Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Witam wszystkich.

O cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy większość słyszała - temat był poruszany na tym forum wiele razy. Miały one miejsce stosunkowo niedawno.

Co Bóg chciał nam Polakom poprzez nie powiedzieć?

Wskazówkę daje proroctwo o. Augustyna Pelanowskiego (nie jest to objawienie prywatne oficjalnie uznane przez Kościół, wiara w objawienia prywatne - nawet te zatwierdzone - jest dla Katolika sprawą dowolną):
Cytuj:
Mówi Pan: "Dałem wam znaki w Legnicy i Sokółce. Kto z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął?

Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię Świętą w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy Ja kapłanom lub osobom Mnie poświęconym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala?

Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie, wasza krew się poleje? Szanujcie Eucharystię i brońcie jej, bo bliski jest zamach na nią. Nie śpijcie! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili Mnie i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli. Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano?

Okażcie przywiązanie do Mnie! Czy tylko z nazwy jesteście Słowianami, czyli ludźmi słowa? Jakież przywiązanie wasze do Mojego słowa? Czy tylko z nazwy jesteście Polakami – a nie dlatego, że na polu was znalazłem, we krwi i w wygnaniu, okupacji i niewoli. Czemu szukacie nowych panów poza granicami swojego królestwa? Ja jestem waszym Panem, więc nie szukajcie panów, bo znowu staniecie się niewolnikami.

Czy wasz prezydent nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko Mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę! Ja swoją Krwią wybielam wszystko. Dałem wam dwa znaki, i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne?"


Jakie macie zdanie na ten temat?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt lip 24, 2018 7:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Moje zdanie jest takie, że wkładanie Bogu w usta swoich poglądów politycznych to kpiny z wiary i żenada.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 24, 2018 7:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty2011 napisał(a):
Jakie macie zdanie na ten temat?



Ktoś ma o coś pretensje do Prezydenta, a więc nic nowego :mrgreen: wszystko po staremu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 24, 2018 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty2011 napisał(a):
O cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy większość słyszała - temat był poruszany na tym forum wiele razy. Miały one miejsce stosunkowo niedawno.

Nie było żadnego cudu. Niezalezne badanie wskazało skażenie pałeczką krwawą i sprawa ucichła.
Tak, poruszaliśmy to na forum.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt lip 24, 2018 14:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Możesz podać link do tego niezależnego źródła/badania?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 24, 2018 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Było tu na forum. Nie potwierdzono włokien miesniowych, znaleziono pałeczkę. Kilka dni poźniej ktos z tytułem wypowiedział sie, ze pod mikroskopem to przypomina włókna mięśnia sercowego i biskup na nowo rozbudził nadzieje.
Wszystkie te "cuda" maja wspolna cechę: platek zamoczono w wodzie i odłożono w ciepłe miejsce.

Małe sprostowanie. napisałem nieprawdę.
Nie zrobiono badan majacych wskazać, czy to może byc pałeczka krwawa, bo biskup uznał, ze skoro to przypomina komórki byc moze ludzkie, to te badania nie sa potrzebne. :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt lip 24, 2018 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Małgosiaa napisał(a):
Możesz podać link do tego niezależnego źródła/badania?

Nie poda - bo takich nie ma. W żadnym badaniu nie stwierdzono wyżej wymienionej bakterii. Pojawiały się tylko domysły sceptyków (np.prof. Chyczewski: "za domniemanym cudem najprawdopodobniej stały bakterie pałeczki krwawej").

Materiał dostarczony do Zakładu Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (PUM) w Szczecinie - stwierdzono "najprawdopodobniej tkankę mięśnia sercowego ssaka" a także ludzkie DNA, które, jak stwierdzono, mogłoby pochodzić z zanieczyszczenia.
Nawet jednak w tak rygorystycznym i sceptycznym badaniu o żadnej bakterii mowy nie ma - nikt niczego takiego nie stwierdził na podstawie badania.

Co więcej badacze z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego całkowicie wykluczają taką możliwość.
Jeśli ktoś twierdzi, że w XXI wieku nie da się wykryć w próbce bakterii - jest co najmniej szalony...

Jeszcze raz powtarzam - NIE MA badania, które stwierdzałoby obecność bakterii Serratia marcescens w którejkolwiek z badanych próbek.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt lip 24, 2018 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty2011 napisał(a):
Materiał dostarczony do Zakładu Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (PUM) w Szczecinie - stwierdzono "najprawdopodobniej tkankę mięśnia sercowego ssaka" a także ludzkie DNA, które, jak stwierdzono, mogłoby pochodzić z zanieczyszczenia.
Nawet jednak w tak rygorystycznym i sceptycznym badaniu o żadnej bakterii mowy nie ma - nikt niczego takiego nie stwierdził na podstawie badania.

Co więcej badacze z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego całkowicie wykluczają taką możliwość.
Jeśli ktoś twierdzi, że w XXI wieku nie da się wykryć w próbce bakterii - jest co najmniej szalony...

Jeszcze raz powtarzam - NIE MA badania, które stwierdzałoby obecność bakterii Serratia marcescens w którejkolwiek z badanych próbek.


Skoro w tym cudzie, dziesiątkach innych podobny cudów, znaleziono DNA, to znaczy że można by je zbadać, i dowiedzieć sie jakiego koloru skóry był Chrystus.
Z oczywistych przyczyn nikt nie zrobi takiego badania, bo przecież każdy normalny wie jak jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 24, 2018 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty2011 napisał(a):

Jeszcze raz powtarzam - NIE MA badania, które stwierdzałoby obecność bakterii Serratia marcescens w którejkolwiek z badanych próbek.


NIE MA też badania, które potwierdzałoby jakikolwiek związek dostarczonej próbki z hostią.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 24, 2018 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty2011 napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam - NIE MA badania, które stwierdzałoby obecność bakterii Serratia marcescens w którejkolwiek z badanych próbek.

Nie przeprowadzono żadnych badań, które by wykluczyły pałeczkę krwawą ani potwierdziły ludzkie, czy zwierzęce DNA w "krwawym" kawałku.
Nikt pomimo technicznych mozliwości nie potwierdził, że sa to tkanki miesnia sercowego, ze sa to tkanki zwierzęce, czy tkanki ludzkie. W badaniu mikroskopowym stwierdzono, ze przypomina takowe i ... badania przerwano.
Z kropli krwi możemy dziś z dużym podobieństwem (wpływu srodowiska nie odtworzymy) przedstawić twarz czlowieka. A tu mając tak duza próbke jest mowa tylko o podobieństwie, możliwości.
Kto mysli, ten rozumie :D

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt lip 24, 2018 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Kozieł
Jestem pewien, że uczeni poważnych instytutów naukowych są w stanie rozpoznać kolonię bakterii na kawałku chleba.
A Ty możesz sobie wierzyć w co chcesz.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr lip 25, 2018 0:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty2011 napisał(a):
Kozieł
Jestem pewien, że uczeni poważnych instytutów naukowych są w stanie rozpoznać kolonię bakterii na kawałku chleba.
A Ty możesz sobie wierzyć w co chcesz.

Na pewno sa w stanie, a nawet na takie badania nalegano. A jednak jeden instytut określił wyniki jako niejednoznaczne, w drugim przebąkiwali o podobieństwie do komórek jakiegoś miesnia być może sercowego. Szef tych drugich sie odciął od tak nieprofesjonalnego podejścia i wskazał na konieczność jednoznacznych badań. I nagle biskup powiedział: stop, tyle mi wystarczy.
Kto myśli ten wie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 25, 2018 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Człowieku - jeśli chcesz wierzyć, że uczeni instytutów naukowych w badaniu histologicznym nie odróżniają komórek ssaków od bakterii - proszę bardzo.

Badania zostały rzetelnie przeprowadzone - szczególnie w przypadku cudu legnickiego. A z całą pewnością w wystarczający sposób, żeby dało się powiedzieć - to nie bakterie a coś co najprawdopodobniej jest tkanką mięśnia poprzecznie prążkowanego serca. DNA jest ludzkie - choć mogłoby to wynikać z zanieczyszczenia próbki.

Jeśli chcesz uparcie zaprzeczać tej opinii - masz prawo.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr lip 25, 2018 0:40
Zobacz profil
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Qwerty – nie znasz się, a się wypowiadasz. To nie jest tak, że „uczeni instytutów naukowych” mają jakieś nadprzyrodzone zdolności rozpoznawania. Chleb ma włóknistą strukturę. Zabarwiony na czerwono będzie w widoku mikroskopowym rzeczywiście przypominał włókna mięśniowe. Jednak tutaj nie stwierdzono nawet z pewnością, czy są to włókna sercowe, czy szkieletowe. To oznacza, że nie przeprowadzono choćby barwienia w celu uwidocznienia jąder komórkowych (bo po ich położeniu można odróżnić te dwie tkanki). Tylko spojrzano i stwierdzono, co to przypomina. Bakterii w tym przybliżeniu mogło w ogóle nie być widać.


Śr lip 25, 2018 6:15

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czego uczą Polaków cuda w Sokółce i Legnicy?
Naprawdę?
za https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spo ... e-cud.html
Cytuj:
odczas wywiadu profesor Sobaniec-Łotowskiej zadano pytanie: "Jakie obserwacje pozwoliły państwu stwierdzić, że w poddanym ekspertyzie fragmencie hostii jest tkanka mięśnia serca?". Odpowiedziała, że nawet w tak małej ilości pobranego materiału można było zaobserwować wiele charakterystycznych pod względem morfologicznym wykładników wskazujących na tkankę mięśnia sercowego. Jednym z takich wykładników jest zjawisko segmentacji, tj. uszkodzenie włókien mięśnia sercowego w miejscu wstawek, oraz zjawisko fragmenta-cji. Uszkodzenia te są widoczne jako drobne pęknięcia.
Zdaniem pani profesor:
Innym ważnym dowodem na to, że badany materiał może być mięśniem ludzkiego serca, było głównie centralne ułożenie jąder komórkowych w obserwowanych włóknach, co jest charakterystycznym zjawiskiem dla tego mięśnia. Na przebiegu niektórych włókien znaj dowaliśmy również obrazy mogące odpowiadać węzłom skurczu. Natomiast w badaniu mikroskopowo-elektronowym widoczne były zarysy wstawek i pęczki delikatnych miofibryli.

To tyle odnośni nie uwidocznienia jąder komórkowych ;)

Dalej
Cytuj:
Profesor Sobaniec-Łotowska opisała badany materiał jako fragment tkanki mięśnia sercowego "w okresie przedśmiertnym, agonalnym", czego dowodzi zjawisko segmentacji, tj. uszkodzenia włókien mięśnia sercowego w miejscu wstawek, które powstają jedynie we włóknach niemartwiczych i odzwierciedlają szybkie skurcze mięśnia serca tuż przed śmiercią.

Uwagę obojga naukowców zwróciło także zjawisko "wzajemnego przenikania się".
Co jest jeszcze niepojęte - zauważa profesor Sulkowski - tkanka, która pojawiła się na komunikancie, była z nim połączona w sposób ścisły, przenikając podłoże, na którym powstała. Proszę mi wierzyć, że nawet gdyby ktoś zamierzał dokonać manipulacji, to nie potrafiłby tak nierozerwalnie połączyć tych dwóch struktur.

Profesor Sobaniec-Łotowska również zwróciła uwagę na ten aspekt:
To niezwykłe zjawisko przenikania się komunikanta i włókien mięśnia serca obserwowane zarówno w mikroskopach świetlnych, jak i mikroskopie elektronowym transmisyjnym jest dla mnie również dowodem na to, że nie mogło tu być ludzkiej ingerencji.

Profesor Sobaniec-Łotowska podsumowała wyniki badań w innym wywiadzie, którego udzieliła 13 sierpnia 2010 roku. Potwierdziła w nim swoje wyjaśnienia, odwołując się do obrazów patologicznych.

Profesor uznała, że hostia przemieniła się w tkankę mięśnia sercowego, w której widoczne były struktury charakterystyczne dla przedśmiertnych skurczy. Zawał serca - powtórzyła - nastąpił niedawno. Serce było żywe, znajdowało się w stanie poprzedzającym śmierć. Analizowana próbka nie pochodziła od martwej osoby. Ta osoba żyła. Obserwowałam jeden centymetr kwadratowy serca, fragment mięśnia. Osoba, której usunięto by ten fragment z ciała, umarłaby.


Tyle naukowcy.

ja się osobiście nie wypowiadam odnośnie prawdziwości tego cudu - nie mam po temu zresztą kompetencji. Ale mierzi mnie jak wypisujecie tu takie...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 25, 2018 9:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL