Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Bóg jest miłością 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Gdzie tu jest coś o nieodpowiadaniu, co potwierdzałoby naszą rzekomą wspólną definicję?


Nudzi mnie ta zabawa w kotka i myszkę.

1) Czy zgadzasz się, że dusza jest aspektem duchowym człowieka? Podpowiedź: Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko za pomocą "tak" lub "nie".
2) Jeśli tak, to jak objawia się dusza? Jeśli nie, przejdź do pytania 3)
3) Jaką definicję duszy proponujesz w zamian?

Cytuj:
A w której Ewangelii jest tak napisane?


W tej, którą zacytowałam.

Cytuj:
Tobie się tylko wydaje, że coś odpowiada terminowi, który nie wystąpił. Jeżeli coś nie wystąpiło, to tego nie ma i kropka, a jest tylko to, co wystąpiło.


Poddaje się :sciana:

Cytuj:
Nie? Od dwóch tysiącleci istnieje tylko jeden Kościół zbudowany na prymacie Piotra i jego następców. Gdzie masz dylemat?


A gdzie masz w Ewangelii mowę o prymacie Piotra?

Cytuj:
To poznaj cuda współczesne, cały czas występują i są udokumentowane.


Musiałabym się teleportować na miejsce, gdzie właśnie odbywa się cud. Przy obecnym postępie techniki jest to niemożliwe.

Cytuj:
Pelikan twierdzi, że "dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego" (a ubóstwo duchowe interpretuje pelikan jako ubóstwo)


W którym miejscu pelikan interpretuje ubóstwo duchowe jako ubóstwo? Zacytuj.

Cytuj:
Z tego samego powodu z jakiego odbiera ono wartość każdemu innemu człowiekowi popełniającemu go, czyli dokonującemu zabójstwa


Czyli wartością człowieka jest jego życie?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
chwat napisał(a):
Gdzie tu jest coś o nieodpowiadaniu, co potwierdzałoby naszą rzekomą wspólną definicję?

Nudzi mnie ta zabawa w kotka i myszkę
Posługiwanie się precyzyjnymi terminami a nie frazesami, to nie zabawa w kotka i myszkę, tylko cecha rzetelnej rozmowy

Cytuj:
1) Czy zgadzasz się, że dusza jest aspektem duchowym człowieka? Podpowiedź: Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko za pomocą "tak" lub "nie".

Podpowiedź: do momentu udzielenia odpowiedzi jeszcze daleko.
Należy sprecyzować 'aspekt duchowy', 'duchowość', 'duchowość człowieka' i samego 'człowieka'. A poprzedzić powinno to uściślenie 'duszy', czyli pochodzenie słowa i użycie go w naszym kontekście. Potem zobaczymy co będzie można odpowiedzieć.


Cytuj:
Cytuj:
A w której Ewangelii jest tak napisane?
W tej, którą zacytowałam.
Autor, rozdział, wiersz.

Cytuj:
Poddaje się :sciana:
No i dobrze, naciąganie terminologii nie jest do niczego potrzebne, kiedy mamy dostęp do źródła.

Cytuj:
Cytuj:
Nie? Od dwóch tysiącleci istnieje tylko jeden Kościół zbudowany na prymacie Piotra i jego następców. Gdzie masz dylemat?
A gdzie masz w Ewangelii mowę o prymacie Piotra?
Uff, przecież masz napisane w cytacie: "Ty jestes Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduje Kościół…"

Cytuj:
Musiałabym się teleportować na miejsce, gdzie właśnie odbywa się cud. Przy obecnym postępie techniki jest to niemożliwe.
Nie wymyślaj trudności. W dzisiejszych czasach przyjęte jest posługiwanie się uznanymi relacjami wydarzeń i procesów. Uznajemy funkcjonowanie świata wokół nas bez teleportowania się osobistego do źródła danego procesu. Jeśli coś chciałoby się podważyć, to należy poddać w wątpliwość dany fragment dokumentacji danego procesu, który nie spełnia wymogów. Ty z niczym się nie zapoznałaś, więc nie masz podstaw do kwestionowania.

Cytuj:
Cytuj:
Pelikan twierdzi, że "dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego" (a ubóstwo duchowe interpretuje pelikan jako ubóstwo)

W którym miejscu pelikan interpretuje ubóstwo duchowe jako ubóstwo? Zacytuj.
Sądziłem, że możesz sama sięgnąć wstecz do własnego posta i przeczytać co napisałaś. Nie wiesz co piszesz, czy chcesz wymusić rezygnację rozmówcy z powodu obniżenia poziomu rozmowy? Tu cytat:
towarzyski_pelikan napisał(a):
Nie interpretuje ubóstwa jak dobrobyt. Interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe. Acz prawdą jest, że dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego


Cytuj:
Czyli wartością człowieka jest jego życie?
Oczywiście. Od poczęcia do naturalnej śmierci.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Posługiwanie się precyzyjnymi terminami a nie frazesami, to nie zabawa w kotka i myszkę, tylko cecha rzetelnej rozmowy


Problem w tym chwacie, że Ty to urzetelnianie sprowadzasz do absurdu. Forum to nie jest miejsce na debaty naukowe. Język potoczny ma tę zaletę, że odzwierciedla wiedzę ludzi o różnych backgroundach, jest naszym dobrem wspólnym. O skuteczności języka potocznego w komunikacji ludzkiej świadczy fakt, że zwykle nie mamy problemu, żeby się dogadać z sąsiadem, kolegą z pracy czy ekspedientem. Mamy bowiem mniej więcej zbieżne zrozumienie pojęć, którymi się posługujemy. Ten margines różnicy jest nieistotny dla nawiązania dialogu.

Dlatego nie dam się wciągnąć w ten pseduonaukowy nurt rozmowy. W tym miejscu rezygnuję z próby wyciągnięcia od Ciebie informacji, jak rozumiesz duszę. Jak będziesz chciał, to sam napiszesz. A jak nie, to nie. Nic na siłę.

Cytuj:
Autor, rozdział, wiersz.


Przy odrobinie wysiłku sam znajdziesz, wklepując zacytowany przeze mnie fragment w wyszukiwarkę. Dałam Ci wędkę. Jak będziesz chciał, to rybę złowisz. A jak nie, to nie. Nic na siłę.

Cytuj:
Uff, przecież masz napisane w cytacie: "Ty jestes Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduje Kościół…"


Nie widzę tutaj terminu prymat. Mam problemy ze wzrokiem czy Ty masz zwidy?

Cytuj:
Nie wymyślaj trudności. W dzisiejszych czasach przyjęte jest posługiwanie się uznanymi relacjami wydarzeń i procesów. Uznajemy funkcjonowanie świata wokół nas bez teleportowania się osobistego do źródła danego procesu. Jeśli coś chciałoby się podważyć, to należy poddać w wątpliwość dany fragment dokumentacji danego procesu, który nie spełnia wymogów. Ty z niczym się nie zapoznałaś, więc nie masz podstaw do kwestionowania.


Ja kwestionuję samą metodę. Nie można zdobyć pewnej wiedzy o jakimkolwiek cudzie, jeśli nie było się jego świadkiem.

Cytuj:
Sądziłem, że możesz sama sięgnąć wstecz do własnego posta i przeczytać co napisałaś. Nie wiesz co piszesz, czy chcesz wymusić rezygnację rozmówcy z powodu obniżenia poziomu rozmowy? Tu cytat:Nie interpretuje ubóstwa jak dobrobyt. Interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe.


A od kiedy zdanie "interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe" jest równoznaczne z "interpretuję ubóstwo duchowe jako ubóstwo"?

Cytuj:
Oczywiście. Od poczęcia do naturalnej śmierci.
[/quote]

Czy życie jest jedyną wartością człowieka?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Mamy bowiem mniej więcej zbieżne zrozumienie pojęć, którymi się posługujemy. Ten margines różnicy jest nieistotny dla nawiązania dialogu.
No to nawiązaliśmy dialog, zatem wszystko w porządku. Zadowolona Pani? :)
Potoczne pojęcia są przydatne w manipulacji, w wartościowej rozmowie są bezużyteczne, zachęty do bełkotu nie potrzebuję.

Cytuj:
W tym miejscu rezygnuję z próby wyciągnięcia od Ciebie informacji, jak rozumiesz duszę. Jak będziesz chciał, to sam napiszesz. A jak nie, to nie. Nic na siłę.
Oczywiście, że nie będę chciał napisać. Po co niby byłaby mi potrzebna definicja duszy? To Ty chciałaś kombinować coś z duszą.

Cytuj:
Cytuj:
Autor, rozdział, wiersz.
Przy odrobinie wysiłku sam znajdziesz, wklepując zacytowany przeze mnie fragment w wyszukiwarkę.
Dałaś sfałszowany bełkot, którego nie ma w żadnej Ewangelii, mam podstawy przypuszczać, że zrobiłaś to celowo, żeby wprowadzić mnie w błąd.

Cytuj:
Dałam Ci wędkę. Jak będziesz chciał, to rybę złowisz. A jak nie, to nie. Nic na siłę.
Dałaś wędkę? Dałaś zwykłe kłamstwo, to się nadaje jedynie do śmietnika.
Cytaty Ewangeliczne z przypisami to wymóg regulaminu tego forum.

Cytuj:
Cytuj:
Uff, przecież masz napisane w cytacie: "Ty jestes Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduje Kościół…"
Nie widzę tutaj terminu prymat. Mam problemy ze wzrokiem czy Ty masz zwidy?
Nic nie wspominałaś do tej pory, że chodzi o samo słowo "prymat". Nazwij sobie funkcję Piotra w Kościele jak chcesz. Nie ma innego Kościoła będącego pełną kontynuacją sukcesji Apostolskiej, nie ma innego Kościoła będącego kontynuatorem Piotra, więc dylematu "który Kościól" nie ma.

Cytuj:
Ja kwestionuję samą metodę. Nie można zdobyć pewnej wiedzy o jakimkolwiek cudzie, jeśli nie było się jego świadkiem.
Ależ kwestionuj, tylko kogo obchodzi Twoje kwestionowanie? Takie kwestionowanie to zwykłe warcholstwo. Możesz również kwestionować metodę naukową, naukowcy też posługują się dokumentacją, nie będąc bezpośrednimi świadkami wydarzeń, mimo wszystko ta metoda jest uznana.

Cytuj:
Cytuj:
Sądziłem, że możesz sama sięgnąć wstecz do własnego posta i przeczytać co napisałaś. Nie wiesz co piszesz, czy chcesz wymusić rezygnację rozmówcy z powodu obniżenia poziomu rozmowy? Tu cytat:Nie interpretuje ubóstwa jak dobrobyt. Interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe.
A od kiedy zdanie "interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe" jest równoznaczne z "interpretuję ubóstwo duchowe jako ubóstwo"?
Chwileczkę. Chciałaś cytat i dostałaś cytat, więc wszystko jest jasne. Teraz podziękuj za cytat i przeproś za zamieszanie.

Jeśli interpretujesz: ubóstwo=ubóstwo duchowe, to w zdaniu:
"dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego" po dokonaniu zamiany w myśl Twojej interpretacji będzie:
"dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa"

Mogę opowiadać to jako kawał? Całkiem nieźle się nadaje :)

Cytuj:
Cytuj:
Oczywiście. Od poczęcia do naturalnej śmierci.

Czy życie jest jedyną wartością człowieka?
A co to ma do rzeczy? Chciałaś dowiedzieć się czegoś o wartości życia i się dowiedziałaś. Albo się z tym zgadzasz, albo kwestionujesz - to czego potrzebne będzie uzasadnienie.
Natomiast nie potrzeba łańcuszka pytań nie dotyczących pytania. To typowa metoda erystyczna na rozmydlenie prawidłowej odpowiedzi na poprzednie pytanie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Dałaś sfałszowany bełkot, którego nie ma w żadnej Ewangelii, mam podstawy przypuszczać, że zrobiłaś to celowo, żeby wprowadzić mnie w błąd.


Podałam fragment Ewangelii. I każdy z czytelników może sobie to sprawdzić za pomocą wujka google.

Cytuj:
Nic nie wspominałaś do tej pory, że chodzi o samo słowo "prymat". Nazwij sobie funkcję Piotra w Kościele jak chcesz. Nie ma innego Kościoła będącego pełną kontynuacją sukcesji Apostolskiej, nie ma innego Kościoła będącego kontynuatorem Piotra, więc dylematu "który Kościól" nie ma.


Pozwól, że odpowiem chwatem:
Cytuj:
Tobie się tylko wydaje, że coś odpowiada terminowi, który nie wystąpił. Jeżeli coś nie wystąpiło, to tego nie ma i kropka, a jest tylko to, co wystąpiło.


Cytuj:
Ależ kwestionuj, tylko kogo obchodzi Twoje kwestionowanie? Takie kwestionowanie to zwykłe warcholstwo. Możesz również kwestionować metodę naukową, naukowcy też posługują się dokumentacją, nie będąc bezpośrednimi świadkami wydarzeń, mimo wszystko ta metoda jest uznana.


Dlaczego wobec tego nie powstała gałąź nauki cudologia? Przecież nie ma żadnej jakościowej różnicy pomiędzy udokumentowanym cudem a zdarzeniem historycznym.

Cytuj:
Jeśli interpretujesz: ubóstwo=ubóstwo duchowe, to w zdaniu:
"dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego" po dokonaniu zamiany w myśl Twojej interpretacji będzie:
"dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa"


I w czym ma niby tkwić sprzeczność logiczna, skoro "dobrobyt sprzyja uzyskaniu[b] ubóstwa (w znaczeniu ubóstwa duchowego[)/b]

Masz problemy z rozumowaniem czy tylko udajesz? ;-)

Cytuj:
Mogę opowiadać to jako kawał? Całkiem nieźle się nadaje :)


Możesz spróbować, tylko nie zdziw się, jak słuchacze zamiast śmiać się z kawału, zaczną się śmiać z Ciebie.

Cytuj:
To typowa metoda erystyczna na rozmydlenie prawidłowej odpowiedzi na poprzednie pytanie.


Boisz się łańcuszka pytań, bo jak na dłoni pokazuje, jak dziurawa jest ideologia, którą wyznajesz. W związku z tym wszędzie węszysz podstępów i pułapek.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Podałam fragment Ewangelii.
Nieprawda. Podałaś zdeformowany, czyli sfałszowany fragment Ewangelii, który w rzeczywistości nie istnieje.

Cytuj:
Cytuj:
Nic nie wspominałaś do tej pory, że chodzi o samo słowo "prymat".

Tobie się tylko wydaje, że coś odpowiada terminowi, który nie wystąpił
Tylko, że tu sytuacja jest inna. Ja nie upieram się przy słowie "prymat", tak jak Ty upierałaś się przy "samorealizacji".
Różnica jest taka, że "samorealizacja" była jedynie Twoja naciąganą terminologią, mającą udawać Biblię, a "prymat" Piotra to fakt występujący realnie. Następcy Piotra istnieją od dwóch tysiącleci, kwestia jak ich nazwiesz jest drugorzędna, więc realny dowód na istnienie Kościoła masz na dłoni.

Cytuj:
Dlaczego wobec tego nie powstała gałąź nauki cudologia?
Bo cud dotyczy rożnych zjawisk, dokumentowanych różnymi dziadzinami naukowymi. Chcesz kwestionować jakiś, to wejdź na poziom szczegółów. Ty tylko twierdzisz, że cudów nie ma, a takie twierdzenia bez uzasadnienia są bezwartościowe.

Cytuj:
I w czym ma niby tkwić sprzeczność logiczna, skoro "dobrobyt sprzyja uzyskaniu[b] ubóstwa (w znaczeniu ubóstwa duchowego[)/b]
Jak to 'skoro sprzyja', jeśli nie sprzyja? :))
Zamiana "ubóstw" wedle Twojej interpretacji obnaża bezsens tego rozumowania.
Już mi się nie chce komentować patologii tego myślenia.
Jak cnota "ubóstwa", czy "ubóstwa duchowego" skutkująca osiągnięciem królestwa Bożego, może być mylona z "dobrobytem" określającym Biblijną próżność, czy chciwość i jak niby mogłoby prowadzić to do osiągnięcia królestwa Bożego?

Cytuj:
Boisz się łańcuszka pytań
Ale pewnie, że się boję :) Widzę, że pelikan stosuje kolejną sztuczkę erystyczną "jak nie odpowiadasz, to się boisz"

Cytuj:
bo jak na dłoni pokazuje, jak dziurawa jest ideologia, którą wyznajesz.
Ideologia jest dziurawa? Proszę o wykazanie dziur w ideologii "życie ludzkie ma wartość"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Bóg jest miłością
@T. Pelikan

Czy Bóg jest tylko miłością? Czy kocha wszystkich zawsze i wszędzie?

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


N lip 22, 2018 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
Chwat - ponieważ nasza wymiana zdań jest bezowocna, kręcimy się w kółko, to niniejszym ją kończę.

Nikczemnik napisał(a):
@T. Pelikan
Czy Bóg jest tylko miłością?

Miłość, tak jak została opisana w Hymnie, jest Pełnią, a więc stanem Harmonii. Doskonałością.
Wobec tego miłość zawiera w sobie Wszystko.

Cytuj:
Czy kocha wszystkich zawsze i wszędzie?


To pytanie stwarza podział między podmiot kochający a podmiot kochany. My, jako ludzie, doświadczamy świata w sposób dualistyczny. Jestem "Ja" vs. świat zewnętrzny. "Ja" vs. Bóg. Ja vs. Ty itp. itd. Ten podział jest iluzją. Tak naprawdę Ja=Wszechświat=Bóg.
Więc wszyscy jesteśmy realizacją miłości, kochania.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Tak naprawdę Ja=Wszechświat=Bóg.

Oczywiście wcale nie jest to prawdą. Nasza tożsamość nie równa się wszechświatowi ani tym bardziej Bogu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Chwat - ponieważ nasza wymiana zdań jest bezowocna, kręcimy się w kółko, to niniejszym ją kończę.

Nikczemnik napisał(a):
@T. Pelikan
Czy Bóg jest tylko miłością?

Miłość, tak jak została opisana w Hymnie, jest Pełnią, a więc stanem Harmonii. Doskonałością.
Wobec tego miłość zawiera w sobie Wszystko.

Cytuj:
Czy kocha wszystkich zawsze i wszędzie?


To pytanie stwarza podział między podmiot kochający a podmiot kochany. My, jako ludzie, doświadczamy świata w sposób dualistyczny. Jestem "Ja" vs. świat zewnętrzny. "Ja" vs. Bóg. Ja vs. Ty itp. itd. Ten podział jest iluzją. Tak naprawdę Ja=Wszechświat=Bóg.
Więc wszyscy jesteśmy realizacją miłości, kochania.


Czyli co zawiera jeszcze ta doskonałość? Kim, "czym" jest jeszcze Bóg? Prosiłbym o Biblijną odpowiedź. Co do drugie pytania, wybacz droga towarzyszko, ale nie pytałem o Twoje doświadczenia, filozofie itp, ale też oczekuje Biblijnej odpowiedzi. Hm, zdawało mi się, że dość dobrze operujesz Biblią :P Może się jednak myliłem? ;-)

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


N lip 22, 2018 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
Nikczemnik napisał(a):
Czyli co zawiera jeszcze ta doskonałość? Kim, "czym" jest jeszcze Bóg? Prosiłbym o Biblijną odpowiedź.


Ależ Biblijną odpowiedź zawiera sam Hymn o miłości.

8 Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą,
albo jak dar języków, który zniknie,
lub jak wiedza, której zabraknie.
9 Po części bowiem tylko poznajemy,
po części prorokujemy.
10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe
.

Jak uważnie przeczytasz, to zobaczysz, że miłość jest właśnie doskonałością, pełnią. A więc nie może być nic ponad miłość, w przeciwnym razie ta nie byłaby doskonałością, pełnią.

Cytuj:
Co do drugie pytania, wybacz droga towarzyszko, ale nie pytałem o Twoje doświadczenia, filozofie itp, ale też oczekuje Biblijnej odpowiedzi. Hm, zdawało mi się, że dość dobrze operujesz Biblią :P Może się jednak myliłem? ;-)


Nikczemny kolego, i na to pytanie masz odpowiedź w Hymnie o miłości. Zaręczam, że Biblią fechtuję niezrównanie:

Opis fikcyjnej (nietrwałej) natury dualizmu i pełni jako doskonałości.

10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe
.

Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Bóg jest miłością
Niestesty droga towarzyszko to nie są odpowiedzi na moje pytania. Nie wiem czy sobie zdajesz sobie sprawę, ale ten sam Apostoł napisał też, że Bóg jest ogniem trawiącym - jeśli dobrze pamiętam cytuje tam Powtórzonego Prawa. Informuje też nas, że Bóg jest np Mścielem ;) Bóg jest też wojownikiem itd. Wszystko zależy od tego z której strony stoisz :-D Bóg nie kocha złoczyńcy, ale się nim brzydzi ; ) Wybacz, dopiero "prześwietliłem" :oops: kilka Twoich postów i zauważyłem, że niedowierzasz w całe natchnione Słowo, a to wielki błąd. Radziłbym nim zaczniesz wojować z katolikami ;) abyś dobrze pierw zadbała o swoją wiarę... Nie odbierze tego źle - chce dobrze ;)

14 To jednak wyznaję przed tobą: Według drogi, nazywanej przez nich sektą, służę Bogu moich ojców, wierząc we wszystko, co napisane zostało w Prawie i u Proroków(Dzieje 24:14) To powiedział człowiek który napisał te piękne słowa które cytujesz ;) oczywiście pod natchnieniem.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


N lip 22, 2018 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
Nikczemny Wojowniku Prawdy, jak wcześniej napisałam, Bóg jako Miłość jest absolutnie Wszystkim, więc istotnie jest:
- ogniem trawiącym
- Mścicielem
- wojownikiem
- nienawiścią
- obrzydzeniem

Bóg mieści sobie wszystkie możliwe atrybuty, ale Miłość jest określeniem nadrzędnym, bowiem Miłość to te wszystkie atrybuty, które częściowo wymieniłeś, ujęte w spójną harmonijną Całość.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Bóg jest miłością
Cytuj:
Nikczemny Wojowniku Prawdy

:oops: skoro się zgadasz to dobrze :oops: pozdro

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


N lip 22, 2018 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
jak wcześniej napisałam, Bóg jako Miłość jest absolutnie Wszystkim
No cóż, być może Ty to napisałaś i w tym właśnie jest problem. Bóg nie mówi o sobie, że jako Miłość jest Wszystkim. Takie autorskie wizje jak Twoje, należy traktować z przymrużeniem oka.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 21:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL