Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Modlitwa nie działa. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Modlitwa nie działa.
Dokladnie tak.


Pt sie 17, 2018 18:00
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa nie działa.
Cytuj:
Pracuj i ufaj stanowią jedno zdanie, jedno drugie zatem nie umniejsza.



Cytuj:
To w końcu mam pracować, tak jakby wszystko zależało ode mnie?

I ufać w efekty tej pracy i błogosławieństwo Boga.


Pt sie 17, 2018 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Alus napisał(a):
Cytuj:
Pracuj i ufaj stanowią jedno zdanie, jedno drugie zatem nie umniejsza.



Cytuj:
To w końcu mam pracować, tak jakby wszystko zależało ode mnie?

I ufać w efekty tej pracy i błogosławieństwo Boga.



Mam myśleć że zależy odemnie, ale tak naprawdę nie zależy odemnie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 17, 2018 19:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Chodziło mi jedynie o to, że tym twoim wyrażeniem "tajemnica wiary" można dopasować do absolutnie wszystkiego, i dlatego to gadanie jest nic nie warte, bo co by się nie działo, to można powiedzieć że to jest tajemnica wiary, a po co to mówić, skoro to nic nie zmieni?

@Robku, wiara ma swoje tajemnice, których nie potrafimy pojąć, wymyka się naszym możliwościom ścisłego ujęcia w nasze sztywne ramy reguł i prawideł. Pamiętam czas, gdy modlitwę traktowałam w kategoriach instrukcji skuteczności, studiowałam świadectwa i odtwarzałam kroki innych w oczekiwaniu na podobną skuteczność, Bóg pewnie z uśmiechem przyglądał się tym moim wysiłkom zostania wybitnym odtwórcą cudzych ról, jest cierpliwy, więc sporo wody w Wiśle upłynęło zanim dotarło do mnie, że w ten sposób życia nie zmienię. Bóg nie jest biurokratą, więc takie numery, jak skrupulatne przestrzeganie instrukcji, nie przejdą. Nie możemy założyć butów innego człowieka, będą za ciasne lub za duże, ale możemy iść jego śladami, by natrafić na właściwy trop i znaleźć własną drogę do Boga. Gdy zrobimy Bogu miejsce w naszym życiu, będą się działy cuda, ale trzeba otworzyć swe serce i przekonać się na własnej skórze, w jaki sposób działa Bóg. On nie działa w sposób szablonowy, do każdego podchodzi w sposób indywidualny, ale gdy będzie działał w Twoim życiu, poskładasz pewne puzzle i dojdziesz do tego, że to Jego sprawka. Dlatego nie ma innej drogi niż podjęcie decyzji zawarcia z Bogiem współpracy, by się o tym przekonać. Trzeba zrobić ten pierwszy krok.
Robek napisał(a):
Mrs_Hadley napisał(a):

Jak myślisz, co w Tobie może je odpychać?

Wygląd.


Nad prezencją można pracować, to nie jest problem. Masz pewne oczekiwanie wobec kobiet odnośnie wyglądu, ale to działa w obie strony, więc skoro znasz przyczynę swoich niepowodzeń, to zamiast oglądać na Youtube tutoriale jak zagadać do dziewczyny, zacznij oglądać filmy z poradami jak zadbać o swój wygląd, by stać się atrakcyjnym dla płci przeciwnej, a nie użalać się nad sobą, że kobieta ucieka w popłochu, gdy tylko Cię zobaczy.

Cytuj:
I powiedzmy że w tym Lotto również opanowałem połowe materiału, bo 3 jestem w stanie trafić, więc reszte Bóg dołoży?

Bóg bada serce człowieka, jeżeli zobaczy, że dusza człowieka jest chora, a wygrana w totka, tylko pogłębi raka toczącego duszę, nie będzie mógł spełnić tej modlitwy, gdyż owy człowiek potrzebuje uzdrowienia duszy, a nie miliona pięćset wygranej w loterii.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sie 18, 2018 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Mrs_Hadley napisał(a):
Gdy zrobimy Bogu miejsce w naszym życiu, będą się działy cuda,




Jakie cuda się u ciebie w życiu działy?


Mrs_Hadley napisał(a):
Nad prezencją można pracować, to nie jest problem.



Mam niesamowicie duży nos, jak mam nad tym pracować? operacja plastyczna kosztuje, a ja nie mam na takie coś kasy, i pewnie nadmiernie wąskie usta też da się zoperować? nie jestem znawcą w tych kwestiach, no ale co zrobić z oczami, które znajdują się bardzo blisko siebie? :mrgreen: przecież nawet jakbym miał kase to tego nie da się zoperować, i zrobić tak żeby oczy były od siebie dużo dalej.


Mrs_Hadley napisał(a):
Masz pewne oczekiwanie wobec kobiet odnośnie wyglądu, ale to działa w obie strony, więc skoro znasz przyczynę swoich niepowodzeń, to zamiast oglądać na Youtube tutoriale jak zagadać do dziewczyny, zacznij oglądać filmy z poradami jak zadbać o swój wygląd, by stać się atrakcyjnym dla płci przeciwnej, a nie użalać się nad sobą, że kobieta ucieka w popłochu, gdy tylko Cię zobaczy.




Ja nie oglądałem nigdy tych filmów odnośnie tego jak podrywać dziewczyny, w sumie trochę mnie to zaczęło śmieszyć, bo zaczynam oglądać ten filmik o podrywaniu, i facet odzywa się do dziewczyny i dziewczyna też coś odpowiada i zaczynają rozmawiać, no i mnie to trochę śmieszy, no bo odemnie od razu uciekają :D więc nawet nie ma sensu takich filmików oglądać, bo to i tak nic mi nie daje.
I mam wrażenie że te filmiki są tworzone dla takich ludzi, którzy już mają jakieś powodzenie u kobiet, a dzięki takim filmikom będą mieć jeszcze większe.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 18, 2018 21:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Jakie cuda się u ciebie w życiu działy?

Co ta wiedza zmieni w Twoim życiu? Tobie trzeba doświadczenia Bożej miłości w Twoim, a nie cudzym życiu, ponieważ trzymasz się kurczowo swojej niewiary.

Cytuj:
Mam niesamowicie duży nos, jak mam nad tym pracować? operacja plastyczna kosztuje, a ja nie mam na takie coś kasy, i pewnie nadmiernie wąskie usta też da się zoperować? nie jestem znawcą w tych kwestiach, no ale co zrobić z oczami, które znajdują się bardzo blisko siebie? :mrgreen: przecież nawet jakbym miał kase to tego nie da się zoperować, i zrobić tak żeby oczy były od siebie dużo dalej.

Taaa, kobiety na pewno uciekają od Ciebie, bo masz za duży nos, wąskie usta i blisko osadzone oczy. Do czego to doszło, że faceci mają kompleksy jak baba i myślą o operacjach plastycznych. Później po ulicach chodzą monstra, będące karykaturami samych siebie i wtedy ludzie faktycznie od nich uciekają, a chirurg pragnie zachować anonimowość, zaznaczając że zrobił tylko to, czego wymagał od niego klient.

Robek napisał(a):
I mam wrażenie że te filmiki są tworzone dla takich ludzi, którzy już mają jakieś powodzenie u kobiet, a dzięki takim filmikom będą mieć jeszcze większe.

Musieliby upaść na głowę, żeby szukać na YouTube filmów o podrywaniu, by mieć jeszcze większe powodzenie. Takie tutoriale są pomocne dla nieśmiałych mężczyzn, którzy potrzebują przykładów, by łatwiej im było się przełamać i zagadać do kobiet. Ty natomiast potrzebujesz tutoriali o tym, jak polubić siebie pomimo góry kompleksów.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sie 18, 2018 21:51
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa nie działa.
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Pracuj i ufaj stanowią jedno zdanie, jedno drugie zatem nie umniejsza.



Cytuj:
To w końcu mam pracować, tak jakby wszystko zależało ode mnie?

I ufać w efekty tej pracy i błogosławieństwo Boga.



Mam myśleć że zależy odemnie, ale tak naprawdę nie zależy odemnie?

Zależy od Ciebie, co będziesz jadł - kto nie pracuje niech także i nie je - gdzie będziesz mieszkał, w co sie ubierał, ale generalnie od Boga zależy czy będziesz zdrowy (wyłączając alkoholików i ćpunów, którzy sami sobie zdrowie niszczą) i jak długo będziesz żył.


N sie 19, 2018 7:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Alus napisał(a):
kto nie pracuje niech także i nie je


To jest cytat z Biblii? jak ktoś jest emerytem i nie pracuje, to ma umrzeć z głodu?



Alus napisał(a):
ale generalnie od Boga zależy czy będziesz zdrowy (wyłączając alkoholików i ćpunów, którzy sami sobie zdrowie niszczą) i jak długo będziesz żył.



To pomimo tego, że wiele zależy od Boga, to ja mam żyć w kłamstwie, i pracując wmawiać sobie, że wszystko zależy odemnie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 19, 2018 9:34
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa nie działa.
Cytuj:
kto nie pracuje niech także i nie je


Cytuj:
To jest cytat z Biblii? jak ktoś jest emerytem i nie pracuje, to ma umrzeć z głodu?

owszem w Biblii - konkretnie 2 List św Pawła do Tesaloniczan (3,10).
Emeryt miał, jak wskazuje samo określenie posiada emeryturę.
A osoba w wieku emerytalnym miała dziesiątki lat do zabezpieczenie swojej starości, wypracowania sobie emerytury



Cytuj:
ale generalnie od Boga zależy czy będziesz zdrowy (wyłączając alkoholików i ćpunów, którzy sami sobie zdrowie niszczą) i jak długo będziesz żył.



Cytuj:
To pomimo tego, że wiele zależy od Boga, to ja mam żyć w kłamstwie, i pracując wmawiać sobie, że wszystko zależy odemnie?

A kto tak mówi? .....pracuj jakby wszystko od Ciebie zależało, nie zapominając nie znacie dani ani godziny, kiedy przyjdzie pożegnać się z doczesnością, zatem nie należy wszystko pokładać li tylko w swojej sile.
Ale po co ja Ci to pisze, wszak masz pełną w tej kwestii świadomość, a jedynie się droczysz, bo taki Twój sposób bycia.


N sie 19, 2018 9:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa nie działa.
Alus napisał(a):
owszem w Biblii - konkretnie 2 List św Pawła do Tesaloniczan (3,10).
Emeryt miał, jak wskazuje samo określenie posiada emeryturę.
A osoba w wieku emerytalnym miała dziesiątki lat do zabezpieczenie swojej starości, wypracowania sobie emerytury




Jeśli ktoś nie wypracował sobie emerytury, i na starość nie pracuje, to ma umrzeć z głodu?



Alus napisał(a):
A kto tak mówi? .....pracuj jakby wszystko od Ciebie zależało, nie zapominając nie znacie dani ani godziny, kiedy przyjdzie pożegnać się z doczesnością, zatem nie należy wszystko pokładać li tylko w swojej sile.
Ale po co ja Ci to pisze, wszak masz pełną w tej kwestii świadomość, a jedynie się droczysz, bo taki Twój sposób bycia.



Strasznie to wszystko zagmatwane :mrgreen: bo mam pracować jakby wszystko odemnie zależało, no ale jednak nie zależy, bo jest kwestia choćby zdrowia.

No i są w ogóle tacy ludzie, którzy są zdania że wszystko zależy od nich? i jeśli ktoś na ulicy ich napadnie i okradnie, to też myślą że to ich własna wina?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 19, 2018 10:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL