Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 18:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Modlitwa nie działa. 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2003
Post Re: Modlitwa nie działa.
Na początek dziękuję tym, którzy są gotowi postawić mi kawę, nawet tą wirtualną :). Avatar zobowiązuje ;).

Robek napisał(a):
Na jakiej zasadzie kieruje moim życiem? co takiego robi?

Oto wielka tajemnica wiary @Robku :). Zacznij zapraszać Boga do swojego życia i przekonaj się osobiście na własnej skórze, jak dobry jest Bóg. Tylko pamiętaj, wysłanie zaproszenia wiąże się z koniecznością otwarcia drzwi do swego życia, więc się dobrze zastanów czy na pewno jesteś gotowy na przyjęcie tego wyjątkowego gościa.

Robek napisał(a):
Nie spotkałeś się nigdy ze sytuacją, że dziewczyna ignoruje faceta który się do niej odzywa?

Jasne że tak. Ale to były przypadki, gdy gość powinien wytrzeźwieć lub wziąć parę lekcji z dobrych manier.

Robek napisał(a):
Widze że masz troche takie podejście do podrywania jak w tych filmach na youtube, które pokazują w jaki sposób prowadzić rozmowe, dzięki której to rozmowie można zrobić dość dobre wrażenie na dziewczynie, i to wrażenie bedzie aż tak dobre, że nawet z tego jakiś związek ma być :mrgreen: a film trwa koło godziny.

No właśnie @Robku. Czy żeby porozmawiać z znajomym potrzebujesz najpierw zasięgnąć instrukcji z YouTube? Jeżeli znajomi Cię ignorują, zapewne taki instruktaż byłby Ci potrzebny, żeby przeanalizować swoje zachowanie, co robisz źle. Jeżeli nie układa Ci się z kobietami, potrzebujesz nawet więcej niż 1 godzina seansu, żeby dojść do przyczyn Twoich niepowodzeń.
Nie wiem jak sobie wyobrażasz doradzanie w przypadku trudności w relacjach z dziewczynami. W ciemno ciężko stwierdzić, dlaczego dziewczyna ignoruje, nie odezwie się nawet słowem, więc jeżeli ktoś chciałby to zmienić, musiałby z grubsza nakreślić sytuację, gdyż każdy człowiek jest inny i nie ma jednego uniwersalnego szablonu, który pasowałby do każdych okoliczności, zatem podejście jest ściśle indywidualne.

Cytuj:
No ale jak nic nie odpowie? co wtedy? w tym filmiku o podrywaniu, nic o tym nie ma.

Wtedy należy odpuścić. Nie można oczekiwać, że pierwsza kobieta, do której podejdziesz będzie wdzięcznym przykładem wzorcowego odtwarzania dialogów z filmiku na YouTube. Życie to nie Hollywood, żeby za pierwszym razem wszystko się dobrze udawało. Chyba, że Bóg tak pokieruje Twoim życiem, że ta pierwsza będzie tą właściwą i Cię nie zignoruje. No ale do tego potrzebna jest modlitwa do Boga, żeby tak pokierował Twoim życiem i stworzył takie okoliczności :).

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sie 15, 2018 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Mrs_Hadley napisał(a):
Oto wielka tajemnica wiary @Robku :). Zacznij zapraszać Boga do swojego życia i przekonaj się osobiście na własnej skórze, jak dobry jest Bóg. Tylko pamiętaj, wysłanie zaproszenia wiąże się z koniecznością otwarcia drzwi do swego życia, więc się dobrze zastanów czy na pewno jesteś gotowy na przyjęcie tego wyjątkowego gościa.




Zamiast opowiadać że to są jakieś tajemnice, to zwyczajnie przyznaj się że nie wiesz o czym mówisz.
Bo to twoje gadanie jest oszukańcze i można je przypasować do absolutnie wszystkiego, w końcu ktoś będzie całe życie się modlił, przestrzegał wszelakich przykazań, no i niestety cała jego rodzina zginie w wypadku samochodowym. A "Mrs_Hadley" na to, nic się nie martw, to jest wielka tajemnica wiary.


Mrs_Hadley napisał(a):
Jasne że tak. Ale to były przypadki, gdy gość powinien wytrzeźwieć lub wziąć parę lekcji z dobrych manier.



Dobre maniery co to takiego?

Mrs_Hadley napisał(a):
Wtedy należy odpuścić. Nie można oczekiwać, że pierwsza kobieta, do której podejdziesz będzie wdzięcznym przykładem wzorcowego odtwarzania dialogów z filmiku na YouTube. Życie to nie Hollywood, żeby za pierwszym razem wszystko się dobrze udawało.



Ze wszystkimi jest tak samo, żadna nie chce ze mną gadać, więc lepiej sobie z tych dziewczyn zrezygnować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 15, 2018 18:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2003
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
w końcu ktoś będzie całe życie się modlił, przestrzegał wszelakich przykazań, no i niestety cała jego rodzina zginie w wypadku samochodowym.

@Robku drogi, zapomniałeś o jednym kluczowym aspekcie życia chrześcijanina. Nie wystarczy być wzorowym katolikiem, który modli się i przestrzega przykazań, wszak i żydzi tak czynią. Znasz przypowieść o faryzeuszu i celniku? Faryzeusz szczycił się swoją pobożnością, uważał się za lepszego od celnika, ale to celnik został pochwalony ze swoją postawę, a faryzeusz skrytykowany. Jak myślisz, dlaczego? Jezus uczył człowieka, że powierzchowna pobożność, która jest oparta na wypełnianiu praktyk i modlitwie to za mało, trzeba jeszcze kochać drugiego człowieka, z tą intencją życzyć mu dobra i czynić dobro. A także wierzyć, że to ma sens. Możesz być niezdarnym katolikiem, który wciąż zalicza po drodze upadki, ale właśnie to dobro, które czynisz, przybliża Cię do Boga, pozwala nawiązać z Nim więź. W takim układzie, nawet wypadek samochodowy nie przerwie więzi, która się wytworzyła, zło nie pokona dobra, bo wypadek losowy nie wpłynie na ich możliwość zbawienia. Może to właśnie dzięki modlitwie tego jednego człowieka, cała jego rodzina doświadczy tej łaski, że w ostatniej chwili się nawrócą? Modlitwa nie służy tylko Tobie, ale również innym.

Robek napisał(a):
Dobre maniery co to takiego?

Zasady kulturalnego zachowania.

Robek napisał(a):
Ze wszystkimi jest tak samo, żadna nie chce ze mną gadać, więc lepiej sobie z tych dziewczyn zrezygnować.

Jak myślisz, co w Tobie może je odpychać?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sie 15, 2018 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Mrs_Hadley napisał(a):
@Robku drogi, zapomniałeś o jednym kluczowym aspekcie życia chrześcijanina. Nie wystarczy być wzorowym katolikiem, który modli się i przestrzega przykazań, wszak i żydzi tak czynią. Znasz przypowieść o faryzeuszu i celniku? Faryzeusz szczycił się swoją pobożnością, uważał się za lepszego od celnika, ale to celnik został pochwalony ze swoją postawę, a faryzeusz skrytykowany. Jak myślisz, dlaczego? Jezus uczył człowieka, że powierzchowna pobożność, która jest oparta na wypełnianiu praktyk i modlitwie to za mało, trzeba jeszcze kochać drugiego człowieka, z tą intencją życzyć mu dobra i czynić dobro. A także wierzyć, że to ma sens. Możesz być niezdarnym katolikiem, który wciąż zalicza po drodze upadki, ale właśnie to dobro, które czynisz, przybliża Cię do Boga, pozwala nawiązać z Nim więź. W takim układzie, nawet wypadek samochodowy nie przerwie więzi, która się wytworzyła, zło nie pokona dobra, bo wypadek losowy nie wpłynie na ich możliwość zbawienia. Może to właśnie dzięki modlitwie tego jednego człowieka, cała jego rodzina doświadczy tej łaski, że w ostatniej chwili się nawrócą? Modlitwa nie służy tylko Tobie, ale również innym.



Chodziło mi jedynie o to, że tym twoim wyrażeniem "tajemnica wiary" można dopasować do absolutnie wszystkiego, i dlatego to gadanie jest nic nie warte, bo co by się nie działo, to można powiedzieć że to jest tajemnica wiary, a po co to mówić, skoro to nic nie zmieni?


Mrs_Hadley napisał(a):
Jak myślisz, co w Tobie może je odpychać?



Wygląd.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 15, 2018 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Przypadkowy zbieg okolicznosci, jest czymś co się dzieje samo z siebie,
Samo z siebie, czyli przez przypadek, a Bóg nie ma nic do tego z tej przyczyny, że jeśli by chciał żebym kogoś w sowim życiu spotkał, czyli jaką dziewczynę, to by musiał jej dać znać żeby do mnie przyszła, zadzwonić, czy wysłać sms, albo ewentualnie przemówić do niej bezpośrednio.
No i jakoś nie słychać o tym, żeby ktoś opowiadał że to Bóg do niego przemów, wskazał z kim ma zakładać rodzinę, więc zapewne takie rzeczy się nie zdarzają.

Bóg dał nam wolną wolę, możemy robić co chcemy, On nam niczego nie narzuca. Możemy urządzić sobie świat po swojemu. Stworzymy sobie piekło - będziemy mieć piekło. Stworzymy sobie raj - będziemy mieć raj. Nasz wybór, nasza odpowiedzialność.
Jeśli mamy problem, z którym sobie nie radzimy, Bóg może nam pomóc - jeśli Go o to poprosimy. Ta pomoc zwykle nie jest bezpośrednia, modlitwy o to aby drzewo samo się porąbało czy nagle na środku pokoju pojawił się worek ze złotem raczej nie zostaną spełnione. Bóg nie każe komuś iść do Ciebie, bo jak by się to miało do wolnej woli tej osoby? Ale jeśli z pokorą i szczerze poprosisz o możliwość spotkania odpowiedniej osoby, to masz szanse, że Bóg da Ci taką okazję. Sam też powinieneś działać w tym kierunku, bo jak się będziesz bał zagadać do kogokolwiek, no to jak niby ma coś z tego wyjść?
Robek napisał(a):
No i o jakich zdarzeniach losowych mówisz? daj jakiś przykład?

Np. idziesz na egzamin, który polega na tym, że losujesz pytanie, powiedzmy od 1 do 100 i odpowiadasz. Są następujące możliwości:
1) Jeśli jesteś na 100% przygotowany, to zdasz co byś nie wylosował i pomoc nie jest Ci potrzebna.
2) Jeśli w ogóle się nie przygotowałeś i Twoja wiedza jest zerowa, to pewnie oblejesz tak czy inaczej, wszak z pustego i Salomon nie naleje.
3) Jeśli opanowałeś, powiedzmy, połowę materiału, modlitwa może zwiększyć Twoje szanse, na to, że trafisz akurat na to pytanie, na które potrafisz odpowiedzieć.


Śr sie 15, 2018 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Dżery napisał(a):
Bóg nie każe komuś iść do Ciebie, bo jak by się to miało do wolnej woli tej osoby? Ale jeśli z pokorą i szczerze poprosisz o możliwość spotkania odpowiedniej osoby, to masz szanse, że Bóg da Ci taką okazję.




Jak dawanie takiej okazji, miałoby wyglądać?


Dżery napisał(a):

3) Jeśli opanowałeś, powiedzmy, połowę materiału, modlitwa może zwiększyć Twoje szanse, na to, że trafisz akurat na to pytanie, na które potrafisz odpowiedzieć.



Czyli Bóg będzie podmieniał pytania tak żebym trafił na te, na które mogę odpowiedzieć.
A czy z Lotto też tak da rade? i od modlenia Bóg wylosuje te numery na które postawiłem?

I powiedzmy że w tym Lotto również opanowałem połowe materiału, bo 3 jestem w stanie trafić, więc reszte Bóg dołoży?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 16, 2018 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Czyli Bóg będzie podmieniał pytania tak żebym trafił na te, na które mogę odpowiedzieć.

Nie wiem w jaki sposób to się dzieje, ale efekt końcowy jest właśnie taki.
Robek napisał(a):
A czy z Lotto też tak da rade? i od modlenia Bóg wylosuje te numery na które postawiłem?
I powiedzmy że w tym Lotto również opanowałem połowe materiału, bo 3 jestem w stanie trafić, więc reszte Bóg dołoży?

Jeśli potrafisz trafić 3 cyfry, to kup kilka(set) losów i będziesz do przodu.
Jeśli kilka tysięcy osób prosi o to, aby to ich cyfry wypadły, przy czym każda skreśliła inne, to siłą rzeczy nie jest to możliwe do spełnienia.
Poza tym Bóg to nie automat - On zna nasze myśli i intencje.


Cz sie 16, 2018 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Dżery napisał(a):
Poza tym Bóg to nie automat - On zna nasze myśli i intencje.




A co to ma do rzeczy?

Podmieniać pytania na egzaminie to można, ale ingerować w losowanie Lotto już nie wypada?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 16, 2018 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Dżery napisał(a):
Poza tym Bóg to nie automat - On zna nasze myśli i intencje.

A co to ma do rzeczy?

Intencja jest ważna - chęć zdobycia pieniędzy dla samego bogactwa i wygodnego życia to trochę marne uzasadnienie.


Cz sie 16, 2018 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Dżery napisał(a):
Robek napisał(a):
Dżery napisał(a):
Poza tym Bóg to nie automat - On zna nasze myśli i intencje.

A co to ma do rzeczy?

Intencja jest ważna - chęć zdobycia pieniędzy dla samego bogactwa i wygodnego życia to trochę marne uzasadnienie.



No przecież chce zdać egzaminy żeby mieć wykształcenie, i żeby zdobyć dzięki temu parce, i zarabiać pieniądze.
Więc w obu sytuacjach, intencja jest taka sama.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 16, 2018 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Modlitwa nie działa.
Dev1 - najlepsza modlitwa jest dzialanie.


Cz sie 16, 2018 21:09
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa nie działa.
subadam napisał(a):
Dev1 - najlepsza modlitwa jest dzialanie.

Jak wskazywał św Augustyn - pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie, ufaj tak jakby wszystko zależało od Boga.


Pt sie 17, 2018 6:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Alus napisał(a):
subadam napisał(a):
Dev1 - najlepsza modlitwa jest dzialanie.

Jak wskazywał św Augustyn - pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie, ufaj tak jakby wszystko zależało od Boga.




To mam się okłamywać? i wmawiać sobie, że wszystko zależy od Boga?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 17, 2018 12:25
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
subadam napisał(a):
Dev1 - najlepsza modlitwa jest dzialanie.

Jak wskazywał św Augustyn - pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie, ufaj tak jakby wszystko zależało od Boga.




To mam się okłamywać? i wmawiać sobie, że wszystko zależy od Boga?

Pracuj i ufaj stanowią jedno zdanie, jedno drugie zatem nie umniejsza.


Pt sie 17, 2018 13:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Alus napisał(a):
Pracuj i ufaj stanowią jedno zdanie, jedno drugie zatem nie umniejsza.



To w końcu mam pracować, tak jakby wszystko zależało odemnie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 17, 2018 15:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL