Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Odpowiedzialnosc za slowo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
@george45, daruj sobie te koprolalie! Zacznij dyskutować posługując się argumentami a nie opowiastkami i mądrościami Wschodu. Epistemologia na Wschodzie ma inne źródła i inne cele.

_________________
ksiądz


Wt mar 09, 2021 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
A jeśli w ciele, to możesz wskazać w którym miejscu - serce, mózg, noga, ręka, wątroba może włosy lub paznokcie?


Mózg.

george45 napisał(a):
Odpowiedziałem



Mijasz się z prawdą. To co napisałeś nie stanowi odpowiedzi rozumianej jako wyjaśnienia problemu postawionego przeze mnie w pytaniu o treści: Skoro wiedza do tej pory wypracowana przez ludzkość jest "łajnem świętej krowy" to dlaczego kobiety w ciąży miałyby nie pić etanolu, lub wręcz metanolu, jeśli same nie przeprowadziły w tej kwestii badań?

Jeśli jesteś innego zdania to uprzejmie proszę o wyjaśnienie w jaki sposób to co napisałeś, czyli:

Etanol, metanol, wypracowano na podstawie wiedzy innych. Wypij, odprężysz się, to przecież dla ludzi, Jezus popijał na imprezach - wiedza. Jeśli z tej wiedzy korzystasz, na podstawie wiedzy innych zdobytej od innych przyjmujesz, że to szkodliwe (choć bardzo bobrze się z tym czujesz) i zapisujesz się do AA. Tam, „nauczyciele” na podstawie zdobytej wiedzy mówią jak powinieneś pozbyć się skutków wiedzy zdobytej wcześniej, byś się lepiej poczuł itd.

wyjaśnia problem wyżej przeze mnie ujęty.

george45 napisał(a):
Przytaczasz mi wiedzę zaczerpniętą z Wiki i mówisz, że mam ją przyjąć tak jak Ty ją przyjąłeś. Gdybym to zrobił, stałbym się tłumem, wytresowaną małpką, dołączył do stada owieczek, baranów. Wzięlibyśmy się pod rączki i szukali kogoś, komy będziemy mogli przekazać „naszą” informację zaczerpnięta z Wiki, w celu powiększenia stada.Pozwolisz że podziękuje.


Dobrze - jeśli o mnie chodzi, to jak najbardzej możesz dalej pławić się w swojej ignorancji względem metodologii historii w ocenie źródeł.

george45 napisał(a):
Po pierwsze, każda babka usypana z piasku przez dziecko zmienia kształt ziemi, powiem więcej, każde ziarenko piasku przesunięte przez wiatr zmienia jej kształt.


Kolejny napór truizmów, widzę.
Jak już napisałem, usypanie babki z piasku nie zmieni tego, że kształt Ziemi będzie nadal zbliżony do elipsoidy obrotowej.

george45 napisał(a):
Po drugie, mogę, ale czy to coś zmieni, wypowiedź stanie się bardziej zrozumiała?


Być może stanowić to będzie dla Ciebie szok, ale nie każdy podziela Twoje upodobanie do wplatania w rozmowę odwołań do defekacji i ekskrementów. Więc o ile zrezygnowanie z tej wątpliwej klasy dodatków nie wpłynie na większą zrozumiałość tego co piszesz, o tyle kontakt z Twoją twórczością może stać się chociaż nieco mniej odpychający.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt mar 09, 2021 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
bramin napisał(a):
@george45, daruj sobie te koprolalie! Zacznij dyskutować posługując się argumentami a nie opowiastkami i mądrościami Wschodu. Epistemologia na Wschodzie ma inne źródła i inne cele.

Skoro mądrości i opowiastki Wschodu nie są argumentem w dyskusji, to może wskaż mądrości i opowiastki, które uznasz za prawidłowe argumenty w dyskusji. Unikniemy nieporozumień.
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
A jeśli w ciele, to możesz wskazać w którym miejscu - serce, mózg, noga, ręka, wątroba może włosy lub paznokcie?

Mózg.
Potrafisz określić w której jego części jesteś? Gdyby został usunięty jeden ze zwojów lub kila, to byłbyś w tych zwojach czy pozostał w większej części mózgu, a może byłbyś trochę w usuniętych i trochę w nieusuniętych zwojach?.
Czy mózg jest połączony z ciałem i zaliczasz go do ciała, czy jest odrębnym składnikiem włożonym do ciała. Jeśli jest połączony, to w którym miejscu jesteś jeszcze Ty, a w którym jest już ciało?
PS
Co do dalszej dyskusji, w związku z zaleceniami jakie przedstawił bramin, poczekam do momentu określenia przezeń prawidłowych argumentów, które będzie można użyć w dyskusji


Wt mar 09, 2021 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Potrafisz określić w której jego części jesteś?


W kresmózgowiu.

george45 napisał(a):
Gdyby został usunięty jeden ze zwojów lub kila, to byłbyś w tych zwojach czy pozostał w większej części mózgu


Pozostałbym w większej części mózgu.

george45 napisał(a):
Czy mózg jest połączony z ciałem i zaliczasz go do ciała, czy jest odrębnym składnikiem włożonym do ciała.


Mózg jest częścią ciała rozumianego jako całość organizmu ludzkiego.

Poza tym - co to niby ma wspólnego z tematem tego wątku?

george45 napisał(a):
Co do dalszej dyskusji, w związku z zaleceniami jakie przedstawił bramin, poczekam do momentu określenia przezeń prawidłowych argumentów, które będzie można użyć w dyskusji


Bardzo wygodna ucieczka od dyskusji.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt mar 09, 2021 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Skoro mądrości i opowiastki Wschodu nie są argumentem w dyskusji,

One nie mogą być argumentami w tej dyskusji.
Potrzeba pewnej wiedzy a nie kloacznych opowiastek a wiedza opiera się na "szkiełku i oku", na pewnych metodach badawczych i kryteriach, za pomocą których te badania można zweryfikować etc.

W sferze religijnej kiedy badamy jakiś cud dochodzi tu tez "czucie i wiara" ale i tak abstrahując od religijnego kontekstu możemy zweryfikować czy nie jest to jakiś szwindel bo zewnętrzne okoliczności mogą za tym przemawiać.

george45 napisał(a):
to może wskaż mądrości i opowiastki, które uznasz za prawidłowe argumenty w dyskusji.


No_Pasaran podał dobry przykład metody historycznej ale Ty wzgardziłeś tym, więc nie licz na to, ze ktoś będzie siedział u Twoich lotosowych stóp i wysłuchiwał Twoich mądrości :D .

_________________
ksiądz


Wt mar 09, 2021 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Potrafisz określić w której jego części jesteś?
W kresmózgowiu.

Rozumiem, że miałeś na myśli kresomózgowie. Zgodnie z Wiki „ Kresomózgowie (łac. telencephalon) – część mózgowia obejmująca półkule mózgu, spoidła mózgu (w tym ciało modzelowate), blaszkę krańcową, jądra podstawne, hipokamp, komory boczne, sklepienie oraz węchomózgowie.”
Twierdzisz, że znajdujesz się w powyższym, dopytuję, gdzie się przeniesiesz, gdzie będziesz po usunięciu części półkuli mózgu? Twa część pójdzie do utylizacji? Przemedytuj dalsze pomniejszanie kresomózgowia, gdzie będziesz się przemieszczał?
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Gdyby został usunięty jeden ze zwojów lub kila, to byłbyś w tych zwojach czy pozostał w większej części mózgu

Pozostałbym w większej części mózgu.
A jeśli te części będą równe, którą wybierzesz?
No_Pasaran napisał(a):
Poza tym - co to niby ma wspólnego z tematem tego wątku?

Może znajdziemy odpowiedź kto bierze odpowiedzialność za słowo?
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Co do dalszej dyskusji, w związku z zaleceniami jakie przedstawił bramin, poczekam do momentu określenia przezeń prawidłowych argumentów, które będzie można użyć w dyskusji
Bardzo wygodna ucieczka od dyskusji.
Raczej próba wyeliminowania z dyskusji.
bramin napisał(a):
george45 napisał(a):
Skoro mądrości i opowiastki Wschodu nie są argumentem w dyskusji,

One nie mogą być argumentami w tej dyskusji.
Potrzeba pewnej wiedzy a nie kloacznych opowiastek a wiedza opiera się na "szkiełku i oku", na pewnych metodach badawczych i kryteriach, za pomocą których te badania można zweryfikować etc.

A te „swoje” mądrości i opowiastki, o tym co może być przedmiotem tej dyskusji, a co nie, to na podstawie jakiej wiedzy, od kogo pozyskanej, uważasz za dopuszczalne? Kto i czym cię do niej przekonał, na podstawie czyich słów uważasz ją za jedynie słuszną? Przeprowadziłeś je za pomocą „szkiełka i oka”, zostały zatwierdzone przez, no właśnie przez kogo, może jakiś certyfikat przedłożysz?
bramin napisał(a):
W sferze religijnej kiedy badamy jakiś cud dochodzi tu tez "czucie i wiara" ale i tak abstrahując od religijnego kontekstu możemy zweryfikować czy nie jest to jakiś szwindel bo zewnętrzne okoliczności mogą za tym przemawiać.

To „czucie i wiara” jest czuciem badającego - wierzącego, czy czuciem kogoś niezależnego. Czy te okoliczności zewnętrzne to nie miraż, fatamorgana powstałe w umyśle badającego, a może został zbadany przed przeprowadzeniem tych badań? Zachodzi pytanie, czy ten który go badał wcześniej też został zbadany…?
bramin napisał(a):
No_Pasaran podał dobry przykład metody historycznej ale Ty wzgardziłeś tym, więc nie licz na to, ze ktoś będzie siedział u Twoich lotosowych stóp i wysłuchiwał Twoich mądrości :D
Ten osąd zrobiłeś na podstawie „szkiełka i oka” czy to takie Twoje widzimisię?


Śr mar 10, 2021 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Cytuj:
Rozumiem, że miałeś na myśli kresomózgowie.


Owszem - literówka.

Cytuj:
Twierdzisz, że znajdujesz się w powyższym, dopytuję, gdzie się przeniesiesz, gdzie będziesz po usunięciu części półkuli mózgu? Twa część pójdzie do utylizacji? Przemedytuj dalsze pomniejszanie kresomózgowia, gdzie będziesz się przemieszczał?


Odpowiedź poniżej.

Cytuj:
A jeśli te części będą równe, którą wybierzesz?


Po pierwsze to nie kwestia wyboru.
Po drugie, zawsze pozostanę w żyjącej części mózgu, a wiec tej połączonej z ciałem.

Cytuj:
Może znajdziemy odpowiedź kto bierze odpowiedzialność za słowo?


Poczytalna, rozwinięta osoba ludzka.

Cytuj:
Raczej próba wyeliminowania z dyskusji.


Raczej Twoja ucieczka od dyskusji. Nic nie stoi na przeszkodzie byś odpowiedział na poprzednie kierowane do Ciebie wypowiedzi, tak jak obecnie odpowiadasz na kwestie związane z mózgiem.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr mar 10, 2021 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
Po pierwsze to nie kwestia wyboru.
Po drugie, zawsze pozostanę w żyjącej części mózgu, a wiec tej połączonej z ciałem.

Jeśli po podziale dwie części będą żyły i zostaną umieszczone w dwu różnych ciałach, gdzie będziesz?
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Może znajdziemy odpowiedź kto bierze odpowiedzialność za słowo?

Poczytalna, rozwinięta osoba ludzka.

Jak na razie nie doszliśmy do konsensusu czym/kim jest ta osoba, a Ty już mówisz o jej poczytalności. Może uporządkujmy, twoim zdaniem osoba jest kresomózgowie w którym i którym jesteś, mające ciało do dyspozycji jak rozumiem?
No_Pasaran napisał(a):
Raczej Twoja ucieczka od dyskusji. Nic nie stoi na przeszkodzie byś odpowiedział na poprzednie kierowane do Ciebie wypowiedzi, tak jak obecnie odpowiadasz na kwestie związane z mózgiem.

Obecnie może coś dotarło do bramina, lecz wcześniej oświadczył, że mogę dyskutować jedynie za pomocą wiedzy potwierdzonej przez „szkiełko i oko” i umieszczonej w odpowiednich źródłach, takich jak Wiki, wydane książki, artykuły w gazetach, podejrzewam, że opowiastki i mądrości Zachodu też by przeszły.


Śr mar 10, 2021 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Jeśli po podziale dwie części będą żyły i zostaną umieszczone w dwu różnych ciałach, gdzie będziesz?


Nie wiem - na chwilę obecną ten scenariusz pozostaje w sferze fantastyki i nic nie wskazuje by w najbliższej przyszłości miał się ziścić, ani by w ogóle był możliwy.

george45 napisał(a):
Może uporządkujmy, twoim zdaniem osoba jest kresomózgowie w którym i którym jesteś, mające ciało do dyspozycji jak rozumiem?


Nie, to umiejscowienie jaźni w ciele. Osobę definiuję jako coś co posiada:

1. Zdolność racjonalnego myślenia
2. Możność poprawnego opisania przez przypisanie stanów intencjonalnych
3. Różnicowanie właściwych i niewłaściwych względem siebie postaw z naszej strony
4. Zdolność do zachowań odwzajemniających
5. Zdolność komunikacji
6. Samoświadomość

george45 napisał(a):
Obecnie może coś dotarło do bramina, lecz wcześniej oświadczył, że mogę dyskutować jedynie za pomocą wiedzy potwierdzonej przez „szkiełko i oko” i umieszczonej w odpowiednich źródłach, takich jak Wiki, wydane książki, artykuły w gazetach, podejrzewam, że opowiastki i mądrości Zachodu też by przeszły.


I znów uciekasz od odpowiedzi, co jest bardzo wymowne. Nic nie stoi na przeszkodzie byś odpowiedział w końcu łaskawie na poprzednie wątki, tak jak teraz i wcześniej odpowiadałeś na wątek mózgu.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz mar 11, 2021 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Jeśli po podziale dwie części będą żyły i zostaną umieszczone w dwu różnych ciałach, gdzie będziesz?

Nie wiem - na chwilę obecną ten scenariusz pozostaje w sferze fantastyki i nic nie wskazuje by w najbliższej przyszłości miał się ziścić, ani by w ogóle był możliwy.

Ale to że jesteś w mózgu, dokładniej kresomózgowiu i będziesz, pozostaniesz po dokonaniu pewnego rodzaju zabiegów chirurgicznych w jego większej części, to wiesz, doświadczasz tego, czy to wynika to tylko z wiedzy zaczerpniętej od innych, a wiedzę tą przyjąłeś jako prawdę?
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Może uporządkujmy, twoim zdaniem osoba jest kresomózgowie w którym i którym jesteś, mające ciało do dyspozycji jak rozumiem?

Nie, to umiejscowienie jaźni w ciele. Osobę definiuję jako coś co posiada:
1. Zdolność racjonalnego myślenia
2. Możność poprawnego opisania przez przypisanie stanów intencjonalnych
3. Różnicowanie właściwych i niewłaściwych względem siebie postaw z naszej strony
4. Zdolność do zachowań odwzajemniających
5. Zdolność komunikacji
6. Samoświadomość

Jeśli „osoba” urodzi się bez zdolności racjonalnego myślenia, lub utraci zdolność komunikacji w trakcie swego życia (wypadek, choroba) kim będzie?
No_Pasaran napisał(a):
I znów uciekasz od odpowiedzi,

Jeśli coś ci dam, np. pieniądze, samochód, odpowiedź, to to nie będzie Twoje. Ktoś może zabrać pieniądze, samochód, może również dać Tobie swoją odpowiedź, w którą uwierzysz, tym samym „ukradnie” moją. Ale jego odpowiedź też nie będzie Twoją, też może ktoś ją odebrać.
Weźmy na ten przykład
bramin napisał(a):
@george45, daruj sobie te koprolalie! Zacznij dyskutować posługując się argumentami a nie opowiastkami i mądrościami Wschodu. Epistemologia na Wschodzie ma inne źródła i inne cele.

Nie pytałem go, jak mam dyskutować, jakich argumentów używać, a on dał mi odpowiedź. Odpowiedź która nie jest jego odpowiedzią, ale odpowiedzią zaczerpniętą z regulaminów, książek przeczytanych, z wiedzy wpojonej na uczelniach, wiedzy otrzymanej od rodziców, nauczycieli duchowych. Uważa ją za bezdyskusyjną, za prawdę z którą się nie dyskutuje. Bramin ma na nią monopol, george nie ma o niej pojęcia. I ma rację, george nie ma pojęcia o prawdzie bramina. Bramin chce mu ją dać, dać to mało, chce ją za imputować, tak jak jemu została za imputowana.
Odpowiedź została udzielona prze zemnie, ale nie taka jakiej się spodziewałeś, to znaczy tak lub nie.
Coś wskazałem, swoja ścieżkę, Ty nigdy ja nie pójdziesz, bo to moja ścieżka, która podobnie jak i twoja prowadzi do celu. Mówiąc o swych ścieżkach dzielimy się doświadczeniem, przekazujemy wskazówki, ale doświadczenia nie możemy za imputować, to jest nasze. Tak jak nie jesteś w stanie przekazać bólu spowodowanego np. oparzeniem, temu kto nigdy nie był poparzony. Możesz pokazywać blizny, może widzieć jak płoniesz, krzyczysz, ale on tego nie doświadczył, to jest „obok niego”. Będzie te obrazy przekazywał innym, oni jeszcze innym, inni jeszcze innym... .
Czy to co oni przekazują jest prawdą, czy wiedzą?


Pt mar 12, 2021 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Ale to że jesteś w mózgu, dokładniej kresomózgowiu i będziesz, pozostaniesz po dokonaniu pewnego rodzaju zabiegów chirurgicznych w jego większej części, to wiesz, doświadczasz tego, czy to wynika to tylko z wiedzy zaczerpniętej od innych, a wiedzę tą przyjąłeś jako prawdę?


Wynika to z wiedzy wypracowanej wcześniej przez naukę.

george45 napisał(a):
Jeśli „osoba” urodzi się bez zdolności racjonalnego myślenia, lub utraci zdolność komunikacji w trakcie swego życia (wypadek, choroba) kim będzie?


Będzie przedstawicielem gatunku homo sapiens niezdolnym do wzięcia odpowiedzialności za słowo.

george45 napisał(a):
Nie pytałem go, jak mam dyskutować, jakich argumentów używać, a on dał mi odpowiedź. Odpowiedź która nie jest jego odpowiedzią, ale odpowiedzią zaczerpniętą z regulaminów, książek przeczytanych, z wiedzy wpojonej na uczelniach, wiedzy otrzymanej od rodziców, nauczycieli duchowych. Uważa ją za bezdyskusyjną, za prawdę z którą się nie dyskutuje. Bramin ma na nią monopol, george nie ma o niej pojęcia. I ma rację, george nie ma pojęcia o prawdzie bramina. Bramin chce mu ją dać, dać to mało, chce ją za imputować, tak jak jemu została za imputowana.
Odpowiedź została udzielona prze zemnie, ale nie taka jakiej się spodziewałeś, to znaczy tak lub nie.
Coś wskazałem, swoja ścieżkę, Ty nigdy ja nie pójdziesz, bo to moja ścieżka, która podobnie jak i twoja prowadzi do celu. Mówiąc o swych ścieżkach dzielimy się doświadczeniem, przekazujemy wskazówki, ale doświadczenia nie możemy za imputować, to jest nasze. Tak jak nie jesteś w stanie przekazać bólu spowodowanego np. oparzeniem, temu kto nigdy nie był poparzony. Możesz pokazywać blizny, może widzieć jak płoniesz, krzyczysz, ale on tego nie doświadczył, to jest „obok niego”. Będzie te obrazy przekazywał innym, oni jeszcze innym, inni jeszcze innym... .
Czy to co oni przekazują jest prawdą, czy wiedzą?


Dawno nie widziałem by ktoś aż tak kluczył i migał się od udzielenia odpowiedzi na proste pytanie. Dla przypomnienia:

No_Pasaran napisał(a):
Mijasz się z prawdą. To co napisałeś nie stanowi odpowiedzi rozumianej jako wyjaśnienia problemu postawionego przeze mnie w pytaniu o treści: Skoro wiedza do tej pory wypracowana przez ludzkość jest "łajnem świętej krowy" to dlaczego kobiety w ciąży miałyby nie pić etanolu, lub wręcz metanolu, jeśli same nie przeprowadziły w tej kwestii badań?

Jeśli jesteś innego zdania to uprzejmie proszę o wyjaśnienie w jaki sposób to co napisałeś, czyli:

Etanol, metanol, wypracowano na podstawie wiedzy innych. Wypij, odprężysz się, to przecież dla ludzi, Jezus popijał na imprezach - wiedza. Jeśli z tej wiedzy korzystasz, na podstawie wiedzy innych zdobytej od innych przyjmujesz, że to szkodliwe (choć bardzo bobrze się z tym czujesz) i zapisujesz się do AA. Tam, „nauczyciele” na podstawie zdobytej wiedzy mówią jak powinieneś pozbyć się skutków wiedzy zdobytej wcześniej, byś się lepiej poczuł itd.

wyjaśnia problem wyżej przeze mnie ujęty.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt mar 12, 2021 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
Wynika to z wiedzy wypracowanej wcześniej przez naukę.

Czy ta wiedza to prawda, czy to tylko … wypracowana wiedza, która za kilka dni zostanie zastąpiona inną wypracowaną wiedzą?
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Jeśli „osoba” urodzi się bez zdolności racjonalnego myślenia, lub utraci zdolność komunikacji w trakcie swego życia (wypadek, choroba) kim będzie?

Będzie przedstawicielem gatunku homo sapiens niezdolnym do wzięcia odpowiedzialności za słowo.
Rozumiem, że nie będzie osobą, nie spełnia warunków które według Ciebie powinna spełnić. Czy Ty lub ja spełniamy te warunki by być osobą? Jeśli tak lub nie, to kto zadecyduje czy tak jest, Ty, ja, czy może jakiś niezależny sąd stosując Twój kodeks?
No_Pasaran napisał(a):
Dawno nie widziałem by ktoś aż tak kluczył i migał się od udzielenia odpowiedzi na proste pytanie.

Dla mnie nie jest to czymś nowym. Ty nie chcesz usłyszysz co mówię, ma odpowiedź nie spełnia Twych standardów. Nie jest TAK i nie jest NIE. Wyrzuć swe oczekiwania na chwilę, wyłącz na chwilę swą ocenę którą podejmujesz praktycznienie nie słuchając/czytając tego co chcę Tobie przekazać. Przeczytaj ponownie i zastanów się „co on chce przekazać”. Potem włącz swe oceny i wybierz jeśli coś jest do zaakceptowanie lub odrzuć wszystko.


Pt mar 12, 2021 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Czy ta wiedza to prawda


Tak jak już pisałem, możemy oczywiście mówić tylko o stopniu prawdopodobieństwa.

george45 napisał(a):
czy to tylko … wypracowana wiedza, która za kilka dni zostanie zastąpiona inną wypracowaną wiedzą?


Niewykluczone, że zostanie zastąpiona przez inną, o ile pojawią się ku temu stosowne przesłanki, spełniające rygory nauki - na tym opiera się jej rozwój.

george45 napisał(a):
Rozumiem, że nie będzie osobą, nie spełnia warunków które według Ciebie powinna spełnić. Czy Ty lub ja spełniamy te warunki by być osobą?


Najpewniej tak.

george45 napisał(a):
Jeśli tak lub nie, to kto zadecyduje czy tak jest, Ty, ja, czy może jakiś niezależny sąd stosując Twój kodeks?


Klasyfikacja w wymiarze etycznym zawsze jest subiektywna. Poza nią istnieje klasyfikacja prawna (to osoba jest podmiotem praw i obowiązków) i jest ona uzależniona od decyzji prawodawców.

george45 napisał(a):
Ty nie chcesz usłyszysz co mówię, ma odpowiedź nie spełnia Twych standardów.


Mijasz się z prawdą. W ogóle nie udzieliłeś odpowiedzi na moje pytanie o treści przytoczonej w poprzednim poście, czyli:

Jeśli jesteś innego zdania to uprzejmie proszę o wyjaśnienie w jaki sposób to co napisałeś (...) wyjaśnia problem wyżej przeze mnie ujęty.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt mar 12, 2021 13:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL