześniej potwierdziłeś nie jest grzechem.
Nieświadomy grzech jest ciągle grzechem, tyle że lżejszym. Grzechem nie jest dopiero grzech niekontrolowany.
Tak wiec kradzież jest grzechem zawsze - chyba że jesteś kleptomanem (i to kleptomanem prawdziwym, a nie udawanym), gdzie choroba psychiczna wyklucza grzech w tej kwestii - a i to tylko pod warunkiem, że nie zaniedbujesz leczenia.


Pn maja 14, 2018 7:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: zapytam
george45 napisał(a):
Człowiek świadomy nie grzeszy, a jak „grzeszy” człowiek nieświadomy, to jak wcześniej potwierdziłeś nie jest grzechem.

Gdzie coś takiego potwierdziłem?
George, cytuj.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 14, 2018 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: zapytam
Stubr napisał(a):
george45 napisał(a):
Człowiek świadomy nie grzeszy


Świadomi ludzie jak najbardziej grzeszą. Teza o tym, że świadomi ludzie nie grzeszą jest... dziwna.


Powiedzmy złoty sygnet zdobiony jakimiś kamieniami leży w gablocie u jubilera, a przed nim stoi karteczka z ceną powiedzmy 1 000 000 zł. Nie mając świadomości, co widzisz?
Mając świadomość, zobaczysz kawałek metalu z którego wystają jakieś wtopione kamyki. A widząc karteczkę z ceną pomyślisz ludzie umówili się, że ten kawałek metalu z kamykami wyceniają na 1 000 000zł, dla niego są gotowi torturować, okaleczyć lub zabić drugiego człowieka. Człowiek świadomy tak to postrzega, czy on ukradnie coś takiego, czy cokolwiek ukradnie?
Czym różni się wariat od tego nieświadomego? Chyba tym że został przebadany przez „biegłych” lekarzy i dali nieświadomemu społeczeństwu karteczkę, że jest to człowiek chory. Społeczeństwo na tej podstawie wydaje sobie zaświadczenie ON JEST CHORY JA JESTEM ZDROWE.

Stubr napisał(a):
george45 napisał(a):
a jak „grzeszy” człowiek nieświadomy, to jak wcześniej potwierdziłeś nie jest grzechem.


Nieświadomy grzech jest ciągle grzechem, tyle że lżejszym. Grzechem nie jest dopiero grzech niekontrolowany.
Tak wiec kradzież jest grzechem zawsze - chyba że jesteś kleptomanem (i to kleptomanem prawdziwym, a nie udawanym), gdzie choroba psychiczna wyklucza grzech w tej kwestii - a i to tylko pod warunkiem, że nie zaniedbujesz leczenia.


Jak człowiek psychicznie chory ma nie zaniedbywać leczenia? Jak człowiek nieświadomy może zdać sobie z tego sprawę? Na jakiej podstawie możesz mówić że popełnia grzech.
Udawać chorego, czy udawać nieświadomego, to dalej bycie nieświadomym. Gdy uzyskasz świadomość, nie popełnisz grzechu. Gdy spojrzysz na to co robiłeś będąc nieświadomym, to też nie jest grzechem.


Pn maja 14, 2018 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: zapytam
Tak :
- popełniam grzech
- to znaczy że jestem nieświadomym
- to znaczy że nie ma grzechu
- więc mogę do woli popełniać bo się nie liczy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 14, 2018 10:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL