Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Alus napisał(a):
Nikt nie nakazuje Ci przejść na wegetarianizm.
Nie zabijaj...nie morduj nie odnosi się jedynie do człowieka, nie morduj istot żywych, dla sportu, dla egoistycznej rozrywki.
Bóg stworzył zwierzęta aby tworzyły łańcuch pokarmowy, a nie dla zdegenerowanych ludzi nie szanujących życia.

Nadal nie odpowiedziałaś co to ma wspólnego z wegetarianizmem? Dlaczego @Robek ma zostac z tego powodu wegetarianinem?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 12, 2018 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 18, 2016 11:43
Posty: 3
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Ponieważ przemysł mięsny wiąże się bezpośrednio z traktowaniem żywych, czujących istot jak rzeczy, zadawaniem im bezsensownego cierpienia, jest po prostu nieetyczny. Konsumując mięso wspierasz brak szacunku dla życia.
Podejrzewam, że za czasów Jezusa nie było przemysłowego chowu zwierząt na taką skalę. Wydaje mi się, że dla wielu osób fakt, że Jezus jadł ryby czy mięso staje się pretekstem, żeby być obojętnym na ich cierpienie i właściwie brak godnego życia, bo przecież tak jest wygodniej.

_________________
http://blueblog.pl


Cz gru 20, 2018 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
magic38 napisał(a):
Ponieważ przemysł mięsny wiąże się bezpośrednio z traktowaniem żywych, czujących istot jak rzeczy, zadawaniem im bezsensownego cierpienia, jest po prostu nieetyczny. Konsumując mięso wspierasz brak szacunku dla życia.

A jeżeli wych(h)oduje sobie swinke, krówke, króliczki systemem gospodarczym, to będzie to OK?
A jeżeli upoluje dzika lub kupie dziczyznę to będzie OK?
A ryba hodowlana (taki np. karp, czy łosoś) jest OK?
A rybę wyłowioną z morza, jak np. śledzia etycznie jest zjeść?

Czy etycznie jest zjeść mięso z uboju rytualnego?

[M.]

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
magic38 napisał(a):
Ponieważ przemysł mięsny wiąże się bezpośrednio z traktowaniem żywych, czujących istot jak rzeczy, zadawaniem im bezsensownego cierpienia, jest po prostu nieetyczny. Konsumując mięso wspierasz brak szacunku dla życia.
Podejrzewam, że za czasów Jezusa nie było przemysłowego chowu zwierząt na taką skalę. Wydaje mi się, że dla wielu osób fakt, że Jezus jadł ryby czy mięso staje się pretekstem, żeby być obojętnym na ich cierpienie i właściwie brak godnego życia, bo przecież tak jest wygodniej.



Sam jestem częścią tego całego przemysłu mięsnego, więc nawet jak przejde na wegetarianizm to i tak hodowla zwierząt będzie trwała nadal.

No chyba że "magic38" za swoje pieniądze będzie mnie utrzymywał do końca życia, wtedy to faktycznie mogę z tego zrezygnować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 20, 2018 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
magic38 napisał(a):
Ponieważ przemysł mięsny wiąże się bezpośrednio z traktowaniem żywych, czujących istot jak rzeczy, zadawaniem im bezsensownego cierpienia, jest po prostu nieetyczny. Konsumując mięso wspierasz brak szacunku dla życia.
Podejrzewam, że za czasów Jezusa nie było przemysłowego chowu zwierząt na taką skalę. Wydaje mi się, że dla wielu osób fakt, że Jezus jadł ryby czy mięso staje się pretekstem, żeby być obojętnym na ich cierpienie i właściwie brak godnego życia, bo przecież tak jest wygodniej.


Czytając temat od początku czekałem na taki właśnie komentarz.

Lecz skoro

Alus napisał(a):
Zwyczajów żywieniowych nie zmienimy, ale możemy nie godzić się z bestialstwem jakim np jest hodowla bażantów, a gdy osiągną właściwe parametry wypuszczanie tych niezdolnych do fruwania ptaków pod lufy strzelb myśliwych.....komu i czemu służy takie traktowanie istot żywych?....tylko ludzkiemu egoizmowi i potrzebie zabijania.


zwyczajów żywieniowych nie zmienimy to moglibyśmy się pokusić o zrównoważone traktowanie konsumpcji mięsa. A nie bezsensowne stymulowane mediami promującymi takie zachowania napełnianie wszelkim mięsiwem naszych bebzonów.

Zaręczam że wyszło by nam to wszystkim na zdrowie.

Nie musielibyśmy wtedy sami usprawiedliwiać nadprodukcji mięsa przeprowadzanej przez ubojnie, która to nadprodukcja przeznaczona jest nie w celu zaspokajania głodu
a spełnienia naszych zachcianek i drażnienia kubków smakowych w dobrze nam znanych sieciowych tzw. restauracjach. Jednym słowem nie uczestniczyli byśmy świadomie w takim łańcuchu.Z pewnością ograniczyło by to nieludzkie traktowanie zwierząt w ubojniach. I może doszlibyśmy wspólnie do jakieś równowagi pomiędzy korporacyjną chęcią zysku a jakąś normalnością. Dla dobra wszystkich myślę stać nas na to. Pozdrawiam.

_________________
... z emigracji.


Cz gru 20, 2018 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
@dethroned
OK. Możesz w pełni świadomie wybierać pokarm, źródło mięsa. Ale co to ma wspólnego z wegetarianizmem?

Czy krowa z chowu "ekologicznego" (czyli normalnie skubie sobie trawkę na pastwisku) narusza twoje sumienie?

Dlaczego pytam? Łatwo podpiąć się z krytyką pod jakis drastyczny przypadek ale dość trudno wyznaczyć granice.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Ja uwazam ze powinnismy jako ze to po prostu zdrowsze.
Jako zaciekly, wychowany w PRL miesojad ( nic tak dobrze nie smakuje jak jedzenie ktore musisz zdobywac ) stwierdzam ze im mniej miesa i wedlin tym lepiej sie czujemy i dzialamy.
W zwiazku z tym wyeliminowalismy wszelkie wedliny oprocz organicznego indyka na zmiane z organiczna wolowina ( rostbeef ) jedna kanapka dziennie ( ja bo zona wogole ) i 2x w tygodniu obiad z miesem.
Jest z tym jeden problem - zdrowy wegetarianizm jest b. pracochlonny.


Cz gru 20, 2018 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
To była propozycja dla tych którzy nie chcą przejść na wegetarianizm. Ale w kontekście umęczonych zwierząt pytanie powinno brzmieć czy powinniśmy przejść na weganizm. Bo pozyskiwanie produktów zwierzęcych z mleka tez wiąże się z cierpieniem zwierzat.

Ale jakby zał ożyć że kontekstu umęczania zwierząt wogóle nie ma, to odpowiedź na pytanie w wątku jest prosta bo masz i możesz robić tak aby nie krzywdzić innych.

_________________
... z emigracji.


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2018 22:19 przez dethroned, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2018 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Jestem wegetarianinem, ale nie jestem tak radykalny, żeby zabraniać jeść mięsa. Apeluję natomiast o to, żeby nie wyrzucać mięsa, nie kupować jajek fermowych, nie kupować zapasu mięsa, które się zepsuje. Apeluję również o humanitarne traktowanie zwierząt. Tyle.

_________________
MODERATOR


Cz gru 20, 2018 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 18, 2018 22:01
Posty: 35
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
A ja zrezygnowałem ze spożywania wiekszości mięs. Z drobiu raczej nie zrezygnuję bo bym tylko od rana do wieczora głodny chodził :D Jeszcze teraz jak odrzuciłem pieczywo celem schudnięcia to już całkiem... :)

Kwestia umęczanych dla zysków zwierząt nurtuje mnie od lat. Uważam że są tego skutki. I tak samo nasuwa mi się pytanie dlaczego Jezus nie byl wegetarianinem?

_________________
... z emigracji.


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2018 22:29 przez dethroned, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2018 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
A ja jestem mięsożerny. Miesa nie jem w Europie, bo mi szkodzi (poza Europą nie; po kilu latach mam trop dlaczego tak jest). Bardzo lubię ryby. Jem sery.

A tak przy okazji: ryby jecie? Sery jecie?
Bo wiadomo, ze ryby hodowlane trzymane są w niewoli.
Ryby poławiane są siła wyrywane ze swojego środowiska.
Ser otrzymuje się z mleka, a te pozyskuje od więzionych ssaków.

Gdzie jest wasza granica pomiędzy ideałem, a rzeczywistością? Jak daleko idzie wasza konsekwencja?

subadam napisał(a):
Jest z tym jeden problem - zdrowy wegetarianizm jest b. pracochlonny.

Nieprawda. Wymaga tylko innych nawyków.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2018 22:32 przez Kozioł, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2018 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
O co chodzi, Kozioł?

_________________
MODERATOR


Cz gru 20, 2018 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
O co chodzi, Kozioł?

Jeżeli czujesz się zaniepokojony, to zadałem właściwe pytania.

Daj szanse odpowiedzieć wpierw innym.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Tak - jestem zaniepokojony tym, że nie zrozumiałeś postów.

Stawiam tezę: należy dbać o prawa zwierząt niezależnie od tego, czy jest się mięsożernym, jaroszem, wegetarianinem, czy weganinem.

_________________
MODERATOR


Cz gru 20, 2018 22:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
dethroned napisał(a):
Ale jakby zał ożyć że kontekstu umęczania zwierząt wogóle nie ma, to odpowiedź na pytanie w wątku jest prosta bo masz i możesz robić tak aby nie krzywdzić innych.



Ale polowania na dziką zwierzyne może być? bo co to za różnica czy zwierze padnie ze starości, czy też zostanie zastrzelone?


dethroned napisał(a):
Kwestia umęczanych dla zysków zwierząt nurtuje mnie od lat. Uważam że są tego skutki. I tak samo nasuwa mi się pytanie dlaczego Jezus nie byl wegetarianinem?



Bo Jezus był kimś normalnym, a wegetarianizm to wynaturzenie, w końcu ludzie przecież są wszystkożerni.
Kozioł napisał(a):
Gdzie jest wasza granica pomiędzy ideałem, a rzeczywistością? Jak daleko idzie wasza konsekwencja?



Najdalej jest frutarianizm, gdzie nie można zjeść marchewki, ponieważ żeby to zrobić to trzeba pozbawić ją życia.
W tej diecie nie zostaje wiele do jedzenia, no ale trzeba czekać jak jabłka pospadają z drzew, bo to już można jeść, w końcu i tak by to jabłko zgniło.
No i tutaj też jest ciekawe, czy padlinę można jeść? w końcu to już nie jest działanie na szkodę zwierząt, bo to padlina, a takie mięso przez ileś tam godzin jest zdatne do spożycia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 20, 2018 23:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL