Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 4:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dusza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
zefciu napisał(a):
A czemu na pw?

Bo to temat o duszy a nie o tłumaczeniach Pisma Świetego.

zefciu napisał(a):
Dlaczego jednak Jezus dał im owe „namacalne dowody” i dał podstawy błędnego przekonania, że jest cielesny, skoro mógł utwierdzić ich w przekoaniu, że jest zjawą.

Czy oni mieli błędne przekonanie? Podaj proszę fragment Biblii, gdzie takowe wyrażono jako naukę. Oni dobrze wiedzieli, że istoty duchowe mogą się materializowac, jako żydzi dobrze znali chociażby wspomniany przeze mnie 18 rozdział Rodzaju. Wszak Jezus wbił do nich przez zamknięte drzwi ;)

zefciu napisał(a):
Nie jest ten fakt jednak podkreślony tak mocno, jak w Ewangelii.

Napisano, że jedli... Czego więcej oczekujesz?

zefciu napisał(a):
Bo po ożywieniu przebywał na Ziemi, a nie w Otchłani.

1) Czy Biblia zawiera opis tego co i gdzie robił Jezus 24h na dobę przez wszystkie 40 dni do wstąpienia do nieba?
2) Biblia mówi, że po 40 dniach wstąpił do nieba, a wcześniej "ukazywał się uczniom". Pomiedzy ukazywaniem się nie mógł chociaż raz udać się głosić "duchom w więzieniu"?
3) Gdzie Biblia precyzuje, że Jezus "głosił w więzieniu" na pewno przed wstąpieniem do nieba?
4) Gdy czasem pytam ludzi, jak to możliwe, że "Bóg był równocześnie na ziemi i w niebie?" (głos z nieba przy chrzcie Jezusa, Jezus modlący się, itp., to często słyszę, że "dla Boga to nie problem być w dwóch miejscach na raz".

zefciu napisał(a):
Czy Ty rozumiesz język polski? Piszę, iż „nie mam na myśli pism”.

To może jakieś nagrania audio, video? Żart, przepraszam ;) Apostołowie zostawili po sobie tylko swoje pisma wchodzące w skład Biblii. Nie wiem o jakie inne źródła ich wiary może Ci chodzić.

zefciu napisał(a):
jedynym autorytetem jest dla Ciebie tekst Biblii.

W kwestiach nauk biblijnych - tak. Nawet Biblia podkreślała, że po smierci apostołów mieli się "wkraść ludzi szerzący odstępcze nauki". Kiedy widzę w Biblii, że nie ma czegoś takiego jak wrodzona nieśmiertelność duszy, słyszę, że dany Kościół głosi taką naukę, znowu widzę w Biblii, że mieli się pojawić odstępcy, sprawdzam w encyklopediach i dziełach historycznych skąd dana nauka się wzięła, skoro nie z Biblii i widzę, że w tym wypadku mamy bazowania na tezach greckich filozofów, no to sorry.... Autorytetem będzie dla mnie Biblia i nie będę wierzyć we wrodzoną nieśmiertelność duszy.


Pn sie 27, 2018 10:26
Zobacz profil
Post Re: Dusza
DżiVi napisał(a):
Czy oni mieli błędne przekonanie?
No tak. Apostołowie myśleli, że widzą „istotę duchową”. A Jezus wyprowadził ich z błędu i wskazał na to, że jednak ma ciało. Ty natomiast przeinaczasz to wszystko – twierdzisz, że Jezus zmaterializował ciało, by pokazać, że jest „istotą duchową”.
Cytuj:
1) Czy Biblia zawiera opis tego co i gdzie robił Jezus 24h na dobę przez wszystkie 40 dni do wstąpienia do nieba?
Nie zawiera. Tym niemniej List do Efezjan wskazuje, że Chrystus zstąpił do Otchłani raz, a nie tak sobie zstępował i wstępował.
Cytuj:
4) Gdy czasem pytam ludzi, jak to możliwe, że "Bóg był równocześnie na ziemi i w niebie?" (głos z nieba przy chrzcie Jezusa, Jezus modlący się, itp., to często słyszę, że "dla Boga to nie problem być w dwóch miejscach na raz".
Oczywiście są dwie możliwości:
  • Nie znasz doktryny trynitarnej.
  • Uważasz, że ja nie znam doktryny trynitarnej i robisz ze mnie debila.
Która z tych opcji jest prawdziwa?
Cytuj:
Apostołowie zostawili po sobie tylko swoje pisma wchodzące w skład Biblii.
No cóż – Ewangelia mówi, że Apostołowie założyli Kościół. Ale Ty, jak widać, to ignorujesz, podobnie jak inne niewygodne dla Ciebie fragmenty. Twoim dogmatem jest iż „zostawili tylko pisma”. Ale nigdzie ten dogmat nie znajduje potwierdzenia w Biblii.
Cytuj:
W kwestiach nauk biblijnych - tak.
A oprócz tego – słowniki, encyklopedie i ogólnie wszystko, co potwierdza Twoje poglądy. Natomiast te fragmenty Biblii, które Twoich poglądów nie potwierdzają, autorytetem nie są.


Pn sie 27, 2018 11:22

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
Jezus się zmaterializował, żeby nie mieli wątpliwości, czy im się może nie przywidziało. Jak wytłumaczysz znikanie, przenikanie, przybieranie innych postaci?

Między śmiercią/zmartwychwstaniem/wstąpieniem Jezusa do nieba a napisaniem przez Piotra 1 Listu minęło jakieś 30 lat - Biblia nie precyzuje, kiedy w tym okresie czasu Jezus "poszedł głosić duchom w więzieniu". Sugeruje jedynie, że po "ożywieniu". To wszystko.

Cóż takiego więc pozostawili po sobie jeszcze apostołowie?

Nie podałeś póki co żadnego fragmentu Biblii, który uwzględniając kontekst oraz rzeczywiste znaczenie użytych w nim wyrażeń potwierdzałby wrodzoną niesmiertelność duszy.


Pn sie 27, 2018 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dusza
DżiVi, dlaczego tak Ci zależy aby twierdzić że Jezus był duchem?
Owszem, miał ciało ale to ciało było juz takie jakie będziemy mieli po zmartwychwstaniu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 27, 2018 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
"Uśmiercony w ciele, ożywiony w duchu".
Czyli jakie to ciało?


Pn sie 27, 2018 11:47
Zobacz profil
Post Re: Dusza
DżiVi napisał(a):
Jezus się zmaterializował, żeby nie mieli wątpliwości, czy im się może nie przywidziało. Jak wytłumaczysz znikanie, przenikanie, przybieranie innych postaci?
Nijak nie wytłumaczę, bo to nie są rzeczy wytłumaczalne.
Cytuj:
Cóż takiego więc pozostawili po sobie jeszcze apostołowie?
Przecież napisałem, że Kościół.
Cytuj:
Nie podałeś póki co żadnego fragmentu Biblii, który uwzględniając kontekst oraz rzeczywiste znaczenie użytych w nim wyrażeń potwierdzałby wrodzoną niesmiertelność duszy.
Przecież o tym, jakie jest rzeczywiste znaczenie wyrażeń decydujesz Ty na podstawie swoich pozabiblijnych autorytetów. Zatem nie mogę Ci takiego podać.


Pn sie 27, 2018 11:48

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
zefciu napisał(a):
Przecież napisałem, że Kościół

Ale jak to się ma do ich wierzeń? Dzisiejszy Kościół, o którym piszesz, wierzy w nieśmiertelność duszy, a apostołowie w swoich biblijnych tekstach temu przeczą.

zefciu napisał(a):
Przecież o tym, jakie jest rzeczywiste znaczenie wyrażeń decydujesz Ty na podstawie swoich pozabiblijnych autorytetów. Zatem nie mogę Ci takiego podać.

O tym decydują słowniki a nie instytucje religijne. To jest podstawa tłumaczenia i interpretacji tekstów starożytnych... Jeśli tego nie akceptujesz, to nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą, zefciu.


Pn sie 27, 2018 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dusza
DżiVi napisał(a):
Ale jak to się ma do ich wierzeń? Dzisiejszy Kościół, o którym piszesz, wierzy w nieśmiertelność duszy, a apostołowie w swoich biblijnych tekstach temu przeczą.

Tu Cię nie rozumiem, z jednej strony mówisz że Jezus był duchem, a z drugiej twierdzisz że po śmierci śpimy aż zmartwychwstaniemy w ciałach?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 27, 2018 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
Nie rozmawiamy o zmartwychwstaniu, ale o tym, czy dusza jest nieśmiertelna czy nie. Bez względu na to, czy człowiek zmartwychwstanie do duchowego życia w niebie czy do życia w fizycznym ciele na ziemi (przypadki wskrzeszeń z Biblii), zachodzi pytanie, czy jakaś jego "niematerialna rozumna cząstka" (często nazywana nieśmiertelną duszą właśnie) gdzieś sobie funkcjonuje, ezgzystuje po śmierci, ale przed zmartwychwstaniem.


Pn sie 27, 2018 12:09
Zobacz profil
Post Re: Dusza
DżiVi napisał(a):
Ale jak to się ma do ich wierzeń? Dzisiejszy Kościół, o którym piszesz, wierzy w nieśmiertelność duszy, a apostołowie w swoich biblijnych tekstach temu przeczą.
A gdzie przeczą – nie wiadomo.

zefciu napisał(a):
O tym decydują słowniki
A ja myślałem, że słowniki tylko opisują język. A tutaj się okazuje, że decydują. Coraz ciekawiej.

Cytuj:
Jeśli tego nie akceptujesz, to nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą, zefciu.
To nie dyskutuj. Nikt Cię nie zmusza. Widać, że to co piszę jest dla Ciebie niewygodne.


Pn sie 27, 2018 12:15

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dusza
Tak, w Niebie, czyśćcu czy piekle.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sie 27, 2018 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
zefciu napisał(a):
Widać, że to co piszę jest dla Ciebie niewygodne.

*nie-wiary-godne.
Niewygodne dla Ciebie są słowniki i encyklopedie.
zefciu napisał(a):
A gdzie przeczą – nie wiadomo.

Polecam czytać Biblię ;)

Andy72 napisał(a):
Tak, w Niebie, czyśćcu czy piekle.

1Tm 6:14-15:
"(...)naszego Pana, Jezusa Chrystusa — szczęśliwego, jedynego Mocarza, który ukaże się w wyznaczonym na to czasie. Jest to Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, ten, który mieszka w niedostępnym świetle i którego żaden człowiek nie widział ani nie może zobaczyć. Jemu należy się szacunek. Jego potęga niech trwa na wieki. Amen."

Fakt, w niebie można mieć nieśmiertelność, sam Jezus ją otrzymał. Ale poza niebem? Jesli niesmiertelność to nagroda, to dlaczego miałby ją mieć ktoś skazany na piekło? Dlaczego o osobach zmartwychwzbudzonych nie ma mowy w Biblii, by gdzieś po smierci przebywały, tylko że w tym czasie "spały" (Jn 11:11)? Dlaczego o umarłych napisano, że nie funkcjonują w żaden sposób po smierci [w domysle do zmartwychwstania] (Koh 9:5,10)?


Pn sie 27, 2018 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Dusza
A co jeżeli człowiek nie ma duszy? Jak wtedy Bóg da życie wieczne wszystkim ludziom?


Pn sie 27, 2018 13:05
Zobacz profil
Post Re: Dusza
DżiVi napisał(a):
Niewygodne dla Ciebie są słowniki i encyklopedie.
Nie są niewygodne. Po prostu nie są zawsze absolutnym autorytetem. Zwłaszcza, jeśli piszą je instytucje religijne.
Cytuj:
Polecam czytać Biblię
Czytam Biblię i nie znalazłem takiego zaprzeczenia. Albo je wskaż, albo daj sobie luz.


Pn sie 27, 2018 13:21

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Dusza
zefciu napisał(a):
Czytam Biblię i nie znalazłem takiego zaprzeczenia.

Koh 9:5,10; Jn 11:11; 1Tm 6:16


Cz sie 30, 2018 9:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL