Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy w wieku 30 lat można jeszcze myśleć o małżeństwie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Czy w wieku 30 lat można jeszcze myśleć o małżeństwie?
Czy jak mam 29 lat i nie mam dziewczyny to czy nie jest jeszcze za późno na poszukanie jej i zawarcie związku małżeńskiego? Tylko nie piszcie mi coś w stylu że na miłość zawsze jest czas bo to głupie gadanie...! Wydaje mi się że w tym wieku powinienem już być żonaty ale może nie jest jeszcze za późno co wy na to?

Dodam że zmagam się całe życie z chorobą i to jest też problem który też muszę załatwić ale jak myślicie czy np. w wieku 35 lat można się ożenić, mieć dzieci i być szczęśliwym czy to już nie będzie to samo jakbym ożenił się w wieku np. 30 lat?

A tak wogule jak sobie znaleźć znajomych bo ze starymi raczej nie mam kontaktu?


Cz cze 07, 2018 20:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy w wieku 30 lat można jeszcze myśleć o małżeństwie?
Tomkris napisał(a):
Czy jak mam 29 lat i nie mam dziewczyny to czy nie jest jeszcze za późno na poszukanie jej i zawarcie związku małżeńskiego?

A dlaczego miałoby być "za późno"? Być może w dziecięcych marzeniach planowałeś, że w tym wieku będziesz żonaty i dzieciaty, ale życie pokrzyżowało Twoje plany i z jakiegoś powodu nie udało Ci się poznać kobiety z którą mógłbyś stworzyć rodzinę przed trzydziestką. Szczęście to pojęcie względne, zależy tak naprawdę od nas, nie znajdziemy czterolistnej koniczynki poza nami i im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie. Mamy nieszczęśliwe małżeństwa dwudziestolatków i szczęśliwe trzydziestolatków.

Tomkris napisał(a):
A tak wogule jak sobie znaleźć znajomych bo ze starymi raczej nie mam kontaktu?

Np. zapisując się do klubu wielbicieli wycieczek górskich? Nic tak nie łączy ludzi i nie poszerza kręgu znajomych jak dzielenie pasji z innymi.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz cze 07, 2018 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 23:30
Posty: 2
Post Re: Czy w wieku 30 lat można jeszcze myśleć o małżeństwie?
Oczywiście, że można... :) ale nastawienie "czy nie jest za późno" na pewno nie pomaga...


Cz cze 07, 2018 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy w wieku 30 lat można jeszcze myśleć o małżeństwie?
A jak ktoś mi powiedział że wyglądam na 35 lat to jest to problemu, czy kobiety na to patrzą?


So cze 09, 2018 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy w wieku 30 lat można jeszcze myśleć o małżeństwie?
Mój znajomy kilka dni temu przedstawiał nam kobietę w której się zakochał i z którą planuje się związać na stałe - ma ponad 60lat i w końcu trafił na odpowiednią osobę a już się pogodził z tym że do końca życia będzie sam - serio wiek nie ma znaczenia. Ważne aby trafić na właściwą osobę i potrafić stworzyć udany związek, bo to mit że istnieją ludzie idealnie do siebie dopasowani , takie wrażenie występuje na etapie zauroczenia ( bo jest się ślepym na wady ukochanej osoby, idealizuje się ją), ale jeśli się nie pracuje nad związkiem, nad zaufaniem, nad wzajemnym dopasowaniem się, nad zmianą pewnych irytujących partnera nawyków to gdy minie zauroczenie zostaje zawiedzenie - czekając na właściwą osobą poznawaj siebie, pracuj nad sobą, nad nawiązywaniem i podtrzymywaniem relacji interpersonalnych - czyli po ludzku wyjdź do ludzi i z nimi gadaj tak aby znów chcieli się spotkać z Tobą.
Dobrze gdy para ma wspólne zainteresowania - pomyśl co jest dla Ciebie ważne i przy okazji gdzie można poznawać ludzi, nie licz że spotkasz tą właściwą od razu - wierzysz w Boga - daj mu czas i szansę zadziałania.

Aha i pamiętaj że to co piszę to tylko moja własna opinia wysnuta na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji ludzi, a każdy i tak jest inny.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 09, 2018 21:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL