Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 12:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy kościół katolicki dopuszcza chodzenie do seksuologa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Czy kościół katolicki dopuszcza chodzenie do seksuologa?
Czy jak chce iść na psychoterapię do psychoterapeuty to czy mogę sobie wybrać takiego psychoterapeutę który jest jednocześnie seksuologiem? Problem w tym że seksuolodzy mają metody leczenia nie koniecznie zgodne z wiarą katolicka więc czy chodzenie do seksuologa jest grzechem? A co jeśli seksuolog uszanuje moje przekonania religijne, przecież i tak jego podświadomość będzie grzeszna? A co jeśli będzie podstępem mnie namawiał do różnych grzesznych żeczy?


Pn maja 28, 2018 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Czy kościół katolicki dopuszcza chodzenie do seksuologa?
Jak wyobrażasz sobie głoszenie Ewangelii, jeśli jesteś zdania że grzeszników należy omijać szerokim łukiem? Jak będziesz kuszony - to będziesz musiał odeprzeć pokusę. Tak to działa. Słaba to wiara, co ulega przy najmniejszej pokusie. Wyzwania powinny ją wzmacniać, nie osłabiać.
Tak z ciekawości - o jakich metodach leczenia niezgodnych z wiarą katolicką myślisz? Nie znam żadnych.


Pn maja 28, 2018 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy kościół katolicki dopuszcza chodzenie do seksuologa?
Jeden seksuolog kazał mi się masturbować. W radiu kiedyś słyszałem jak seksuolog mówił do pewnej osoby o trójkącie dla urozmaicenia seksu. Poza tym seksuolodzy namawiają do używania prezerwatyw chyba.


Pn maja 28, 2018 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy kościół katolicki dopuszcza chodzenie do seksuologa?
Tomkris:

1. Każdego psychologa, psychoterapeutę, lekarza seksuologa, psychologa-seksuologa obowiązuje Kodeks Zawodu. Ten Kodeks Zawodu ZABRANIA podstępem namawiania pacjentem do czegokolwiek. Gdyby specjalista podstępem namawiał do czegokolwiek, istnieje możliwość zgłoszenia tego do Komisji, która dyscyplinarnie odbiera prawa do wykonywania zwodu takiego terapeuty, psychologa, lekarza.
2. Jeśli mówisz psychoterapeucie, lekarzowi, że masz takie zasady i czegoś sobie nie życzysz, to specjalista ma obowiązek się do tego ustosunkować pozytywnie. Zapyta Cię pewnie dlaczego tak stawiasz sprawę, ale nie dlatego, że się obraził, tylko w tym celu, żeby dowiedzieć się czegoś o sobie.
3. W każdym momencie możesz wycofać zgodę na leczenie. W każdym momencie możesz zapytać o metody, które są stosowane w terapii. W każdej chwili możesz powiedzieć, że czegoś nie chcesz, i wtedy specjalista jest zobowiązany do uszanowania Twojego zdania.

Wszystko zależy od tego, co chcesz leczyć. Nie znam metod w seksuologii, które byłyby sprzeczne z nauką Kościoła. Możesz odpowiedzieć zawsze: nie chcę się masturbować.

Z tymi prezerwatywami...jeśli uprawiasz seks z wieloma partnerami to dla ochrony swojego zdrowia lepiej stosować prezerwatywy. To mniejsze zło. Są choroby weneryczne. Jeśli cudzołożysz lub uprawiasz nierząd to do tego grzechu dochodzi inny: narażanie swojego zdrowia i zdrowia tej drugiej osoby. A jeśli nie chcesz używać prezerwatyw, to nie uprawiaj seksu. Chyba że jesteś uzależniony...

_________________
MODERATOR


Pn maja 28, 2018 19:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL