Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Odpowiedzialnosc za slowo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
No jak to jakie, te które podałeś w cytowanym linku. Nie obejrzałeś przed wysłaniem?
Było chore kolanko, potem według relacji księdza i osoby z chorym kolankiem nastąpiło uleczenie tego kolanka dzięki Jezusowi.


Wracamy tym samym do pierwszego pytania: na jakiej podstawie uważasz, że przedstawione tam informacje są faktyczne i wiernie oddane, a ta sytuacja opisuje cud?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr mar 03, 2021 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
No jak to jakie, te które podałeś w cytowanym linku. Nie obejrzałeś przed wysłaniem?
Było chore kolanko, potem według relacji księdza i osoby z chorym kolankiem nastąpiło uleczenie tego kolanka dzięki Jezusowi.


Wracamy tym samym do pierwszego pytania: na jakiej podstawie uważasz, że przedstawione tam informacje są faktyczne i wiernie oddane, a ta sytuacja opisuje cud?

Czy ja uważam, że przedstawione tam sytuacje są faktyczne i wiernie oddane oraz opisują cud? Na podstawie czego wyciągnąłeś tak nielogiczny wniosek?


Śr mar 03, 2021 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
Wracamy tym samym do pierwszego pytania: na jakiej podstawie uważasz, że przedstawione tam informacje są faktyczne i wiernie oddane, a ta sytuacja opisuje cud?

Nie rozumiem Twojego "na jakiej podstawie". Codziennie kazdy z nas jest bombardowany tysiacami informacji z roznych stron i od nas zalezy czy uznamy je za prawdziwe, falszywe, cudowne, smieszne, smutne itd. Napisalem ze "Milujcie sie" nie jest moim ulubionym medium ale temu przekazowi wierze. Kropka.


Śr mar 03, 2021 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
robaczek2 napisał(a):
Codziennie kazdy z nas jest bombardowany tysiacami informacji z roznych stron i od nas zalezy czy uznamy je za prawdziwe, falszywe, cudowne, smieszne, smutne itd.


Owszem, ale przy tej ocenie kierujemy się jednak jakimiś kryteriami.

robaczek2 napisał(a):
Napisalem ze "Milujcie sie" nie jest moim ulubionym medium ale temu przekazowi wierze. Kropka.


Tak, ale pytam się dlaczego temu przekazowi wierzysz - na jakiej podstawie uważasz, że przedstawione tam informacje są faktyczne i wiernie oddane, a ta sytuacja opisuje cud? Rzuciłeś monetą i od wyniku uzależniłeś pokładanie w to wiary, czy były jednak jakieś inne przesłanki?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr mar 03, 2021 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Napisalem ze "Milujcie sie" nie jest moim ulubionym medium ale temu przekazowi wierze. Kropka.

Tak, ale pytam się dlaczego temu przekazowi wierzysz - na jakiej podstawie uważasz, że przedstawione tam informacje są faktyczne i wiernie oddane, a ta sytuacja opisuje cud? Rzuciłeś monetą i od wyniku uzależniłeś pokładanie w to wiary, czy były jednak jakieś inne przesłanki?

Wierzy temu przekazowi, podobnie jak Ty wierzysz przekazowi, że Che Guevara nie jest mordercą. Ja nie wierzę ani w cud kolanka, ani w świętość Che.
Kiedy wiesz, nie musisz już w nic wierzyć. Kiedy nie wiesz, nie wierz w nic, bo nic się nie dowiesz. Wiara nie jest potrzebna w żadnej fazie życia, jeśli zaczniesz wierzyć kto będzie poszukiwał?


Cz mar 04, 2021 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Wierzy temu przekazowi, podobnie jak Ty wierzysz przekazowi, że Che Guevara nie jest mordercą. Ja nie wierzę ani w cud kolanka, ani w świętość Che.


Po pierwsze nigdy nie uważałem Che za świętego.
Po drugie, moją opinię o tym że Che nie jest mordercą opieram na szeregu źródeł historycznych. Kiedyś miałem o nim odmienne zdanie, ale w konfrontacji z faktami, zdanie zmieniłem. Z największą przyjemnością porozmawiam na ten temat i podzielę się owymi faktami, więc zachęcam Cię byś założył stosowny wątek tematyczny.

Ale wracając, ja moją opinię o Che opieram na konkretnych faktach historycznych - to bynajmniej nie jest ślepa, bezpodstawna wiara i w każdej chwili jestem w stanie wskazać konkretne przesłanki jakie skłaniają mnie do takiej a nie innej opinii. Ciekawi mnie natomiast jakie dokładnie przesłanki skłaniają robaczka do jego zdania w kwestii owego "cudu".

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz mar 04, 2021 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
Ciekawi mnie natomiast jakie dokładnie przesłanki skłaniają robaczka do jego zdania w kwestii owego "cudu".

Czym Twoje źródła historyczne różnią się od źródeł robaczka? Zarówno Ty jak i robaczek opieracie się na wiedzy innych. Ktoś przeżuł, połknął, przetrawił i wydalił. A Ty wraz z robaczkiem grzebiecie w tym łajnie, wybierając co to, co według was nadaje się do spożycia. Zastanawiacie się, czemu mu to smakuje, a nie to?
To nie jest wasze, wiedza zaczerpnięta od innych, jest łajnem świętej krowy.
O jakich faktach chcesz dyskutować, czym dla Ciebie jest "fakt", na podstawie czego uważasz że coś jest faktem?


Cz mar 04, 2021 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Czym Twoje źródła historyczne różnią się od źródeł robaczka?


Opieram się na szeregu niezależnych od siebie, weryfikowalnych źródłach historycznych i opracowaniach zawierających liczne odwołania do źródeł. Innymi słowy, opieram się na obecnym stanie wiedzy historycznej. Robaczek opiera się na wypowiedziach dwóch osób, których to prawdziwości nie sposób zweryfikować, a co najmniej jedna oznacza się ideologicznym zacięciem, które pozwala wątpić w jego obiektywność. Ponad to ,w jego materiale próżno szukać opinii chociażby lekarza specjalisty, potwierdzającego, że ta dziewczyna nie tylko w ogóle była chora, ale że jej powrót do zdrowia był zjawiskiem, którego nauka nie jest w stanie wytłumaczyć.

george45 napisał(a):
Zarówno Ty jak i robaczek opieracie się na wiedzy innych. Ktoś przeżuł, połknął, przetrawił i wydalił. A Ty wraz z robaczkiem grzebiecie w tym łajnie, wybierając co to, co według was nadaje się do spożycia. Zastanawiacie się, czemu mu to smakuje, a nie to?


Owszem, na tym opiera się edukacja - na operowaniu wiedzą wypracowaną przez innych ludzi. Jednak nie wszystkie twierdzenia są równowartościowe; różnią się stopniem umocowania dowodowego. Na ten przykład, jest pewna różnica w materiale dowodowym świadczącym za tezą, iż Ziemia jest płaska, a twierdzeniem, że kształt Ziemi jest zbliżony do elipsoidy obrotowej.

george45 napisał(a):
To nie jest wasze, wiedza zaczerpnięta od innych, jest łajnem świętej krowy.


Nie mamy ani czasu, ani intelektu by zdobyć ekspertyzę w każdej dziedzinie i samodzielnie zweryfikować każde wcześniejsze odkrycie/wynalazek ludzkości, więc umiejętne operowanie tym co uroczo łaskaw jesteś określać mianem „łajna świętej krowy” jest koniecznością.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz mar 04, 2021 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
Opieram się na szeregu niezależnych […]. Robaczek opiera się na wypowiedziach dwóch osób[…].
Na ilu niezależnych wypowiedziach musiałby się oprzeć robaczek, żebyś uznał „cud kolanka”? Czy to byłby „cud prawdziwy”, czy tylko uznany przez Ciebie?
No_Pasaran napisał(a):
[….]Na ten przykład, jest pewna różnica w materiale dowodowym świadczącym za tezą, iż Ziemia jest płaska, a twierdzeniem, że kształt Ziemi jest zbliżony do elipsoidy obrotowej.

A nie jest bliżej nie określoną bezkształtną masą wypełnioną wodą? A może jej kształt zmienia się co chwilę? A może jej niema? Przez kogo musi zostać zaakceptowane byś je uznał? Zachodzi też pytanie kto to uzna, Ty, czy może Twój umysł, a może Ty i umysł to to samo?
No_Pasaran napisał(a):
Nie mamy ani czasu, ani intelektu by zdobyć ekspertyzę w każdej dziedzinie i samodzielnie zweryfikować każde wcześniejsze odkrycie/wynalazek ludzkości, więc umiejętne operowanie tym co uroczo łaskaw jesteś określać mianem „łajna świętej krowy” jest koniecznością.

Koniecznością? Jaka konieczność widzisz w uznaniu „cudu kolanka” lub „niewinności Che”? Z braku czasu i intelektu, jak piszesz uznajesz odchody tych „niezależnych”, którzy mieli czas i intelekt, za, no właśnie za co, zaprawdę, półprawdę, częściowa prawdę, czy może jednak za to łajno świętej krowy?


Cz mar 04, 2021 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Na ilu niezależnych wypowiedziach musiałby się oprzeć robaczek, żebyś uznał „cud kolanka”?


To przede wszystkim kwestia jakości wydawanych ekspertyz, choć wraz z ich wzrostem (przy założeniu ich zgodności) to stopień mojego zaufania oczywiście wzrasta. Na dobry początek wystarczy jedna.

george45 napisał(a):
Czy to byłby „cud prawdziwy”, czy tylko uznany przez Ciebie?


W tym kontekście możemy oczywiście mówić tylko o stopniu prawdopodobieństwa że był to „cud prawdziwy”.

george45 napisał(a):
A nie jest bliżej nie określoną bezkształtną masą wypełnioną wodą?


Nie - kształt Ziemi jest zbliżony do elipsoidy obrotowej.

george45 napisał(a):
A może jej kształt zmienia się co chwilę?


Nic o czym wiem na to nie wskazuje.

george45 napisał(a):
A może jej niema?


Nic o czym wiem na to nie wskazuje.

george45 napisał(a):
Przez kogo musi zostać zaakceptowane byś je uznał?


W tej sprawie musiałby panować konsensus naukowy, taki jaki obecnie panuje względem obecnie przyjętego kształtu Ziemi.

george45 napisał(a):
Koniecznością? Jaka konieczność widzisz w uznaniu „cudu kolanka” lub „niewinności Che”?


Mechanizm, który opisałem nie ogranicza się do kwestii „cudu kolanka” lub „niewinności Che”. Skoro wiedza do tej pory wypracowana przez ludzkość jest "łajnem świętej krowy" to dlaczego kobiety w ciąży miałyby nie pić etanolu, lub wręcz metanolu, jeśli same nie przeprowadziły w tej kwestii badań?

george45 napisał(a):
Z braku czasu i intelektu, jak piszesz uznajesz odchody tych „niezależnych”, którzy mieli czas i intelekt, za, no właśnie za co, zaprawdę, półprawdę, częściowa prawdę, czy może jednak za to łajno świętej krowy?


Uznaję, że wyniki ich pracy najprawdopodobniej odzwierciedlają prawdę historyczną.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz mar 04, 2021 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
Spójrz na swą wypowiedź, na podstawie wiedzy innych jedynie coś sobie uprawdopodabniasz, tylko sobie (Pytanie, kto uprawdopodabnia, Ty, czy może Twój umysł, a może Ty i umysł to to samo? nadal aktualne).
Prawda jest, tylko kłamstwa mogą być wymyślone. Prawda musi zostać odkryta, doświadczona a nie wymyślona.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że „cud kolanka” to kłamstwo - wymyślał je umysł.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że „niewinności Che” to prawda - wymyślał ją umysł.
No_Pasaran: „Uznaję, że wyniki ich pracy najprawdopodobniej odzwierciedlają prawdę historyczną”.
Co uznajesz za prawdopodobna prawdę historyczną, wymysł umysłu innych ludzi? Posegregowałeś je, na mądre umysły i mniej mądre, a następnie wybrałeś (Ty czy twój umysł, może razem, a może...)wiedzę tych mądrych i nadal nic nie wiesz.

Piszesz, nic o czym wiem na to nie wskazuje, że kształt ziemi się zmienia. Dziecko usypując babkę z piasku zmienia kształt ziemi. Jedne góry rosną, inne ulegają erozji. Życie to nie rzeczownik, to czasownik. Wszystko się zmienia, wszystko jest w ruchu, zmienia swój kształt, właściwości strukturę, wszystko się dzieje. Bogowie się dzieją, zobacz ile ich się zadziało przez te kilka tysięcy lat.


Pt mar 05, 2021 9:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
(Pytanie, kto uprawdopodabnia, Ty, czy może Twój umysł, a może Ty i umysł to to samo? nadal aktualne).


Ja i mój umysł to to samo.

Moje poprzednie pytanie nadal aktualne: Skoro wiedza do tej pory wypracowana przez ludzkość jest "łajnem świętej krowy" to dlaczego kobiety w ciąży miałyby nie pić etanolu, lub wręcz metanolu, jeśli same nie przeprowadziły w tej kwestii badań?

george45 napisał(a):
Co uznajesz za prawdopodobna prawdę historyczną, wymysł umysłu innych ludzi?


Za prawdopodobną prawdę historyczną uznaję wnioski wyciągnięte przez badaczy historii w oparciu o źródła historyczne. To nie są wymysły bez solidnego oparcia w rzeczywistości jak twórczość autorów powieści fantastycznych - Ty zdajesz się mylić jedno z drugim.

george45 napisał(a):
Piszesz, nic o czym wiem na to nie wskazuje, że kształt ziemi się zmienia. Dziecko usypując babkę z piasku zmienia kształt ziemi.


Usypanie babki z piasku nie zmieni tego, że kształt Ziemi będzie nadal zbliżony do elipsoidy obrotowej.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt mar 05, 2021 11:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
(Pytanie, kto uprawdopodabnia, Ty, czy może Twój umysł, a może Ty i umysł to to samo? nadal aktualne).

Ja i mój umysł to to samo.
Dopytam, a ciało to masz czy to też jesteś Ty?


No_Pasaran napisał(a):
Moje poprzednie pytanie nadal aktualne: Skoro wiedza do tej pory wypracowana przez ludzkość jest "łajnem świętej krowy" to dlaczego kobiety w ciąży miałyby nie pić etanolu, lub wręcz metanolu, jeśli same nie przeprowadziły w tej kwestii badań?

Etanol, metanol, wypracowano na podstawie wiedzy innych. Wypij, odprężysz się, to przecież dla ludzi, Jezus popijał na imprezach - wiedza. Jeśli z tej wiedzy korzystasz, na podstawie wiedzy innych zdobytej od innych przyjmujesz, że to szkodliwe (choć bardzo bobrze się z tym czujesz) i zapisujesz się do AA. Tam, „nauczyciele” na podstawie zdobytej wiedzy mówią jak powinieneś pozbyć się skutków wiedzy zdobytej wcześniej, byś się lepiej poczuł itd.

No_Pasaran napisał(a):
Za prawdopodobną prawdę historyczną uznaję wnioski wyciągnięte przez badaczy historii w oparciu o źródła historyczne. To nie są wymysły bez solidnego oparcia w rzeczywistości jak twórczość autorów powieści fantastycznych - Ty zdajesz się mylić jedno z drugim. .
Gal Anonim, przedstawił prawdę historyczną, czy swoje spojrzenie na nią. Matejko namalował bitwę pod Grunwaldem, czy swe wyobrażenie o niej. To co pokazują na temat Kaczyńskiego, Tuska, czy jakiegoś tam Putina, Trampa, to źródło historyczne, czy odczucia indywidualne tych co o tym piszą. To co mamy zapisane w Księgach, to słowa - myśli Boga, czy ich tłumaczenie dokonane na podstawie widzimisię słuchającego, który jest przekonany, że to miał na myśli mówiąc te słowa, spisującego to co powiedział słuchający, z małymi poprawkami powiedzmy nie mającymi większego znaczenia i kopisty nanoszącego swe uwagi na marginesach, jako słuszne uwagi, które zostały wydrukowanie już jako słowa wypowiedziane przez Boga itd.
To jest ta „prawdopodobna prawda historyczna”. Prawda jest, a prawdopodobnie - to wiedza – „łajno świętej krowy”.
No_Pasaran napisał(a):
Usypanie babki z piasku nie zmieni tego, że kształt Ziemi będzie nadal zbliżony do elipsoidy obrotowej.
W sumie, to jak ktoś robi kupkę to, to kształt robiącego się nie zmienia, na pierwszy rzut oka. Może jak się dokładniej przyjrzymy (dobry wzrok), dostrzeżemy wyraz ulgi, a mając, nie koniecznie dobry węch, jesteśmy też w stanie te zmiany dodatkowo zaobserwować.
Baczny obserwator, jeśli będzie żył dłużej, może dostrzec, że robiący po jakimś czasie sam zmienił się w kupkę, a także, że on sam się zmienia ...


Pn mar 08, 2021 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
george45 napisał(a):
Dopytam, a ciało to masz czy to też jesteś Ty?

Ciało mam.

george45 napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
Moje poprzednie pytanie nadal aktualne: Skoro wiedza do tej pory wypracowana przez ludzkość jest "łajnem świętej krowy" to dlaczego kobiety w ciąży miałyby nie pić etanolu, lub wręcz metanolu, jeśli same nie przeprowadziły w tej kwestii badań?

Etanol, metanol, wypracowano na podstawie wiedzy innych. Wypij, odprężysz się, to przecież dla ludzi, Jezus popijał na imprezach - wiedza. Jeśli z tej wiedzy korzystasz, na podstawie wiedzy innych zdobytej od innych przyjmujesz, że to szkodliwe (choć bardzo bobrze się z tym czujesz) i zapisujesz się do AA. Tam, „nauczyciele” na podstawie zdobytej wiedzy mówią jak powinieneś pozbyć się skutków wiedzy zdobytej wcześniej, byś się lepiej poczuł itd.


Czemu nie odpowiedziałeś na moje pytanie?

george45 napisał(a):
Gal Anonim, przedstawił prawdę historyczną, czy swoje spojrzenie na nią. Matejko namalował bitwę pod Grunwaldem, czy swe wyobrażenie o niej. To co pokazują na temat Kaczyńskiego, Tuska, czy jakiegoś tam Putina, Trampa, to źródło historyczne, czy odczucia indywidualne tych co o tym piszą. To co mamy zapisane w Księgach, to słowa - myśli Boga, czy ich tłumaczenie dokonane na podstawie widzimisię słuchającego, który jest przekonany, że to miał na myśli mówiąc te słowa, spisującego to co powiedział słuchający, z małymi poprawkami powiedzmy nie mającymi większego znaczenia i kopisty nanoszącego swe uwagi na marginesach, jako słuszne uwagi, które zostały wydrukowanie już jako słowa wypowiedziane przez Boga itd.


Na temat metodologii historii w ocenie źródeł (a z którą się zgadzam) możesz poczytać tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Historical_method
Powinno to rozwiać Twoje wątpliwości względem Gala Anonima, Matejki etc.

george45 napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
Usypanie babki z piasku nie zmieni tego, że kształt Ziemi będzie nadal zbliżony do elipsoidy obrotowej.
W sumie, to jak ktoś robi kupkę to, to kształt robiącego się nie zmienia, na pierwszy rzut oka. Może jak się dokładniej przyjrzymy (dobry wzrok), dostrzeżemy wyraz ulgi, a mając, nie koniecznie dobry węch, jesteśmy też w stanie te zmiany dodatkowo zaobserwować.
Baczny obserwator, jeśli będzie żył dłużej, może dostrzec, że robiący po jakimś czasie sam zmienił się w kupkę, a także, że on sam się zmienia ...


Po pierwsze, co ten wywód ma wspólnego z podjętym przeze mnie wątkiem dyskusji, na który rzekomo odpowiadasz?
Po drugie, czy potrafisz rozmawiać bez ciągłych odwołań do ekskrementów (łajno i kupki)?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 08, 2021 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Odpowiedzialnosc za slowo
No_Pasaran napisał(a):
george45 napisał(a):
Dopytam, a ciało to masz czy to też jesteś Ty?

Ciało mam.
Ty i umysł - to jedno, tak stwierdziłeś, idąc dalej Ty i umysł macie ciało. Dopytam, czy jesteście w ciele, czy obok tego ciała? A jeśli w ciele, to możesz wskazać w którym miejscu - serce, mózg, noga, ręka, wątroba może włosy lub paznokcie? Jeśli poza ciałem to także jestem ciekaw gdzie się umiejscowiłeś wraz z umysłem.
No_Pasaran napisał(a):
Czemu nie odpowiedziałeś na moje pytanie?
Odpowiedziałem, czemu nie zrozumiałeś odpowiedzi na Twoje pytanie – domyślam się, ale skoro nie zrozumiałeś odpowiedzi, zapewne jeszcze więcej trudności może sprawić zrozumienie mych domysłów.
No_Pasaran napisał(a):
Na temat metodologii historii w ocenie źródeł (a z którą się zgadzam) możesz poczytać tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Historical_method
Powinno to rozwiać Twoje wątpliwości względem Gala Anonima, Matejki etc.
Przytaczasz mi wiedzę zaczerpniętą z Wiki i mówisz, że mam ją przyjąć tak jak Ty ją przyjąłeś. Gdybym to zrobił, stałbym się tłumem, wytresowaną małpką, dołączył do stada owieczek, baranów. Wzięlibyśmy się pod rączki i szukali kogoś, komy będziemy mogli przekazać „naszą” informację zaczerpnięta z Wiki, w celu powiększenia stada. Pozwolisz że podziękuje.
No_Pasaran napisał(a):
Po pierwsze, co ten wywód ma wspólnego z podjętym przeze mnie wątkiem dyskusji, na który rzekomo odpowiadasz?
Po drugie, czy potrafisz rozmawiać bez ciągłych odwołań do ekskrementów (łajno i kupki)?

Po pierwsze, każda babka usypana z piasku przez dziecko zmienia kształt ziemi, powiem więcej, każde ziarenko piasku przesunięte przez wiatr zmienia jej kształt.
Po drugie, mogę, ale czy to coś zmieni, wypowiedź stanie się bardziej zrozumiała?


Wt mar 09, 2021 11:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL