Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Dobroć Boga a ewolucja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Jak często coś takiego doznajesz, że wiesz, że można długo? Choć w sumie masz rację, każda sekunda jest jak nieskończoność:)
Abym mogła serio tak w nieskończoność niezbędna była by totalna destrukcja umysłu, brak opcji myślenia, dążenia do rozwoju...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Czy w Niebie nie ma myślenia i rozwoju?
A nie dłuży Ci się życie na ziemi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 28, 2019 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
IrciaLilith napisał(a):
Zagraj w jakąś strategie multiplayer, gdzie nie ma sejwowania a gra toczy się 24/7 , gdzie się atakuje i podbija np grody i broni swoje państwo, gdzie trwa brutalna walka o zasoby, robi się zmowy a grę upierdalają katastrofy naturalne.
Gra się kończy gdy 'giniesz' i zaczynasz od zera, z 1lvl i w zupełnie innych warunkach lokalizacyjnych. A Twoi wrohowie nadal na 100 i lepiej aby się nie połapali, że to Ty;)


Po raz kolejny mówie, że życie to nie jest gra w tego multiplayera, ponieważ najpierw musi być z mojej strony chęć rozpoczęcia gry, gdzie tego nie było, później się naciska start, gdzie też tego nie było, następnie mówisz że giniesz i zaczynasz w takiej grze od zera, a to nie jest prawda ponieważ w trakcie tych porażek zbierasz doświadczenie, więc to nie jest tak że zaczyna się nową gre od zera.
IrciaLilith napisał(a):
Ja uważam, że gra w życie jest niezłym hardcorem, ale wciąga tak bardzo, że większość boi się o swoje konto i chce grać jaknajdłużej mimo tego, że postacie mają ograniczoną żywotność.
To lepsza analogia- śmierć to utrata konta, choć można je zachować jeśli przejdzie się na kolejny zestaw lvl, choć tu pewności nie mam.
Zresztą z niczym nie mam pewności;)
Mi analogia do gry mega pomaga, bo nadaje sens życiu. Gra jest do grania, a życie do przeżywania.

Mówienie że życie to gra, może ci pomagać, natomiast nie zmienia to faktu, że to co opowiasz nie ma żadnego sensu.
IrciaLilith napisał(a):
Jak często coś takiego doznajesz, że wiesz, że można długo? Choć w sumie masz rację, każda sekunda jest jak nieskończoność:)
Abym mogła serio tak w nieskończoność niezbędna była by totalna destrukcja umysłu, brak opcji myślenia, dążenia do rozwoju...

A Kościół mówi zupełnie inaczej, dla niego taki stan jest niewiarygodnie lepszy od całej reszty, nawet tutaj w innym temacie mówią mi, że trafie do piekła i będą tam te moje ulubione używki, i to będzie to piekło, ponieważ starce możliwość przebywania z Bogiem, i całe te wspaniałości o których tutaj "IrciaLilith" wspomniałaś.
Andy72 napisał(a):
Czy w Niebie nie ma myślenia i rozwoju?
A nie dłuży Ci się życie na ziemi?

Do czego chcesz sie rozwijać, skoro według Kościoła, osiągniesz nieskońcony poziom szczęśliwości?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 28, 2019 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Ja tam w Niebo w sensie chrześcijańskim nie wierzę, wiem tylko tyle, że dłuższe przebywanie w takim stanie jest przerwane przez myślenie i chęć rozwoju.

Życie na Ziemi? Dla mnie to gra, wcześniej czy później moja postać zginie, często chcę skasować konto, ale po co się spieszyć? Co ugram to moje- myślę o doświadczeniu gracza oczywiście. To, że sobie wykasowałeś pamięć wchodząc do gry to Twoja sprawa;)

Robek, wiesz, że nieskończoność nie ma końca? Tym samym nie ma maksymalnego poziomu...

Aha, te 'wspaniałości' to opis stanu jaki można osiągnąć bez wiary w Boga. Dodanie osobowego aspektu poprawia te doznania, dochodzi jakby intymność, większa głębia poczucia jedności, ale nadal to nie stan na wieczność. Serio, chcielibyście w takim stanie spędzić wieczność?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
A Ty byś chciała spędzić wieczność grając w bezsensowną grę?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 28, 2019 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Tak się składa, że to robię... Czy jest bezsensu? A jaki sens mają gry? Chodzi o granie, o rozwój gracza, nawet jeśli myślisz, że jakaś gra to durna rozrywka zawsze na Ciebie wpływa...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Życie to pielgrzymka do Domu Ojca, pielgrzymka nie jest celem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 28, 2019 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Sama pielgrzymka nie jest celem, ale to co się podczas wędrówki doświadczy, chodzi o zmiany jakie zajdą w wędrowcy. To jak wyjście do szkoły. Celem pobytu w szkole jest powrót do domu, czy też zdobycie wiedzy i wrócenie z nią do domu?
Pomyśl o metaforycznym owocu poznania dobra i zła...
I masz cel tej wędrówki, poznasz, zrozumiesz to czas wracać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 13:29
Zobacz profil
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Św. Teresa mówiła ponoć że życie na tym świecie to jak nocleg w kiepskiej gospodzie...

A do głównego tematu to ewolucja jest tym co też zachwiało moją wiarą...no po prostu te wytłumaczenia mnie nie przekonują...

Ile jest kreacjonistów, młodoziemców...trzeba zaprzeczać nauce, żeby uratować wiarę...a przynajmniej oni tak sądzą...

Już gdzieś pisałam czym się to różni od mormonów i ich "egipskiego reformowanego"? Wszystko można sobie uzasadnić jak się chce i trzeba...


Cz mar 28, 2019 13:44

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Ewolucja nie kłóci się z Bogiem, a tylko z niektórymi obrazami Boga.
Z dobrocią Boga też się nie kłóci, to wy założyliscie, że śmierć i ból to coś złego, bo niepotrzebne zadawanie bólu i odbieranie życia oceniane jest jako złe...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Andy72 napisał(a):
A Ty byś chciała spędzić wieczność grając w bezsensowną grę?

Granie w sensowną gre, to jest coś co można robić bez końca. no i co to jest za określenie, "bezsenowna gra"? to jest kolejna twoja rewelacja? skąd w ogóle pomysł żeby dzielić gry na sensowne i bez sensowne?
Andy72 napisał(a):
A Ty byś chciała spędzić wieczność grając w bezsensowną grę?

Grać w fajna gre, to można bez końca :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 28, 2019 21:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
A skad pomysł że życie tu na ziemi ma być lepsze niz w Niebie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 28, 2019 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Andy72 napisał(a):
A skad pomysł że życie tu na ziemi ma być lepsze niz w Niebie?

Stąd pomysł, że jak tam w Niebie jest gorzej, to tutaj może być lepiej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 28, 2019 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Gorzej tylko w "niebie" spirytystów, tak fatalnie że nic dziwnego że się reinkarnują ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 28, 2019 22:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Dobroć Boga a ewolucja
Robek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
ARHIZ zgadzam się, ten świat może być dobry i być najlepszą opcją, ważne jest uświadomienie sobie jaki może być cel istnienia właśnie takiego świata, świata który oceniamy jako niesprawiedliwy, okrutny i niezrozumiały. Potraktujcie to jako grę i wszystko jest ok.
Pytanie tylko kto i dlaczego w nią gra... ;)



Skoro mam traktować życie jako gre, to moge ją w tej chwili zakończyć?

Tylko nie zapomnij zapisać. ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt mar 29, 2019 20:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL