Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 15:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jakim trzeba być żeby Bóg nas wysłuchiwał? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Jakim trzeba być żeby Bóg nas wysłuchiwał?
glejt napisał(a):
Aby Bóg nas wysłuchiwał trzeba być z Nim w łączności! Choćby minimalnej. A jest tym uczucie miłości zarówno do siebie jak i do kogoś drugiego.
Każdy jest w takiej łączności, choćby minimalnej :)

Cytuj:
Gdy nie kocham siebie samego nie będę w stanie pokochać prawdziwie innej osoby.
Co to znaczy "kochać siebie samego"?

"Kiedy pozostajesz w związ­ku z sobą samym, rozszczepiasz się na dwoje: na „siebie" i na swoje „ja" - podmiot i przedmiot. Stworzona przez umysł dwoistość jest główną przyczyną wszelkich zbędnych kompli­kacji, problemów i konfliktów w twoim życiu. Kiedy jesteś oświecony, jesteś sobą - ty i twoje Ja" stanowicie jednię. Nie osądzasz już samego siebie, nie użalasz się nad sobą, nie jesteś z siebie dumny, ani siebie nie kochasz, ani nienawidzisz itd. " (Eckhart Tolle - Potęga Teraźniejszości)

_________________
Pokój wam.


So paź 13, 2018 4:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Jakim trzeba być żeby Bóg nas wysłuchiwał?
Tomkris napisał(a):
Podobno żeby Bóg wysłuchał modlitwy trzeba mieć osobistą więź z Bogiem, taka jak miał Jezus.

To, co napiszę będzie zapewne mało apetyczne i trochę kontrowersyjne ale moim zdaniem aby mieć dobrą więź z Bogiem to trzeba być "odczopowanym". Staje się to możliwe dzięki dyscyplinom życia duchowego m.in. takim jak post, medytacja i modlitwa właśnie.


So paź 13, 2018 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jakim trzeba być żeby Bóg nas wysłuchiwał?
Wielki Lwie, czyli aby modlitwy prośby były wysłuchane watro zacząć od np modlitwy dziękczynnej?
Jakie formy medytacji praktykujesz?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N paź 14, 2018 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Jakim trzeba być żeby Bóg nas wysłuchiwał?
IrciaLilith napisał(a):
Wielki Lwie, czyli aby modlitwy prośby były wysłuchane watro zacząć od np modlitwy dziękczynnej?
Jakie formy medytacji praktykujesz?

Jeżeli naprawdę czujesz wdzięczność to modlitwa dziękczynna jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli nie to jest to wtedy oszukiwanie samego siebie. Ja jestem na etapie gdzie uczę się otwierać na Boga, wdzięczność jak sądzę przyjdzie później sama. Staram się, jak najregularniej medytować po chrześcijańsku: viewtopic.php?f=29&t=38949
I czynię również coś przed czym kiedyś bardzo się wzbraniałem. Przepraszam za swoje błędy, również za to, że nie odczuwam wdzięczności czy miłości do Boga i bliźnich. Dłuuuga droga przede mną.

EDIT: Przepraszam, że z takim opóźnieniem odpowiedziałem ale nie zauważyłem że mi zadano pytanie.


Cz sty 31, 2019 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL