Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 18:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
 Dobroć Boga a ewolucja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
IrciaLilith napisał(a):
Oczywista oczywistość.
Nie dla każdego :D

Cytuj:
warte coś jak umieścił ich konkretny wypis, wraz z opisem jaki był ich pierwotny cel i do czego dziś są przydatne, oraz pułapki jakie niosą
Tak, wypisał to.

Cytuj:
i metody ich unikania
Stworzenie nowej, świadomej metody oceniania sytuacji.

Cytuj:
Czyli ustalanie własnej hierarchii wartości czy propozycja czegoś uproszczonego?
Ustalenie własnej hierarchii wraz z przypisaniem konkretnych wag.

Cytuj:
Czyżby odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie? Uwzględnił to że potrzeby emocjonalne są jednym z filarów zdrowia?
No właśnie nie są. Kluczowym filarem zdrowia jest wolność od stresu, czyli nie aktywowanie niepotrzebnie stresu w sytuacjach, w których jest on reakcją szkodliwą zamiast pomocną. Jedyną właściwą sytuacją na aktywację stresu (według niego) jest bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia.

Cytuj:
Jw. jak się oleje wszystko poza zdrowiem fizycznym to i ono ucierpi.
Bardziej ucierpi od takiego właśnie nastawienia...stres jest jednym z najbardziej szkodliwych czynników wobec zdrowia, więc jeśli chcesz stosować stres, aby zaspokoić potrzeby emocjonalne, to jest to lekarstwo gorsze od trucizny...

Cytuj:
Oczywista oczywistość...
Dla kogo?

Cytuj:
to zwraca się uwagę na rozwiązywanie pewnych drobnych ale ważnych pułapek jakie niesie mimo że ogólnie jest świetną postawą. Efekt Pollyanny coś mówi?
Nie kojarzę. Tutaj chodzi po prostu o to, aby zrezygnować z nawyku ciągłęgo doszukiwania się "co może być w tym złego", które się sprawdzało w paleolicie i zamiast tego nauczenie swojego mózgu przeciwnej postawy. Takie agere contra (św. Ignacy Loyola). Bentinho Massaro też by się pod tym podpisał, zwłaszcza w kontekście prawa przyciągania/odzwierciedlenia :)

Poza tym: https://www.youtube.com/watch?v=otppammudNE
Zważ też: Byron Katie - The Work

Cytuj:
Procentowo ile % to konkretne ćwiczenia a ile ogólniki?
Tworzysz sobie prosty meta-nawyk: ilekroć łapiesz się na starym, dysfunkcyjnym nawyku, aktywujesz ten nowy nawyk. W ten sposób tworzysz nowy nawyk reagowania na stary nawyk. Zważ też odwracanie przekonań (Byron Katie).

Cytuj:
Na ile opiera się na jakiś wiarygodnych danych z badań ( czyli te pozornie bezsensowne literki i opisy kto , gdzie i kiedy to zbadał co by takie upierdliwe bestie jak ja mogły zapoznać się z samym badaniem i zerknąć czy wykorzystanie tych danych w takim kontekście jest zasadne, czy czasem np nie badano bardzo szczególnego przypadku...)
Ale co konkretnie chciałabyś zbadać?

Weź też pod uwagę to, że nie pamiętam tej książki na tyle dokładnie, aby być wystarczająco dobrym jej adwokatem.

Cytuj:
tylko na ile znalazł czas aby się zapoznać z tym co już od dawna wiadomo aby napisać coś nie odtwórczego a serio odkrywczego, upewniając się że serio jest to cokolwiek czego już dawno ktoś nie wymyślił ?
Powiem tak: właściwa nazwa książki to Radykalna Redukcja Stresu™. TM. Aczkolwiek dzisiaj trafiłem na reklamę książki, która z opisu brzmi podobnie (nie pamiętam tytułu).

Cytuj:
Nie mówię że książka jest zła, ale jak przeczytasz mnóstwo pozycji na temat stresu, programowania umysłu, szeroko pojętego rozwoju osobistego i duchowego to będziesz szybko wyłapywał w czym znajdziesz serio coś nowego,odkrywczego,
Czasem właśnie zbyt pełny kubek utrudnia nalanie herbaty :D

Cytuj:
a co jest tylko maglowaniem na kolejny sposób tych samych podstaw opartych na hitach typu potęga podświadomości, magia pozytywnego myślenia, wszelkie sekrety itd.
Dla mnie to jest zupełnie inny styl książki. Na stronie http://radykalnaredukcjastresu.pl/ możesz otrzymać darmowe fragmenty (54 strony) :)

Cytuj:
Nie uważam też że to kompletna ściema, ale że to wierzchołek góry lodowej
Jakby to powiedział Bentinho "Fakie it, till you make it". Właśnie czasem podejście od wierzchołka góry lodowej - czyli podejście behawioralno-poznawcze - jest najlepsze, bo można je zastosować już tu i teraz.

Cytuj:
Czytałeś książkę: Czemu zebry nie mają wrzodów, czy jakoś tak?
Nie.

Update: poza tym...wierzchołek góry lodowej jest tak naprawdę jednocześnie jej dnem :D

_________________
Pokój wam.


Pn paź 01, 2018 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Może maglowaniem tej pozycji zajmę się na privie co by tego offtop zakończyć i to po przeczytaniu tego co jest dostępne w necie.

http://www.psychowiedza.com/spis-tematow
Zapoznałeś się już z tymi podstawami?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn paź 01, 2018 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
IrciaLilith napisał(a):
http://www.psychowiedza.com/spis-tematow
Zapoznałeś się już z tymi podstawami?
Wiele rzeczy brzmi znajomo, ale nie mam dokładnie usystematyzowanej wiedzy psychologicznej. Jeśli chodzi o usystematyzowane podstawy, to przerobiłem podręcznik "Wprowadzenie do psychologii" Roberta Sternberga. A tak to czytałem różne książki i artykuły psychologiczne. Przyswajałem także psychologię na inne sposoby. Były to źródła zarówno bardziej akademickie, jak i takie bardziej popularne.

Cytuj:
Może maglowaniem tej pozycji zajmę się na privie co by tego offtop zakończyć i to po przeczytaniu tego co jest dostępne w necie.
Ok, odpowiedziałem na PW :)

_________________
Pokój wam.


Pn paź 01, 2018 18:24
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Neuro napisał(a):
nolda, skąd ta wrogość?

Nie odbieraj tego jako wrogość, ale wyrażenie w kilku słowach mojego stosunek do takich „hitowych” pozycji. Myślę, że Ircia w sposób bardziej zrozumiały o tym napisała: „jak przeczytasz mnóstwo pozycji na temat stresu, programowania umysłu, szeroko pojętego rozwoju osobistego i duchowego to będziesz szybko wyłapywał w czym znajdziesz serio coś nowego,odkrywczego, a co jest tylko maglowaniem na kolejny sposób tych samych podstaw opartych na hitach typu potęga podświadomości, magia pozytywnego myślenia, wszelkie sekrety itd.”


Pn paź 01, 2018 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
nolda napisał(a):
Nie odbieraj tego jako wrogość, ale wyrażenie w kilku słowach mojego stosunek do takich „hitowych” pozycji. Myślę, że Ircia w sposób bardziej zrozumiały o tym napisała: „jak przeczytasz mnóstwo pozycji na temat stresu, programowania umysłu, szeroko pojętego rozwoju osobistego i duchowego to będziesz szybko wyłapywał w czym znajdziesz serio coś nowego,odkrywczego, a co jest tylko maglowaniem na kolejny sposób tych samych podstaw opartych na hitach typu potęga podświadomości, magia pozytywnego myślenia, wszelkie sekrety itd.”


Przeczytałem mnóstwo książek na temat rozwoju osobistego i duchowego, psychologicznych, itp. I nadal uważam, że ta książka jest rewelacyjna w swej prostocie, stylu i oparciu na zdrowym rozsądku. Czytanie jej dało mi wielką radość i pomogło.

Nie wrzucałbym jej do jednego worka z książkami typu "potęga podświadomości, magia pozytywnego myślenia, wszelkie sekrety itd.". Potęgę Podświadomości również czytałem. Całkiem spoko książka, choć wielokrotnie wałkowany jest w niej ten sam wątek. Ale pozytywnie nastraja. Tylko, że w moim odczuciu jest przepaść między nią a tą książką.

_________________
Pokój wam.


Wt paź 02, 2018 17:36
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Neuro napisał(a):
Przeczytałem mnóstwo książek na temat rozwoju osobistego i duchowego, psychologicznych, itp.

Po przeczytaniu tylu książek, co byś odpowiedział nieznajomemu, który zadałby ci następujące pytanie: Kim jestem?


Wt paź 02, 2018 18:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
nolda napisał(a):
Po przeczytaniu tylu książek, co byś odpowiedział nieznajomemu, który zadałby ci następujące pytanie: Kim jestem?
Sobą.

_________________
Pokój wam.


Wt paź 02, 2018 20:24
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Neuro napisał(a):
nolda napisał(a):
Po przeczytaniu tylu książek, co byś odpowiedział nieznajomemu, który zadałby ci następujące pytanie: Kim jestem?
Sobą.

Żartujesz, tak nie odpowiada nawet dziecko w przedszkolu. Przestań żartować, to poważne pytanie.


Wt paź 02, 2018 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
nolda napisał(a):
Żartujesz, tak nie odpowiada nawet dziecko w przedszkolu. Przestań żartować, to poważne pytanie.
Sprecyzuj pytanie: co konkretnie chcesz wiedzieć?

_________________
Pokój wam.


Śr paź 03, 2018 14:03
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Jak już określiłeś pytającego, że jest "sobą", to wytłumacz co to znaczy w/g ciebie "sobą".


Śr paź 03, 2018 21:43

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Nolda może Ty odpowiedz na pytanie kim jesteś, bo ja po latach poszukiwań zgadzam się z Neuro, choć określenie 'istnieniem' też uważam za całkiem poprawne, zresztą nikim też jest całkiem całkiem ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 03, 2018 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
nolda napisał(a):
Jak już określiłeś pytającego, że jest "sobą", to wytłumacz co to znaczy w/g ciebie "sobą".
To nie jest określenie, a jedynie wskazówka. Jeśli pytający chce czegoś więcej i jednocześnie nie potrafi sprecyzować o co mnie tak właściwie pyta, to pozostaje mi stwierdzić:

- Nie rozumiem pytania.

_________________
Pokój wam.


Cz paź 04, 2018 5:17
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
IrciaLilith napisał(a):
Nolda może Ty odpowiedz na pytanie kim jesteś, bo ja po latach poszukiwań zgadzam się z Neuro, choć określenie 'istnieniem' też uważam za całkiem poprawne, zresztą nikim też jest całkiem całkiem ;)

Szukałaś na zewnątrz, a to jest wewnątrz. Pytasz „Kim jestem”, zamknij oczy, zagłęb się w sobie, aby odnaleźć tego kto zadaje to pytanie. Potrafisz powiedzieć kim jesteś? Potrafisz dać odpowiedź na to pytanie?.


Cz paź 04, 2018 20:18

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Nolda - właśnie o tym mówię - potrafisz to ująć w słowa? Na pewnym etapie jest to wręcz 'niczym' , 'ja' to iluzja i w pewnym sensie tak jest, ale utożsamienie się z niczym to kolejny dowcip oświeconego ego... Odpowiedź 'sobą' jest na prawdę dobra, bo podkreśla brak utożsamienia się z czymkolwiek zewnętrznym.

Skąd pomysł że szukałam na zewnątrz? Mam świadomość że istnienie obiektywnej rzeczywistości to tylko założenie i nijak się go nie da udowodnić, zresztą wewnątrz i zewnątrz to też subiektywne opisy...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 04, 2018 22:29
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Ująć w słowa, hmm .... Słowa - prędzej powiedzą czym to nie jest, niż czym jest. Myślę, że zrozumiesz: jestem drogą, jestem prawdą, jestem życiem - JA - właściciel ciała i rozumu.

I tu łapię się mówiąc "zrozumiesz", rozum to nie narzędzie którym można doświadczyć.


Wt paź 09, 2018 21:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL