Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Za kogo ludzie się uważają? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 06, 2018 13:42
Posty: 3
Post Za kogo ludzie się uważają?
Witam serdecznie.
Mam pytanie do wszystkich katolików, ludzi uczęszczających do kościoła.
Dlaczego w religii posiadamy tylko 2 rzeczy, które dostaliśmy od Boga - 10 przykazań i Biblię.
A dokładamy sobie dodatkowe rzeczy, jakiekolwiek zasady?
Przykład - siedem grzechów głównych. Doskonale wiem, że był fragment w Biblii (jak ktoś znajdzie dokładnie to będę wdzięczny), który mówił o tym, że tylko Bóg może sądzić nas z tego czy to co robimy było dobre, czy złe. W sensie takim, że człowiek jest tylko człowiekiem i nie może przyjąć, że akurat pycha, chciwość, nieczystość to grzech. Wszystko zależy od indywidualności człowieka, każdy jest inny i każdy powinien sam pomyśleć i zadecydować czy to co robi, jest słuszne... (1 przykazanie o tym mówi:))
Kim są ludzie, żeby ustawiać jakiekolwiek dodatkowe zasady w wierze, żeby mówić co jest dobre a co złe?? Czemu KAŻDY człowiek na świecie modli się do krzyża, mimo, że o tym nie ma ANI SŁOWA w Biblii, tylko powiedział tak kościół? Czemu uczycie się modlitw na pamięć, mimo, że w Biblii jasno było powiedziane, aby modlitwa była ROZMOWĄ z Bogiem, a nie wyuczoną regułką?
Jak dla mnie aktualnie ludzie wierzący to porażka;d
zapraszam do dyskusji


Pt lip 06, 2018 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Za kogo ludzie się uważają?
mgfq napisał(a):
Czemu KAŻDY człowiek na świecie modli się do krzyża, mimo, że o tym nie ma ANI SŁOWA w Biblii, tylko powiedział tak kościół?

Nie znam nikogo kto modli się do krzyża.
mgfq napisał(a):
A dokładamy sobie dodatkowe rzeczy, jakiekolwiek zasady?

Te zasady wynikają z Biblii i dekalogu.
mgfq napisał(a):
Kim są ludzie, żeby ustawiać jakiekolwiek dodatkowe zasady w wierze, żeby mówić co jest dobre a co złe??

"cokolwiek zwiążesz na ziemi będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi będzie rozwiązane w niebie."
„Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz...” Cytat wprost z Biblii. Chcesz podważać słowa Jezusa?
mgfq napisał(a):
Jak dla mnie aktualnie ludzie wierzący to porażka;d

Możesz mieć takie zdanie, co wcale nie musi oznaczać, że jest to prawda.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt lip 06, 2018 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Za kogo ludzie się uważają?
Hmmm pachnie mi tu sektą np. ŚJ.

_________________
http://www.pompejanka.info


Pt lip 06, 2018 14:46
Zobacz profil
Post Re: Za kogo ludzie się uważają?
mgfq napisał(a):
Dlaczego w religii posiadamy tylko 2 rzeczy, które dostaliśmy od Boga - 10 przykazań i Biblię.
Po pierwsze – 10 przykazań jest częścią Biblii. Po drugie – skąd wytrzasnąłeś taką absurdalną tezę, że Bóg nie dał nam niczego poza książką?
Cytuj:
Przykład - siedem grzechów głównych. Doskonale wiem, że był fragment w Biblii (jak ktoś znajdzie dokładnie to będę wdzięczny), który mówił o tym, że tylko Bóg może sądzić nas z tego czy to co robimy było dobre, czy złe. W sensie takim, że człowiek jest tylko człowiekiem i nie może przyjąć, że akurat pycha, chciwość, nieczystość to grzech.
Nie. Nigdzie w Biblii nie jest napisane, że nie można sądzić w tym sensie, że dla niektórych chciwość czy pycha są czymś pożądanym. Owszem – Ewangelia zabrania nam osądzać bliźniego. Jednakże Pismo Święte zawiera różne „katalogi występków”. Np. sam Jezus mówi:
Cytuj:
Bo z wnętrzności serca człowieczego wychodzą myśli złe: cudzołóztwa, porubstwa, mężobójstwa, Kradziestwa, łakomstwa, złości, zdrada, niewstydy, oko złe, bluźnierstwo, pycha, głupstwo.

A św. Paweł do Koryntian pisze:
Cytuj:
Aza nie wiecie, iż niesprawiedliwi nie osięgą królestwa Bożego? Nie mylcie się: ani porubnicy, ani bałwanom służący, ani cudzołożnicy, ani psotliwi, ani Sodomczycy,
Ani złodzieje, ani łakomi, ani pijanicy, ani złorzeczący, ani drapieżce nie osięgą królestwa Bożego.


Podobne „katalogi występków” tworzyli również Ojcowie. W „Filokalii” spotkałem się zarówno z trzema grzechami głównymi, jak i z ośmioma (była tam na liście jeszcze acedia). Kościoł Zachodni przyjął katalog 7 grzechów głównych jako „oficjalny”.
Cytuj:
Czemu KAŻDY człowiek na świecie modli się do krzyża, mimo, że o tym nie ma ANI SŁOWA w Biblii, tylko powiedział tak kościół?
Nie ma też w Biblii, że nie należy drzeć japy. Ale rodzice powinni Cię nauczyć, byś tego nie czynił.
Cytuj:
Czemu uczycie się modlitw na pamięć, mimo, że w Biblii jasno było powiedziane, aby modlitwa była ROZMOWĄ z Bogiem, a nie wyuczoną regułką?
Gdzie to jest tak jasno powiedziane? Biblia zawiera wiele „gotowych” modlitw z Modlitwą Pańską na czele. Mamy w Biblii podane, że Chrystus i Apostołowie modlili się gotowymi psalmami i hymnami.

Dlaczego dodajesz do Biblii coś, czego tam nie ma?

A powód, dla którego modlimy się czasami modlitwami „gotowymi” jest prosty. Modlimy się tak, aby uczyć się modlitwy od tych, którzy osiągnęli w życiu duchowym więcej od nas. Oni wiedzieli, o co należy prosić Boga. A my nie do końca.

Cytuj:
Jak dla mnie aktualnie ludzie wierzący to porażka;d
Śmieszne. Wyżej cytujesz, że nie wolno osądzać innych ludzi. A następnie piszesz, że „ludzie wierzący to porażka”.


Pt lip 06, 2018 14:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL