Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Odpowiedzialnosc za slowo 
Autor Wiadomość
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
G. Braun to zupełnie nie moja bajka.....


N wrz 09, 2018 14:03
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Zbigniew3991 napisał(a):
Widzę, że przeprowadziłeś dokładne badania.
Jak jak pisałem: z wyszukiwarką Google to zapewne około 10-15 minut, a może i mniej. Wystarczy spróbować sprawdzić te Garnki.
Alus napisał(a):
Historię parafii Garnek - zniszczonej, spalony kościół w czasie II wojny światowej - w 100 lecie istnienia opisała tygodnik Niedziela
http://niedziela.pl/artykul/20211/nd/10 ... fii-Garnek

70 km nod Warszawy - ani w diecezji warszawsko praskiej, ani w sąsiadującej drohiczyńskiej nie ma parafii Garnek.
Ano właśnie. W Polsce są dwie miejscowości o nazwie Garnek: jedna to ta malutka wioseczka w powiecie sokołowskim na Mazowszu, która nie ma kościoła i nie była siedzibą parafii, a druga to wioska w powiecie częstochowskim -- ta, o której pisze tygodnik "Niedziela", i która rzeczywiście była przed wojna i jest obecnie siedzibą parafii. Ale leży ok. 200 km od Warszawy, a nie 70 km, nie liczy 7000 mieszkańców, lecz ok. 2000, i nieprawdą jest, że podczas wojny nikt w niej nie zginął. Wręcz przeciwnie: już w nocy z 5 na 6 września doszczętnie spalono Kajetanowice, należące do tej parafii, i wymordowano ok. 80 osób, w tym dzieci, zaś w 1944 urządzono łapankę w samym Garnku, wywożąc grupę mieszkańców, w tym proboszcza, do obozów koncentracyjnych, a parę miesięcy potem spalono kościół i zastrzelono następnego proboszcza. Parafia Garnek ponoć cudownie ocalona wskutek codziennego, od 1 września 1939, odmawiania różańca została od a do zet zmyślona.


N wrz 09, 2018 14:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Alus napisał(a):
G. Braun to zupełnie nie moja bajka.....

Ale powiazania pomiedzy objawieniami, ruchami wojsk, wybuchem wojny kilkadziesiat lat pozniej itd to dla mnie szok. Poza tym skoro piszesz o Braunie ja nie jestem pewien czy nasz przyjaciel z tego forum - Akruk nie zostanie kiedys swietym za obrone prawdy.


N wrz 09, 2018 14:33
Zobacz profil
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
robaczek2 napisał(a):
Alus napisał(a):
G. Braun to zupełnie nie moja bajka.....

Ale powiazania pomiedzy objawieniami, ruchami wojsk, wybuchem wojny kilkadziesiat lat pozniej itd to dla mnie szok. Poza tym skoro piszesz o Braunie ja nie jestem pewien czy nasz przyjaciel z tego forum - Akruk nie zostanie kiedys swietym za obrone prawdy.

Takie różne symulację i kombinacje można dowolnie snuć na bazie każdych objawień i dowolnie wbrew słowom Maryi w każdym objawieniu "Jezus przysłał mnie...Syn mój mnie przysłał", powiedzieć, że Maryja wyczerpała całe to instrumentarium i zdecydowała objawić sie w Gietrzwałdzie.
Nie kupuję takiej instrumentalizacji Matki Bożej.


N wrz 09, 2018 18:20

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Alus , co jeszcze uważasz za instrumentalizację Matki Bożej? Czy dostrzegasz także przykłady podobnego podejścia do Boga?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn wrz 10, 2018 13:18
Zobacz profil
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
IrciaLilith napisał(a):
Alus , co jeszcze uważasz za instrumentalizację Matki Bożej? Czy dostrzegasz także przykłady podobnego podejścia do Boga?

Czy dostrzegam? - multum, pierwszy z brzegu otrzymaliśmy pana prezydenta, to jest dar od Boga, biskup po Mszy dla Polonii w USA.


Pn wrz 10, 2018 13:39

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Pytam , bo doszłam może aż za daleko i aktualnie uważam że każde przypisywanie Bogu ,Jezusowi, Marii czy Allahowi, Krisznie itd czegoś tak naprawdę naturalnego (szczególnie mało prawdopodobnego ,ale w pełni naturalnego) jest nadużyciem. A działanie Boga to 'tylko' wskazywanie drogi człowiekowi i wspieranie go wewnętrznie.

Jak ktoś zechce to wszystko może traktować jako dar od Boga, szczególnie jeśli uważa że życie jest darem - tylko wówczas chyba wszystkie następne dary są jego wynikiem i nie ma co robić szumu...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn wrz 10, 2018 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Alus napisał(a):
Nie kupuję takiej instrumentalizacji Matki Bożej.

Co sadzisz o obietnicy ze I wojna swiatowa wkrotce sie skonczy i przekazie o nawroceniu Rosji z objawienia w Fatimie?

Aby trzymac sie tematu.
Pierwsze widze o:
http://www.fronda.pl/a/wizerunek-matki- ... 15116.html

Duzo czytalem i slyszalem natomiast o cudownym obrazie w Guadalupe.

Problem - skoro katolickie wydawnictwa potrafia pisac bzdury o wegierskiej dziewczynce lub polskiej parafii z ktorej nikt nie zginal to czy cudowne obrazy w Coromoto i Guadelupe to prawda czy falsz?
Odpowiedzialnosc za slowo.

Oczywiscie nie to decyduje o naszej wierze i mialbym prosbe o nie rozwijanie tego.


Pn wrz 10, 2018 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
A może dojrzały człowiek odpowiada za siebie i powinien sam potrafić określić co jest czym? Zakazywać kłamstw można, ale skoro nie ma nigdy pewności co jest czym to kto będzie ustalał co jest legalną prawdą a co już zakazanym kłamstwem? Czy potrzeba nam zewnętrznej cenzury? Czy to coś dobrego? Czy nie wyleje się przysłowiowego dziecka z kąpielą?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 13, 2018 0:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
"Niezwykłego uzdrowienia duchowego doświadczył także niewierzący dotąd Christian. Chłopak od urodzenia cierpiał na dziwną chorobę, która zmuszała go do leżenia na brzuchu powodując nieskoordynowane ruchy. Łaska nawrócenia zaowocowała w nim ogromnym zaufaniem do Boga i wiarą w sens własnego życia, pomimo dotkliwego kalectwa. Uderzając nieprecyzyjnie dwoma palcami w klawiaturę komputera, napisał niedawno doktorat z filozofii. Już drugi, bo pierwszy, z teologii, obronił kilka lat wcześniej. Chociaż kompletnie zdany na pomoc innych, prowadzi zajęcia na uczelni."

To z artykulu przedrukowanego na Frondzie. Czy moze ktos udzielic wiecej informacji o doktorze filozofii i teologii o ktorym mowa w artykule czy tez jest to nastepny przyklad braku odpowiedzialnosci za slowo?


Śr mar 27, 2019 2:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Nie jestem entuzjasta "Milujcie sie" jako ze tam wyczytalem bzdury o wegierskiej dziewczynce i o parafii z ktorej nikt nie zginal ale musze przyznac ze uwazam za fakt (i cud) nastepujace:
https://www.youtube.com/watch?v=BAXU52289lk


Wt mar 02, 2021 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
robaczek2 napisał(a):
(...) ale musze przyznac ze uwazam za fakt (i cud) nastepujace:
https://www.youtube.com/watch?v=BAXU52289lk


Na jakiej podstawie?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr mar 03, 2021 6:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
(...) ale musze przyznac ze uwazam za fakt (i cud) nastepujace:
https://www.youtube.com/watch?v=BAXU52289lk


Na jakiej podstawie?

Najprawdopodobniej na podstawie informacji uzyskanych z filmu, do którego podał link.


Śr mar 03, 2021 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
(...) ale musze przyznac ze uwazam za fakt (i cud) nastepujace:
https://www.youtube.com/watch?v=BAXU52289lk


Na jakiej podstawie?

Najprawdopodobniej na podstawie informacji uzyskanych z filmu, do którego podał link.


Jakie to informacje?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr mar 03, 2021 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No jak to jakie, te które podałeś w cytowanym linku. Nie obejrzałeś przed wysłaniem?
Było chore kolanko, potem według relacji księdza i osoby z chorym kolankiem nastąpiło uleczenie tego kolanka dzięki Jezusowi.


Śr mar 03, 2021 9:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL