Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Po co beda pamietali jak wiele żeczy nie bedzie w niebie np. seks, malzenstwo i inne rzeczy. Po co im bedzie pamiec w niebie? Czy to co beda pamietac bedzie mialo jakies znaczenie, czy beda sie z tego cieszyc czy bedzie to tylko nic nie znaczaca informacja?


So wrz 22, 2018 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Zależy jaką wizję nieba kto przyjmuje - co niektórzy umierają aby zasłużyć na dziewice w niebie i zapewne planują tylko je oglądać ;)

Tak na serio to pytanie zahacza o wiele kwestii:
-Jakie jest niebo, co tam dokładnie się znajduje?
-Co właściwie ludzie mają robić w niebie?
-Co dokładnie trafia do nieba, bo powiedzmy że mamy ciało, umysł i duszę i trzeba jeszcze ustalić co i jak przechowuje pamięć.
-Skoro nasze wspomnienia mogą być w znacznym stopniu zniekształcane, a do tego po fizycznych uszkodzeniach można stracić pamięć tak samo jak traumy psychologiczne potrafią konkretnie wpływać na wspomnienia to co z tego wynika dla powyższego punktu?
-Wspomnienia dają także tęsknoty, więzi z innymi istotami - jak zagwarantować szczęście pamiętającej swoje życie istocie która na zawsze traci bliskich którzy tam nie trafili?
-Wymazanie wspomnień nie jest czasem równoznaczne z zniszczeniem tego kim kto jest?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr wrz 26, 2018 1:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
TomKris

Po pierwsze, pamięć jest czymś co kształtuje mnie samą. Nie pamiętać swojego życia, to nie pamiętać siebie. A my zostaniemy sobą. Zostaną nam też relacje z ludźmi.

Po drugie, zjednoczenie jakim jest seks, małżeństwo, jest zapowiedzią zjednoczenia, do którego fizyczność nie musi być pomostem. Nie ma powodu tego zapominać. Dlaczego mielibyśmy się nie cieszyć dobrem, sensem, i tym, że nawet ze zła Bóg wyprowadził ostatecznie dobro?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr wrz 26, 2018 7:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Chyba nie doczytałem, możesz wskazać na jakiej podstawie mówisz: „Zostaną nam też relacje z ludźmi” ?


Śr wrz 26, 2018 8:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
jo_tka napisał(a):
TomKris

Po pierwsze, pamięć jest czymś co kształtuje mnie samą. Nie pamiętać swojego życia, to nie pamiętać siebie. A my zostaniemy sobą. Zostaną nam też relacje z ludźmi.

Po drugie, zjednoczenie jakim jest seks, małżeństwo, jest zapowiedzią zjednoczenia, do którego fizyczność nie musi być pomostem. Nie ma powodu tego zapominać. Dlaczego mielibyśmy się nie cieszyć dobrem, sensem, i tym, że nawet ze zła Bóg wyprowadził ostatecznie dobro?



george45 napisał(a):
Chyba nie doczytałem, możesz wskazać na jakiej podstawie mówisz: „Zostaną nam też relacje z ludźmi” ?


No właśnie, jak ktos miał żone to w niebie też bedzie ze swoja żona, podobno w niebie ludzie nie beda sie żenić?


Śr wrz 26, 2018 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Tomkris napisał(a):
Po co beda pamietali jak wiele żeczy nie bedzie w niebie np. seks, malzenstwo i inne rzeczy. Po co im bedzie pamiec w niebie? Czy to co beda pamietac bedzie mialo jakies znaczenie, czy beda sie z tego cieszyc czy bedzie to tylko nic nie znaczaca informacja?



(17): Bo oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. [Biblia Tysiąclecia V, Iz 65]

(22): Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (...) (28): Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 16]

Być może tylko w piekle będzie się pamiętało o swoim ziemskim życiu.


Wt sty 01, 2019 19:51
Zobacz profil
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
qwertyu napisał(a):
(17): Bo oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą. [Biblia Tysiąclecia V, Iz 65]

(22): Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (...) (28): Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 16]

Być może tylko w piekle będzie się pamiętało o swoim ziemskim życiu.


Niebo - to stan bez umysłu, to tu i teraz.
Piekło - to umysł, to przeszłość i przyszłość.


Wt sty 01, 2019 20:49

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Pamięć to podstawa jeżeli chodzi o atrybuty człowieka w Niebie, dlatego jak najbardziej każdy człowiek w niebie posiada pamięć życia poprzedniego, dlatego w niebie jesteśmy tą samą osobą co na ziemi tylko, że tam nie ma cierpienia więc nawet jeżeli przypomni nam się cokolwiek z pobytu na ziemie to jest to przypomnienie bezbolesne fizycznie jak i psychicznie.


Wt sty 01, 2019 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
IrciaLilith napisał(a):
-Wymazanie wspomnień nie jest czasem równoznaczne z zniszczeniem tego kim kto jest?



Wspomnienia to jedyna rzecz która pozostanie po życiu doczesnym.
I faktycznie jeśli zabrać pamięć o tym co się za życia robiło, to już będzie koniec, wtedy Robek już by nie był prawdziwym Robkiem, to nie byłbym już ja.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 01, 2019 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Na czym opieracie to o czym mówicie? Bo widzę że nie na Biblii. To wasze domysły? Gdzieś to przeczytaliście? Ktoś wam powiedział? Skąd macie takie informacje?


Wt sty 01, 2019 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
qwertyu napisał(a):
Na czym opieracie to o czym mówicie? Bo widzę że nie na Biblii. To wasze domysły? Gdzieś to przeczytaliście? Ktoś wam powiedział? Skąd macie takie informacje?



Weźmy nawet to co tutaj zacytowałeś nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą.

To już tutaj widać że coś jest nie tak, bo było sporo tematów na forum, odnośnie tego całego Nieba, i mi mówiono, że tam będe żył ze swoją rodziną, no ale jeśli nie będe ich pamiętał, to będą dla mnie całkowicie obcy ludzie, w sumie bym musiał wziąć na wiare to że to jest moja rodzina, bo jeśli utrace wspomnienia, to również i stracę wiedze o mojej rodzinie.
I ta sytuacja z utratą wspomnień przypomina trochę reinkarnacje, bo w reinkarnacji również przechodząc do następnego wcielenia, nie pamięta się tego, co się robiło w poprzednim.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 01, 2019 23:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
jo_tka napisał(a):
Po pierwsze, pamięć jest czymś co kształtuje mnie samą. Nie pamiętać swojego życia, to nie pamiętać siebie. A my zostaniemy sobą. Zostaną nam też relacje z ludźmi. […]

Mam wrażenie, że jest to Twoje widzimisię? Możesz wskazać jakieś uzasadnienie swych wywodów?
nolda napisał(a):
Niebo - to stan bez umysłu, to tu i teraz.
Piekło - to umysł, to przeszłość i przyszłość.

W pełni się z Tobą zgadzam. Niebo to stan „nie-umysłu”, brak troski o jutro, brak tęsknoty za tym co było. Jezus w swych przypowieściach stara się to nam uświadomić.

qwertyu napisał(a):
Skąd macie takie informacje?

Dwie przekazałeś w cytatach. Widocznie zrobiłeś to na zasadzie kopiuj – wklej, nie zastanawiając się, lub te cytaty rozumiesz inaczej. Jeśli tak, to przekaż swe rozumowanie, można będzie je przedyskutować.


Śr sty 02, 2019 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Robek napisał(a):
To już tutaj widać że coś jest nie tak, bo było sporo tematów na forum, odnośnie tego całego Nieba, i mi mówiono, że tam będe żył ze swoją rodziną, no ale jeśli nie będe ich pamiętał, to będą dla mnie całkowicie obcy ludzie, w sumie bym musiał wziąć na wiare to że to jest moja rodzina, bo jeśli utrace wspomnienia, to również i stracę wiedze o mojej rodzinie.
I ta sytuacja z utratą wspomnień przypomina trochę reinkarnacje, bo w reinkarnacji również przechodząc do następnego wcielenia, nie pamięta się tego, co się robiło w poprzednim.


"mówiono mi" ;) nie słuchaj nikogo, najlepiej wziąć Pismo Święte do ręki i samemu się rozeznać w temacie, w sumie nie wiadomo na 100% jak tam będzie, bo przecież "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało...". Możemy sobie gdybać na ten temat ale czy to w ogóle ma sens? I tak do niczego pewnego nas to nie zaprowadzi:)


george45 napisał(a):
Widocznie zrobiłeś to na zasadzie kopiuj – wklej


No, skoro wiesz lepiej, to po temacie.


Śr sty 02, 2019 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
qwertyu napisał(a):
w sumie nie wiadomo na 100% jak tam będzie, bo przecież "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało...".




W Biblii to Niebo jest przedstawiane w dużo bardziej materialny sposób, natomiast na tym forum, wizja Nieba jest całkowicie duchowa.

I trochę mnie to dziwi, jak bardzo to się rozjechało, gdzie Biblia w tą, a forumowicze kompletnie w inną strone.


qwertyu napisał(a):
Możemy sobie gdybać na ten temat ale czy to w ogóle ma sens? I tak do niczego pewnego nas to nie zaprowadzi:)



Więc nie robi ci żadnej różnicy, czy w tym całym Niebie, będziesz pamiętał swoje życie doczesne?
Jest ci wszystko jedno?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 02, 2019 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Po co ludzie beda pamietali swoje życie w niebie?
Robek napisał(a):
Więc nie robi ci żadnej różnicy, czy w tym całym Niebie, będziesz pamiętał swoje życie doczesne? Jest ci wszystko jedno?


Nie powiedziałam tego, powiedziałam że nawet jak sobie wymydlimy milion różnych scenariuszy to nam to nic nie da bo i tak z tego nie wywnioskujemy na 100% jak tam jest, możemy całe forum zapełnić postami o tym czy będziemy tam pamiętali życie doczesne czy nie, możemy zapytać każdego człowieka na ziemi co on sądzi na ten temat, ale to nam żadnej stuprocentowej wiedzy nie przyniesie, nie sądzisz?

Ale skoro już pytasz to odpowiem, tak, oczywiście, że jest mi wszystko jedno, bo "niebo" czy też "raj" to stan pełnej szczęśliwości, pełnej, czyli całkowitej i doskonałej, to znaczy że nie może być tam żadnego, najmniejszego nawet smutku, więc Bóg wykreował Niebo w ten sposób, że nawet gdybyśmy nie mieli kontaktu z osobami, których znamy i kochamy w tym życiu, to i tak nie będzie nam z tego powodu smutno, jeżeli znajdziemy się w raju to przez całą wieczność nie zabraknie nam niczego i niczego więcej niż będziemy mieć nie będziemy potrzebować.


Śr sty 02, 2019 23:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL