Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Bóg jest miłością 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Nie wydaje się, że aspekt posiada atrybut bytowania.


Podaj swoją katolicką definicję duszy, skoro moja Ci nie odpowiada.

Cytuj:
W tekście nie ma niczego o samopoznaniu. Jest o poznaniu samych siebie.


Samopoznanie jest równoznaczne z poznaniem samych siebie. Na czym polega to poznanie samego siebie?

Cytuj:
Oczywiście


:badgrin:

Cytuj:
To Bóg wynalazł Kościół, a Kościół spisał PŚ.


Który Kościół?

Cytuj:
A ja chciałem, żebyś poszukała sobie sama w materiałach ogólnodostępnych.


A po czym poznam, że to nie fantazjowanie? Jak mam sprawdzić, że ci ludzie zostali zbawieni?

Cytuj:
To Jezus głosił


Jezus niczego takiego nie głosił.

Cytuj:
Maksyma jest prawdziwa niezależnie od jej zwolenników czy przeciwników.


Piszesz, że:
Cytuj:
Ja polegam na sprawdzalności, to Ty chcesz przekazywać jakieś 'doświadczenia'


W jaki sposób sprawdzasz Ewangeliczne mądrości?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 7:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Podaj swoją katolicką definicję duszy, skoro moja Ci nie odpowiada.
Gdzie powiedziałem, że mi nie odpowiada?

Cytuj:
Samopoznanie jest równoznaczne z poznaniem samych siebie. Na czym polega to poznanie samego siebie?
W tekście jest mowa o poznaniu samego siebie, więc mów o poznaniu samego siebie. Po co przekręcać, skoro mamy zwrot w oryginale?

Cytuj:
:badgrin:
Zatem podsumowując, towarzyskie pogawędki nie mają rangi obiektywnego przekazu.

Cytuj:
Cytuj:
To Bóg wynalazł Kościół, a Kościół spisał PŚ.
Który Kościół?
Dlaczego stawiasz bezmyślne pytania?
Pytając "który", używasz liczby mnogiej, a przecież Twój rozmówca czyli ja, nie mówił o "Kościołach", tylko o "Kościele". Skoro mowa była o jednym, to pytanie "który" jest bez sensu.

Cytuj:
A po czym poznam, że to nie fantazjowanie? Jak mam sprawdzić, że ci ludzie zostali zbawieni?
Chciałaś, żebym podał przykłady z podwórka dotyczące świętości sąsiadów, więc polecam Ci przykłady już istniejące. Łatwiej zweryfikować świętość kogoś opisanego szerzej i dokładniej, niż kogoś nieznanego typu 'sąsiad z podwórka', przekazywanego przez anonimowego forumowicza. Takiemu forumowiczowi łatwo zarzucić: a skąd ja mam wiedzieć, że Twoja historia wydarzyła się naprawdę? Opisane o kilka poziomów bardziej w kwestii weryfikowalności, są cuda dokonywane za pośrednictwem świętych, tak więc racjonalniej jest zainteresować się nimi.

Cytuj:
Jezus niczego takiego nie głosił.
Owszem, Jezus głosił, że ubóstwo skutkuje zbawieniem:
Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

Cytuj:
W jaki sposób sprawdzasz Ewangeliczne mądrości?
Nie o tym była mowa.
Twierdziłaś, że Ewangeliczne przesłanie wtedy będzie prawdziwe, jeżeli ja je wyznaję, a to nie o to chodzi. Ewangeliczne przesłanie jest przesłaniem zawsze i niezależnie od tego, czy ja mam ochotę do niego się dostosować i potwierdzić go swoim życiem, czy tego nie robię.
Przesłanie o ubóstwie prowadzącym do zbawienia istnieje w Ewangelii, natomiast przesłanie o dobrobycie rzekomo prowadzącym do zbawienia, które głosiłaś, nie istnieje w Ewangelii.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Gdzie powiedziałem, że mi nie odpowiada?


Ok. W jaki sposób objawia się w człowieku dusza?

Cytuj:
W tekście jest mowa o poznaniu samego siebie, więc mów o poznaniu samego siebie. Po co przekręcać, skoro mamy zwrot w oryginale?


Dobra, a wracając do pytania. Na czym polega poznawanie samego siebie opisane w zacytowanym tekście?

Cytuj:
Zatem podsumowując, towarzyskie pogawędki nie mają rangi obiektywnego przekazu.


To Ty okłamujesz swoich kolegów, nie ja :D

Cytuj:
Pytając "który", używasz liczby mnogiej, a przecież Twój rozmówca czyli ja, nie mówił o "Kościołach", tylko o "Kościele". Skoro mowa była o jednym, to pytanie "który" jest bez sensu
.

Skoro w rzeczywistości istnieje wiele Kościołów, to mój rozmówca powinien sprecyzować, do którego się odnosi. W przeciwnym razie, istnieje ryzyko, że będziemy rozmawiać o dwóch różnych bytach.

Cytuj:
Chciałaś, żebym podał przykłady z podwórka dotyczące świętości sąsiadów, więc polecam Ci przykłady już istniejące. Łatwiej zweryfikować świętość kogoś opisanego szerzej i dokładniej, niż kogoś nieznanego typu 'sąsiad z podwórka', przekazywanego przez anonimowego forumowicza. Takiemu forumowiczowi łatwo zarzucić: a skąd ja mam wiedzieć, że Twoja historia wydarzyła się naprawdę? Opisane o kilka poziomów bardziej w kwestii weryfikowalności, są cuda dokonywane za pośrednictwem świętych, tak więc racjonalniej jest zainteresować się nimi.


Dlaczego łatwiej zweryfikować świętość kogoś szeroko opisanego, skoro te opisy mogą być zbiorem urojeń?

Cytuj:
Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.


Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Cytuj:
Ewangeliczne przesłanie jest przesłaniem zawsze i niezależnie od tego, czy ja mam ochotę do niego się dostosować i potwierdzić go swoim życiem, czy tego nie robię.
Przesłanie o ubóstwie prowadzącym do zbawienia istnieje w Ewangelii, natomiast przesłanie o dobrobycie rzekomo prowadzącym do zbawienia, które głosiłaś, nie istnieje w Ewangelii.


Jeżeli rzekoma wiedza pochodząca z Ewangelii jest sprzeczna z faktami, to znaczy, że Ewangelia jest zbiorem kłamstw.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 9:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
chwat napisał(a):
Gdzie powiedziałem, że mi nie odpowiada?

Ok.
Co "Ok"? Pytałem, gdzie powiedziałem. Odpowiedź powinna brzmieć: 'nigdzie nie powiedziałeś, to takie moje wymysły'. Nie uważam posługiwania się wymysłami za ok.

Cytuj:
W jaki sposób objawia się w człowieku dusza?
Wracamy do początków: "A co to jest dusza?"

Cytuj:
Dobra, a wracając do pytania. Na czym polega poznawanie samego siebie opisane w zacytowanym tekście?
A co w zwrocie "poznawanie samego siebie" jest niezrozumiałe?

Cytuj:
To Ty okłamujesz swoich kolegów, nie ja :D
Nie. Nie mieszam małowartościowej pogawędki z obiektywnym przekazem.

Cytuj:
Skoro w rzeczywistości istnieje wiele Kościołów
Nie istnieje.
Są związki wyznaniowe samowolnie nazwane przez ich twórców 'Kościołami'. Kościół jest jeden, ten założony przez Jezusa.

Cytuj:
Dlaczego łatwiej zweryfikować świętość kogoś szeroko opisanego, skoro te opisy mogą być zbiorem urojeń?
Świadczą o nich cuda dokonane za wstawiennictwem świętego.

Cytuj:
Cytuj:
Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

No właśnie. Do ubogich i do ubogich w duchu należy królestwo Boże.
Co do tych posiadających dobrobyt, nie ma informacji, że posiadają królestwo.

Cytuj:
Jeżeli rzekoma wiedza pochodząca z Ewangelii jest sprzeczna z faktami, to znaczy, że Ewangelia jest zbiorem kłamstw
Fakty tworzy każdy poprzez własne wybory. Judasz nie potwierdził Ewangelii poprzez swoją postawę, co nie unieważnia Dobrej Nowiny Jezusa. Tak więc te nasze ludzkie "fakty" należy ignorować jako weryfikator.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Odpowiedź powinna brzmieć: 'nigdzie nie powiedziałeś, to takie moje wymysły'.


„Spowiadam się Bogu wszechmogącemu
i wam, bracia i siostry
że bardzo zgrzeszyłem
myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem:
moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.
Przeto błagam Najświętszą Maryję, zawsze Dziewicę,
wszystkich Aniołów i Świętych,
i was bracia i siostry
o modlitwę za mnie do Pana Boga naszego”

Cytuj:
Wracamy do początków: "A co to jest dusza?"


To już ustaliliśmy. Jest aspektem duchowym człowieka. No więc? Jak objawia się dusza w człowieku?

Cytuj:
A co w zwrocie "poznawanie samego siebie" jest niezrozumiałe?


Jeśli tak będzie łatwiej: to określi na czym polega różnica pomiędzy poznawaniem siebie a realizacją siebie?

Cytuj:
Nie istnieje.
Są związki wyznaniowe samowolnie nazwane przez ich twórców 'Kościołami'. Kościół jest jeden, ten założony przez Jezusa.


A ten związek wyznaniowy, który Ty nazywasz Kościołem to aktem czyjej woli Kościołem został nazwany?

Cytuj:
Świadczą o nich cuda dokonane za wstawiennictwem świętego.


A skąd mam wiedzieć, że te cuda naprawdę miały miejsce?

Cytuj:
No właśnie. Do ubogich i do ubogich w duchu należy królestwo Boże.


Ubóstwo duchowe jest czymś diametralnie różnym od ubóstwa.

Cytuj:
Fakty tworzy każdy poprzez własne wybory. Judasz nie potwierdził Ewangelii poprzez swoją postawę, co nie unieważnia Dobrej Nowiny Jezusa. Tak więc te nasze ludzkie "fakty" należy ignorować jako weryfikator.


Judasz potwierdził Ewangelię, ponieważ jako zdrajca zgodnie z Ewangelią został potępiony.

Idźcie precz, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i aniołom jego... I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina
No niech będzie ;)

Cytuj:
Cytuj:
Wracamy do początków: "A co to jest dusza?"
To już ustaliliśmy.
Nic podobnego nie ustaliliśmy. To było tylko Twoje stwierdzenie, żadnego naszego ustalenia tu nie było.

Cytuj:
Jeśli tak będzie łatwiej: to określi na czym polega różnica pomiędzy poznawaniem siebie a realizacją siebie?
Ale dlaczego miałbym zastanawiać się nad tą różnicą?
Biblia mówi o poznawaniu siebie, ale nie mówi o samorealizacji. Skąd więc pomysł doszukiwania się różnic między wyrażeniami, z których tylko jedno ma rangę faktu, a drugie jest jakimś wymysłem?

Cytuj:
A ten związek wyznaniowy, który Ty nazywasz Kościołem to aktem czyjej woli Kościołem został nazwany?
Aktem woli Jezusa.

Cytuj:
A skąd mam wiedzieć, że te cuda naprawdę miały miejsce?
Poprzez sprawdzenie.

Cytuj:
Ubóstwo duchowe jest czymś diametralnie różnym od ubóstwa.
Nie powiedziałbym. Skoro oba skutkują otrzymaniem tego samego królestwa, to są podobne.
Diametralnie różne jest stawianie w jednym rzędzie dobrobytu i ubóstwa, bo za dobrobyt Jezus królestwa nie obiecywał.

Cytuj:
Judasz potwierdził Ewangelię, ponieważ jako zdrajca zgodnie z Ewangelią został potępiony.
Pięknie powiedziane. Więc nie ma sensu domagać się dowodów na Ewangelię dostarczanych życiem zgodnym z Ewangelią, bo również życie w niezgodzie z Ewangelią byłoby takim dowodem, tylko działającym od drugiej strony. Dlatego wypytywanie 'a jak ty żyjesz' nie ma sensu, bo sens ma sama Ewangelia.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
No właśnie. Do ubogich i do ubogich w duchu należy królestwo Boże.
Co do tych posiadających dobrobyt, nie ma informacji, że posiadają królestwo.


Wcześniej te twoje cytaty mówiły co innego, i nie było tam napisane że w "duchu"


towarzyski_pelikan napisał(a):
Ubóstwo duchowe jest czymś diametralnie różnym od ubóstwa.


To czym jest to ubóstwo duchowe?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 22, 2018 10:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Nic podobnego nie ustaliliśmy. To było tylko Twoje stwierdzenie, żadnego naszego ustalenia tu nie było.


Skoro stwierdziłeś, że moja definicja Ci odpowiada (a stwierdziłeś to przecząc mojemu wymysłowi, że Ci nie odpowiada), to znaczy, że przystałeś na moją definicję. Jest to wobec tego nasze wspólne ustalenie.

Cytuj:
Ale dlaczego miałbym zastanawiać się nad tą różnicą?
Biblia mówi o poznawaniu siebie, ale nie mówi o samorealizacji. Skąd więc pomysł doszukiwania się różnic między wyrażeniami, z których tylko jedno ma rangę faktu, a drugie jest jakimś wymysłem?


Skoro stwierdzasz, że samorealizacja nie prowadzi do zbawienia, a jednocześnie zgadzasz się, że poznanie samego siebie tak, to znaczy, że wiesz, czym jest samorealizacja, a czym poznanie samego siebie. A skoro wiesz czym jest samorealizacja i wiesz, czym jest poznawanie siebie, to zakładam, że masz jakieś argumenty przemawiające za tym, że jedno różni się od drugiego. Tak więc, słucham.

Cytuj:
Aktem woli Jezusa.


W którym miejscu Ewangelia o tym mówi?

Cytuj:
Poprzez sprawdzenie.


Jak mam to sprawdzić?

Cytuj:
Nie powiedziałbym. Skoro oba skutkują otrzymaniem tego samego królestwa, to są podobne.


A co, jeśli źle interpretujesz termin ubóstwa występujący w Biblii?

Cytuj:
Pięknie powiedziane. Więc nie ma sensu domagać się dowodów na Ewangelię dostarczanych życiem zgodnym z Ewangelią, bo również życie w niezgodzie z Ewangelią byłoby takim dowodem, tylko działającym od drugiej strony. Dlatego wypytywanie 'a jak ty żyjesz' nie ma sensu, bo sens ma sama Ewangelia.


To jest dowód na to, że Ewangelia jest wewnętrznie spójna. Jednak, żeby sprawdzić, czy ten spójny system przedstawiony w Ewangelii da się przełożyć na rzeczywistość, to trzeba go porównać z tą rzeczywistością. Jeśli zachodzi zgodność, mamy dowód na prawdziwość Ewangelii. W przeciwnym razie filozofię Ewangelii należałoby włożyć między bajki.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
Robek napisał(a):
To czym jest to ubóstwo duchowe?


Ubóstwo duchowe to stan nieprzywiązywania się do posiadanych dóbr, tak materialnych, jak i niematerialnych. Żeby to zobrazować, w takim sensie tym grzesznym bogaczem z Ewangelii jest tak samo jakiś biznesmen, którego sensem życia jest pomnażanie forsy, jak i uczony, który pyszni się zgromadzonymi w głowie informacjami. Jeden i drugi buduje swoją tożsamość na bazie tych dóbr. Dlatego tak trudno im się z nimi rozstać.

Bogaty biznesmen będzie "nikim" bez swojego hajsu, a bogaty w informacje uczony będzie "nikim" bez tego światopoglądu jaki sobie wyrobił na bazie tych informacji.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Robek napisał(a):
To czym jest to ubóstwo duchowe?


Ubóstwo duchowe to stan nieprzywiązywania się do posiadanych dóbr, tak materialnych, jak i niematerialnych. Żeby to zobrazować, w takim sensie tym grzesznym bogaczem z Ewangelii jest tak samo jakiś biznesmen, którego sensem życia jest pomnażanie forsy, jak i uczony, który pyszni się zgromadzonymi w głowie informacjami. Jeden i drugi buduje swoją tożsamość na bazie tych dóbr. Dlatego tak trudno im się z nimi rozstać.

Bogaty biznesmen będzie "nikim" bez swojego hajsu, a bogaty w informacje uczony będzie "nikim" bez tego światopoglądu jaki sobie wyrobił na bazie tych informacji.



To w takim razie, czym jest samo ubóstwo?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 22, 2018 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
chwat napisał(a):
Nic podobnego nie ustaliliśmy. To było tylko Twoje stwierdzenie, żadnego naszego ustalenia tu nie było.
Skoro stwierdziłeś, że moja definicja Ci odpowiada (a stwierdziłeś to przecząc mojemu wymysłowi, że Ci nie odpowiada)
Gdzie przeczę Twojemu "wymysłowi, że mi nie odpowiada"?

Cytuj:
Skoro stwierdzasz, że samorealizacja nie prowadzi do zbawienia a jednocześnie zgadzasz się, że poznanie samego siebie tak,
Ja się zgadzam, że poznanie samego siebie prowadzi do zbawienia? Bynajmniej się z tym nie zgadzam.
Biblia często mówi o relacji nas samych do siebie, ale w sensie posiadania przez nas naszej wolności, co nie znaczy, że to poznawanie naszych własnych cech prowadzi do zbawienia, bo nie prowadzi. Zbawia Bóg, a nie poznawanie siebie.

Cytuj:
A skoro wiesz czym jest samorealizacja i wiesz, czym jest poznawanie siebie
Wiem, że Biblia nie mówi o samorealizacji, stąd wiem, że samorealizacja nie prowadzi do zbawienia.

Cytuj:
Cytuj:
Aktem woli Jezusa.
W którym miejscu Ewangelia o tym mówi?
Otóz i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18)

Cytuj:
Cytuj:
Poprzez sprawdzenie.
Jak mam to sprawdzić?
Poznać szczegóły cudu.

Cytuj:
A co, jeśli źle interpretujesz termin ubóstwa występujący w Biblii?
Acha :)
Źle interpretuję termin ubóstwo, bo interpretuję go jako ubóstwo.
A Ty dobrze interpretujesz termin ubóstwo, bo interpretujesz go jako dobrobyt.

Cytuj:
Cytuj:
Pięknie powiedziane. Więc nie ma sensu domagać się dowodów na Ewangelię dostarczanych życiem zgodnym z Ewangelią, bo również życie w niezgodzie z Ewangelią byłoby takim dowodem, tylko działającym od drugiej strony. Dlatego wypytywanie 'a jak ty żyjesz' nie ma sensu, bo sens ma sama Ewangelia.
To jest dowód na to, że Ewangelia jest wewnętrznie spójna.
Nie na spójność, tylko na wartość, spójność to za mało. Bycie Judaszem też jest wewnętrznie spójne, bo konsekwentnie sprzeciwia się Dobrej Nowinie. Ale samo w sobie nie jest dowodem, że Judasz przedstawia wartość jako taką, bo wartości takiej nie posiada, skoro popełnia samobójstwo.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
Robek napisał(a):
To w takim razie, czym jest samo ubóstwo?


https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/ubostwo;3990730.html
ubóstwo, zjawisko społeczne polegające na braku dostatecznych środków materialnych do zaspokajania potrzeb życiowych jednostki lub rodziny.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bóg jest miłością
chwat napisał(a):
Gdzie przeczę Twojemu "wymysłowi, że mi nie odpowiada"?


Tu:
Cytuj:
Gdzie powiedziałem, że mi nie odpowiada?


Cytuj:
Ja się zgadzam, że poznanie samego siebie prowadzi do zbawienia? Bynajmniej się z tym nie zgadzam.


A dlaczego się nie zgadzasz, skoro w Ewangelii jest napisane, że Królestwo Boże jest w was?

Cytuj:
Wiem, że Biblia nie mówi o samorealizacji, stąd wiem, że samorealizacja nie prowadzi do zbawienia.


Aha. Czyli jeśli w Biblii jest napisane coś, co pod względem treści odpowiada terminowi, który w Biblii nie wystąpił, to znaczy, że w Biblii jest napisane coś zupełnie innego :D

Cytuj:
Otóz i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18)


Na podstawie tego fragmentu nie sposób stwierdzić, o który Kościół chodzi.

Cytuj:
Poznać szczegóły cudu


Nie mogę poznać szczegółów cudy, który się rzekomo wydarzył w przeszłości.

Cytuj:
Źle interpretuję termin ubóstwo, bo interpretuję go jako ubóstwo.
A Ty dobrze interpretujesz termin ubóstwo, bo interpretujesz go jako dobrobyt.


Nie interpretuje ubóstwa jak dobrobyt. Interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe. Acz prawdą jest, że dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego.

Cytuj:
Ale samo w sobie nie jest dowodem, że Judasz przedstawia wartość jako taką, bo wartości takiej nie posiada, skoro popełnia samobójstwo.


A czemu samobójstwo odbiera wartość Judaszowi?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lip 22, 2018 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
Robek napisał(a):
To w takim razie, czym jest samo ubóstwo?


https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/ubostwo;3990730.html
ubóstwo, zjawisko społeczne polegające na braku dostatecznych środków materialnych do zaspokajania potrzeb życiowych jednostki lub rodziny.




Tutaj widać że "chwat" manipuluje tymi cytatami, i próbował mnie oszukać.

Nigdy go nie lubiłem, ale teraz to już całkowicie :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 22, 2018 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg jest miłością
towarzyski_pelikan napisał(a):
"Ja się zgadzam, że poznanie samego siebie prowadzi do zbawienia? Bynajmniej się z tym nie zgadzam"
Ano nie zgadzam się, że poznanie samego siebie prowadzi do zbawienia. W czym problem?

Gdzie tu jest coś o nieodpowiadaniu, co potwierdzałoby naszą rzekomą wspólną definicję?

Cytuj:
A dlaczego się nie zgadzasz, skoro w Ewangelii jest napisane, że Królestwo Boże jest w was?
A w której Ewangelii jest tak napisane?

Cytuj:
Aha. Czyli jeśli w Biblii jest napisane coś, co pod względem treści odpowiada terminowi, który w Biblii nie wystąpił, to znaczy, że w Biblii jest napisane coś zupełnie innego
Tobie się tylko wydaje, że coś odpowiada terminowi, który nie wystąpił. Jeżeli coś nie wystąpiło, to tego nie ma i kropka, a jest tylko to, co wystąpiło.

Cytuj:
Cytuj:
Otóz i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18)
Na podstawie tego fragmentu nie sposób stwierdzić, o który Kościół chodzi.
Nie? Od dwóch tysiącleci istnieje tylko jeden Kościół zbudowany na prymacie Piotra i jego następców. Gdzie masz dylemat?

Cytuj:
Nie mogę poznać szczegółów cudy, który się rzekomo wydarzył w przeszłości.
To poznaj cuda współczesne, cały czas występują i są udokumentowane.

Cytuj:
Nie interpretuje ubóstwa jak dobrobyt. Interpretuję ubóstwo jako ubóstwo duchowe. Acz prawdą jest, że dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego.
Bo pęknę ze śmiechu. Rozbiór logiczny zdania się kłania.

Pelikan twierdzi, że "dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa duchowego" (a ubóstwo duchowe interpretuje pelikan jako ubóstwo), czyli zastępując 'duchowe ubóstwo' 'ubóstwem', które tak się interpretuje, wychodzi: "dobrobyt sprzyja uzyskaniu ubóstwa"
Mózg mi młotem skuło. :puknij:

Cytuj:
A czemu samobójstwo odbiera wartość Judaszowi?
Z tego samego powodu z jakiego odbiera ono wartość każdemu innemu człowiekowi popełniającemu go, czyli dokonującemu zabójstwa





Robek napisał(a):
Tutaj widać że "chwat" manipuluje tymi cytatami, i próbował mnie oszukać.
Po pierwsze wcale z Tobą nie rozmawiam, więc trudno by było, żebym Cię oszukiwał.
Po drugie, to gdzie widać manipulację cytatami? Czy trzeba być po paru piwach, żeby coś takiego widziec?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 13:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL